Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

ile daliscie za oczyszczalnie? nam powiedzial z bio-eko z wodzislawia kolo 6000zl od projektu po wykonanie za wszystko w tm rowniez zalatwianie wszystkich formalnosci

 

Nasza działka jest niewielka bo tylko 710m więc na rozsączanie nie ma miejsca.Szukaliśmy jeszcze innych rozwiązań i zdecydowalismy sie na taką o jakiej pisał Arturo http://www.aquaclear.slask.pl/oczyszczalnie1.html

Troche słono nas to kosztowało mam nadzieje że nie będziemy żałowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale u Nas jest następująca sytuacja: Dziewo na więźbę kupiliśmy My od leśniczego za 600 zł brutto w tym 8% vat ( faktura z nadleśnictwa widnieje na nas) za drzewo surowe... a tartak sprzedaje nam usługę budowlaną "Wykonanie więźby" również za 8% vat tak więc: jak policzysz:

koszty wykonania to

po mojemu wychodzi 650 x 14m3 = 9 100,00zł

zakup więźby gotowej z impregnacją to około: (w tym 23% vat )

850 x 14m3 = 11 900,00 zł

 

tak wiec różnica jest fajna 2 800,00 zł i opłaca się samemu impregnować....a po drugie wyznaję zasadę jak chcesz to mieć dobrze zrobione zrób to sam:] poza tym jak kąpielowo impregnujesz to co ma ci się z więźbą stać przecież ją zanurzasz w impregnacie na kilka godzin no chyba, że już felerna przyjedzie.

Wiesz co ja kupowalem bez fvat i roznica w tartaku na kubiku cisnieniowki i golej to jakies 40 czy 50zl bylo, wiec nie jarzylem po co ktos sie bawi w malowanie co nie zmienia faktu, ze u nas tylko kilka tartakow robi cisnieniowki, ale ceny drewna teraz lomatko plus musisz ja porzadnie ulozyc podeprzec zeby ci jej niepowyginalo jak sie bedzie kapac, bo jak od lesniczego to pewnikiem swierk nie sosenka (chociaz kazde drewno sie wygina jak namoknie).BTW ocieplajacy jak daleko ma wejsc pierwsza warstwa welny (do kolankowej czy blizej szukalem fotek ale jakos nie widze) BTW spore kompendium wiedzy dla ocieplajacych http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...&p=4594179&viewfull=1#post4594179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW ocieplajacy jak daleko ma wejsc pierwsza warstwa welny (do kolankowej czy blizej szukalem fotek ale jakos nie widze)

 

Welna musi sie laczyc na calej dlugosci z zewnetrznym ociepleniem (styropianem). Zeby nie bylo mostka nie moze tam byc zadnej szpary a welna na calej grubosci powinna dotykac styropianu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welna musi sie laczyc na calej dlugosci z zewnetrznym ociepleniem (styropianem). Zeby nie bylo mostka nie moze tam byc zadnej szpary a welna na calej grubosci powinna dotykac styropianu :)

 

hipotetyczne zalozenie ... ocieplam w lipcu poddasze a styro robie we wrzesniu ... w sierpniu tydzien leje - nie zawilgnie mi welna zostawiona taka bez zadnej oslony w miejscu gdzie potem ma sie ze styro laczyc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej w okolicy dostane stal zbrojeniową?

Szalował ktoś strop monolityczny płytami OSB? Jak wyszło? czy płyty nie napęczniały?

 

Ja mam jeden pokój z OSB 22 mm( podpierane co 60 cm) ale nie powiem ci jak to wygląda bo będę dopiero po świętach zalewał strop..... a z tego co się dowiedziałem od poprzedników to wychodzi "lustr" ze nawet ciężko otynkować potem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica fajna. Ale porownywanie impregnacji zanurzeniowej do cisnieniowej to nieporozumienie :) Zreszta bedziesz widzial pozniej jak np. przytna krokwie - na ile preparat wniknal wglab drewna, w jego przekroju. Zaloze sie, ze nie glebiej niz 1mm (w przypadku malowania lub zanurzenia na pare godzin). No, chyba ze to drewno lezalo ok 2 sezony i jest suche. Wtedy sie napije troche wiecej (5mm?).

 

Przy impregnacji cisnieniowej impregnat wnika czestokroc w prawie caly (!) przekroj drewna. U mnie jak przecieli krokwie - bylo widac malutkie koleczko gdzie impregnat nie dotarl. No tak mozna przyjac ze wniknal na 3-4cm. Roznica w kazdym razie byla kolosalna (domawialem pozniej na szybko pare brakujacych jetek, ktore malowalem sam, wiec mialem porownanie :-)

 

tu jest racja, ale w tamtym roku jak wiezbia niby impregnowana kosztowala 650 to impregnowana cisnieniowo ponad 1000zl, ale szybciej wam odpadna laty i kontrlaty poprzybijane nieocynkowanymi gwozdziami niz cos by sie mialo stas z wiezba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipotetyczne zalozenie ... ocieplam w lipcu poddasze a styro robie we wrzesniu ... w sierpniu tydzien leje - nie zawilgnie mi welna zostawiona taka bez zadnej oslony w miejscu gdzie potem ma sie ze styro laczyc ??

 

Przeciez masz tam okap i dach - jak to mialoby zamoknac !? :) Wysun welne tak zeby wystawala i zeby mozna ja bylo pozniej polaczyc ze styropianem. Styropian powinien byc od gory wtedy przyciety pod katem takim jak masz dach. No chyba, ze masz nadbitke na krokwiach (a nie typowa podbitke "skrzynie") i welna bylaby widoczna - wtedy welne ciachasz rowno tak jak idzie mur, a styropian wysuwasz do gory na cala jej grubosc (tak ze welna sobie dotyka cala gruboscia styropianu). Jak tego nie zrobisz to masz na calej dlugosci jeden wieeeeeeelki mostek cieplny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest racja, ale w tamtym roku jak wiezbia niby impregnowana kosztowala 650 to impregnowana cisnieniowo ponad 1000zl, ale szybciej wam odpadna laty i kontrlaty poprzybijane nieocynkowanymi gwozdziami niz cos by sie mialo stas z wiezba :)

 

Uo to cos drogo. Ja mialem roznice rzedu chyba 100 pln na kubiku za impregnacje! Normalnie bodaj 650, a impregnowana 750. Mialem kolo 13m3 i placilem jakos ok 10k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uo to cos drogo. Ja mialem roznice rzedu chyba 100 pln na kubiku za impregnacje! Normalnie bodaj 650, a impregnowana 750. Mialem kolo 13m3 i placilem jakos ok 10k pln.

 

że też raz miałam coś taniej... :) impregnowaną miałam za 620 :)

 

wiem, ze było....ale jestem tak padnieta ( przepakowałam dziś dwukrotnie jakieś 300kg, ze sklepu do auta i z auta do garażu - takiej gleby w tym aucie jak dziś nie miałam jeszcze nigdy ), wqrzona ( kiedy skoncza sie te choróbska u dzieci !!!!!!! )

ile trzeba czekać z nicnierobieniem po wylewkach zwykłych ? namiary na wylewkarzy wciąż aktualne ? nikt sie nie popsuł po drodze ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...