Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

no własnie tak czytam że mea już chce formować i trawe siać....kurcze ja chętnie też się dołączę ale gdzieś w czerwcu dopiero najwcześniej, chcemy jeszcze ocieplić i otynkować dom w tym roku i dopiero potem brać się za ogród bo mi panowie od tynków zmasakrują otoczenie wokół domu

ja też nie potrzebuje tego tak bardzo dużo....właściwie to nawet nie wiem jeszcze ile :) dopiero zaczynamy projektowac ogród...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no własnie tak czytam że mea już chce formować i trawe siać....kurcze ja chętnie też się dołączę ale gdzieś w czerwcu dopiero najwcześniej, chcemy jeszcze ocieplić i otynkować dom w tym roku i dopiero potem brać się za ogród bo mi panowie od tynków zmasakrują otoczenie wokół domu

ja też nie potrzebuje tego tak bardzo dużo....właściwie to nawet nie wiem jeszcze ile :) dopiero zaczynamy projektowac ogród...

 

o widzisz ... o tym nie pomyslalam ... zabarykaduja sie z rusztowaniami to sie trawka pojdzie pasc !!

 

a masz jua jakas ekipe do elewacji zewnetrznej ?? bo ja sie zastanawiam zeby w tej transzy teraz to zrobic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak jak wszystko pojdzie po mojej mysli to i tak bede zamawiac ta biowloknine w kwietniu ... kto wie moze uwine sie z elewacja wczesniej ?? powiedzcie mi czy zanim sie bedzie ocieplalo dom to mury musza dokladnie wyschnac ?? bo miejscami mam jeszcze mokre ...

 

Klej do styro powinien miec suche podloze. Poczekalbym troche! Ale bez przesady - pare takich cieplych dni jeszcze i powinno byc sucho z zewnatrz :) Wentylacje masz mechaniczna wiec jak w lato pochodzi (+ wietrzenie oknami) to do zimy zdarzy wyparowac cala wilgoc z murow, mimo przykrycia szczelnym styropianem z zewnatrz :)

 

Byle nie kleic na mokre placki - ta woda nie bedzie miala gdzie odparowac.. Najlepiej byloby ocieplac i robic elewacje na jesien, po upalnym lecie :)

 

BTW. Ekipa wcale Ci tak bardzo tej trawki nie zniszczy. Jakies 2-2,5mb moze troche podeptaja i zostawia kulki styropianowe.. Wiatr zdmuchnie, a trawka odrosnie. Dookola domu i tak pewnie bedziesz robic opaske z czegos? Ja z kostki, wiec mnie tam walilo czy zrobia sie jakies dziury od rusztowan czy cos :) Ale nie bylo zle naprawde. Resztki folii, tasm etc sie pozbieralo, kulki wywial wiatr, jest spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak jak wszystko pojdzie po mojej mysli to i tak bede zamawiac ta biowloknine w kwietniu ... kto wie moze uwine sie z elewacja wczesniej ?? powiedzcie mi czy zanim sie bedzie ocieplalo dom to mury musza dokladnie wyschnac ?? bo miejscami mam jeszcze mokre ...

Mea a tynki, wylewki kiedy ci to wyschnie chcesz termos zrobic, wez zwolnij gonia cie czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tynkach mialem mokre mury (wczesniej byly suchutkie) wiec chyba jednak tak chociaz to takie moje obserwacje przyrody.

BTW powiedzcie mi jak najlepiej zamontowac drzwi (wylewke zrobilem nie do samych drzwi sam sobie ten kawalek wyleje i walne wiecej styro ten kawalek z anhydrytu to mnie chyba nie zabije jak to z worka zrobie) u wszystkich znajmych ciagnie z dolu szukam szukam i nic nie umiem znalezc jak to zrobic najcieplej POMOZTA chyba na styrodurze drzwi nie da rady zamontowac (kombinuje jak kon pod gore). NO i jakie drzwi polecacie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić dokładnie po trzech miesiącach odezwał się do mnie Urząd Skarbowy w sprawie wniosku VZM-1:D Jest kilka uwag, no i muszę jeszcze donieść kilka potwierdzeń zapłaty...Trzeba to jak najszybciej załatwić, żeby kaskę przelali, teraz to już chyba pójdzie szybciej...

 

No i jeszcze nowinka z placu budowy (jak dla mnie to raczej plac boju :)) - zaczęto układać więźbę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to patrzec po okolicznych budowach czy nie kreci sie jakis koparkowy i zaprosic go przy okazji na te 30 min na zebranie humusu, wtedy dojazdu nie doliczy i bedzie tanio :)

 

Bralismy pod uwagę taka możliwosć i dzisiaj z rana odwiedzilismy naszą dziakę w celu wyszukaia takiego sąsiada i co.... jak na złosc wszyscy "nowi" juz po wytczeniu z wykopami na działce!:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tynki i wylewki maja sie suszyc przez mur??? chyba niekoniecznie !!

po czesci tak ... gonia mnie ...

 

ale wygląda na to z tego co piszesz ze chcesz zrobić prawie jednocześnie tynki wewn. i ocieplenie zewn. ...jak dołożysz jeszcze wylewki to bedziesz miała dom jak gąbka

poza tym ja bym sie obawiała ze ekipy od tynków i wylewek mi upaprają ten tynk z zewnątrz :D jest po nich masakrycznie dużo śmieci, worków itp....dlatego kolejny plus dla wylewek o których myślę...Jasek moge sie powołać na ciebie u tego p.Pawła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić dokładnie po trzech miesiącach odezwał się do mnie Urząd Skarbowy w sprawie wniosku VZM-1:D Jest kilka uwag, no i muszę jeszcze donieść kilka potwierdzeń zapłaty...Trzeba to jak najszybciej załatwić, żeby kaskę przelali, teraz to już chyba pójdzie szybciej...

 

No i jeszcze nowinka z placu budowy (jak dla mnie to raczej plac boju :)) - zaczęto układać więźbę :D

 

Jakie potwierdzenie zapłaty? Mnie wezwali po 2 m-cach, musiałam doinieść tylko oświadczenie kierownika budowy w sprawie garażu, kaska ma być na początku kwietnia bez żadnych potwierdzeń. Ja należę pod US Rybnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tynkach mialem mokre mury (wczesniej byly suchutkie) wiec chyba jednak tak chociaz to takie moje obserwacje przyrody.

BTW powiedzcie mi jak najlepiej zamontowac drzwi (wylewke zrobilem nie do samych drzwi sam sobie ten kawalek wyleje i walne wiecej styro ten kawalek z anhydrytu to mnie chyba nie zabije jak to z worka zrobie) u wszystkich znajmych ciagnie z dolu szukam szukam i nic nie umiem znalezc jak to zrobic najcieplej POMOZTA chyba na styrodurze drzwi nie da rady zamontowac (kombinuje jak kon pod gore). NO i jakie drzwi polecacie ????

 

Mi drzwi zewnetrzne montowali ukladajac je na jakichs przypadkowych kafelkach i potem dosc gesto kotwiac (bokami i gora) do muru. Potem sobie te kafelki wydlubalem i drzwi wisza.... I tak rok juz wisza i tez sie zastanawiam jak to wykonczyc, choc nic sie z nimi nie dzieje ;) Mialem tez tak 10cm zostawione "luzu". Wylalem do krawedzi progu (ale patrzac od wewnatrz! czyli prog poki co jeszcze wisi w powietrzu) zwykla wylewke betonowa. Teraz planuje przylozyc od zewnatrz deske i cala ta przestrzen pod progiem dokladnie zapianowac, przez co odetne ~piecio-centymetrowa warstwa tej pianki kontakt wylewki z mrozami :) Na wszelki wypadek pewnie czyms jeszcze podepre te futryny z obu stron zeby po latach nie opadly - pewnie czyms w stylu sruby rzymskiej z metalowymi plaskimi plytkami na dole i gorze. Tak zeby to bylo stosunkowo male i cienkie, a mocne. Potem na to wszystko i tak przyjdzie piana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralismy pod uwagę taka możliwosć i dzisiaj z rana odwiedzilismy naszą dziakę w celu wyszukaia takiego sąsiada i co.... jak na złosc wszyscy "nowi" juz po wytczeniu z wykopami na działce!:jawdrop:

 

A rozumiem ze juz chcecie sciagac humus i brac geodete ? Bo skoro maja wykopy na dzialce to po zrobieniu fundamentow koparek bedzie tam od zatrzesienia - do zasypywania, przerzucania resztek ziemi, niwelacji terenu i takie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie potwierdzenie zapłaty? Mnie wezwali po 2 m-cach, musiałam doinieść tylko oświadczenie kierownika budowy w sprawie garażu, kaska ma być na początku kwietnia bez żadnych potwierdzeń. Ja należę pod US Rybnik.

 

US chce potwierdzenia zapłaty jeżeli na FV widnieje sposób płatności przelew. Do gotówkowych FV nie trzeba. Ja miałam dwie takie, na których pisało przelew a zapłaciłam gotówką. Musiałam potem jechać do hurtowni po duplikaty KP, bo nie miałam potwierdzenia, że zostało to zapłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my tynki zaczynamy.

 

Suchajcie kiedyś na wątku ktoś pisał o ziemii ogrodowej, chyba z okolic Żor. Macie namiary na miejsce, gdzie taki czarnoziem można kupić, może bliżej Rybnika?

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=humus+%28rybnik+knur%C3%B3w+%C5%BCory+%C5%9Bl%C4%85sk%29&category=0&order=t

 

I tu:

 

http://allegro.pl/torf-ziemia-torfowa-humus-czarna-ziemia-piasek-i1427212956.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...