Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pati a ten simplast jest chyba na rozpuszczalnikach, mozesz to mieć pod ogrzewanie podłogowe, nie boisz się, że będziesz mieć jakieś zapachy. Ja sie zastanawiam nad papą pod ogrzewanie i boję się "zapachów" tej papy. Kiedys był taki watek na forum, że było czuć "zapachy" i tam pisali, ze te zapachy były spowodowane jakimś mazidłem, który zawierał rozpuszczalniki

 

czytałam różne wątki o izolacji, wyszło na to ze taka jest najbardziej wskazana, siplast śmierdzi tylko przy smarowaniu, po 2 dniach (weekend) nie było zadnego zapachu - pisze na nim ze schnie 2 godziny i można robić na nim dalej, użytkownicy polecali, mam dwukrotnie folie na papie wiec wątpie zeby coś przeszło

może przedobrzyłam z tą izolacją....a może nie, przy dzisiejszych anomaliach pogodowych niczego nie można być pewnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...., co do cieplej zaprawy to producent pustakow profi daje ja za darmo do kamieni i podobno przyjezdza tez wymurowac pierwsze raje kamieni bo musza byc idealnie rowno.

 

Tak zgadza się, dlatego roznice nie są az tak kolosalne. Nie mamy jeszcze dostepu do pradu wiec jako tako betoniarka odpada no i stawiamy na szybkie murowanie (czas nas pogania) siły roboczej brak i dlatego taki pomysł na profi. Domek nie jest duzy wiec kalkulacja kasa/czas bardziej do nas przemawia ;) Problem tylko w odszukaniu osoby, ktora podejmie sie takiego systemu budowania :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netmar -a liczyłeś ile wydzie cena za m2 dla profi a ile wyjdzi m2 ze zwykłego pustaka na zaprawie? skoro zaprawe daja gratis, to pewnie same pustaki sa kosmicznie drogie :)

skoro i tak bedziesz ocieplac, to najlepiej najtanszy pustak+20cm styro...no i nie bedzie problemow z ekipa ;)

 

ja pamietam ze to przeliczalam ... przeliczalam tez wyzszy koszt robocizny !! bo chlopaki chcieli 3k wiecej za poziom przy systemie profi /albo chceli mnie zniechecic co im skutecznie wyszlo/ wiadomo ze na zaprawie to im jest latwiej ... zaciepaja i maja problem z glowy jak sie zle kamien przytnie czy cos ... z reszta u mnie to konkretnie przeginali z iloscia zaprawy ... w niektorych miejscach jak rownali nierownosci stropu to i 3 centy tego bylo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym budowal z najtanszego sposrod w miare rownych kamieni i na to 20cm styro , co do cieplej zaprawy to producent pustakow profi daje ja za darmo do kamieni i podobno przyjezdza tez wymurowac pierwsze raje kamieni bo musza byc idealnie rowno.

 

Wiesz jak jest z tym "za darmo" w tym przypadku :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, dlatego roznice nie są az tak kolosalne. Nie mamy jeszcze dostepu do pradu wiec jako tako betoniarka odpada no i stawiamy na szybkie murowanie (czas nas pogania) siły roboczej brak i dlatego taki pomysł na profi. Domek nie jest duzy wiec kalkulacja kasa/czas bardziej do nas przemawia ;) Problem tylko w odszukaniu osoby, ktora podejmie sie takiego systemu budowania :bash:

 

No i licz ile wychodzi pustakow na m2. Szersza sciana = zwykle krotszy pustak (bo by sie murarz zajechal). A to znaczy ze trzeba ich fizycznie wiecej na m2. Np. porotherm 30cm potrzebujesz 16szt / m2, a porothermu 25cm juz tylko 11szt / m2. Juz abstrahujac od tego ze znacznie mniej zaprawy trzeba, to robota idzie poprostu duzo szybciej bo kazdy pustak po polozeniu trzeba ustawic, dorownac, wypoziomowac - im mniej pustaka na m2 tym szybsze budowanie :)

 

Choc tak szczerze mowiac to ja nie wiem czy roznica rzedu np. tygodnia (miedzy najwolniejsza, a najszybsza sciana) zmienia az tak bardzo dlugosc calej budowy, ktora zwykle trwa minimum kilkanascie miesiecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przecinków, ale domyslam się, ze tylko folia ( a nie folia na pape), jakoś te folie sklejałes, zgrzewałeś?

 

Folia folia bez papy ja tam jestem poryty i laczona byla na zakladke i dodatkowo tasma klejaca (ale to chyba raczej bylo dla mojej wygody) tylko pilnujcie czarnej folii (szczegolnie tej z allegro jedna odeslalem niby parametry te same a cienka jak reklamowka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych co z kredytem budują. Jak sądzicie, czy będzie możliwość rozliczenia transzy mając na jej część tylko FV i potwierdzone, że jest to zapłacony materiał? Dokładnie chodzi o to, że pieniądze z transzy dawno się skończyły. Wykorzystane są na to na co miały być zgodnie z kosztorysem. Z tą różnicą, że dachówka zamiast na dachu leży w hurtowni na magazynie, bo fachowcy umówieni dopiero na czerwiec i wcześnie raczej nie dadzą rady przyjść dokończyc dachu. Cała reszta wymagana do rozliczenia transzy jest już gotowa. I teraz pytanie czy to wystarczy aby ją rozliczyć i dostać kolejną? Czy muszę czekać do czerwca aż dokończą dach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych co z kredytem budują. Jak sądzicie, czy będzie możliwość rozliczenia transzy mając na jej część tylko FV i potwierdzone, że jest to zapłacony materiał? Dokładnie chodzi o to, że pieniądze z transzy dawno się skończyły. Wykorzystane są na to na co miały być zgodnie z kosztorysem. Z tą różnicą, że dachówka zamiast na dachu leży w hurtowni na magazynie, bo fachowcy umówieni dopiero na czerwiec i wcześnie raczej nie dadzą rady przyjść dokończyc dachu. Cała reszta wymagana do rozliczenia transzy jest już gotowa. I teraz pytanie czy to wystarczy aby ją rozliczyć i dostać kolejną? Czy muszę czekać do czerwca aż dokończą dach.

 

to zalezy co masz w umowie z bankiem ... albo rozliczenia na podstawie faktur albo "wizji lokalnej" my nie chcielismy faktur bo wtedy wszystko co jest zrobione /co jest w kosztorysie/ musi byc zafakturowane a nie wszyscy chca dawac faktury ... ale jak masz tak jak my wizje rzeczoznawcy to niestety musisz miec polozone na dachu ... nawet jak bys miala przywieziona na plac to i tak tego nie uznaja ... musi byc ulozone na swoim miejscu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia folia bez papy ja tam jestem poryty i laczona byla na zakladke i dodatkowo tasma klejaca (ale to chyba raczej bylo dla mojej wygody) tylko pilnujcie czarnej folii (szczegolnie tej z allegro jedna odeslalem niby parametry te same a cienka jak reklamowka)

 

Folie najbezpieczniej kupowac na http://www.folnet.pl - rozne grubosci, rozne szerokosci, wszystko z atestem i sprawdzone niejednokrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To je cenna netto.... Ludziki rozpoczynające gdzie nabywaliście deski i za how macz wiela?

 

http://www.zumi.pl - tartak i dzwonisz po wszystkich pytajac o najtansza deske calowke jaka maja - niektore tartaki moga miec deski z lekkimi oflisami z jednej strony (czyli deska nie jest w przekroju idealnie prostokatna tylko ma z jednej strony "sciete" kanty - tak jak rosnie drzewo na okraglo ;) - taka deska jak najbardziej nadaje sie do szalunkow - jezeli nie chcesz jej potem wykorzystywac np. na deskowanie dachu to polecam - mozna zaoszczedzic pare/nascie stowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam ze to przeliczalam ... przeliczalam tez wyzszy koszt robocizny !! bo chlopaki chcieli 3k wiecej za poziom przy systemie profi /albo chceli mnie zniechecic co im skutecznie wyszlo/ wiadomo ze na zaprawie to im jest latwiej ... zaciepaja i maja problem z glowy jak sie zle kamien przytnie czy cos ... z reszta u mnie to konkretnie przeginali z iloscia zaprawy ... w niektorych miejscach jak rownali nierownosci stropu to i 3 centy tego bylo !!!

 

 

No to nam się udało, Pan murarz trochę nierówno ale za to tylko 1,5 palety ciepłej zaprawy i po termowizji wyszło, że zrobił bardzo dobrze.

 

Ale my ściana 44 cm porotherm i 45 cm leier

 

 

 

Adam ???????? z czego masz obudowę kominka, bo muszę na cito się decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...