Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

geller jak postepy prac ?? u nas sa kable na poddaszu /gniazdka/ ... kurka myslalam ze bedzie sie to szybciej robilo a tu kazde gniazdo zajmuje w cholere czasu !!

 

dokładnie, ja jeszcze nie wyszedłem z piwnicy. Może przez to, że wiercenie, kucie w bloczkach betonowych zajmuje więcej czasu. Poza tym na budowie jestem jedynie 3 godziny po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

dokładnie, ja jeszcze nie wyszedłem z piwnicy. Może przez to, że wiercenie, kucie w bloczkach betonowych zajmuje więcej czasu. Poza tym na budowie jestem jedynie 3 godziny po pracy.

 

my piwnice zostawilismy na koniec bo wiekszosc /okolo polowy/ instalacji tam bedzie natynkowa!! wlasnie dlatego ze wklowanie sie w betoniki to masakryczna masakra!!! no i nie ma bramy garazowej wiec bedzie to na szarym koncu robione!!

 

no i dzis mamy wszystko na poddaszu zrobione /zostalo rozciagniecie kilku nitek 4x1,5 i bajery lano-satelito-roletowe czyli wlasciwie raz tyle!!!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się do końca nie zgodzę,w moim przypadku pogodówka nie sprawdzi się,ponieważ zależy mi na grzaniu tylko w II taryfie i akumulowanie ciepła w płycie na okres I taryfy i pogodówka by tylko szkodziła.

Jeśli ktoś ma cenę paliwa stałą niezależnie od dnia i godziny to owszem :)

 

Zapewne chodziło o czujnik temp.podłogi i na tej podstawie regulowana by była temp.zasilania ale ja i tak bym zrobił tylko na czujniku temperatury pomieszczenia,chociaż podłogowy także bym zamontował i pobawił się nimi,który będzie łatwiejszy do regulacji.

Z drugiej strony czujnik podłogowy tylko w jednym pomieszczeniu nie byłby miarodajny,trzeba by było w każdym obiegu takie coś montować ale to są koszty.

Są sterowniki,które "uczą się " temperatury podłogi lub w pomieszczeniu i one w jakiś tam sposób mogą zastąpić pogodówkę.

 

Czujnik podłogowy montuje się przed wylewkami,z tego co wiem tylko kablami do sterownika a sterownik może być przewodowy lub bezprzewodowy.

 

mialem napisac sterowanie pogodowe a wyszlo podlogowe ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa mam nadzieje ze wyjezdzilas sie na tych nartach za mnie tez !! ja juz tesknie za jezdzeniem a niepredko mi sie uda !!

 

Nawet mi nie wspominaj :((

Cały tydzień mgła + deszcz i do tego +15 stopni - ponoć najgorszy pogodowo tydzień od 30 lat :(

Szkoda gadać i choróbsko się przypałętało .

Jeszcze tak w życiu nie mieliśmy.

 

Ja trzymam za szybką regenerację Twojego kolanka, będziesz śmigać szybciej niż myślisz :)).

 

Dajcie namiary na brukarza co ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiosna i wczesna jesienia bedziesz w tym ukladzie mial sytuacje taka ze w nocy nagrzeje ci sie bufor i pojdzie w gore cala temperatura!! a w dzien kiedy /mimo mrozow w nocy/ masz dosc wysoka temp na zewnatrz /rzedu 15st/ bedziesz mial za cieplo !!

 

 

Maciek powiem z doswiadczenia mojego instalatora /ktory siedzi zarowno w kotlach jak i innych "zrodlach ciepla"/ najsensowniej sprawdzaja sie sterowniki pokojowe - my takie zakladamy i po temacie ... pogodowka ponoc przy kotlach na PS nie ma racji bytu ...

 

mielismy namieszkaniu bezprzewodowy czujnik temperatury ze sterowaniem pieca gazowego i go wywalilismy po pierwszej zimie. mianowicie jak dochodzil do ustawionych 21*C bylo za goraco, jak spadal do temperatury przy ktorej sie mial z powrotem zalaczac czyli 19,5 na czujniku bylo odczuwalne zimno w domu, wiec na okraglo bylo raz za zimno raz za goraco. wywalilismy go i teraz mamy stala temperature na piecu i tylko tym sterujemy- zuzycie gazu praktycznie taie samo. jest jeden problem bo tu mamy grzejniki ktore dosyc szybko reaguja a w domu beda podlogowki ktore reaguja troche wolniej, przypuszczam, ze pierwszy rok bedzie ciagla prob dojscia do czegos optymalnego i pewnie przetestujemy i sterowanie pokojowe i pogodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my dziś finalnie ustaliliśmy "elektrykę", wymysliłam jeszcze kilka punktów i modyfikacji, wszystko podliczyliśmy

doszły jeszcze bednarka wokół domu i instalacja odgromowa

 

ja sobie projektuje wieczorami łazienki....kolejne wersje powstają, może coś z tego będzie :D

 

gdzie kupić grzejniki łazienkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie .. .roazwazamy kwestie instalowania na poddaszu oprawek halogenowych /z zarowkami halogenowymi albo z diodami/ i teraz pytanie mam ... co z welna w warstwie stelaza plyt ?? chyba przy takich oprawkach nie mozna wkladac !! poza tym kable ciagnac w welnie ??

 

pewnie macie jakies proste rozwiazana tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi nie wspominaj :((

Cały tydzień mgła + deszcz i do tego +15 stopni - ponoć najgorszy pogodowo tydzień od 30 lat :(

Szkoda gadać i choróbsko się przypałętało .

Jeszcze tak w życiu nie mieliśmy.

 

Ja trzymam za szybką regenerację Twojego kolanka, będziesz śmigać szybciej niż myślisz :)).

 

Dajcie namiary na brukarza co ????

 

o bidulo !!! no to nie zazdroszcze ... byc w dolomitach i tak trafic to trzeba miec pecha !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiosna i wczesna jesienia bedziesz w tym ukladzie mial sytuacje taka ze w nocy nagrzeje ci sie bufor i pojdzie w gore cala temperatura!!

 

Bufor moze miec i 90stC, a w domu moze byc zimno :-) Pogodowka steruje zaworem trojdrogowym ZA buforem. Taka sytuacja bedzie dokladnie miala miejsce w przypadku sterownika pokojowego. Pogodowka w razie jak rano na dworze zacznie robic sie coraz cieplej rano - zacznie obnizac temperature w instalacji. Pokojowka zacznie obnizac dopiero jak w pokoju zacznie sie robic za cieplo (a jak wylaczy - to jeszcze pare godzin podloga bedzie grzala). Wlasnie wtedy nastapi przegrzanie :-)

 

Generalnie moj bufor nic tu nie wnosi (on jest tylko akumulatorem ciepla z ktorego podlogowka korzysta lub nie) - wazny jest rodzaj sterowania. Pogodowka nadaje sie najbardziej do podlogowki (bo reaguje szybciej na zmiany temperatur na zewnatrz), a pokojowka jak dla mnie nie nadaje sie do niczego - bo przy kaloryferach to bym wolal miec standardowe zawory termostatyczne przy kazdym kaloryferze.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my piwnice zostawilismy na koniec bo wiekszosc /okolo polowy/ instalacji tam bedzie natynkowa!! wlasnie dlatego ze wklowanie sie w betoniki to masakryczna masakra!!! no i nie ma bramy garazowej wiec bedzie to na szarym koncu robione!!

 

A czym wiercicie pod puszki? Taka koronka fi60 z widia tak? Dobra mlotowiertarka, wlaczony udar i idzie jak ta lala! Po co robic natynkowo jak mozna ladnie schowac!! Te pare/nascie puszek da sie wywiercic w godzine, dwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie .. .roazwazamy kwestie instalowania na poddaszu oprawek halogenowych /z zarowkami halogenowymi albo z diodami/ i teraz pytanie mam ... co z welna w warstwie stelaza plyt ?? chyba przy takich oprawkach nie mozna wkladac !!

 

Welnie sie nic nie stanie bo to kamien - sama welna wytrzymuje ponad 1000stC ;) Kleje ktorymi wlokna sa posklejane troche mniej ale te 250-300stC powinno wytrzymac spokojnie :-) Problemem jest cieplo. Diodowe tego problemu nie maja (ale swiatla daja tyle co nic), a halogenowe sie grzeja mocno.. Patent stosowany przez wielu to ceramiczna doniczka polozona dnem w strone zewnetrza dachu (opierajaca sie na plycie). Tak zeby powstala przestrzen te 10-12cm ktore wymaga wiekszosc halogenek :)

 

poza tym kable ciagnac w welnie ??

pewnie macie jakies proste rozwiazana tej kwestii :)

 

Kable przy krokwiach i innych elementach latwopalnych musisz ciagnac w specjalnym peszlu niepalnym - w kazdej hurtowni kupisz (jest nieprzezroczysty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do takiej inspekcji wskazane sa niskie temp. na zewnatrz, a chata mocno nagrzana! Inaczej nici z wynikow :)

 

Niekoniecznie. facet mówił że 10 stopni różnicy pomiędzy środkiem a zewnetrzem jest ok. Ja robiłem mając nagrzane tylko kozą. Upoluj teraz jakiś zimny dzien i już, w sódku oby bylo stabilnie te 10-15 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym wiercicie pod puszki? Taka koronka fi60 z widia tak? Dobra mlotowiertarka, wlaczony udar i idzie jak ta lala! Po co robic natynkowo jak mozna ladnie schowac!! Te pare/nascie puszek da sie wywiercic w godzine, dwie :)

 

wiercimy taka koronka na mlotowiertarce ... i z racji ze zostawiamy to na koniec bedzie to zalezalo od mariusza czy sie zdecyduje wiercic i ukladac pod tynkiem czy pusci gora :) mnie to wsio ryba ... ja rzadze kuchnia i salonem - maz kochany za swoje krolestwo uwaza garaz i nie bede sie mu wtracac /tego samego oczekuje w temacie kuchni :)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiercimy taka koronka na mlotowiertarce ... i z racji ze zostawiamy to na koniec bedzie to zalezalo od mariusza czy sie zdecyduje wiercic i ukladac pod tynkiem czy pusci gora :) mnie to wsio ryba ... ja rzadze kuchnia i salonem - maz kochany za swoje krolestwo uwaza garaz i nie bede sie mu wtracac /tego samego oczekuje w temacie kuchni :)/

 

Nono, tylko niech udar wlaczy!!!! Niektorzy wierca bez udaru bo sie boja ze widie pourywaja a bez udaru to idzie 3 x wolniej :-) Ja oblecialem kilkadziesiat dziur w sumie z udarem i przezylo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...