Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Macieju......nie mów do mnie więcej Patrycjo... nie lubię tego bardzo !

 

a co do isoplastu...przesmarowanie salonu i kuchni kosztowało mnie 240 zl brutto...majątek żaden a samopoczucie dużo lepsze. Są rzeczy na których się oszczędza i są takie na których się nie opłaca oszczędzać i prosze cie bardzo nie zaglądaj mi do portfela :p

w tym roku nie bede mieć morza na horyzoncie (no chyba że jakiś spontan sie wymyśli :D ) a w przyszłości nie bede mieć morza w domu :)

 

a w poniedziałek mój mąż do roboty nie idzie...isoplast w piwnicy bedzie kładł :p

 

przeciez zartowalem albo to tylko zazdrosc, juz sam nie wiem <dupa> zapewne to wszystko przez Arturo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

nam wlasnie robertsz taki uziom sugerowal ... nawet dostalismy instrukcje jak to zrobic ... no ale ze w lawach nie dalismy rady to padla sugestia petli ... mamy ja teraz w 2 miejscach wpuszczona do piwnicy i mysle ze uziom bedzie wystarczajacy !!

 

Uziom ma spełniać określone parametry i mieć stosowną rezystancję żeby prądowi nie chciało się iść inną drogą. Powinno się to pomierzyć i ocenić ile tej bednarki trzeba. Można wbić dwa prędty i będzie ok ale im więcej tym lepiej i spokój na wieki bo taki 1,5m pręt za kilka czy naścei lat straci te parametry. Pytanie tylko kto wtedy to pomierzy kontrolnie, chyba więc lepiej dać więcej. No ale słuchaj elektryka jesli rozumny i będize pamiętał za parę lat żeby ci to posprawdzać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez zartowalem albo to tylko zazdrosc, juz sam nie wiem <dupa> zapewne to wszystko przez Arturo

przecież ja sie nie obrażam....co widać po emotikonkach :) ale per Patrycja serio nie lubie...

a co do zazdrości ...to ja tobie zazdroszcze tempa... i tego że szybciej sie przeprowadzisz... i tego że tyle sobie potrafisz zrobić we własnym zakresie a ja musze za wszystko płacić....dopiero teraz coś zaczęliśmy sami robić i powiem ci to duża większa satysfakcja jak sie coś robi we własnym zakresie i to nie o kasę chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ja sie nie obrażam....co widać po emotikonkach :) ale per Patrycja serio nie lubie...

a co do zazdrości ...to ja tobie zazdroszcze tempa... i tego że szybciej sie przeprowadzisz... i tego że tyle sobie potrafisz zrobić we własnym zakresie a ja musze za wszystko płacić....dopiero teraz coś zaczęliśmy sami robić i powiem ci to duża większa satysfakcja jak sie coś robi we własnym zakresie i to nie o kasę chodzi

 

raczej :)

wogole to stoje ze wszystkim bo ten tydzien mialem na 12 i przyszly tez na 12 w poludnie, nawet piec wygasilem bo mi sie nie chcialo jezdzic wybierac hasi ;/

z tych lepszych rzeczy to dostalismy fakture w nowej taryfie łotenfala na 48zl <szok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej :)

wogole to stoje ze wszystkim bo ten tydzien mialem na 12 i przyszly tez na 12 w poludnie, nawet piec wygasilem bo mi sie nie chcialo jezdzic wybierac hasi ;/

z tych lepszych rzeczy to dostalismy fakture w nowej taryfie łotenfala na 48zl <szok>

 

Ja dostalem pare dni temu fakture na 13 tys pln z łotenfala :D Ale sie troche pomylili i po korekcie jest "tylko" ok 6,5 tys pln - tyle mnie mniejwiecej wyszedl sezon zimowy - CO + CWU + normalny prad w domu (w tym kuchenka na prad) ;) Arturo - drzyj :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem pare dni temu fakture na 13 tys pln z łotenfala :D Ale sie troche pomylili i po korekcie jest "tylko" ok 6,5 tys pln - tyle mnie mniejwiecej wyszedl sezon zimowy - CO + CWU + normalny prad w domu (w tym kuchenka na prad) ;) Arturo - drzyj :p

 

6500zl to masz gdzies 10Mg dobrego ekogroszku, niech odejdzie z tego max 1500zl za "normalny prad w domu", jak dla mnie nie tak tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500zl to masz gdzies 10Mg dobrego ekogroszku, niech odejdzie z tego max 1500zl za "normalny prad w domu", jak dla mnie nie tak tanio

 

Wiem, ale ja poki co grzeje czystym pradem - piecykiem Kospela 12kW kupionym za 900 pln :-)

Pompa ciepla bedzie dopiero we wrzesniu / pazdzierniku - na przyszly sezon. Mysle ze kolejny sezon zamkne w 2000-2500 pln maks. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem, ze PC juz smiga i tez mnie zdiwila taka suma

 

Nie, nie... Jak to mowia szewc bez butow chodzi :D Choc przyznam ze grzalem sporo drewnem w kominku z plaszczem - liczylem na sporo mniejszy rachunek za prad. Tyle ze do dupy takie swiezo pociete i mokre drewno - takie daje moze 30% energii co suszone przez min. 2 sezony.

 

PS. Fajny nowy avatar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... Jak to mowia szewc bez butow chodzi :D Choc przyznam ze grzalem sporo drewnem w kominku z plaszczem - liczylem na sporo mniejszy rachunek za prad. Tyle ze do dupy takie swiezo pociete i mokre drewno - takie daje moze 30% energii co suszone przez min. 2 sezony.

 

PS. Fajny nowy avatar ;)

 

;) cos trzeba bylo zmienic w zyciu, to bylo najlatwiejsze ;d

wogole to nikt nic nie wspomina o slabej jak co roku gieldzie dom:> jutro mam na 14 do roboty a w niedziele urodziny malej, wiec pewnie nie bede mial okazji zajechac na nowiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był ktos z was juz na targach budowlanych w ekonomiku ? jakies wrazenia ? ja sie mam zamiar wybrac w niedziele...

 

Bylem dwa razy w zeszlych latach. Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudyyyyyyyyyyyyyyy. Choc jak interesuja Cie kotly to troche ich tam jest wystawionych i mozna o nich pogadac. Mnie tam kotly nie interesowaly, a poza nimi nie bylo nic ciekawego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominka nie przypominam sobie ani jednego !! A raczej bym zauwazyl :)

 

w tamtym roku jak wchodziles glownym wejsciem to byly po lewej stronie pod sciana. nie wiem co robic z kominkiem czy teraz, czy po podlogach, czy zostawic wolne miejsce, badz wykafelkowac, czy dac kominek prosto na panele, wogole to mam otwor na spaliny tylko 110mm, nie wiem czy nie za malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...