Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Wiesz co ja bylem przy impregnacji cisnieniowej i czy ja wiem czy to sciema byla, na zachodzie jest wymagana do odbioru. A jak robilem ognisko to do teraz mi leza kawalki krokwi ktore za grzyba sie nie chcialy palic (a malowanki sie jaraly jak szalone bo zanurzeniowa mam na garazu wiec jakies porownanie mam).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A ja tego nie rozumiem nie mozecie zamowic wiezby impregnowanej cisnieniowo, troche drozej, ale wieksza pewnosc ze jej szlag nie trafi niz tej malowanej w koncu to na dlugie lata ma byc.

 

Nie wiem jak inni ale u Nas jest następująca sytuacja: Dziewo na więźbę kupiliśmy My od leśniczego za 600 zł brutto w tym 8% vat ( faktura z nadleśnictwa widnieje na nas) za drzewo surowe... a tartak sprzedaje nam usługę budowlaną "Wykonanie więźby" również za 8% vat tak więc: jak policzysz:

koszty wykonania to

po mojemu wychodzi 650 x 14m3 = 9 100,00zł

zakup więźby gotowej z impregnacją to około: (w tym 23% vat )

850 x 14m3 = 11 900,00 zł

 

tak wiec różnica jest fajna 2 800,00 zł i opłaca się samemu impregnować....a po drugie wyznaję zasadę jak chcesz to mieć dobrze zrobione zrób to sam:] poza tym jak kąpielowo impregnujesz to co ma ci się z więźbą stać przecież ją zanurzasz w impregnacie na kilka godzin no chyba, że już felerna przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zainstalujecie sobie taki syf radze dobrze poczytac opinie uzytkownikow. Max 3-4 lata i drenaz jest zapchany, a grunt do wymiany bo smierdzi i nie przyjmuje wiecej sciekow.

 

Np: http://groups.google.com/group/pl.misc.budowanie/browse_thread/thread/03f11e5c5617cb82#

 

Jezeli juz oczyszczalnia to prawdziwa biologiczna, z ktorej wode mozesz legalnie odprowadzic na powierzchnie swojej dzialki (do oczka wodnego, zbiornika). Jak jest troche miejsca to mozna wypuscic wode bezposrednio na powierzchnie, a tam posadzic troche wierzby energetycznej ktora uwielbia wilgoc :]

 

nie do konca,bo moj sasiad exploatuje ja juz 4 lata jak mieszka i poki co ani razu jej nawet nie oproznial szambowozem. zaglebialem temat dosyc dlugo i nie znalazlem takich opinie ktora przytczyles, moze ogsc po prostu zle ja zainstalowal. co do wierzby energetycznej to jest ona najwiekszym dziadostwem, wiekszym do topol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale u Nas jest następująca sytuacja: Dziewo na więźbę kupiliśmy My od leśniczego za 600 zł brutto w tym 8% vat ( faktura z nadleśnictwa widnieje na nas) za drzewo surowe... a tartak sprzedaje nam usługę budowlaną "Wykonanie więźby" również za 8% vat tak więc: jak policzysz:

koszty wykonania to

po mojemu wychodzi 650 x 14m3 = 9 100,00zł

zakup więźby gotowej z impregnacją to około: (w tym 23% vat )

850 x 14m3 = 11 900,00 zł

 

tak wiec różnica jest fajna 2 800,00 zł i opłaca się samemu impregnować....a po drugie wyznaję zasadę jak chcesz to mieć dobrze zrobione zrób to sam:] poza tym jak kąpielowo impregnujesz to co ma ci się z więźbą stać przecież ją zanurzasz w impregnacie na kilka godzin no chyba, że już felerna przyjedzie.

14m3, zeby zaimpregnowac zanurzajac na kilka godzin to Ci zejdzie ze 3 miesiace! chyba ze bedziesz moczyl po 1m3 na raz ale w tedy pojdzie ogromna ilosc impregnatu ktory bedzie bedzie potrzebny do zalania dosc sporego koryta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czekaliście na warunki techniczne wykonania przyłącza kanalizy z wodociągów...ja już tyyygoooodniami czekam, mea ty chyba też czekałas dostałas juz ?

 

i czy pod piec CO powinno sie położyc gres techniczny czy byle jakie podłogowe, skłaniam sie ku pierwszemu

ja dalem pod piecem gres szkliwiony, gres techniczny musisz extra napuszczac jakas chemia i ponoc sie bardziej brudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam przerwę wczoraj mi przywieźli piasek, cement i wapno,

Drzewo szalunkowe u nas jest po 490zł z transportem w okolicy Orzesza.

Dzisiaj mam plan porobić dalej strzemiona na wieniec i oddać maszynke zbrojarzom. Piasek przewoże blizej stropu żeby betoniarka stała blisko domu. Jutro mi przywoża 20 palet porotermu i mam lekkie obawy jak to rozłozyć na tej płycie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dla osob, ktore wykonaly juz ocieplenie poddasza: Najpierw dawaliscie pierwsza warstwe welny, potem profile i druga warstwe? Czy najpierw profile, potem welny?

 

Tak pozatym, jaki powinien być rozstaw profili przy suficie niekrzyzowym, chodzi mi co ile maja isc rownolegle profile CD60.

 

I jeszcze jedno, jakie wieszaki stosowaliscie, u mnie miedzy wiezba/jetkami a plyta k-g bedzie 5cm przerwy na druga warstwe welny.

 

Help plis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec różnica jest fajna 2 800,00 zł i opłaca się samemu impregnować....a po drugie wyznaję zasadę jak chcesz to mieć dobrze zrobione zrób to sam:] poza tym jak kąpielowo impregnujesz to co ma ci się z więźbą stać przecież ją zanurzasz w impregnacie na kilka godzin no chyba, że już felerna przyjedzie.

 

Roznica fajna. Ale porownywanie impregnacji zanurzeniowej do cisnieniowej to nieporozumienie :) Zreszta bedziesz widzial pozniej jak np. przytna krokwie - na ile preparat wniknal wglab drewna, w jego przekroju. Zaloze sie, ze nie glebiej niz 1mm (w przypadku malowania lub zanurzenia na pare godzin). No, chyba ze to drewno lezalo ok 2 sezony i jest suche. Wtedy sie napije troche wiecej (5mm?).

 

Przy impregnacji cisnieniowej impregnat wnika czestokroc w prawie caly (!) przekroj drewna. U mnie jak przecieli krokwie - bylo widac malutkie koleczko gdzie impregnat nie dotarl. No tak mozna przyjac ze wniknal na 3-4cm. Roznica w kazdym razie byla kolosalna (domawialem pozniej na szybko pare brakujacych jetek, ktore malowalem sam, wiec mialem porownanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca,bo moj sasiad exploatuje ja juz 4 lata jak mieszka i poki co ani razu jej nawet nie oproznial szambowozem. zaglebialem temat dosyc dlugo i nie znalazlem takich opinie ktora przytczyles, moze ogsc po prostu zle ja zainstalowal. co do wierzby energetycznej to jest ona najwiekszym dziadostwem, wiekszym do topol :)

 

http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl&source=hp&q=zapchany+drenaz+oczyszczalni+site:forum.muratordom.pl&aq=f&aqi=&aql=&oq=&pbx=1&fp=75a3bfe06c2b0944

 

A co ma niby wierzba z topola wspolnego?:) Na topole wrazliwi sa alergicy, na wierzbe nie bardzo. Dbajac i regularnie przycinajac wierzbe mozesz uformowac zarypiste ogrodzenie sobie. Tego typu:

 

http://bi.gazeta.pl/im/1/3856/z3856741X.jpg

 

Ja tam wierzbe bede sadzil 1m ZA moim ogrodzeniem (przesunalem sie z ogrodzeniem 1,5-2m wglab mojego terenu), na tylach, w totalnym lesie. Mam tam 200mb siatki ktorej nawet nie widze, a laza tamtedy rozne lajzy. Wierzba bedzie stanowic swego rodzaju mur, przeszkode juz po ~2 latach nie do przejscia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dla osob, ktore wykonaly juz ocieplenie poddasza: Najpierw dawaliscie pierwsza warstwe welny, potem profile i druga warstwe? Czy najpierw profile, potem welny?

 

Absolutnie NIE! Najpierw wieszaki, potem welna. Jak zrobisz welne, to bedziesz musial uzywac wieszakow ES mocowanych do czola krokwii. A te sa strasznie upierdliwe. Lepsze za "grzybki" ktore mocujesz do boku krokwii.

 

 

Tak pozatym, jaki powinien być rozstaw profili przy suficie niekrzyzowym, chodzi mi co ile maja isc rownolegle profile CD60.

 

40cm w osiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl&source=hp&q=zapchany+drenaz+oczyszczalni+site:forum.muratordom.pl&aq=f&aqi=&aql=&oq=&pbx=1&fp=75a3bfe06c2b0944

 

A co ma niby wierzba z topola wspolnego?:) Na topole wrazliwi sa alergicy, na wierzbe nie bardzo. Dbajac i regularnie przycinajac wierzbe mozesz uformowac zarypiste ogrodzenie sobie. Tego typu:

 

http://bi.gazeta.pl/im/1/3856/z3856741X.jpg

 

Ja tam wierzbe bede sadzil 1m ZA moim ogrodzeniem (przesunalem sie z ogrodzeniem 1,5-2m wglab mojego terenu), na tylach, w totalnym lesie. Mam tam 200mb siatki ktorej nawet nie widze, a laza tamtedy rozne lajzy. Wierzba bedzie stanowic swego rodzaju mur, przeszkode juz po ~2 latach nie do przejscia ;)

 

Adam to Twoje dzieło? Elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to Twoje dzieło? Elegancko

 

Nieeee co Ty ;) Mi sie takich wymyslnych konstrukcji chyba nie bedzie chcialo robic, choc zobaczymy! Te pedy trzeba przycinac co miesiac praktycznie bo rosna jak glupie! Wierzba energetyczna rosnie powyzej 1cm na dzien ;) Ta ktora kupilem osiaga nawet 4,5mb (od zera!) w pierwszym sezonie :D Ten plotek z fotki za 2-3-4 lata zrobi sie tak gruby ze bedzie rzeczywiscie solidnym plotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czy te grzybki mozna stosowac na skosach?

 

Oczywiscie :)

 

co 40 cm profil CD, a czy majac wiezbe +/- co 90cm (nie pamietam dokladnie) bedzie ok na zamocowanie wieszaków? Doczytałem coś o tym, że przy scianach miałoby być bliżej tak? w celu usztywnienia?

 

No powinno byc troche gesciej ale co zrobisz :) Na wszelki wypadek mozesz dawac taki wieszak po obu stronach kazdej krokwii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...