Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

5 styropianu się nie opłaca...bo za robociznę i tak zapłacisz tak samo czy przykleisz 5cm czy 25cm...

tak naprawdę prawdziwe rachunki poznasz jak już zaczniejsz mieszkać...(jak wykańczałem, to miałem nastawy na 17-18C, a jak mieszkam to około 22C)

 

A ściana nie oddycha...to mit...od oddychania jest wentylacja

 

Jestem ciekawy dlaczego ściana ocieplona wełną mineralną czy nawet nie ocieplona nie oddycha, czy możesz mi to w naukowy sposób wytłumaczyć? zawsze się nad tym zastanawiałem ale nigdy do końca tematu nie zrozumiałem .Wentylacja to oddychanie pomieszczeń a nie ścian chociaż w przypadku zastosowania farb o przepuszczalności powietrza to pewnie ma ta wentylacja jakiś wpływ na oddychanie ściany ale mniejsza o to wydaje mi się że ściana ocieplona wełną oddycha a ocieplona styropianem nie oddycha(nie uwzględniajmy dla prostych rozważań tynku czy farby na elewacji) i tak myśli 95 % społeczeństwa ale ja chciałbym żebyście to jakoś udowodnili że jednak nie oddycha . Jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy dlaczego ściana ocieplona wełną mineralną czy nawet nie ocieplona nie oddycha, czy możesz mi to w naukowy sposób wytłumaczyć? zawsze się nad tym zastanawiałem ale nigdy do końca tematu nie zrozumiałem .Wentylacja to oddychanie pomieszczeń a nie ścian chociaż w przypadku zastosowania farb o przepuszczalności powietrza to pewnie ma ta wentylacja jakiś wpływ na oddychanie ściany ale mniejsza o to wydaje mi się że ściana ocieplona wełną oddycha a ocieplona styropianem nie oddycha(nie uwzględniajmy dla prostych rozważań tynku czy farby na elewacji) i tak myśli 95 % społeczeństwa ale ja chciałbym żebyście to jakoś udowodnili że jednak nie oddycha . Jestem ciekaw

 

http://www.muratorplus.pl/technika/wentylacja-i-klimatyzacja/sciany-nie-oddychaja_57734.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiec ocieplić tańszym styropianem niż droższą "oddychającą" wełną....

 

Dodatkowym atutem jest to ze styropian zanurzony w wodzie chlonie wode do 1,5% swojej masy po 30-tu dniach i pozniej przez kolejne miesiace juz nic wiecej (nie ma miejsca na wode;) Za to welne mozna zmoczyc jak szmate do mycia podlogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De Dietrich MCRII 24 kondensat i bardzo go lubię.

Kolega ma podobną kubature , ściana 2W + ocieplenie (ale nie wiem ile)

bardzo mało płaci za gaz :))

 

To zaważyło na naszej decyzji.

 

tez bede mial ten piecyk :) Masz do niegp podlaczone jakies czujniki pogodowe czy pokojowe i jak to sie zachowuje?

 

Ciekaw jestem i zastanawiam sie co podlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde podłączone dużo

Zewnętrzny czujnik oraz sterowanie pokojowe do pieca chyba 137 De Dietricha

a potem sterowane są osobno kazdy obieg podłogówki pokojowymi plus na jednym obiegu czujnik temp. gdzie bedzie drewno.

Całą podłogówką steruje jeszcze taka głowna listwa w skrzynce gdzie się rozdzielają.

 

Jak się zachowuje ??? na razie przyzwoicie bo jeszcze nie usiadłam żeby przemyślec jak to wszystko wzajemnie ze sobą współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściana nie oddycha...jak już to w grę wchodzi tylko paroprzepuszczalność...i dlatego wełna jest polecana jako właśnie paroprzepuszczalna...obiegowo mówi się właśnie że ściana oddycha....

ale przez ściany przechodzi ułamek procenta wymiany powietrza...dlatego napisałem że za prawidłową wymianę powietrza odpowiedzialna jest sprawna wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna...sprawna, bo nawet w projektach gotowych wentylacja grawitacyjna jest często do kitu zaprojektowana

oo, widzę że już mnie Adam uprzedził z linkiem :)

dodam jeszcze, że jak ściany pomalujesz farbą lateksową lub jakąś inną nieprzepuszczalną, to ocieplanie wełną jest zupełnie bez sensu...

 

lepiec ocieplić tańszym styropianem niż droższą "oddychającą" wełną....

 

I o to właśnie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te czujniki masz z De Dietricha? mi magik od wody proponuje Auraton, nie wiem czy dobre czy nie....

 

Tak te czujniki (pogodówka zewnętrzna oraz sterowanie pokojowe )mam De Dietricha nie kombinowaliśmy bo instalator robi na vaillancie i nie znał tego kotła.

Sterowanie do podłogówki w każdym pkoju oraz ta listwa rozdzielając jakaś OJ Electronics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy dlaczego ściana ocieplona wełną mineralną czy nawet nie ocieplona nie oddycha, czy możesz mi to w naukowy sposób wytłumaczyć? zawsze się nad tym zastanawiałem ale nigdy do końca tematu nie zrozumiałem .Wentylacja to oddychanie pomieszczeń a nie ścian chociaż w przypadku zastosowania farb o przepuszczalności powietrza to pewnie ma ta wentylacja jakiś wpływ na oddychanie ściany ale mniejsza o to wydaje mi się że ściana ocieplona wełną oddycha a ocieplona styropianem nie oddycha(nie uwzględniajmy dla prostych rozważań tynku czy farby na elewacji) i tak myśli 95 % społeczeństwa ale ja chciałbym żebyście to jakoś udowodnili że jednak nie oddycha . Jestem ciekaw

 

sciany nie maja oddychac a oddawac wilgoc, tak jak z czlowiekiem, ktory oddycha ustami i nosem, skora niby tez cos oddycha ale glownie oddaje wilgoc, tyle, ze ceramika "niby" powinna oddawac troche wilgoci jak w domu bedzie za suche powietrze. jak mi sie wydaje styropianu tez nie przykleja sie szczelnie cala powierzchnia do muru tylko zostawia sie miejsce na ruchy powietrza, tak jak miedzy welna a folia paroprzepuszczalna na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciany nie maja oddychac a oddawac wilgoc, tak jak z czlowiekiem, ktory oddycha ustami i nosem, skora niby tez cos oddycha ale glownie oddaje wilgoc, tyle, ze ceramika "niby" powinna oddawac troche wilgoci jak w domu bedzie za suche powietrze

 

A czemu porownujesz dom do czlowieka ?

 

A ja bym go porownal do np. psa - skora (scianami) nie oddaje nic a nic wilgoci, a tylko glownie jezorem (wentylacja) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi sie wydaje styropianu tez nie przykleja sie szczelnie cala powierzchnia do muru tylko zostawia sie miejsce na ruchy powietrza, tak jak miedzy welna a folia paroprzepuszczalna na dachu

 

Takie przyklejanie styropianu to powazny blad. Styro klei sie kazda plyte po obwodzie (zeby bylo szczelnie) + kilka plackow w srodku.

 

Klejenie na same placki to blad - bo bedzie cug pod styropianem wiec skutecznosc izolacji spada. I wtedy tez bedzie "wialo z gniazdek" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, ze ceramika "niby" powinna oddawac troche wilgoci jak w domu bedzie za suche powietrze.

 

Takie wlasciwosci ma gips. Tynki gipsowe rzeczywiscie troche poprawiaja warunki wilgotnosci w domu (chlona wilgoc i oddaja jak jest za sucho). Tyle ze jak je pomalujesz lateksem ktory mozesz nawet na mokro szorowac to on tez za bardzo nic nie wniesie ;) Lepiej miec poprostu sterowalna wentylacje (albo mechaniczna albo grawitacyjna ale z higrosterowalnymi nawiewnikami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tyle, ze ceramika "niby" powinna oddawac troche wilgoci jak w domu bedzie za suche powietrze.

To jest właśnie "cud" mitów od pokoleń ;)

Ceramika jest ostatnim materiałem w kolejności,który potrafiłby "oddać" wilgoć zabraną(?) z wnętrza.

Wg mnie obecna ceramika nie ma żadnych zalet...

Wg mojego rankingu jest dopiero na 5 miejscu wśród 6 uczestników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałam sie pochwalić - dostałam zgode z urzedu miasta (mamy porządnych radnych w Rybniku :) )na podłączenie do kanalizy...złożyłam w wodociągach i teraz już z górki, może tygodnie ale na pewno nie miesiace

tylko ekipe musze sobie załątwic do wykopu bo oni maja terminy na lipiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie a ja juz po wylewkach przyjechalo 40tonowe auteczko:) (przepraszam wszystkich na ul polnej bo troche zajelismy drogi) obiecane fotki

http://img9.imageshack.us/img9/7788/obraz002resizew.jpg

Szybko i sprawnie wylewala firma KIBO Polecam fajni ludzie a jak beda wygladaly to sie obejrzy w poniedzialek do kupy 2h im to zajelo.

http://img340.imageshack.us/img340/5751/obraz008resize.jpg

 

Dla wszystkich chetnych ogladaczy (nie molestujcie mnie na pw) za jakis tydzien zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...