Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Mi jakos kafle w Castoramie najbardziej pasowaly, choc pewnie juz jestes po niejednym zwiadzie ;)

 

nam sie wydawalo, ze w liroyu byl najwiekszy wybor na podlogi i bylo kilka rodzajow cos kolo 100zl/m2 ale piekne. w castoramie podobno jest specjalna dziewczyna ktoraa robi projekty lazienek w ramach pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mam w miare prosty dach ... podliczylam ostatnio gwozdzie /same gwozdie nic wiecej/ i wyszlo mi blisko 2000zl !!

 

 

 

;) gwozdzie na dach bralismy wszytkie ocynkowane, nie zwykle bo zwykle bylyby najslabszym elementem dachu bo moga przegnic, i nie dalismy za caly dach wiecej niz 500zl, za 2000zl kupisz 400kg gwozdzi, to by wystarczylo jeszcze na szalunki pod sklep. razem z Arturem troche przesadzacie, kazdy w inna droge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzwon najpierw do tego co za 900 pln przywiozl materialu na 150mb drogi bo to naprawde super okazja (bergi na 150mb trzeba kilka/nascie wywrotek!!). Byle tylko byl to material gruby i mocny (typu gruby gruz betonowy, byle nie ceramiczny jak np. cegly). No chyba ze te 150mb to byla waska (3mb) drozka i wysypane tylko troche zeby sie nie utopic :)

 

No to jest droga o szerokości 3 metrów. Zebraliśmy górną warstwę, może było tego ok 30-40 cm. I na to przyszedł kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
...razem z Arturem troche przesadzacie, kazdy w inna droge

Koniec tematu kosztów budowy domu Mila IV .

Na temat swoich,rzeczywistych kosztów odezwę się po wybudowaniu lub w trakcie w dzienniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest droga o szerokości 3 metrów. Zebraliśmy górną warstwę, może było tego ok 30-40 cm. I na to przyszedł kamień.

 

No jak 150mb na 3m szerokie i 30-40cm wykorytowane - to naprawde 900 pln to tanizna!! A ile wywrotek tego przywiozl? Cos czuje ze sam kamien to musial byc jakis odpad skas (tylko skad!!! ja tez chce :p ), a te 900 to za sam transport :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek nie zamawiasz płytek z netu ? kurcze a ja liczyłam że tak i napiszesz ze wszystkie przyszły całe...bo mam pewne obawy a różnica w cenie jest 20zl/m2

 

Ja zamawialem - przyszly cale. Zapakowane w oryginalnych opakowaniach na paletach nie maja raczej szans zeby sie rozwalic - ani jedna nie byla uszkodzona, choc zamawialem tego niewiele bo jakies 10-12m2 w rozmiarze 40x40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem - przyszly cale. Zapakowane w oryginalnych opakowaniach na paletach nie maja raczej szans zeby sie rozwalic - ani jedna nie byla uszkodzona, choc zamawialem tego niewiele bo jakies 10-12m2 w rozmiarze 40x40 :)

 

ja zamawiałam na próbe kilka płytek kamiennych w różnych kolorach - paczka była nieduża, każda cegła poprzekładana pianką - a połowa była popękana :( i kombinuje czy to ma sens bo jak wezme na zapas kilka sztuk wiecej to wyjdzie mnie to w sumie chyba tyle co na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiałam na próbe kilka płytek kamiennych w różnych kolorach - paczka była nieduża, każda cegła poprzekładana pianką - a połowa była popękana :( i kombinuje czy to ma sens bo jak wezme na zapas kilka sztuk wiecej to wyjdzie mnie to w sumie chyba tyle co na miejscu

 

No jak paczka nieduza to wiadomo - kurierzy nia rzucali, latala w samochodzie etc ;) Wieksza ilosc plytek pakuja normalnie na palecie i wysylaja zupelnie innym "typem" kuriera np. robenem - przesylki jezdza w ciezarowkach, przewozone paleciakami, waza po pareset kg wiec nie da sie nimi ot tak rzucac zeby sie zniszczyly ;) Ja bym sie nie obawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysmy zamiawali kafelki z Cersanitu u Janygi w Szczerbicach ściągane specjalnie pod nas,,, taniej niz na necie,,, przyjechały na palecie do sklepu ,,, tam tylko je przwieozl widlakiem na od nich autko i prosto do nas na budowe. A tez sie zdazylo ze kilka, ale doslownie kilka bylo pękniętych.

 

Czasami warto poszukac w jakiś małych sklepikach, bo dają dobrą cene --- wiadomo każdy chce sprzedać.

Ponoc też dobre ceny mają na Rzuchowie,,, skrzyżowanie Pszów - Raciborz - Rydułtowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...