Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ahoj wczoraj bylem u znajomego i powiedzcie mi czy to jest normalne, ze jak wiatr zawieje to mu wiezba trzeszczy (kuzwa jakby sie cos mialo za chwile zlamac) krokwie ma grube wsio wyglada na dobrze zrobione, a sie cieszylem ze sie zawinalem stamtad. Troche przerazony jest u mnie nic nie trzeszczalo ciesle gadaja ze tak moze byc tylko ona stoi juz ze 4 miechy i bez zmian (duchy ma czy jak). Spadam odkurzac przed wylewkami.

BTW STALID szacunek ze ci sie chcialo, nie wszystko jarze ale doglebnie czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, zapomniałem dopisać, że nawoływania na wspólne zakupy też w odpowiednim wątku :p

 

a tak na poważnie - wkurzają mnie wpisy typu: "podajcie namiary na p. Alojzego" - jego nr telefonu jest w odpowiednim wątku...po to przecież jest ten wątek...

 

jestem jak najbardziej za ... z kablem to kwestia disiejszego dnia !! jutro juz do mnie jedzie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na poważnie - wkurzają mnie wpisy typu: "podajcie namiary na p. Alojzego" - jego nr telefonu jest w odpowiednim wątku...po to przecież jest ten wątek...

 

A co w sytuacji gdy namiarów na "pana Alojzego" nie ma w odpowiednim wątku? Pytać tam? Nie dość, że zrobią się te namiary nieczytelne to jeszcze czekanie na odp. dość się wydłuży, bo tam raczej rzadziej zaglądamy niż tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręgi zakupione :) piękna pogoda a na działce taki widoczek zastałam

 

IMG_3934.JPG

 

No tak wiosna już przyszła, choć na weekend grożą mrozami...My wczoraj powykopywaliśmy kilka kwiatków i krzaczków z likwidowanej działeczki i w sobotę mamy zamiar gdzieś to u nas posadzić. Tak więc trzeba będzie podszkolić się z ogrodnictwa - to nigdy nie byla moja ulubiona dziedzina...ale przy tak dużej działce to jednak przyda się jakaś wiedza :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiosna już przyszła, choć na weekend grożą mrozami...My wczoraj powykopywaliśmy kilka kwiatków i krzaczków z likwidowanej działeczki i w sobotę mamy zamiar gdzieś to u nas posadzić. Tak więc trzeba będzie podszkolić się z ogrodnictwa - to nigdy nie byla moja ulubiona dziedzina...ale przy tak dużej działce to jednak przyda się jakaś wiedza :rolleyes:

 

Ja sie wyposazylem w najnowszy Garden Composer 3d z fajna encyklopedia roslin i przymierzam sie do wstepnego zaprojektowania ogrodu - fajny soft bo pokazuje dokladnie jak bedzie wygladal ogrod o kazdej porze roku i np. za 2, 5, 10 lat :) Jedyne doswiadczenie ogrodnicze jakie mam to posadzenie marihuany w szkolnej doniczce w czasach liceum ha ha ha - chyba sprzataczka zauwazyla co tam rosnie bo roslinka szybko zniknela :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200kPa nie 200Pa! A to jest nacisk rzedu 20 ton / m2!! Jezeli planujesz parkowac czolg w garazu to warto ten temat przemyslec :D W pozostalych przypadkach EPS100 spokojnie wystarczy ;)

 

Nie no jasne że 20ton, tylko to oznacza ugięcie o 3cm :-) tak czy siak super ciesz sie że macie takie doświadczenia czyli jestem bezpieczny. A tak realnie to mało zbadane sprawy i nikt nie chce brac odpowiedizalności za stwierdzenie że coś sarczy lub nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wyposazylem w najnowszy Garden Composer 3d z fajna encyklopedia roslin i przymierzam sie do wstepnego zaprojektowania ogrodu - fajny soft bo pokazuje dokladnie jak bedzie wygladal ogrod o kazdej porze roku i np. za 2, 5, 10 lat :) Jedyne doswiadczenie ogrodnicze jakie mam to posadzenie marihuany w szkolnej doniczce w czasach liceum ha ha ha - chyba sprzataczka zauwazyla co tam rosnie bo roslinka szybko zniknela :D :D

 

Jakiś czas temu też zaopatrzyłam się w ten programik, ale jakoś tak sobie grzecznie czeka... Ja tam nie chcę mieć jakiegoś specjalnego ogrodu jak z magazynu- trawka, kilka drzewek owocowych (jabłoń, wiśnia, czereśnia, orzech), kilka krzaczków porzeczek/borówek i parę kwiatuszków, no i może kiedyś jakiś skalniaczek...to tyle, więcej nie potrzebuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś z Was poszerzenia systemowe (inaczej profile bazowe) do okien balkonowych?

AGreston, ty chyba to masz, nie? Ja w Schuco też zamówiłem.

 

Mam tego pelno bo mam je nad oknem i do tego montownaa roleta a potem to ocieplone, termowizja pokazała ideał. A jakie masz pytanie? To jest izolacyjnei słabe no ale lepsze od czegokolwiek innego, jak to ocieplisz styro czy czymś to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego pelno bo mam je nad oknem i do tego montownaa roleta a potem to ocieplone, termowizja pokazała ideał. A jakie masz pytanie? To jest izolacyjnei słabe no ale lepsze od czegokolwiek innego, jak to ocieplisz styro czy czymś to super.

 

agreston - masz dziennik budowy albo jest gdziś na forum zdjęcie Twojego domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne że 20ton, tylko to oznacza ugięcie o 3cm :-) tak czy siak super ciesz sie że macie takie doświadczenia czyli jestem bezpieczny. A tak realnie to mało zbadane sprawy i nikt nie chce brac odpowiedizalności za stwierdzenie że coś sarczy lub nie...

 

No 3cm przy 20 tonach. Czyli przy chlopie wazacym 100kg ugnie sie o 200 x mniej czyli o 0,15mm! W garazu nawet przy ciezkim 2t aucie z naciskiem powiedzmy na przednie kolo rzedu 600kg to juz sie ugnie o 0,9mm. Dobry klej elastyczny do plytek powinien to spokojnie przetrzymac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...