Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Sprzęt klasy skill zajechąc to cięzko, zajedzie się wiercący prędzej alboz głupoty coś można popsuć ...

 

:) Skill to była kiedyś moja ulubiona firma ale budowa zweryfikowała mi ten sprzęt okrutnie. Na budowie zajechałem : kątówkę, wiertarkę i młotowiertarkę. Kątówkę chyba spaliłem a wiertarkach rozleciały się trybka. Dlatego przerzuciłem się na porządniejsze sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

:) Skill to była kiedyś moja ulubiona firma ale budowa zweryfikowała mi ten sprzęt okrutnie. Na budowie zajechałem : kątówkę, wiertarkę i młotowiertarkę. Kątówkę chyba spaliłem a wiertarkach rozleciały się trybka. Dlatego przerzuciłem się na porządniejsze sprzęty.

 

wszystko zalezy jak sie uzywa i do czego ... jak eksploatujesz w mega ilosci to sie nie dziwie!! nasz skil nie wiem ile wytrzyma ale maz sie skarzyl ze sie blokuje przy wierceniu otwornica ... ja tam nie wiem bo ja sie tego sprzetu nie tykam :) moja pomoc w calej tej robocie to glownie wskazanie co gdzie ma byc no i rozwijanie kabelka czy podawanie plastikow ... niestety na wiecej kolanko nie pozwala!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
:) Skill to była kiedyś moja ulubiona firma ale budowa zweryfikowała mi ten sprzęt okrutnie. Na budowie zajechałem : kątówkę, wiertarkę i młotowiertarkę. Kątówkę chyba spaliłem a wiertarkach rozleciały się trybka. Dlatego przerzuciłem się na porządniejsze sprzęty.

Ja mam Toye wiertarkę,szlifierkę całość za ok.70zł i jeszcze w M4 nie zajechana od 3 lat(sufity podwieszane,blacharka w aucie) ;)

Nie wiem jak bedzię przy budowie ale Toya na dzień dzisiejszy is ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jak sie uzywa i do czego ... jak eksploatujesz w mega ilosci to sie nie dziwie!! nasz skil nie wiem ile wytrzyma ale maz sie skarzyl ze sie blokuje przy wierceniu otwornica ... ja tam nie wiem bo ja sie tego sprzetu nie tykam :) moja pomoc w calej tej robocie to glownie wskazanie co gdzie ma byc no i rozwijanie kabelka czy podawanie plastikow ... niestety na wiecej kolanko nie pozwala!!

 

Kątówka i wiertarka pracowały tylko w solbecie. To nie jest zbyt twardy materiał. Może by popracowały dłużej jakbym im więcęj dawał odpocząć ale cóż robić ... czasu mało a robić trzeba ;).

Młotowiertarkę zajechałem chyba na zbrojeniach ale co zrobić, tereny górnicze a pecha miałem takiego że tam gdzie chciałem kabelki kłaść to akurat zawsze zbrojenie ;). Teraz mam makitę ze sprzęgłem i jeszcze na gwarancji więc mi już zbrojenia nie straszne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Toye wiertarkę,szlifierkę całość za ok.70zł i jeszcze w M4 nie zajechana od 3 lat(sufity podwieszane,blacharka w aucie) ;)

Nie wiem jak bedzię przy budowie ale Toya na dzień dzisiejszy is ok :)

 

Ło rany, jak Ty masz wiertarke i szlifierke z Toya za 70 pln to ja wiem co Ty na tej budowie robisz. NIC :D Przeciez ta wiertarka to chyba nawet udar ma mechaniczny mocy 0,1J ;) Da sie tym wogole wywiercic dziure w betonie ? :D

 

Prosze Cie, bez takich hasel ze TOYA is OK, to przeciez marketowy badziew!!!! Miales kiedys w lapach cos z DeWalta, Makity, czy nawet Bosha ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jak sie uzywa i do czego ... jak eksploatujesz w mega ilosci to sie nie dziwie!! nasz skil nie wiem ile wytrzyma ale maz sie skarzyl ze sie blokuje przy wierceniu otwornica ...

 

Skil to przeciez BOSH, tylko marketowy. Jakosc na pewno gorsza ale te narzedzia sa calkiem OK! Ja mam wyzynarke SKILa i sobie chwale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ło rany, jak Ty masz wiertarke i szlifierke z Toya za 70 pln to ja wiem co Ty na tej budowie robisz. NIC :D Przeciez ta wiertarka to chyba nawet udar ma mechaniczny mocy 0,1J ;) Da sie tym wogole wywiercic dziure w betonie ? :D

 

Prosze Cie, bez takich hasel ze TOYA is OK, to przeciez marketowy badziew!!!! Miales kiedys w lapach cos z DeWalta, Makity, czy nawet Bosha ? :)

Na budowie narazie nie robię ale ze 100 dziur wiertarą w "wielkiej płycie" z żelbetu wierciłem i Toya działa dalej :)

Kątówka ładnych parę mm w autkach szlifowała i dalej działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło rany, jak Ty masz wiertarke i szlifierke z Toya za 70 pln to ja wiem co Ty na tej budowie robisz. NIC :D Przeciez ta wiertarka to chyba nawet udar ma mechaniczny mocy 0,1J ;) Da sie tym wogole wywiercic dziure w betonie ? :D

 

Prosze Cie, bez takich hasel ze TOYA is OK, to przeciez marketowy badziew!!!! Miales kiedys w lapach cos z DeWalta, Makity, czy nawet Boscha ? :)

 

idzie trafic na tani sprzet ktory pociagnie dluzej niz cos drozeszego. napewno nie stawialbym na rowni dewalta z makita i boshem ;/

ja mam mlotowiertarke hitachi z udarem 3,2J, kulem beton ze zbrojeniem, lecial z niej smar, goraca byla, ze nie dalo rady trzymac, ulecialo drogie dluto ale czego sie nie robi jak jest gwarancja :) gorzej jak skutki tej pracy wyjda np. miesiac po jej uplywie. tak czy tak najlepsze z calej budowy jest to, ze powoli zbieram sprzet do majsterkowania, duzo sprzetu ;d ale fakt faktem wole doplacic do dobrego sprzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie trafic na tani sprzet ktory pociagnie dluzej niz cos drozeszego. napewno nie stawialbym na rowni dewalta z makita i boshem ;/

 

Tzn? W kolejnosci od najlepszej do najgorszej marki to bym dal 1. Makita, 2. DeWalt, 3. Bosh. Bosh jest przereklamowany, a DeWalt to kawal profesjonalnego sprzetu. Wystarczy popytac w serwisach, a jeszcze lepiej w wypozyczalniach elektronarzedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jak sie uzywa i do czego ... jak eksploatujesz w mega ilosci to sie nie dziwie!! nasz skil nie wiem ile wytrzyma ale maz sie skarzyl ze sie blokuje przy wierceniu otwornica ... ja tam nie wiem bo ja sie tego sprzetu nie tykam :) moja pomoc w calej tej robocie to glownie wskazanie co gdzie ma byc no i rozwijanie kabelka czy podawanie plastikow ... niestety na wiecej kolanko nie pozwala!!

 

Nie blokuje tylko się sprzęgło wyłącza... powierzchnia styku otwornicy z otworem jest duża i wysatrczy drobny ruch od osi wiercenia albo za mocne dociśniecie co ściany i opór jest za duzy i łapie zabezpieczenie w wiertarce. Generalnie trzeba tak wiercić żeby nie łapało i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? W kolejnosci od najlepszej do najgorszej marki to bym dal 1. Makita, 2. DeWalt, 3. Bosh. Bosh jest przereklamowany, a DeWalt to kawal profesjonalnego sprzetu. Wystarczy popytac w serwisach, a jeszcze lepiej w wypozyczalniach elektronarzedzi :)

 

nie robilbym rankingow bo nie jestem fachowcem w tej dziedznie.mnie bosch jeszcze nie zawiodl a mam kilka rzeczy, nie mowie tez ze dewalt jest jakis slaby ale patrzac co woza ze soba fachowcy jest troche mniej popularny bo glownie uzywaja sprzetu makity, boscha i hilti (kolejnosc calkiem przypadkowa). oczywiscie jest na budowie mala wiertarka z dewalta od tescia ale glownie sluzy do mieszania gotowych zapraw czy kleju, na moje oko ma troche surowe wykonczenie i tak srednio lezy w rece ale jak na razie pracuje ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie trafic na tani sprzet ktory pociagnie dluzej niz cos drozeszego. napewno nie stawialbym na rowni dewalta z makita i boshem ;/

ja mam mlotowiertarke hitachi z udarem 3,2J, kulem beton ze zbrojeniem, lecial z niej smar, goraca byla, ze nie dalo rady trzymac, ulecialo drogie dluto ale czego sie nie robi jak jest gwarancja :) gorzej jak skutki tej pracy wyjda np. miesiac po jej uplywie. tak czy tak najlepsze z calej budowy jest to, ze powoli zbieram sprzet do majsterkowania, duzo sprzetu ;d ale fakt faktem wole doplacic do dobrego sprzetu

 

Budowę przetrwa na pewno średnia pólka sprzętowa, często dają na prywatny zakup narzędzi 2 lata gwarancji. Bez budowy to taki sprzęt wytrzyma na prawdę lata długie. Sprzęt to podstawa, w takim Einhelu czy innym jest udar żeby coś tam se podkuć czy parę rzeczy porobić ale jak na klika konkretnych otworów wziałem od swoich budowlańców makitę co waży tyle że ciężko ja utrzymać nad głową to się dowiedziałem co to jest sprzęt profesjonalny. Siła udaru jest tak ogromna, że źle użyta wywaliła mi dwoma uderzeniami całe bloczki silki ze ściany 12tki. W beton wchodzi jak w maslo na prawdę. Mam taką ręczną pilarkę do drewna tarczową firmy chińskiej to nie przetrwała samego cięcia drewna na opał - znaczy naprawiona szczoteczki zniknęły ale to dosłownie po może 200 użyciach. Gośc jak kupowałem szczotki (całe 20zł z wymianą) powiedział, że w tym złomie wszystko jest na prawdę dobre poza szczotkami, starczy je od razu wymienić i sprzęt będzie służył latami. natomiast nieświadomy użytkownik jedzie maszyne, a tam zly styk szczotek to mniejsza moc i grzanie się, w najlepszym przypadku pali obudowę ale zwykle pali na amen komutator i jest pozamiatane, kosz naprawy absurdalny i lecisz po kolejne a gwarancja ci nie uzna bo urządzenie zjarane z głupoty usera. Więc ten sprzęt jak się dba i pilnuje to będzie slużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robilbym rankingow bo nie jestem fachowcem w tej dziedznie.mnie bosch jeszcze nie zawiodl a mam kilka rzeczy, nie mowie tez ze dewalt jest jakis slaby ale patrzac co woza ze soba fachowcy jest troche mniej popularny bo glownie uzywaja sprzetu makity, boscha i hilti (kolejnosc calkiem przypadkowa). oczywiscie jest na budowie mala wiertarka z dewalta od tescia ale glownie sluzy do mieszania gotowych zapraw czy kleju, na moje oko ma troche surowe wykonczenie i tak srednio lezy w rece ale jak na razie pracuje ok

 

DeWalt to Black&Decker ale w wersji dla profesjonalistow. Amerykanska marka. Rzeczywiscie mniej popularna u nas (poki co) bo tez znacznie pozniej wszedl na rynek w porownaniu do BOSHA :) A Bosha bym nie kupil nigdy w zyciu tylko dlatego ze polowa tego sprzetu to chinskie podrobki !! Ni cholery nie poznasz poki nie rozbierzesz czy to oryginal czy podroba :) Jak oryginal to posluzy dlugo, jak chinszczyzna to szkoda gadac :) Hilti, Hitachi, Makita - to marki same w sobie, 100% profeska! O tych narzedziach mozna napisac, ze sa OK. A nie kurde o najwiekszym szmelcu TOYA ktory kupisz w tesco czy biedronce, jak pisze Arturo ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A nie kurde o najwiekszym szmelcu TOYA ktory kupisz w tesco czy biedronce, jak pisze Arturo ;) ;)

Przeca ja nie piszę,że jest to profesjonalne narzedzie pracy,oczywiście,że nie ma porównania do w/w marek (mam porównanie do Hilti i Boscha).Piszę tylko,że u mnie się nie zepsuła i dalej wierci i szlifuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare godzin mnie nie bylo a wy tu sobie p....y mierzycie jak komus pasuje toya to niech ma jak dziala i kosztuje 30zl to dlaczego nie ja mam kress'a i jest nie do zabicia a jak ktos ma kase to kupuje hilti/hitachi/makita i jeszcze jakas tam firma (jeszcze drozsza) ale kogo stac dac pare tysiecy za wiertarke (kto bogatemu zabroni). Ale mi tu skila boscha nie chwalcie bo to niewiele lepsze niz te cale black deckery czy einhelle (zeby nie bylo mam wkretarke ze skilla i tak wyglada na chinska zabaweczke ale dziala)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quenne, czy Twoi elektrycy chodzą po dachu-chodzi o odgromienie. Moi nie chcą-robią całą resztę, Czy założenie instalacji na gotowym już dachu to jakiś problem? Na gąsiory są nakładki, a krańcówki? Trzeba dachówkę rozbierać? bo tak mi sugerują, a coś mi się nie chce wierzyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...