Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Mea jak tam mój mężuś Was przyjął??Dzisiaj gości a gości mieliśmy.

 

Obaj mariusze /moj i twoj/ byli nadwyraz zgodni w temacie "i tak o wszystkim decyduje zona" :) i to lubie :)

 

tynki spoko ... w sumie myslalam ze ich juz gladzic nie bede ale troche sie zastanawiam ... jedna warstwa dobrze im zrobi ...

 

kogo tam jeszcze dzis goscilas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie 5:50 sobota, a Ty juz na nogach! Ja dopiero teraz wstalem, a wlasciwie to pies mnie wytargal z wyra :p

 

Ja dzisiaj robie dalej ogrodzenie. Wczoraj byl lekki thiller - okazuje sie ze na jednym z moich drzew (brzoza) ktos sie prawdopodobnie kiedys powiesil - wisi na nim krzyz z rozancem, a w stosie lisci znalezlismy kilka zniczy :jawdrop: I teraz najgorsze, ze akurat to drzewo przeszkadza mi bo jest mocno pochylone i od poziomu terenu do niego jest z 1,2m. A ja tam wszedzie daje siatke wys. 2m. Jakby ten samobojca nie mogl sobie wybrac kurna jakiegos bardziej dostojnego drzewa - obok rosnie piekny dąb! Normalnie to bym wycial po cichu ale jak tam jeszcze ktos przychodzi to moze zrobic raban ze drzewo zniknelo. Wiec.. bedzie trzeba legalnie wszystko zalatwic - wniosek o wycinke etc. A jezeli z jakichs powodow pozwolenia nie dostane - to sam nie wiem - chyba bede musial zrobic specjalny otwor w siatce na to cholerne drzewo ;)

 

Znajomy też miał problem z jednym drzewem, sąsiadów raczej ma "uczynnych" więc nie mógł wyciąć po cichu a zgody nie dostał.

Po cichu zrobił dziurkę w drzewie i lał w niego randapa. Jak drzewko uschło pozwolenie dostał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie "wszystkowiedzacy" mozecie mi powiedziec jakie przewody musze dac do termostatow do sterowania podlogowka ?? hydraulik powiedzial mi tylko ze dwuzylowe ale nie powiedzial jak grube!!

 

i jeszcze czy do rozdzielacza do grzejnikow trzeba prowadzic jakies zasilanie ??

 

Zależy jakie będziesz mieć elektrozawory mogą być na ~24V lub ~230V. Myślę, że 2x0,75 do termostatów będzie ok.

Co do rozdzielacza dla grzejników to musisz mieć pociągnięte zasilanie dla elektrozaworów.

Dla rozdzielacza od podłogówki zasilanie dla pompy, jeżeli będzie z mieszaczem ograniczającym temperaturę zasilania.

Jeżeli mieszacz ograniczający temp. zasilania podłogówki będzie w kotłowni to wydaje mi się, że nie będzie potrzeba tam żadnych kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie "wszystkowiedzacy" mozecie mi powiedziec jakie przewody musze dac do termostatow do sterowania podlogowka ?? hydraulik powiedzial mi tylko ze dwuzylowe ale nie powiedzial jak grube!!

 

i jeszcze czy do rozdzielacza do grzejnikow trzeba prowadzic jakies zasilanie ??

 

Chcesz sterować pętlami podłogówki przez elektrozawory ? Czy może pompą w mieszaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sterować pętlami podłogówki przez elektrozawory ? Czy może pompą w mieszaczu ?

 

chyba elektrozawory

do skrzynki kazali dac 230V wiec pojdzie standard 3x2,5 ... ale pomiedzy skrzynka a termostatami nie wiedzialam co dac ... nie mam 2x0,75 ... chyba bede musiala kupic cos dwuzylowego bo jak patrze to dwuzylowe mam tylko 2x0,5 a to malo troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba elektrozawory

do skrzynki kazali dac 230V wiec pojdzie standard 3x2,5 ... ale pomiedzy skrzynka a termostatami nie wiedzialam co dac ... nie mam 2x0,75 ... chyba bede musiala kupic cos dwuzylowego bo jak patrze to dwuzylowe mam tylko 2x0,5 a to malo troche :)

 

Przekrój jest ok ale czy to jest kabelek z izolacją na 300V lub więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elooooooooooooooooooo pogoda się poprawiła ale jakoś zimnawo

 

zapowiada sie piekne popoludnie /jak sie troszke ociepli/

moze wiecie gdzie w rybniku znajde jakis fajny plac zabaw dla mojej corci ?? ten w parku juz sie jej znudzil !! /super plac zabaw jest w Karwinie ale to sobie zostawie na lato :)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...