Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

panie i panowie, dzis pod drzwi przyszedl pies rasy beagle (trikolor), wieku nie potrafie ocenic.Widac chamy jakies go wyrzucily prawdopodobnie. pies ulozony, reaguje na komendy b. szybko, czysty (widac ze wyczesany), minal juz caly dzien, nie odchodzi od drzwi i zal pieska.mam sucz w domu i niestety z tego powodu go nie zostawie a zal mi go odwozic do schroniska. moze ktos go przygarnie ( o ile nie odejdzie w nocy bo go nie zamykam w domu by sie nie przyzwyczail bardziej). Naprawde wychowany pies. jak by co dzwoncie 660 027 854

 

a zapodaj zdjecie [email protected], rodzina by tagiego zaakceptowala tylko musi sie corce spodobac :) najlepiej zapytaj go jak sie wabi :p

i tak za 2-3 miesiace bedzie szukac pieska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Powiedzcie mi - bo wiem ze ktos z Was budowal fundamenty z betonowych pustakow zasypowych (zastepujacych szalunek) - czy ten ktos moze sie ujawnic i powiedziec gdzie i po ile kupowal te pustaki ? :) Przymierzam sie powoli do robienia murka oporowego przy plocie przy podjezdzie i chyba najwygodniej bedzie mi to z tych pustakow zrobic. Choc moze nie najtaniej hm ;) Musze przeliczyc.

 

Te pustaki sa b. popularne w Czechach - chodzi o cos takiego:

 

http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/15/31/40/03/1531400399

 

no to draz temat bo my wlasnie wykopalismy fundamenty pod murki oporowe!! i bardzo chetnie bym z czegos takiego je zrobila!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - ale w jakiej hurtowni je kupowales ? Ja tego nie potrzebuje za wiele (na oko strzelam ze kolo 30-40m2) wiec zadnego minimum logistycznego zeby to z fabryki czy dalszej hurtowni zwozic nie spelnie :)

 

Pamietasz ile wychodzilo za m2 ?

 

szynka a ty chcesz z tego caly murek zrobic czy tylko fundament ?? bo mi by sie to podobalo zeby zrobic fundament betonowy a potem ukladac te bloczki i zasypywac je ziemia/glina vell piaskiem !! ciekawe czy by sie takie cos sprawdzilo !! mozna by w tym nasadzic bluszcza i za lat kilka piekny zielony mr jak sie patrzy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynka a ty chcesz z tego caly murek zrobic czy tylko fundament ?? bo mi by sie to podobalo zeby zrobic fundament betonowy a potem ukladac te bloczki i zasypywac je ziemia/glina vell piaskiem !! ciekawe czy by sie takie cos sprawdzilo !! mozna by w tym nasadzic bluszcza i za lat kilka piekny zielony mr jak sie patrzy !!!

 

Nie no - fundamencik oczywiscie betonowy, tak na 60-70cm gleboko. Potem na fundamencie te pustaki, ale zasypywane normalnie betonem (i przekladane poziomo pretami dla wzmocnienia). A na koniec obklejone plytkami klinkierowymi lub otynkowane jakims tynkiem zywicznym (a na gore np. jedna warstwa klinkierki). Planuje potem na dole jakies 20cm przed tym murkiem wymurowac z duzych kostek granitowych tez murek ale taki niski - na ~20cm i ta pusta przestrzen zasypac ziemia i tam zasadzic cos niskiego i ladnego. Nie mam narazie pojecia co ;) Ale zrobi sie taki kwietnik jakby na calej dlugosci. A te kostki beda stanowily swego rodzaju kraweznik (bo to bedzie na "parkingu" na podjezdzie przed garazem).

 

A na gorze tez bedzie ziemia (bo to w zasadzie murek oporowy) i zasadzone jakies drzewka.

 

Tobie by sie moze bardziej gazony przydaly ? Cos w ten desen:

 

http://witmar.wisniowa.w.interia.pl/galeria/realizacje/gazony.jpg

 

http://images04.olx.pl/ui/8/97/17/1280144808_106909017_2-Zdjecia--AR-BET-GAZONY-1280144808.jpg

 

http://fhtas.pl/image/GAZONY1.jpg

 

? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to draz temat bo my wlasnie wykopalismy fundamenty pod murki oporowe!! i bardzo chetnie bym z czegos takiego je zrobila!!

 

Jak gleboko kopaliscie ? I jak wysokie te murki planujecie ?? Ja tego mam tak z 30-40mb i wysokosc max 1m a potem troche nizej. Bedzie trzeba z niwelatorkiem troche pobiegac i policzyc dokladnie :)

 

Sam wlasnie kombinuje z czego to zrobic. Zamiast tych pustakow moznaby

 

1. Wypozyczyc szalunki na pare dni i wylac murek betonowy

2. Kupic grube plyty OSB i zrobic solidny szalunek i tez wylac

3. Wymurowac ten murek ze zwyklych bloczkow betonowych

 

Te pustaki to ok 5 pln / szt, czyli ok 40 pln / m2. Mur z bloczka betonowego wychodzi ok 50 pln / m2, a tamte pustaki jeszcze trzeba zalac! Za to latwo sie to uklada i wychodzi b. rowno - nie trzeba potem tynkowac ani nic wiecej kombinowac :)

 

Szalunkow wlasnych sie b. boje. O ile lawy wyszly mi w sumie idealnie to jednak one mialy 30-40cm wysokosci. Mur wysoki na 1m to potezny napor na szalunki w dolnej czesci, a ciesielka mi jakos nie wychodzi. Choc gdyby kupic proste i rowne OSB to da sie je solidnie pozwmacniac tak ze nic sie nie rozeprze.. Sam nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja własnie chce miec takie donice oporowe ;)

 

Gazony w sensie ? Ja gazonow nie chce bo gazony pasuje dac jak formujesz skarpe pod katem. A poniewaz mi zalezy na miejscu - chce to miec pod katem prostym w stosunki do podloza :) Ten pustak pierwszy ktory wkleilem to nie gazon! Mozna pomylic. To jest pustak szalunkowy ktory ukladasz jeden na drugim na sucho, poziomo ma wyzlobienia na ulozenie zbrojenia, a na koniec zalewasz betonem.

 

Ja chce taki prosty mur, do ktorego dojade dolem kostka granitowa. On u mnie bedzie troche zakrecony bo mam spad - i teraz sam nie wiem czy go stopniowac, czy ukladac rowno tak jak teren pokazuje.. Ciezka sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze murek z granitu:

 

http://www.shibumi.pl/images/murek_oporowy_02.jpg

http://ogrodniqus.pl/images/galery/murek-oporowy-z-granitu_4c37390b3064a.jpg

 

Z tej wiekszej kostki (10-12 bodaj) z tony wychodzi kolo 4m2 czyli m2 murka ok 50-70 pln. Calkiem niezle, tylko bedzie trzeba solidnie zabezpieczyc zeby mroz fug nie rozwalil w zimie i murek sie nie obulil :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gleboko kopaliscie ? I jak wysokie te murki planujecie ?? Ja tego mam tak z 30-40mb i wysokosc max 1m a potem troche nizej. Bedzie trzeba z niwelatorkiem troche pobiegac i policzyc dokladnie :)

 

Sam wlasnie kombinuje z czego to zrobic. Zamiast tych pustakow moznaby

 

1. Wypozyczyc szalunki na pare dni i wylac murek betonowy

2. Kupic grube plyty OSB i zrobic solidny szalunek i tez wylac

3. Wymurowac ten murek ze zwyklych bloczkow betonowych

 

Te pustaki to ok 5 pln / szt, czyli ok 40 pln / m2. Mur z bloczka betonowego wychodzi ok 50 pln / m2, a tamte pustaki jeszcze trzeba zalac! Za to latwo sie to uklada i wychodzi b. rowno - nie trzeba potem tynkowac ani nic wiecej kombinowac :)

 

Szalunkow wlasnych sie b. boje. O ile lawy wyszly mi w sumie idealnie to jednak one mialy 30-40cm wysokosci. Mur wysoki na 1m to potezny napor na szalunki w dolnej czesci, a ciesielka mi jakos nie wychodzi. Choc gdyby kupic proste i rowne OSB to da sie je solidnie pozwmacniac tak ze nic sie nie rozeprze.. Sam nie wiem :)

 

mnie wlasnie marza sie takie donice jak pokazales ale z drugiej strony bedzie spora ilosc gliny /caly nasyp pod taras/ i boje sie ze taki slabszy murek poleci jak nic przy takim naporze wiec opcje na ta chwile sa nastepujace:

 

fundament wykopalismy na wysokosci law fundamentowych domu /czyli okolo 60 cm pod pow terenu /w najglebszym miejscu/ ale na nasz dwumetrowej wysokosci murek /w najwyzszym miejscu czyli przy samym garazu/ musi starczyc !! lawa oczywiscie odpowiednio szersza a mur planujemy /jak narazie/ ukladac z bloczkow betonowych ... na moje okolo 2 palety powinny wystarczyc!! a na gore chcialam dac donice zeby ladnie to zazielenic ... tak przynajmniej dwa poziomy ... beda tak ladnie schodzily od muru piwnicy w dol az do ziemi !! narazie mam wizje a nad wykonaniem sie pomysli ...

 

 

wlasnie na allegro znalazlam taka scianke ... jak myslicie wytrzymalo by mi to jak bym murek z gazonow ustawila i wypelnila ziemia ??

http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/15/04/27/62/1504276231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze murek z granitu:

 

http://www.shibumi.pl/images/murek_oporowy_02.jpg

http://ogrodniqus.pl/images/galery/murek-oporowy-z-granitu_4c37390b3064a.jpg

 

Z tej wiekszej kostki (10-12 bodaj) z tony wychodzi kolo 4m2 czyli m2 murka ok 50-70 pln. Calkiem niezle, tylko bedzie trzeba solidnie zabezpieczyc zeby mroz fug nie rozwalil w zimie i murek sie nie obulil :-)

 

zarabiste to jest ... ale chyba z cena troche malo dales ... jak policzylam murki granitowe to mi pod 100 za m2 wyszlo !! przy zamawianiu kostki prosto z kamieniolomu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki z racji tej ze moj malzonek po raz pierwszy bedzie cokolwiek murowal sam mozecie powiedziec jak sie przygotowuje zaprawe ??

po pierwsze beton do lawy ... jakie proporcje i jakie skladniki ??

po drugie zaprawa do bloczkow ??

 

pytanie 2 ... szynka jak rozwiazac kwestie dodatkowych paneli do rekuperatora ?? czy od tego glowngo podciagnac kabelki do lazienek/kuchni czy ciagnac je od rekuperatora ?? wogole moglbys mi to jakos łopatologicznie wysmarowac ??

 

spora relacja z tego tygodnia dostepna juz w dzienniku!!

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161617-%C5%BBabek-k%C4%85t-w%C5%82asny-...-chyba-niezbyt-ciasny-)&p=4654756#post4654756

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie na allegro znalazlam taka scianke ... jak myslicie wytrzymalo by mi to jak bym murek z gazonow ustawila i wypelnila ziemia ??

http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/15/04/27/62/1504276231

 

2metry i pionowo w gore bez skosowania? IMHO nie ma szans, nie wytrzyma.

 

Wymurowac z tych pustakow zasypowych lub bloczkow betonowych jako rdzen i czyms oblozyc - to chyba najlepsze rozwiazanie! Koniecznie ze zbrojeniem - przynajmniej poziomym (dwa druty fi6 w kazdej fudze znacznie usztywniaja taki mur). Zamiast czyms obklejac mozna to otynkowac zwyklym tanim tynkiem CW i wpuscic na to jakies zielsko :) Kurde ja juz sam nie wiem - na dzien dzisiejszy moj typ to chyba zaszalowanie tego samemu gruba i dobrze wzmocniona plyta OSB. Wystarczy grubosc takiego murka rzedu ~15cm jak bedzie zbrojony. 15cm * 40mb * srednio 1mb = 6m3, czyli niecale 1300 pln, tylko jeszcze OSB trzeba kupowac.. To bardzo podobnie cenowo wyszloby wymurowanie tego z bloczkow betonowych.. Moj murek metrowej wysokosci to by nawet mozna sprobowac wymurowac kladac bloczki na sztorc, czyli grubosc ~12-14cm. Wtedy wychodzi ~10 szt na m2 czyli kolo 30 pln / m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarabiste to jest ... ale chyba z cena troche malo dales ... jak policzylam murki granitowe to mi pod 100 za m2 wyszlo !! przy zamawianiu kostki prosto z kamieniolomu!!

 

E jak to liczylas ?? :)

 

Mala kostka wychodzi z transportem do nas kolo 300 pln / tone i z tego ukladasz normalnie ~7-8m2, no ale to jest za cienka kostka zeby z jednej warstwy tylko murek postawic. Do murka to by chyba musiala byc ta najwieksza czyli 15/17, tu z tony juz tylko 2,5-3m2 co przy zalozeniu 300 pln / tone rzeczywiscie daje cene kolo 100 pln m2 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki z racji tej ze moj malzonek po raz pierwszy bedzie cokolwiek murowal sam mozecie powiedziec jak sie przygotowuje zaprawe ??

po pierwsze beton do lawy ... jakie proporcje i jakie skladniki ??

po drugie zaprawa do bloczkow ??

Zwykla zaprawa to 1:4 (na 25kg cementu 100kg piasku vel 5 lopat cementu 20 lopat piasku) najpierw woda, piasek (pare lopat) i dopiero cement (no przynajmniej ja tak robilem) tylko ktos mu musi pokazac jak ma wygladac produkt finalny (nie za rzadkie, nie za geste)

A beton to robilem na oko (wyszedl twardy B15 jak w pysk strzelil) 1 worek cementu 15-20 lopat zwiru i pare lopat piasku zeby sie kupy trzymalo i jakos wygladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki z racji tej ze moj malzonek po raz pierwszy bedzie cokolwiek murowal sam mozecie powiedziec jak sie przygotowuje zaprawe ??

po pierwsze beton do lawy ... jakie proporcje i jakie skladniki ??

po drugie zaprawa do bloczkow ??

 

Juz Ci Jasek wytlumaczyl. Ja ze swojej strony polecam Wam do robienia betonu kupic gotowa mieszanke, w kazdej hurtowni powinni miec. To gotowa mieszanka grubego zwiru i piasku - ja wale 3 lopaty tej mieszanki + lopate cementu. Beton wychodzi mocny jak cholera. Tyle, ze jak macie duzo tego betonu do zrobienia to taniej wyjdzie zamowic z gruszki - nawet niewielkie ilosci :)

 

pytanie 2 ... szynka jak rozwiazac kwestie dodatkowych paneli do rekuperatora ?? czy od tego glowngo podciagnac kabelki do lazienek/kuchni czy ciagnac je od rekuperatora ?? wogole moglbys mi to jakos łopatologicznie wysmarowac ??

 

Generalnie to jedna skretka od rekuperatora do sterownika i po skretce od sterownika do kazdego dodatkowego przycisku. Bedzie ze sporym zapasem bo to dodatkowego wylacznika potrzeba tylko jedna pare przewodu ale skretka jest tak tania, a moze sie kiedys okazac ze dodatkowe zyly sie do czegos przydadza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...