Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wniosek znajdziesz tutaj http://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=23&Id=48 oddajesz w kancelarii z załącznikami

 

1. kserokopia dokumentu stwierdzającego prawo własności;

2. kserokopia mapy zasadniczej z naniesionym budynkiem;

 

mapa z naniesionym budynkiem przed odbiorem ??

tez cos mi sie to nie widzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia mam rozumieć,że nie masz jeszcze domu a masz już jego numer,dobrze rozumiem tak??Też chciałam to załatwić,ale ta pani z inspektoratu wyraźnie powiedziała,że tak się nie da i też należę do UM.

 

Gabrysia,piszę jak jest i prosze nie rób ze mnie...

Tam nie pisze że potrzebne sa mapki powykonawcze,tylk że z naniesionym budynkiem ,a to róznica.(raczej)

Mój dom jest w trakcie budowy.Miałam robione nowe mapki bo poprzednie straciły wazność.

Geodeta naniósł mury budynku bo juz wtedy dom stał. Mury były więc musiał je nanieśc...mając takie mapki bez problemu mogłam taki wniosek do UM złozyć.

Tak czy inaczej sprawa jest do załatwienia ,tak jak od początku mówiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję" do wniosku dołączam-mapa z pomiaru powykonawczego obiektu",no chyba,że ja czytać nie umiem.

 

Ja nic z Ciebie nie robię tylko grzecznie pytam czy masz już nadany ten numer??Jeżeli tak to też to będę załatwiała,bo mi na tym bardzo zależy i jestem zdziwiona,bo widocznie to ja zostałam źle poinformowana przez panią z inspektoratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję" do wniosku dołączam-mapa z pomiaru powykonawczego obiektu",no chyba,że ja czytać nie umiem.

 

Ja nic z Ciebie nie robię tylko grzecznie pytam czy masz już nadany ten numer??Jeżeli tak to też to będę załatwiała,bo mi na tym bardzo zależy i jestem zdziwiona,bo widocznie to ja zostałam źle poinformowana przez panią z inspektoratu.

 

Od samego początku pisze że mam numer nadany ,inaczej nie zabierałabym głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po chwilowej przerwie

 

Udało mi się wreszcie skompletować wszystkie potrzebne dokumenty, zorganizować wstępnie ekipy i mogę zabrać się za "budowanie"

Chciałby poradzić się "starszyzny" forumowej, co myślą o mojej liśćie spraw do załatwienia.

Przygotowałem takie małe zestawienie, jeśli moglibyście rzucić okiem na nie i odpisać, zgodnie z waszym doświadczeniem, o czym ewentualnie zapomniałem byłbym wdzięczny.

Dodam tylko, że na działce jest woda, prąd, pomieszczenie gospodarcze, wc...

 

MATERIAŁY

1Zamówienie stali

2Zamówienie siatki zbrojeniowej

3Zamówienie izolacji ICOPAL

4Zakup bednarki

5Zamówienie bloczków fundamentowych

6Zakup materiałów do wykonania kanalizacji

7Zakup materiałów do wykonania drenażu

8Zakup materiałów do wykonania doprowadzenia powietrza do kominka

9Zakup żwiru do drenażu

10Zamówienie betonu na ławy

11Zamówienie chudego betonu do posadzki na gruncie

 

PRACE BUDOWLANE

1Umówienie geodety

2Dostarczenie stali zbrojeniowej

3Dostarczenie siatki zbrojeniowej

4Dostarczenie izolacji ICOPAL

5Wytyczenie geodezyjne (zakup gwoździ do ławic)

6Umówienie koparki do wykopów pod ławy fundamentowe

7Wykonanie wykopów pod ławy fundamentowe

8Szałowanie

9Przygotowanie zbrojenia

10Zbrojenie ław fundamentowych

11Dostarczenie betonu na ławy

12Zalanie ław fundamentowych

13Dostarczenie bloczków fundamentowych

14Izolacja pozioma ław fundamentowych

15Murowanie ścian fundamentowych

16Izolacja pionowa ścian fundamentowych

17Docieplenie ścian fundamentowych

18Wykonanie drenażu opaskowego

19Umówienie koparki do zasypania fundamentów wew

20Zasypanie wnętrza fundamentów

21Zagęszczenie piasku w fundamencie

22Wykonanie Instalacji kanalizacji poniżej poziomu posadzki

23Wykonanie doprowadzenia powietrza do kominka

24Zbrojenie z siatki zbrojeniowej pod chudy beton

25Dostarczenie chudego betonu do zalania podłogi

26Zalanie podłogi na gruncie

27bednarka???????????????

28Umówienie koparki do zasypania fundamentów zew

29Zasypanie fundamentów zew

 

Tyle na razie mi się przypomniało, tylko o czym zapomniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzar...zajebiste to co napisałes....ale bez tego też da się żyć ;) ty bardziej jeśli zatrudniasz ekipę - spisz dokładnie umowe na roboty budowlane :)

ja zaczęłam od wycen materiałów w hurtowniach, wzięłam tą która miała najwięcej rzecz najtańszych i potem negocjujesz żeby z innymi towarami też zeszli do zaproponowanych przez ciebie cen, mnie sie to w większości udało

i czy dobrze rozumiem - najpierw kompletne zakupy a potem roboty ? a gdzie to chcesz trzymać wszystko ?

aha.....z tą bednarką dobre - ja robie to dopiero teraz i bulę za koparke dodatkowo

 

jeszcze mi sie przypomniało - jeśli w tym roku chcesz robić więźbę to jak najszybciej ją zamów, choć widze ze zatrzymałes sie na fundamentach więc może napisałam na "zaś" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.....z tą bednarką dobre - ja robie to dopiero teraz i bulę za koparke dodatkowo

 

Bednarke najlepiej wlozyc w szalunki law przed zalaniem betonem, tworzac uziom fundamentowy. Ja mam 65mb bednarki dookola, wyprowadzona w poblizu skrzynki z pradem :) W Niemcach to standard, a to w sumie najprostszy i swoja droga najlepszy uziom jaki mozna zrobic :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mamo ...

 

plan konkretny !!

czemu przy bednarce sa ????

 

my ulozylismy bednarke wokol law fundamentowych jako zamknieta petle ... dwa konce wprowadzone sa do domu jeden w kotlowni a drugi w garazu ... tam pojdzie uziemienie dla skrzynek i dla zasilania glownego w budynku !! /no i tu sie przyznam do gafy - zamawiajac kable zapomnialam ze do uziemienia MUSZA byc kable zolto-zielone!!! a ja mam czarny i czerwony ;(/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy dobrze rozumiem - najpierw kompletne zakupy a potem roboty ? a gdzie to chcesz trzymać wszystko ?

 

Większość w garażu 3x5 za wyjątkiem stali, bloczków i betonu :)

 

Daga&Adam i mea

 

Pytajniki są w pozycji uziom, bo nie wiedziałem kiedy się za to zabrać i w jaki dokładnie sposób to zrobić. Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Czy mierzył Wam ktoś rezystancję waszych uziomów, czy tak na "oko" wydaje sie wam że są one dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytajniki są w pozycji uziom, bo nie wiedziałem kiedy się za to zabrać i w jaki dokładnie sposób to zrobić. Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Czy mierzył Wam ktoś rezystancję waszych uziomów, czy tak na "oko" wydaje sie wam że są one dobre.

 

Musiałeś dostać warunki przyłączeniowe z Vattenfalla a tam powinno pisać. Pamiętaj tylko, że ta rezystancja to zabezpieczenie dla twojej rodziny!!!! a na zabezpieczeniu lepiej nie oszczędzać..... ja dałem pomierzyć firmie jak tylko zasypałem fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie apropos zielono-zoltego kabla na cholere go dawac do lazienki (musi byc bo takie sa przepisy) jak bedzie wanna akrylowa czy z czego tam jest robiona mnie to rozbawilo BTW a macie przepieciowki (takie male pierdzielniki a jakie drogie) BTW Mea troche farby i przemalujesz ale rzeczywiscie musza byc zielono zolte. Ja od tygodnia molestuje goscia w urzedzie miasta i powiem wam, ze warto tak ma mnie dosc, ze zamiast dwoch miesiecy na zatwierdzenie projektu gazowki bede mial go po 2 tygodniach (wiec warto chodzic i smedzic) juz mi numer telefonu dal zeby mnie nie musial ogladac ;)

Marzar ale ja tam nie widze drewna w twojej rozpisce (desek itp. ) z czego to maja szalowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie apropos zielono-zoltego kabla na cholere go dawac do lazienki (musi byc bo takie sa przepisy) jak bedzie wanna akrylowa czy z czego tam jest robiona mnie to rozbawilo BTW a macie przepieciowki (takie male pierdzielniki a jakie drogie) BTW Mea troche farby i przemalujesz ale rzeczywiscie musza byc zielono zolte. Ja od tygodnia molestuje goscia w urzedzie miasta i powiem wam, ze warto tak ma mnie dosc, ze zamiast dwoch miesiecy na zatwierdzenie projektu gazowki bede mial go po 2 tygodniach (wiec warto chodzic i smedzic) juz mi numer telefonu dal zeby mnie nie musial ogladac ;)

Marzar ale ja tam nie widze drewna w twojej rozpisce (desek itp. ) z czego to maja szalowac???

 

o co chodzi z uziomem w lazience ?? my do uziomu podlaczamy tylko tablice rozdzielcze!! a potem w kazdej jest wlasnie przepieciowka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również mieliśmy nadany numer na działkę bez odbioru domu (UM Knurów), złożyliśmy wniosek + ksero mapki z projektu, miesiąc oczekiwania i numer nadano, ale wiem że w innych miejscowościach wymagają odbioru np. budowa Przyszowice podlega Gierałtowicom i tam już był problem - odbiór domu konieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...