Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Nono, tylko niech udar wlaczy!!!! Niektorzy wierca bez udaru bo sie boja ze widie pourywaja a bez udaru to idzie 3 x wolniej :-) Ja oblecialem kilkadziesiat dziur w sumie z udarem i przezylo :-)

 

mlotowiertarka jest nowa SKIL :) zajedzie sie to pojdzie na gwarancje !! ... kupilismy tez nowa szlifierke bo nasza "padla smiercia naturalna" ale to byla taka pegasus za 29,90 !! teraz zapodalismy bosha - ciekawe czy przetrzyma budowe!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mlotowiertarka jest nowa SKIL :) zajedzie sie to pojdzie na gwarancje !! ... kupilismy tez nowa szlifierke bo nasza "padla smiercia naturalna" ale to byla taka pegasus za 29,90 !! teraz zapodalismy bosha - ciekawe czy przetrzyma budowe!!

 

Nie nie - chodzilo mi o to ze sie zajedzie ta koronka!! I widie poodpadaja :-) Choc przy takim wierceniu ten skil tez moze odejsc w niepamiec dosc szybko - lepiej mu przerwy robic ;-)

 

Ja zajechalem polprofesjonalnego DeWalta przy wierceniu jednej dziurki (ale fakt faktem ze to byla "dziurka" fi32 przez 40cm betonu ;) Wymienili w ramach gwarancji ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w celu niezajechania koronki zaczelismy od wierceni w porotermach a dopiero potem schodzimy do betonikow :) swoja droga poroterm porotermowi nie rowny .. .jesienia dostalismy z handlobudu taki fajny /konkretnie pomaranczowy/ i jak sie w nim robi to czuc pod mlotkiem ze kawal cegly jest !! a zima kilka palet przyszlo takich lichutkich odbarwionych i to sie sypie jak jasna cholera!! chyba podyskutuje w handlobudzie ze jakis mega rabat mi sie za en felerny poroterm nalezy !! bedzie na uzupelnianie tynkow bo dziury wylatuja masakryczne!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to zalezy jak bardzo chcesz poszalec/powymyslac :)

ale ja chyba kupie na allegro :)

jeden mały chrom chyba a drugi duży biały zwykły :D

tyle że muszą miec termostat i grzałkę na prąd dodatkowo, bo beda grzały na 2 sposoby, a właściwie na 3...

 

Maciek od gościa z Purmo wiem ze u Sobika na Kamyczku sprzedają dobre - nie oglądałes przypadkiem ? kurcze mam do niego 3 minuty piechotą ale zawsze za mało czasu zeby podjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden mały chrom chyba a drugi duży biały zwykły :D

tyle że muszą miec termostat i grzałkę na prąd dodatkowo, bo beda grzały na 2 sposoby, a właściwie na 3...

 

Maciek od gościa z Purmo wiem ze u Sobika na Kamyczku sprzedają dobre - nie oglądałes przypadkiem ? kurcze mam do niego 3 minuty piechotą ale zawsze za mało czasu zeby podjechać :)

 

u Sobika kupilem piec, bylem i niego kilka razy i zawsze dyskotuwolaismy po pol godziny :) konkretny gosc z bardzo duza wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez wiem że masz od niego piec dlatego pytałam czy nie ogladales przypadkiem grzejników :p

dobra chyba sie wybiore do niego...

 

 

jutro zalewam podłoge piwnicy - całą zimę grunt był suchutki na wiór...to cieszy :) w Budozbycie dostałam B20 po 224 brutto....4zl wiecej niz w ub.r. ...jakby ktoś szukał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz troche inne pytanie nie jeszcze o piecach ha ha

Zima jak narazie odeszla :-) wiec czas zaczac prace, strop ladnie schnie.

 

Mam pytanie, ściany piwnicy mam zaizolowane styrodurem, do polowy wysokosci okien w piwnicy, teraz chcialbym ocieplic az do stopu parteru i juz ten temat zakonczyc.

Tam gdzie jeszcze nie mam ocieplone sciana na jesien byla 2 raz zaizolowana Dysperbitem i troche widac na nim takie biae przebarwienia, to poprawie jeszcze raz, i czy juz teraz od poowy tych okien moge kontynuowac ocieplenie zamiast styroduru normalnym styropianem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz troche inne pytanie nie jeszcze o piecach ha ha

Zima jak narazie odeszla :-) wiec czas zaczac prace, strop ladnie schnie.

 

Mam pytanie, ściany piwnicy mam zaizolowane styrodurem, do polowy wysokosci okien w piwnicy, teraz chcialbym ocieplic az do stopu parteru i juz ten temat zakonczyc.

Tam gdzie jeszcze nie mam ocieplone sciana na jesien byla 2 raz zaizolowana Dysperbitem i troche widac na nim takie biae przebarwienia, to poprawie jeszcze raz, i czy juz teraz od poowy tych okien moge kontynuowac ocieplenie zamiast styroduru normalnym styropianem?

 

Ja bym tam na piwnicy nie oszczędzał, raz po męsku wydać tę kasę i wszystko. ;)

Styrodur to styrodor, nie namoknie, nie wygnie się, zapewni dodatkową izolację przeciwwilgociową, co będzie z tego styropianu w strefie przyziemia/cokołowej narażonej na wodę opadową za 10 lat, to nie wiem.

Ja zrobiłem całą piwnicę XPSem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez wiem że masz od niego piec dlatego pytałam czy nie ogladales przypadkiem grzejników :p

dobra chyba sie wybiore do niego...

 

 

 

sory, nie zajazylem, bylem wczoraj w pracy pierwszy raz od 3 tygodni :p

ale z Sobikiem gadalem tylko o piecach i nawet nie zauwazylem u niego grzejnikow, ale 2 drabinki chyba zamowie na allegro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dzięki za info w sprawie tego "termobadania".

Czyli dobrze by było w poniedziałek to zrobić :)))

 

I teraz teoretyzuję

 

Jak wyjdzie dobrze to badanie, to dawac ten styropian/wełnę czy nie.

Wszyscy gadaja , że nie warto ale jakoś to do mnie nie przemawia.

Ciekawy jestem rezultatu "oddychania" ściany przez spoiny w 1W ;)

Jak mówią "nie warto" to wydaje mi się,że chodziło o koszty,bo z reguły koszt 1W jest porażający w stosunku do 2W a co dopiero 1W+ocieplenie.

Jeśli "nie warto" chodziło o ucieczkę ciepła to ja bym powiedział,że "warto" ponieważ każda kWh uciekająca przez spoiny jest warta zabezpieczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory, nie zajazylem, bylem wczoraj w pracy pierwszy raz od 3 tygodni :p

ale z Sobikiem gadalem tylko o piecach i nawet nie zauwazylem u niego grzejnikow, ale 2 drabinki chyba zamowie na allegro:)

zaś miałes wolne, w ub.r. tez cos mi sie kojarzy ze siedziales dłuuuugo w domu, to ja sie nie dziwie ze samemu tyle w domu zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem rezultatu "oddychania" ściany przez spoiny w 1W ;)

Jak mówią "nie warto" to wydaje mi się,że chodziło o koszty,bo z reguły koszt 1W jest porażający w stosunku do 2W a co dopiero 1W+ocieplenie.

Jeśli "nie warto" chodziło o ucieczkę ciepła to ja bym powiedział,że "warto" ponieważ każda kWh uciekająca przez spoiny jest warta zabezpieczenia ;)

 

Też jestem ciekawa jak to wygląda, ale sądząc po rachunkach za gaz tej zimy wyglada bardzo obiecująco.

Srednia od października do wczoraj wychodzi jakięs 117 m3 gazu miesięcznie, no ale tez średnia temp. dużo niższa niz jak bedziemy mieszkać.

No i kominek :)))

 

Zaprawa ciepła i tylko niedoróbstwa chciałabym uchwycić.

Raczej jestesmy zdecydowani na te 5 cm styropianu, ale z czystej ciekawości zrobię te pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlotowiertarka jest nowa SKIL :) zajedzie sie to pojdzie na gwarancje !! ... kupilismy tez nowa szlifierke bo nasza "padla smiercia naturalna" ale to byla taka pegasus za 29,90 !! teraz zapodalismy bosha - ciekawe czy przetrzyma budowe!!

 

Sprzęt klasy skill zajechąc to cięzko, zajedzie się wiercący prędzej alboz głupoty coś można popsuć. Ja wieściłem swoim Einhellom krótkie życie ale spokojnie sobie radza a nawierciłem w cholere gniazdek i mase dziur viia beton i to gruby. Taka za 30zł może pasc :-) Co do koronek do gniazdek to wg mojej wiedzy udaru się nie używa. W betonie to polecam wykucie otworów i osadzenie puszek a nie wiercenie, sądze że kucie będzie o wiele szybsze, chyba że to nie jest beton tylko bloczki betonowe to może będize jakaś szansa. Moja koronka po około 200 dziurach wyłącznie w Silce jest tępa maksymalnie a nie był to szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w celu niezajechania koronki zaczelismy od wierceni w porotermach a dopiero potem schodzimy do betonikow :) swoja droga poroterm porotermowi nie rowny .. .jesienia dostalismy z handlobudu taki fajny /konkretnie pomaranczowy/ i jak sie w nim robi to czuc pod mlotkiem ze kawal cegly jest !! a zima kilka palet przyszlo takich lichutkich odbarwionych i to sie sypie jak jasna cholera!! chyba podyskutuje w handlobudzie ze jakis mega rabat mi sie za en felerny poroterm nalezy !! bedzie na uzupelnianie tynkow bo dziury wylatuja masakryczne!!

 

Mea ja mam w Silce dziury i róznice twardości były ogromne! Niekiedy szło super tak 20-30s na otwór a czasem walka trwałą kilka minut. Nie wiem jak może być aż taki rozrzut, bufowlańczy mówili że wagowo to się te bloczki rózniły i to mocno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 styropianu się nie opłaca...bo za robociznę i tak zapłacisz tak samo czy przykleisz 5cm czy 25cm...

tak naprawdę prawdziwe rachunki poznasz jak już zaczniejsz mieszkać...(jak wykańczałem, to miałem nastawy na 17-18C, a jak mieszkam to około 22C)

 

A ściana nie oddycha...to mit...od oddychania jest wentylacja

 

 

Adiqq słońce ja wiem, ale nie chce ściany 60 cm grubej , wystarczy mi pół metra jakbym dała te 25 to mam mur gruby na 70 cm - toż to zamek normalnie :))

Ale ile dokładnie dam tej grubości to powiem Wam po pomiarach :) już się umówiłam na to "termowizjowanie"

 

 

Adiqq a może wiesz jak podiagnozowac pompe ciepła ??

 

Firma z Czech komuś zrobiła (za szalone jak dla mnie pieniądze ) i nie działa 9 stopni w domu , a fachman nie odbiera telefonów :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawa jak to wygląda, ale sądząc po rachunkach za gaz tej zimy wyglada bardzo obiecująco.

Srednia od października do wczoraj wychodzi jakięs 117 m3 gazu miesięcznie, no ale tez średnia temp. dużo niższa niz jak bedziemy mieszkać.

No i kominek :)))

 

Zaprawa ciepła i tylko niedoróbstwa chciałabym uchwycić.

Raczej jestesmy zdecydowani na te 5 cm styropianu, ale z czystej ciekawości zrobię te pomiary.

 

Ewus, jaki kocioł gazowy masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...