Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

queene ale przeciez w lazience taka drabinka sluzy jedynie za suszarke do recznikow!! cieplo ma ci oddawac podloga ! /bynajmniej tak to bedzie u mnie wygladalo )/

 

głównie chodziło mi o podgrzanie łazienki w zimne wiosenne i jesienne wieczory jak podłogówka nie bedzie chodziła, one beda także grzały grzałką elektryczną,

 

a płytki widziałam o ile pamiętam w Glazurze Królewskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

queene ale przeciez w lazience taka drabinka sluzy jedynie za suszarke do recznikow!! cieplo ma ci oddawac podloga ! /bynajmniej tak to bedzie u mnie wygladalo )/

 

Jezeli TYLKO taka funkcje maja pelnic - to zrezygnuj z nich i kup jakies ladne (i na pewno tansze) wieszaki! Z wentylacja mechaniczna reczniki schna jak glupie - byle byly rozwieszone "na plasko" kazdy na swoim wieszaczku :) Od mycia do mycia, od prysznica do prysznica sa suche jak pieprz! Ja mam drabinke ale podlaczona do rozdzielacza z podlogowki - obecnie idzie na nie 25stC czyli tyle co nic - drabinka jest zwyczajnie zimna :) Drugi raz kupilbym wlasnie jakies zmyslne wieszaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ja też pozostaję przy Grohe, wg mnie super firma, Eurostyl w Hermesie sprzedaje na allegro w super cenach, weź ich poszukaj, ja kupowałem tam stelaże wc grohe i pewnie resztę tez u nich kupię - oczwyiście porównam ich z najlepszą ceną na allegro i za tyle będę chciał wziąć.

 

Kupowałeś może tam stelaż do wc z klawiszem "Skate Cosmopolitan" ?

Z tego co wiem to można ten klawisz montować w pionie i w poziomie ale czy wtedy ten klawisz z grawerem "grohe" można też obrócić tak żeby był w poziomie ?

... są takie :

http://www.grohe.pl/lib/0/catalogue_p1/farbbild250/38732006.gif

... a chciałbym żeby wyglądał tak :

http://www.grohe.pl/lib/0/catalogue_p1/farbbild250/F38776S7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli TYLKO taka funkcje maja pelnic - to zrezygnuj z nich i kup jakies ladne (i na pewno tansze) wieszaki! Z wentylacja mechaniczna reczniki schna jak glupie - byle byly rozwieszone "na plasko" kazdy na swoim wieszaczku :) Od mycia do mycia, od prysznica do prysznica sa suche jak pieprz! Ja mam drabinke ale podlaczona do rozdzielacza z podlogowki - obecnie idzie na nie 25stC czyli tyle co nic - drabinka jest zwyczajnie zimna :) Drugi raz kupilbym wlasnie jakies zmyslne wieszaki!

dostałam je w takiej cenie ze ladnego wieszaka w tej cenie nie kupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli TYLKO taka funkcje maja pelnic - to zrezygnuj z nich i kup jakies ladne (i na pewno tansze) wieszaki! Z wentylacja mechaniczna reczniki schna jak glupie - byle byly rozwieszone "na plasko" kazdy na swoim wieszaczku :) Od mycia do mycia, od prysznica do prysznica sa suche jak pieprz! Ja mam drabinke ale podlaczona do rozdzielacza z podlogowki - obecnie idzie na nie 25stC czyli tyle co nic - drabinka jest zwyczajnie zimna :) Drugi raz kupilbym wlasnie jakies zmyslne wieszaki!

 

Hm ... to znaczy, że przy WM nie warto bawić się w dodatkowe grzałki elektryczne po za sezonem ?

Pytam bo już się prawie zabierałem za dorobienie gniazdek pod drabinki jeszcze przed wylewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam dobrze gada,nalać mu trzeba.

Pati jakoś nie wydaje mi się,że te chromowe oddają mniej ciepła,u nas podłogówka teraz wyłączona,tylko grzeją drabinki w łazienkach i ciepło jest bardzo w nich.

Adam te okno tarasowe mam uchylno-przesuwne.Blokuje si,ę w połowie otwierania,szyna jest cała pocharatana,a chodzi ciężko jak cholera.Aha i jak były takie wiatry to trzeszczało jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam "tylko" 22....ale na pewno mam więcej szkła w m2 :D

 

Arturo czy te 250tys to kwota na gotowo z wyposażeniem domu ?

 

czepiliscie sie Artura, moj kolega postawil podobnej wielkosci dom z dachem skomplikowanym i tez mowi, ze dal nieco ponad 250k, w srodku ma calkiem przyzwoicie, ja moje 300m2 wykoncze calkowicie za 400k z alarmami, POŚ, drogimi kafelkami do lazienek, kuchnia z kalwarii i porzadnym sprzetem, ociepleniem zewnetrznym i tynkiem, podlogowka w calym domu itd. nie ublizajcie mu wiecej bo moze po prostu Wy przeplacaie i to slono.

co do okien to ja mam 11 okien+2 dachowe i we wszystkich pomieszczeniach jasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe poczekaj do upalow i jak ci slonko bedzie jaralo do kuchni to zycze milego stania przy garach !!

jak sie ma kuchnie od poludnia to si epowinno miec druga w wersji "latem gotuje w piwnicy" :)

 

przeciez macie WM wiec powinniscie miec w kuchni chlodno, nawet jakby trzebabylo gotowac na poddaszu od strony poludniowej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek tu nie o ublizanie chodzi ale raczej o to ze gosc jest niekonsekwentny i nierealny w tym co pisze!! ... i nie mowie tu tylko o kasie ale tez o tym co on wymysla twierdzac ze to "tansze" rozwiazania gdzie to nijak ma sie do matematyki !! po prostu szkoda mieszac w glowach tym co czytaja forum okazjonalnie i wyczytali /jak jedna moja kolezanka/ ze dom mozna postawic za 150 tys ... teraz maja rozgrzebana budowe bo nikt im wiecej nie da kredytu bo ich nie stac !!! i ani domu, ani kasy na splate ani nic ... przed tym przede wszystkim ostrzegam ludzi !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który wyjął 3 lata z życiorysu i z ojcem i teściem przez 3 lata budowali, zrobili sami z 60 % robót.

Wybudował niezłą hacjendę za pewnie 1/3 tej kwoty, co ja zamierzam, ale to był dla mnie przypadek ekstremalny, który mimo to wciąż podziwiam

 

drugi kolega buduje w boguszowicach sam z ojcem, tylko do dachu wzial brata i kolege, jedzie wszystko sam wlacznie z instalacjami i jest na etapie tynkowania wew metoda reczna, robi nocki a w dzien buduje, procz tego miesiac temu obronil inzyniera wiec nie takie przypadki ekstremalne! zaczal w tamtym roku tak jak my wiec daleko po tyle nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek tu nie o ublizanie chodzi ale raczej o to ze gosc jest niekonsekwentny i nierealny w tym co pisze!! ... i nie mowie tu tylko o kasie ale tez o tym co on wymysla twierdzac ze to "tansze" rozwiazania gdzie to nijak ma sie do matematyki !! po prostu szkoda mieszac w glowach tym co czytaja forum okazjonalnie i wyczytali /jak jedna moja kolezanka/ ze dom mozna postawic za 150 tys ... teraz maja rozgrzebana budowe bo nikt im wiecej nie da kredytu bo ich nie stac !!! i ani domu, ani kasy na splate ani nic ... przed tym przede wszystkim ostrzegam ludzi !!!

 

no ale gosc Was nakreca i 2 strony dyskusji tylko o nim , chinach itd. wszystko wszystkim, za dach zaplaci 1/4 calosci i w 250k powinien sie zmiescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi kolega buduje w boguszowicach sam z ojcem, tylko do dachu wzial brata i kolege, jedzie wszystko sam wlacznie z instalacjami i jest na etapie tynkowania wew metoda reczna, robi nocki a w dzien buduje, procz tego miesiac temu obronil inzyniera wiec nie takie przypadki ekstremalne! zaczal w tamtym roku tak jak my wiec daleko po tyle nie jest :)

 

powiem ci ze szacun dla takich osob ... ja widze teraz mojego meza ... nocka w pracy wraca okolo 3 ... rano zołza żona wyrywa go z wyrka o 8 zeby zapylal na budowe ... do 15 tam baka po czym na 17 jedzie do pracy ... w sobote robi od 9 do 19 ... w niedziele jest tak wykonczony ze az zal mi go wyciagac na spacer ... ale my mamy perspektywe ze tylko instalacje i pare pierdol robimy sami ... jak przyszlo by nam wybudowac chalupe ... nie tego sobie nie umiem wyobrazic !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze szacun dla takich osob ... ja widze teraz mojego meza ... nocka w pracy wraca okolo 3 ... rano zołza żona wyrywa go z wyrka o 8 zeby zapylal na budowe ... do 15 tam baka po czym na 17 jedzie do pracy ... w sobote robi od 9 do 19 ... w niedziele jest tak wykonczony ze az zal mi go wyciagac na spacer ... ale my mamy perspektywe ze tylko instalacje i pare pierdol robimy sami ... jak przyszlo by nam wybudowac chalupe ... nie tego sobie nie umiem wyobrazic !!

 

hmm,,, wydaje mi sie, ze to zalezy od samozaparcia i poniekąd "przymusu" życiowego. Ja aktualnie, w tym roku juz nie, ale do zeszlego roku to od 3 lat dziennie pracowalem po 12 h dziennie + soboty i niedziele po 8 h, a zona.... rano zawozi dzieci do szkoly na 9, jedzie do pracy na 4 h, potem je odbiera, jedzie spowrotem na 2 h do pracy, potem przyjezdza gotuje szybki obiad i znowu na 6 lub 7 wieczoram idzie na 6 h do innej pracy. I tak dzien za dniem,,, dajemy jakos rade, wszystko na czesc domku. jest ciezko, czasem ma sie juz dosc,,,

 

Teraz mamy juz pomalowane w srodku, zalozone listwy przypodlogowe, meble od dzieci poustawiane, teraz czekamy na nasze mebelki. Płot na dniach, latem tylko brama kuta i podjazd. I tyla,,,, zicher. A potem juz normalna robota tylko po 8 h ,,,, i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze czasami trzeba sie poswiecic zeby do czegos dojsc,,, a to ze sie z zona widujemy w tygodniu 30 min w ciagu dnia i troche w ciagu nocy,,,, jakos bydzie,,, w weekend mamy wiecej czasu. wazne ze domek udalo sie wybudowac ;-) ale jakby niebylo to tez 3 lata wyciete z zyciorysu, zero imprez, spotkan, tylko czasami - okazjonalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...