Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nerwy i cierpliwość szlifowaliśmy się juz na etapie papierkowej bieganin;) wiec teraz mam nadzieje ze wiecej bedzie z górki niż pod ... ;)

 

No to powodzenia, stan surowy w naszym przypadku -drobne problemy ale do załatwienia:jawdrop::jawdrop: , wykończeniówka - :bash::bash::bash::bash::bash: -wykańcza, ale rekompensuje to wszystko wprowadzenie się do wymarzonego domu:wiggle::wiggle::wiggle:, jeszcze raz powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwy i cierpliwość szlifowaliśmy się juz na etapie papierkowej bieganin;) wiec teraz mam nadzieje ze wiecej bedzie z górki niż pod ... ;)

 

Ojj, tutaj bym się nie zgodziła - papierologia w porównaniu z budową to u nas była pestka, fakt teraz też jest dużo papierków do załatwienia (rozliczenia w US, faktury, itp.) ale budowa to jest dopiero "jazda bez trzymanki". Dopilnowanie tego wszystkiego - terminów, dostaw, zamówień,ekip...to jest dopiero wyzwanie:bash:. Trzeba sie pilnować i pilnować wszystkiego w koło :) Ale wszyscy DAMY RADĘ :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jeśli chodzi o wiatr to masakra.

Ja na placu mam mnóstwo śmieci w workach i to wszysytko zaczyna latać w powietrzu + wirujący piasek daje niezłą mieszankę ;-)

W tym tygodniu zamawiam kontener na śmieci, taniej jest w Eko czy Transgórze?

 

u nas w gminie mozna to zalatwic w gospodarce opadami i za wyzow odpadow pobudowlanych:

odpady z remontów, gruz oraz odpady zielone z pielęgnacji ogrodów – wywóz indywidualny pojazdem GZGK

`do 3,5t – 100,00 zł brutto

`powyżej 3,5t – 120,00 zł brutto

`1 worek odpadów zielonych o pojemności do 120 litrów – 2,50 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w gminie mozna to zalatwic w gospodarce opadami i za wyzow odpadow pobudowlanych:

odpady z remontów, gruz oraz odpady zielone z pielęgnacji ogrodów – wywóz indywidualny pojazdem GZGK

`do 3,5t – 100,00 zł brutto

`powyżej 3,5t – 120,00 zł brutto

`1 worek odpadów zielonych o pojemności do 120 litrów – 2,50 zł brutto

 

tanio, mnie w Transgorze powiedzieli 28zl za 240l worek śmieci pobudowlanych, a mam ich z 8 szt

kontener wyszedł pojemnosciowo jakos podobnie

 

w Eko taniej ale pani jakas malo rozgarnieta byla i nie potrafila dokladnie wytlumaczyc co i jak

poczekam jeszcze az "sie" reszta smieci posprzata i potem zadecyduje co zrobic z workami, komu je "sprzedać"

 

dziś 7 godzin walczyla u mnie koparka, usypala taras i rozplanowala ziemie z tylu domu i od frontu, kolejny krok do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanio, mnie w Transgorze powiedzieli 28zl za 240l worek śmieci pobudowlanych, a mam ich z 8 szt

kontener wyszedł pojemnosciowo jakos podobnie

 

w Eko taniej ale pani jakas malo rozgarnieta byla i nie potrafila dokladnie wytlumaczyc co i jak

poczekam jeszcze az "sie" reszta smieci posprzata i potem zadecyduje co zrobic z workami, komu je "sprzedać"

 

dziś 7 godzin walczyla u mnie koparka, usypala taras i rozplanowala ziemie z tylu domu i od frontu, kolejny krok do przodu :)

 

Witaj a ten taras to usypywałeś jakoś z utwardzeniem chodzi mi czy wybrała czarną ziemię a później do tego jakis gruz czy coś na utwardzenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa wczoraj powieidzała, że mam już pomalutku stemple wyciagać, ale po przeczytaniu kilku tematów nie wiem czy mam do tego podejść na ostro czy tak zumiarem i kilka jeszcze tydzień zostawić w takich newralgicznych miejscach, ja miałem bardzo gęsto około 230 sztuk las w piwnicy ha ha, jak ktoś przychodził to się dziwili. Ale murarz twierdził że strop to strop ha ha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj, tutaj bym się nie zgodziła - papierologia w porównaniu z budową to u nas była pestka, fakt teraz też jest dużo papierków do załatwienia (rozliczenia w US, faktury, itp.) ale budowa to jest dopiero "jazda bez trzymanki". Dopilnowanie tego wszystkiego - terminów, dostaw, zamówień,ekip...to jest dopiero wyzwanie:bash:. Trzeba sie pilnować i pilnować wszystkiego w koło :) Ale wszyscy DAMY RADĘ :rolleyes:

 

niestety u nas juz na wstepie pojawiły się problemy, gdyz kupiliśmy działkę z pewnymi ograniczeniami i wytycznymi, które trzeba było pokonać aby dotrwać do takiego momentu jak dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Eko taniej ale pani jakas malo rozgarnieta byla i nie potrafila dokladnie wytlumaczyc co i jak

poczekam jeszcze az "sie" reszta smieci posprzata i potem zadecyduje co zrobic z workami, komu je "sprzedać"

Hehe mam podobne odczucia, zapominają, zero kontaktu, przywiozą lub nie, dwa kontenery zamamiam zapomnij nikt nie pamięta... masakra. Komuna całę gebą, tak to jest jak nie ma na rynku konkurencji, zero presji na cokolwiek.

BTW już raz oferowałem i nikt nie chciał potem chciał jak nie miałem ale będę miał znowu conieco odpadów styropianowych więc jakby co to mozna odbierać za jakiś czas z żużlowej w rybniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj a ten taras to usypywałeś jakoś z utwardzeniem chodzi mi czy wybrała czarną ziemię a później do tego jakis gruz czy coś na utwardzenie??

taras bedzie dość wysoki z jednej strony ( wys. od 50 do 200cm), częściowo zadaszony, humus zebrany reszta zasypana piachem łączonym troche z ziemią z głębokiego wykopu, powyżej gruba warstwa samego piachu na to najprawdopodobniej plytki betonowe lub bruk jakis - ale najpierw musze go wyrownac i zrobic murek oporowy z jednej strony

wrzuce fotki wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanio, mnie w Transgorze powiedzieli 28zl za 240l worek śmieci pobudowlanych, a mam ich z 8 szt

kontener wyszedł pojemnosciowo jakos podobnie

 

w Eko taniej ale pani jakas malo rozgarnieta byla i nie potrafila dokladnie wytlumaczyc co i jak

poczekam jeszcze az "sie" reszta smieci posprzata i potem zadecyduje co zrobic z workami, komu je "sprzedać"

 

 

ja worki ze smieciami zabieram jak wracam z budowy i wyrzucam na osiedlu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa wczoraj powieidzała, że mam już pomalutku stemple wyciagać, ale po przeczytaniu kilku tematów nie wiem czy mam do tego podejść na ostro czy tak zumiarem i kilka jeszcze tydzień zostawić w takich newralgicznych miejscach, ja miałem bardzo gęsto około 230 sztuk las w piwnicy ha ha, jak ktoś przychodził to się dziwili. Ale murarz twierdził że strop to strop ha ha.

 

u mnie rozszalowanie stropu nalezalo do budowlancow, choc troche im pomoglem bo robili to powoli a tez drzewa przeszkdzaly, u mnie 300szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...