Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

że też raz miałam coś taniej... :) impregnowaną miałam za 620 :)

 

wiem, ze było....ale jestem tak padnieta ( przepakowałam dziś dwukrotnie jakieś 300kg, ze sklepu do auta i z auta do garażu - takiej gleby w tym aucie jak dziś nie miałam jeszcze nigdy ),

 

Ja maks pakowalem i wypakowywalem 1,3t do swojego - tona cegiel i pare workow zaprawy ;)

 

A ja dzisiaj kupilem chmiel japonski i rdest auberta - bede sial do doniczek i za 2-3 tyg na front na ogrodzenie. Trzeba sie szybko zaslonic, a te pnacza robia to szczelnie nawet w 6-8 tygodni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mylicie pojecia, zwykla impregnacja kosztowala 50-100zl wiecej ale cisnieniowa duzo wiecej na kazdym kubiku

 

Ej no wiem co mowie;) W moim wypadku roznica miedzy zwykla zanurzeniowa, a cisnieniowa byla tak mala ze nie oplacalo sie oszczedzac. Tartak gdzies w Kielcach, polecony mi przez znajomego (Adama - szefa z Bauerdachu), ktory od lat dachy robi (to jeszcze inny Adam niz ten polecany zwykle przezemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no wiem co mowie;) W moim wypadku roznica miedzy zwykla zanurzeniowa, a cisnieniowa byla tak mala ze nie oplacalo sie oszczedzac. Tartak gdzies w Kielcach, polecony mi przez znajomego (Adama - szefa z Bauerdachu), ktory od lat dachy robi (to jeszcze inny Adam niz ten polecany zwykle przezemnie :)

 

to mieliscie szczescie.tak czy siak mi wszedzie mowili, ze zwykla impregnacja nie ma zadnego sensu a cisnieniuowa byla za droga, wiec kupilem impregnat i sam malowalem na bardzo mokro 2 razy, chyba tylko dla swietego spokoju i ladnego koloru ;/ po przecieciu bylo widac, ze drzewo prawie nic sie nie napilo ;]

impregnat bralem glownie przeciw grzybom bo na niepalnosc nie licze, widzialem jak sie pali niepalna tasma gornicza wiec nie wierze w niepalne plyty gipsowe czy farby do drewna ktore maja chronic przed pozarem czy ktore maja opozniac zajecie sie drewna przez ogien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a płytki kiedy ? po 6 tygodniach ????

 

Wylewki betonowe (a takie sa miksokretowe) powinny byc wilgotne przez 4 tygodnie - w tym czasie beton wiaze. Po tym czasie w teorii beton ma juz 100% zakladanej wytrzymalosci i mozna ta wilgoc "przymusowo" odparowac. Tyle ze wylewki sa robione z drobnego kruszywa, w dodatku sa dosc cienkie. Nie mozna odpalic grzania podlogowka na maksa i liczyc ze szybko wyschnie - bo rogi sie podniosa i wylewka sie pokrzywi / popeka (gorna powierzchnia bedzie miala wyzsza temperature niz spod i wylewka bedzie probowala sie "zamknac" jak kwiat ;) Najbezpieczniej to nie wlaczac ogrzewania tylko ostro wietrzyc, ew. pozyczyc jakis osuszacz do pomieszczen gdzie chcesz juz te kafelki klasc (np. lazienki), a juz szczegolnie do pomieszczen gdzie nie ma okien i wietrzenie idzie z trudem! No jakbys miala wentylacje mechaniczna to bylaby inna bajka ha ha :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parter to pikuś bo zakładam wylewki anhydrytowe, ale najbardziej zależy mi na piwnicy zeby graty posprzątać z otoczenia (drewno na opał, reszty z budowy) i pozbyć sie blaszaka....a w piwnicy zakładam wylewki zwykłe, bez podłogówki i na to płytki...czyli po 4 tygodniach moge rozpocząć wietrzenie ? masakra jakas przeciez to miesiąc w plecy...z wietrzeniem nie bedzie problemu bo są okna i drzwi w piwnicy....tylko te 4 tyg mnie ...irytują że tak powiem :) to płytki po ilu...po 6 tyg ?

a wasze reku działają także w piwnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parter to pikuś bo zakładam wylewki anhydrytowe, ale najbardziej zależy mi na piwnicy zeby graty posprzątać z otoczenia (drewno na opał, reszty z budowy) i pozbyć sie blaszaka....a w piwnicy zakładam wylewki zwykłe, bez podłogówki i na to płytki...czyli po 4 tygodniach moge rozpocząć wietrzenie ? masakra jakas przeciez to miesiąc w plecy...z wietrzeniem nie bedzie problemu bo są okna i drzwi w piwnicy....tylko te 4 tyg mnie ...irytują że tak powiem :) to płytki po ilu...po 6 tyg ?

a wasze reku działają także w piwnicy ?

 

no niestety taki to wygladaa ze wylewki potzrebuja czasu ... ja zaplanowalam wakacje w tym czasie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jeżeli w tym roku nie rozlicze faktur za 2010 rok czy bedę mógł to zrobić óźniej, chodzi mi o różnice w podatku Vat.

 

Możesz się rozliczyć nawet w 2015 roku. Zasada jest taka, że rozliczenie możesz zrobić tylko 1 raz w roku kalendarzowym. Nawet gdybyś rozliczył się w tym roku, a zapomniał np. rozliczyć kilka fv to możesz je dołożyć do kolejnego rozliczenia, ale dopiero w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parter to pikuś bo zakładam wylewki anhydrytowe, ale najbardziej zależy mi na piwnicy zeby graty posprzątać z otoczenia (drewno na opał, reszty z budowy) i pozbyć sie blaszaka....a w piwnicy zakładam wylewki zwykłe, bez podłogówki i na to płytki...czyli po 4 tygodniach moge rozpocząć wietrzenie ? masakra jakas przeciez to miesiąc w plecy...z wietrzeniem nie bedzie problemu bo są okna i drzwi w piwnicy....tylko te 4 tyg mnie ...irytują że tak powiem :) to płytki po ilu...po 6 tyg ?

a wasze reku działają także w piwnicy ?

Pati nikt ci nie powie po jakim czasie mozesz klasc plytki, minimum to pewnie ze 6 tygodni, ale to moze byc roznie sprawdzenie czy mozna klasc plytki jest dosc proste (chyba ze mnie murarz w preta robil bo od niego to wiem) kladziesz kawalek folii na wylewke przykrywasz po bokach deskami czy ceglami i jak bedziesz miala wilgotna folie to nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o stal to cena z wczoraj 2850zł z fakturą.

Ja miałem szalunki płytami i po częściowym rozszałowaniu tam gdzie płyta idealnie lezała to jest jak lustro z małymi skazami :-)

 

to gratulacje, masz jeden problem z glowy, ja tez mialem stropy jak lustro i nie mialem wyboru jakie tynki na sufit! teraz mozesz dac albo tynk gipsowy albo podiweszany sufit. jak sie okazalo troche go spadlo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratulacje, masz jeden problem z glowy, ja tez mialem stropy jak lustro i nie mialem wyboru jakie tynki na sufit! teraz mozesz dac albo tynk gipsowy albo podiweszany sufit. jak sie okazalo troche go spadlo :p

 

Hmmm nie wiem czy mi teraz doradzasz czy jak??

Chodziło mi o to, że tam gdzie juz mam rozszałowane to fajnie to wyglada, wiadmo że tam gdzie się płyty łączą to są widoczne łaczenia i odchyłki mieczy nimi kilku milimetrów, ale to piwnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej w okolicy dostane stal zbrojeniową?

Szalował ktoś strop monolityczny płytami OSB? Jak wyszło? czy płyty nie napęczniały?

 

hej,

U mnie wykonawca tak zrobil.... porazka poprostu. Plyty pecznieja, potem czesto wiaza sie z betonem/stropem, ciezko to oderwac a czesc czesto zostaje po oderwaniu na suficie :).

 

Jedyny plus to latwiej sie z tego szalunki robi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...