Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

ja byłem niecały miesiąc później...pozostaje mi jeszcze poczekać :)

 

Mnie dziś zaprosili i załatwiłem sprawę, składałem 31.12.2011. Swoją droga dawałem to do tej laski co rozlicza co tu ją wszyscy podają i w sumie to po dzisiejszej korekcje w US to tak trochę straciłem zaufanie. To nic niby wielkiego ale np. nie wiedzieć, że drewno na więźbę nie podlega odliczaniu to lekka przesada. Bo reszta korekt to jakieś duperele, gwoździe się zapałętały czy też jakaś folia budowlana, ale więźba to największy zonk i dla mnie spora strata zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo widze ze ktos tu narzeka na nadmiar czasu wolnego !! moze cie wynajme do ukladania kabli ??

 

tak btw twoi goscie od wody wybitnie nie byli zainteresowani robieniem przylacza u mnie!! kombinowal jak kon pod gore zeby tego nie robic !! w koncu podal zaporowa cenie i olalam temat ...

 

Uuuuu nie ładnie nie ładnie ale jak tak to słuszna decyzja :)

 

Co do jajec chora jestem :/ lepiej się zrelaksuję niż się będe wkur... urzędnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie urzędników to my dostaliśmy swego czasu polecony z UM Rybnika,że mamy na naszej działce(nieogrodzonej wtedy)taki słupek dla geodetów(zapomniałam jak się to fachowo nazywa)i nie możemy nic z n im zrobić,ani zakopać,ani zasadzić trawy w tym miejscu.Wkurzyłam się na maxa jak mi gość powiedział,że tak ma być i koniec i nikt o zgodę się nas nie będzie pytał oraz mam obowiązek wpuszczać na teren posesji za każdym razem geodetów jak przyjdą na pomiar.Jakbym ich nie wpuściła to mogą wejść przez płot.Powiedzcie czy słyszeliście o czymś takim? Czy mogę gdzieś napisać odwołanie od tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie niedoinformowanych urzędników

na granicy działki mamy studzienkę sąsiada, oczywiście po drugiej stronie działki mamy swoją

przy okazji składania papierów o warunki zrzutu ścieków, zasygnalizowaliśmy w wodociągach o zaistniałej sytuacji, prosząc o przesunięcie nieszczęsnej studzienki na plac sasiada, gdzie jej miejsce, co pani skwitowała krótkim - nie ma takiej możliwości

no jak kurna nie ma, pytam się urzędniczki, przecież jak sąsiad kiedyś zechce się budować to zmusicie go do wpięcia się do kanalizy i wtedy on będzie potrzebował naszej zgody

no tak, ale nie da się

po dwóch takich rozmowach mam ochotę odnaleźć sąsiada i powiedzieć mu, żeby sobie sam to załatwił, bo dość mam kopania się z koniem

są jakieś argumenty docierające do tępych urzedasów ?

 

obawiam sie ze marne szanse ...

zasada nr 1 - urzednik ma zawsze racje ...

zasada nr 2 - jezeli urzednik nie ma racji patrz zasada nr 1 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie urzędników to my dostaliśmy swego czasu polecony z UM Rybnika,że mamy na naszej działce(nieogrodzonej wtedy)taki słupek dla geodetów(zapomniałam jak się to fachowo nazywa)i nie możemy nic z n im zrobić,ani zakopać,ani zasadzić trawy w tym miejscu.Wkurzyłam się na maxa jak mi gość powiedział,że tak ma być i koniec i nikt o zgodę się nas nie będzie pytał oraz mam obowiązek wpuszczać na teren posesji za każdym razem geodetów jak przyjdą na pomiar.Jakbym ich nie wpuściła to mogą wejść przez płot.Powiedzcie czy słyszeliście o czymś takim? Czy mogę gdzieś napisać odwołanie od tego?

 

to zalezy co to za slupek /nazywa sie reper/ jak to jest reper osnowy glownej to niewiele zrobisz ... po prostu one sa ustawiane w terenie tak jak "pasuje w osnowie" najprosciej mowiac ... jak by wypadl np w srodku budynku to ci go przeniosa na mur z tabliczka z danymi geodezyjnymi !! i faktycznie geodeci moga wejsc na twoj teren przy kazdym pomiarze ale musza miec papiery potwierdzajace co robia, dla kogo itd !! gdzies sa akty prawne o tym mowiace ... popytam geodetow to mi powiedza :)

 

tak btw to ja mam taki reper ale z kopalnianej osnowy teraz na starym domu i raz na rok przychodza mierzyc ... a ze to znajomi geodeci /z chwalowic/ to ich nie sprawdzam bo wiem co za ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie urzędników to my dostaliśmy swego czasu polecony z UM Rybnika,że mamy na naszej działce(nieogrodzonej wtedy)taki słupek dla geodetów(zapomniałam jak się to fachowo nazywa)i nie możemy nic z n im zrobić,ani zakopać,ani zasadzić trawy w tym miejscu.Wkurzyłam się na maxa jak mi gość powiedział,że tak ma być i koniec i nikt o zgodę się nas nie będzie pytał oraz mam obowiązek wpuszczać na teren posesji za każdym razem geodetów jak przyjdą na pomiar.Jakbym ich nie wpuściła to mogą wejść przez płot.Powiedzcie czy słyszeliście o czymś takim? Czy mogę gdzieś napisać odwołanie od tego?

 

My też takie coś mamy sztuk dwie na działce popsikane oczojebnym pomarańczem i co nie mogę tego tknąć? Nooo sz k....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też takie coś mamy sztuk dwie na działce popsikane oczojebnym pomarańczem i co nie mogę tego tknąć? Nooo sz k....

 

W akcie odwetu proponuje je 1 kwietnia przesunac o metr w dowolnym kierunku. Taki psikus :p

 

A tak powaznie - watpie ze az dwa takie twory spotkaly sie na jednej dzialce. I jeszcze oba spryskane pomaranczem? Nikt z sasiadow nie robil cos ostatnio z geodetami ? One sa na srodku dzialki czy w granicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też takie coś mamy sztuk dwie na działce popsikane oczojebnym pomarańczem i co nie mogę tego tknąć? Nooo sz k....

 

dwa repery na jednej dzialce ?? nie macie tego w terenie gorniczym albo jeden osnowy wysokosciowej a drugi jakiejs terenowej /ale zwykle jak juz robia takie na jednym punkcie bo to geodebilizmem smierdzi :)

 

irb masz moze fote takiego repera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...