Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Wg, mnie są budujący, którzy umieją i mają na to czas i pomocników by sami coś zrobić, a są tacy których absolutnie to nie interesuje. I nie ma co ukrywać tak jest w każdej dziedzinie życia, w każdej.

I trzeba szanować tych co sami budują i tych co doglądają jak firmy stawiają.

A o kosztach to tak jak pisał Adam mnie raczej nie stać by kupować tanie rzeczy i to nie tylko z budowlanki tylko wszędzie auto ubrania i tak dalej bo szybko wyjdzie na jaw ich jakość. Nie będe przytaczał prostych przykładów. ha ha

Pogoda za to za oknami nas dopieszcza ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam ostatnio przyjaciele zarzucili ze odkad zaczelismy buowe to nie mamy dla nich czasu !!

 

no nasza czesc znajomych zrobila tak samo, ale to raczej znajomi "krótkodystansowi", tacy z aktualnej pracy. A ci ktorych znamy juz lata lata, tez mówią " szkoda ze niemacie czasu" ale dopinguja nas i cieszą sie naszym szczęsciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

A o kosztach to tak jak pisał Adam mnie raczej nie stać by kupować tanie rzeczy i to nie tylko z budowlanki tylko wszędzie auto ubrania i tak dalej bo szybko wyjdzie na jaw ich jakość. Nie będe przytaczał prostych przykładów. ha ha

Pogoda za to za oknami nas dopieszcza ha ha

 

tu sie zgodzę z przedmówcami .... trzeba znaleźć wypośrodkowane "dobro"

 

Pamietam jak z 10 lat temu remontowalismy nasze male mieszkanko i z braku kasy kupilismy stelaż WC w Leroy :-( , i zaraz po jakims m-cu był do naprawy bo przepuszczał wode. Serwis był pare razy i nic. Az w koncu wykroilismy z dętki cos na ksztalt uszczelki, dołożylismy do istniejącej i od tego czasu bylo OK.

 

Wiec teraz wybor był prosty ---> GEBERIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ... to znaczy, że przy WM nie warto bawić się w dodatkowe grzałki elektryczne po za sezonem ?

Pytam bo już się prawie zabierałem za dorobienie gniazdek pod drabinki jeszcze przed wylewkami.

 

Ja nie mam grzalek i nie widze sensu uzywania. W lato wentylacja bedzie u mnie chodzila na maksa (bo polaczona z GWC w celu chlodzenia) - czyli pelne 400m3/h, wtedy reczniki beda schnely jeszcze szybciej niz teraz (200m3/h), choc z drugiej strony teraz wpadajace z zewnatrz powietrze jest bardziej suche i lepiej suszy :) W kazdym razie - w zeszly sezon letni moje reczniki mialy sie calkiem sucho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi kolega buduje w boguszowicach sam z ojcem, tylko do dachu wzial brata i kolege, jedzie wszystko sam wlacznie z instalacjami i jest na etapie tynkowania wew metoda reczna, robi nocki a w dzien buduje, procz tego miesiac temu obronil inzyniera wiec nie takie przypadki ekstremalne! zaczal w tamtym roku tak jak my wiec daleko po tyle nie jest :)

 

Tyle ze Arturo nie chce sie przyznac (chyba ze dwa razy pytalem) co on potrafi i czy wogole bedzie cos robil sam przy tym domu. Nie wiemy na ile jest "techniczny" i sprawny, narazie wiemy ze potrafi wiercic dziury wiertnica w ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam ostatnio przyjaciele zarzucili ze odkad zaczelismy buowe to nie mamy dla nich czasu !!

 

To zaproscie ich na budowe, niech pomoga :) A po robocie grilek na trawce ;)

Ja buduje od praktycznie 2008 i nie mam z tym jakichs wiekszych problemow - tyle ze ja tez mam troche nietypowa robote bo pracuje kiedy chce (i czasem z rzadka musze), wiec cale dnie moglem spedzac na budowie. No i oczywiscie gdyby nie tata i tesc to sam bym nie dal rady - wiekszosc robot samemu poprostu sie nie da zrobic (tzn. da sie, ale idzie na to 5 x wiecej czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tyle ze Arturo nie chce sie przyznac (chyba ze dwa razy pytalem) co on potrafi i czy wogole bedzie cos robil sam przy tym domu. Nie wiemy na ile jest "techniczny" i sprawny, narazie wiemy ze potrafi wiercic dziury wiertnica w ziemi :)

Jak nie jak tak ;) c.o.,kanalizacja,wylewki w płycie,praktycznie w cenie robocizny SSO,elektryka po znajomości za "krzynkę",wentylacja samemu,ocieplenie stropu styro samemu,sufity samemu,panale samemu,kafle po znajomości za "krzynkę" ,biała hydraulika po znajomości za "krzynkę",malowanie jak będzie czas.

Jedynie tynki wewnętrzne gipsowe muszę zlecić i ew.ocieplenie,no chyba,że będzie już mało kasy to spróbuję porzeźbić sam na piankę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak ;) c.o.,kanalizacja,wylewki w płycie,praktycznie w cenie robocizny SSO,elektryka po znajomości za "krzynkę",wentylacja samemu,ocieplenie stropu styro samemu,sufity samemu,panale samemu,kafle po znajomości za "krzynkę" ,biała hydraulika po znajomości za "krzynkę",malowanie jak będzie czas.

Jedynie tynki wewnętrzne gipsowe muszę zlecić i ew.ocieplenie,no chyba,że będzie już mało kasy to spróbuję porzeźbić sam na piankę :)

 

Aha - czyli sam potrafisz polozyc tylko panele, pomalowac sciane i rozlozyc welne na stropie. No i polozyc wentylacje (to jest rzeczywiscie proste). A reszta "za krzynke" - ciekawe czy jak przyjdzie co do czego bedzie rzeczywiscie "za krzynke". Ja takich fachowcow nie znam - a znajomemu byloby mi wstyd zaplacic "za krzynke" za jego np. kilka/nascie ciezkich dni roboty - w koncu on z tego zyje, dajac mu "za krzynke" okradasz jego cala rodzine;)

 

No dobra - upewniles mnie ze nie zmiescisz sie w tych 250 tys bo to co napisales, ze potrafisz, to 1% wszystkich robot w domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Aha - czyli sam potrafisz polozyc tylko panele, pomalowac sciane i rozlozyc welne na stropie. No i polozyc wentylacje (to jest rzeczywiscie proste). A reszta "za krzynke" - ciekawe czy jak przyjdzie co do czego bedzie rzeczywiscie "za krzynke". Ja takich fachowcow nie znam - a znajomemu byloby mi wstyd zaplacic "za krzynke" za jego np. kilka/nascie ciezkich dni roboty - w koncu on z tego zyje, dajac mu "za krzynke" okradasz jego cala rodzine;)

 

No dobra - upewniles mnie ze nie zmiescisz sie w tych 250 tys bo to co napisales, ze potrafisz, to 1% wszystkich robot w domu :D

Pier..lisz jak potłuczony...że się tak wyrażę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już że można budować systemem gospodarczym lub zleceniowo zlecając roboty firmie ale jak Boga kocham pierwszy raz słyszę żeby ktoś budował "za skrzynkę" ...... może za mało chodzę po tym świecie....

 

Arturo72 mam do ciebie pytanie oczywiście jeśli mogę..... a co jeśli coś ci się rozsypię ..... co z gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pier..lisz jak potłuczony...że się tak wyrażę ;)

 

Tak tak, bo dla ciebie wybudowanie domu to pestka - stan surowy SSO postawi ekipa, reszte zrobia znajomi za krzynke, a ty polozysz panele i pomalujesz sciany - koniec! Jakie to piekne :D :D Ja buduje od 2008, juz mieszkam - jestem na koncowym etapie wykonczen i wiekszosc robie "tymi recami", no ale ty wiesz lepiej :) Ja zrylem dwie profesjonalne wiertarki na swojej budowie a tobie wystarczy wiertarka i szlifierka po 30 pln z promocji biedronki ! :D No jak boga kocham wiekszych glupot w zyciu nie czytalem :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Słyszałem już że można budować systemem gospodarczym lub zleceniowo zlecając roboty firmie ale jak Boga kocham pierwszy raz słyszę żeby ktoś budował "za skrzynkę" ...... może za mało chodzę po tym świecie....

 

Arturo72 mam do ciebie pytanie oczywiście jeśli mogę..... a co jeśli coś ci się rozsypię ..... co z gwarancjom?

Z gwarancjom nic.Gwarancjomy nie będzie.

Co się rozsypie ? Dojście pod baterię w wannie ? A może kable elektryczne się spalą przez to,że nie będzie komu wystawić faktury VAT ? A może kafelki spadną ? Apacz 84 pomyśl trochę a i lekcja polskiego by się przydała bo widzę,że rzucałeś kamieniami na szkołę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancjom nic.

Co się rozsypie ? Dojście pod baterię w wannie ? A może kable elektryczne się spalą przez to,że nie będzie komu wystawić faktury VAT ? A może kafelki spadną ? Apacz 84 pomyśl trochę a i lekcja polskiego by się przydała bo widzę,że rzucałeś kamieniami na szkołę ;)

 

Kto jak kto ale Apacz moglby Cie wiele nauczyc - patrzac na jego dziennik budowy i to ile wlasnej roboty w swoj dom wklada.

 

a i lekcja polskiego by się przydała bo widzę,że rzucałeś kamieniami na szkołę ;)

 

Ty za to omijales szerokim lukiem matematyke i zapewne fizyke, za to filozof z ciebie calkiem niezly!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...