Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

Chciałem was przestrzec przed "firmą" dekarską Panic-Dach, której właścicielem jest pan Adam Panic. Miałem z nimi nieprzyjemne sytuacje, a mianowicie:

Wszystko zaczęłosię bradzo profesionalnie i rzeczowo, wycenili koszt robocizny za budowę dachu kopertowego na 19 000zł. Sami ustalili sobie termin na miesiąc czasu, którego nie dotrzymali. Złe doświadczenia zaczęły się dość szybko - od malowania więźby dachowej. Kazano mi kupiś od razu Lakierobejcę bez podkładu impregnatem (mądry inwestor po szkodzie) wydałem 400zł na Sadolin po czym powiedziano, że jest zbyt zimno nie mogą tym malować bo drzewo tego nie pije. Wszedłem na forum i kupiłem impregnat - było ok ale 400zł w plecy. W końcu doszło do malowania - chlapania na więźbę. Widząc tą niestaranność malowanie wykonaliśmy sami całej podbitki i deski okapowej. Idźmy dalej - wypuszczono mi tylko 70 cm więźby ponad ściany zapominając o 14cm styropianu - jak ocieplę dom, pozostanie mi okapik. Oczywiście całą winę zwalili na zbyt krótką więźbę (widziałem jak zbyt krótko ją przycieli) choć kazałem im odebrać sobie jakość więźby jeszcze w tartaku. Jak stwierdzili nie potrzeba. Następna była folia paroprzepuszczalna -, którą rozciągali na bardzo mocnym wietrze i powstały tzw. zwisy. Tłumaczenie fachowców "teraz takie sztywne folie robią" dodam tylko że folia dachowa to "corotop strong". Dachówka: nacięcia na składaniu połaci w miejscu blachy sięgają 30 cm, mnustwo kawałków ceramiki na foli paraprzepuszczalnej + całe rynny zawalone skrawkami, wcale sie tym nie przejmowali tylko założyli rury spustowe. Po interwencji Teścia zdemontowali je ale ani myśleć uprzątnąć tego syfu z dachu. Obróbka komina trwała już mocną zimą (przekroczyli termin o 3 tyg), a pracowali od 10-15,a w soboty od 11-13(nonsens) no i oczywiście po roztopach zimowych komin leje. Z umówionych 19000 zapłaciłem im 17000 "dawałem pieniążki do ręki" i powiedziałem, że za nasz wkład i błędy 2000zł nie dam. Oni natomiast domagają się przez radcę prawnego 5000 zł bo przed montażem okien dachowych dałem im 14000 i tyle kazałem im potwierdzić, że skasowali po odbiorze okien kolejne 3000 i udając że nie wzięli to po prostu kradzież i oszustwo. To są po prostu PARTACZE i ZŁODZIEJE przestrzegam was wszystkich przed tymi oszustami i największych ich oszustem panem ADAMEM PANIC. Nie dajcie się nabrać - PRZESTRZEGAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Przyłącze wodne.

Hejka

poradźcie może ktoś już po - ile firmy z naszych okolic biorą za doprowadzenie wody na gotowo i ile może kosztować materiał na w zależności od lokalizacji - nie ma jeszcze projektu ok 60-80 mb przyłącza? bez przepustu drogowego ale z wpięciem do domu i ile za projekt z uzgodnieniami?

 

może macie jakichś magików w miarę tanich?

koparę mam wykopanie nie będzie takie drogie i czasochłonne martwi mnie materiał i robocizna.

 

niestety woda ze studni okazała się niezdatna do picia :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,właściwie do tych którzy sa juz po wylewkach.

W kilku miejscach mam nierówny chudziak.

Przy kładzeniu drugiej warstwy styropianu( 2x5cm) troche sie w kilku miejscach ugina.Czy wylewka 5cm to dociśnie?Czy to lepiej czymś wyrównać?

 

Maciek my też jestesmy na etapie testowania kotła...póki co na minus wyszedł eko groszek z chwałowic -strasznie sie spieka ,za to miał z Pilchowic z Atexu spala sie super.

 

Aaa i jeszcze jedno.Czy po wylaniu wylewek mozna palic w piecu i je w ten sposób dosuszać?Czy lepiej niech one sobie schną naturalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psychika to jest takie wredne narzedzie ... nic dzis wlasciwie nie zrobilam a zmeczona jestem jakbym conajmniej probowala uciagnac pociag z weglem !! do tego w piatek mi wyskoczylo kolano i mam tak spuchniete ze ledwo chodze !! dzis juz wiem gdzie jest szklarz w rybniku /do dzis nie wiedzialam/ przy okazji dopytalam ile kosztuja szklane poleczki takie jak bede potrzebowac do moich "bajeranckich poleczek na dvd" :) i pod lustra ... po dzisiejszym dniu wiem juz co to znaczy cierpliwosc i opanowanie ... wiem co to znaczy znalezc sie w "oparach absurdu" wszystko to za sprawa naszych boskich funkcjonariuszy policji i tworcow prawa ... dzien pelen wrazen!!

 

Mea ty idz do lekarza, jak ci kolano wyskoczyło po tak krótkim czasie to bardzo bardzo źle. Musisz udać się na zabieg nie ma siły, rekonstrukcja jest musem jak ci to wyskakuje samo. Ile razy jeszcze ci wyskoczy kolano zanim będzie cię czekała endoproteza? Rozwalisz łakotkę, chrząstki. Może wyskoczy ci jeszcze 10 razy i nic ale może kolejne skasować ci tak kolano że nie będzie co zbierać. Ja mam termin na 9 maja w Zabrzu, dygam się waham ale wiem, że muszę iść choć mi kolano nie wyskakuje jak na razie ale nie jest też w pełni sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są po prostu PARTACZE i ZŁODZIEJE przestrzegam was wszystkich przed tymi oszustami i największych ich oszustem panem ADAMEM PANIC. Nie dajcie się nabrać - PRZESTRZEGAM !!![/b]

 

A ja ostrzegam wszystkich przed Toba. Adas Panic to moj kumpel jeszcze z czasow podstawowki i ostatnio opowiadal mi osobiscie o calej tej sytuacji. Szczegolow przedstawiac nie ma nawet po co - puenta jest taka ze umawialiscie sie na bodaj 20 tys pln, a zaplaciles im 14 tys i ociagasz sie z pozostalymi 6 tys pln. Rzucales sie, ze nie zamontowali rynien a oni je zamontowali, a potem zdemontowali na prosbe Twojego ojca, czy tescia. Adas robil u mnie dach i wszystko zrobil na tip top - zadnych zastrzezen. Mam nadzieje, ze w sadzie wyjdzie sprawiedliwosc i wyjdzie ci z portfela 2 x wiecej, wliczac koszty sadowe i jego radcy prawnego.

 

Wlasnie go o tym poinformowalem, a Twoje wypociny sobie wydrukowalem - beda dowodem w sprawie (a ja moge byc swiadkiem potwierdzajac, ze to napisales).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea ty idz do lekarza, jak ci kolano wyskoczyło po tak krótkim czasie to bardzo bardzo źle. Musisz udać się na zabieg nie ma siły, rekonstrukcja jest musem jak ci to wyskakuje samo. Ile razy jeszcze ci wyskoczy kolano zanim będzie cię czekała endoproteza? Rozwalisz łakotkę, chrząstki. Może wyskoczy ci jeszcze 10 razy i nic ale może kolejne skasować ci tak kolano że nie będzie co zbierać. Ja mam termin na 9 maja w Zabrzu, dygam się waham ale wiem, że muszę iść choć mi kolano nie wyskakuje jak na razie ale nie jest też w pełni sprawne.

 

dzwonilam do Marka a dzis jeszcze bylam u fizjoterapeuty /kumpel z liceum pracuje w zorach w klinice - spotkalam go tam ostatnio/ i nastawil mi kolano ... jest lepiej ale Marek kazal sie we wtorek zjawic i zobaczymy jak to wyglada i zdecydujemy co dalej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze wodne.

Hejka

poradźcie może ktoś już po - ile firmy z naszych okolic biorą za doprowadzenie wody na gotowo i ile może kosztować materiał na w zależności od lokalizacji - nie ma jeszcze projektu ok 60-80 mb przyłącza? bez przepustu drogowego ale z wpięciem do domu i ile za projekt z uzgodnieniami? ...

 

 

projekt- chyba coś koło 600zł.

Wodociągi (wcinka do rurociągu,podejście pod wodomierz, odbiór i namiar geodezyjny) za robocizne z materiałem prócz rury ~1600zł.

rura fi32 około 3zł/mb.

Robiłem w ubiegłym roku w Jastrzębiu Zdroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze wodne.

Hejka

poradźcie może ktoś już po - ile firmy z naszych okolic biorą za doprowadzenie wody na gotowo i ile może kosztować materiał na w zależności od lokalizacji - nie ma jeszcze projektu ok 60-80 mb przyłącza? bez przepustu drogowego ale z wpięciem do domu i ile za projekt z uzgodnieniami?

 

może macie jakichś magików w miarę tanich?

koparę mam wykopanie nie będzie takie drogie i czasochłonne martwi mnie materiał i robocizna.

 

niestety woda ze studni okazała się niezdatna do picia :

 

Projekt przyłącza 500zł z groszem płaciłam pod koniec ubiegłego roku.

Wcinka w wodociągach około 1400zł(jeszcze nie płąciłam -czekam na fakturę więc nie wiem dokładnie)

1m wykopu z materiałem 75zł( płaciłam tydzien temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostrzegam wszystkich przed Toba. Adas Panic to moj kumpel jeszcze z czasow podstawowki i ostatnio opowiadal mi osobiscie o calej tej sytuacji. Szczegolow przedstawiac nie ma nawet po co - puenta jest taka ze umawialiscie sie na bodaj 20 tys pln, a zaplaciles im 14 tys i ociagasz sie z pozostalymi 6 tys pln. Rzucales sie, ze nie zamontowali rynien a oni je zamontowali, a potem zdemontowali na prosbe Twojego ojca, czy tescia. Adas robil u mnie dach i wszystko zrobil na tip top - zadnych zastrzezen. Mam nadzieje, ze w sadzie wyjdzie sprawiedliwosc i wyjdzie ci z portfela 2 x wiecej, wliczac koszty sadowe i jego radcy prawnego.

 

Wlasnie go o tym poinformowalem, a Twoje wypociny sobie wydrukowalem - beda dowodem w sprawie (a ja moge byc swiadkiem potwierdzajac, ze to napisales).

Adam wydałes wyrok na niego bo ten drugi to twój kumpel...nie możesz wiedziec jak było naprawdę a jedziesz po gościu źle mu życząc....to chyba mocno nie fair

nie chciałabym być w twojej skórze jak sie okaże ze nie miałeś racji

p. Damian też został skreślony...a ja każdemu go polecę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRB jest tuz po podpieciu wody - mysle ze zdradzi ile ja to kosztowalo i kto jej to robil - mysle ze wyszlo ja (ich) taniej niz 80 pln / mb:-)

 

My w tamtym tygodniu robiliśmy wcinkę jak wiecie Adam nam kopał :) a wodę podłączała firma Ren - Mar namiary mogę podać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wydałes wyrok na niego bo ten drugi to twój kumpel...nie możesz wiedziec jak było naprawdę a jedziesz po gościu źle mu życząc....to chyba mocno nie fair

nie chciałabym być w twojej skórze jak sie okaże ze nie miałeś racji

p. Damian też został skreślony...a ja każdemu go polecę

 

Ja p. Damiana nie skreslilem ale wiele negatywnych opinii o nim od roznych ludzi bylo :)

 

A co do goscia - wiem jak bylo naprawde, bo znam kumpla od chyba 25 lat i wiem, ze mowi prawde. Gdyby byl oszustem to juz dawno byloby o tym glosno, pozatym trzymalby sprawe po cichu, szczegolnie przed znajomymi. A on mi sie sam z siebie zaczal zalic ze go ostatnio gosc oszukal na ~6k pln. Ale spoko - jest umowa, jest jakies potwierdzenie, sa zapewne swiadkowie, sprawa sie wyjasni. Kumpel zreszta bardzo goscia chwalil - z poczatku wspolpraca szla b. fajnie. Ciekawe, ze gosc oskarza go o to, ze wzial pozniej 3k pln, skoro na pierwsze 14k pln to wlasnie ten gosc kazal sobie podpisac potwierdzenie. Taki skrupulatny, a na kolejne 3k pln to juz nie chcial tak ? :)

 

Jedyne co jest w tej opowiesci (oczywiscie moim zdaniem) prawdziwe to ze komin cieknie - i Adas jak najbardziej reklamacje przyjal i zobowiazal sie do naprawy (nie wiem czy juz naprawil).

 

Co do rzekomych fuszerek - on robi dachy od juz chyba 12 lat, regularnie jezdzi na szkolenia pruszkowskiego, veluxa, fakro i innych. Szkoli sie, zdobywa nowa wiedze. Wiec poprostu nie wierze, ze odwalil tam jakas fuszere.

 

To, ze robia dokladnie od-do (godzinowo) to tez prawda - a jak niby ma robic inaczej - ma tyrac po 14h / dobe ? :) Co to wogole za oskarzenie. Robi etatowe 8h, bo takie maja umowy jego pracownicy i juz - ot dobry pracodawca dbajacy o pracownikow :)

 

Tak - wiem ze to moj kumpel i moge byc wedlug niektorych nieobiektywny ale sam tez wiem, ze nie wszyscy inwestorzy sa uczciwi i czasem zeruja i szukaja oszczednosci gdzie sie da, oszukujac uczciwie pracujacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt przyłącza 500zł z groszem płaciłam pod koniec ubiegłego roku.

Wcinka w wodociągach około 1400zł(jeszcze nie płąciłam -czekam na fakturę więc nie wiem dokładnie)

1m wykopu z materiałem 75zł( płaciłam tydzien temu)

 

ja juz tez pisalem, projekt robil moj kierbud/projektant, nie pamietam za ile ale sam wykopalem dziure i sama wcinka z wodomierzemi i 7m rury kolo 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,właściwie do tych którzy sa juz po wylewkach.

W kilku miejscach mam nierówny chudziak.

Przy kładzeniu drugiej warstwy styropianu( 2x5cm) troche sie w kilku miejscach ugina.Czy wylewka 5cm to dociśnie?Czy to lepiej czymś wyrównać?

 

Maciek my też jestesmy na etapie testowania kotła...póki co na minus wyszedł eko groszek z chwałowic -strasznie sie spieka ,za to miał z Pilchowic z Atexu spala sie super.

 

Aaa i jeszcze jedno.Czy po wylaniu wylewek mozna palic w piecu i je w ten sposób dosuszać?Czy lepiej niech one sobie schną naturalnie?

 

ja tam ggrzie sterczal styropian kotwilem kolkami do styropianu ale juz po polozeniu podlogowki, Olszar mowil, ze niepotrzebnie ale dla swietego spokoju dalem.

mial z jankowic a podobno ludzie narzekaja na opal z tej kopalni i ja juz tez, no chyba, ze sie uda poradzic z tymi spiekami choc watpie, zas nie slyszalem zlej opini o weglu z chwalowic?! u mnie 2 razy dziennie mam caly popielnik spiekow i popiolu tak, ze podajnik nie ma gdzie sypac;/

po wylaniu wylewek powinno sie czekac chyba 6 tygodni i nawet ich nie wietrzyc, jak za szybko go zagrzejesz porobia sie "łódki", chyba ze wylejesz anhydryt to po kilku dniach idzie go grzac.

a tez masz tlokowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...