Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

foli aluminiowa procz tego, ze ma naniesiony nadruk to powinna odbijac promieniowanie cieplne i nie grzac styropianu tylko wylewke

 

Pic na wode fotomontaz - jeszcze nie wynaleziono materialu grubosci 0,5mm ktory by zatrzymywal w jakikolwiek sensowny sposob cieplo :-) Jak zysk w porownaniu do zwyklej folii PE wyniesie flaszke na calej dlugosci zycia domu to bedzie dobrze ;) Ale sama folia drastycznie przyspiesza i ulatwia robote - to jej podstawowa zaleta (i chyba jedyna!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej od razy styro z tą folią przymocowaną ? to chyba prosta robota, ja dałam 3x3cm, a nad częścią niepodpiwniczoną mam 3-5-3cm...ta ostatnia warstwa 3cm jest własnie od razu z aluminiowa kratką

 

A ja mysle ze wcale nie lepiej - tu dotniesz, tam skrocisz, tu spasuje kawalek w poprzek, tam wzdluz i juz linie sie nie beda pokrywaly i cale ulatwienie w dupe :) A dodatkowo drozej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linia to linia, tu sie kończy a tam zaczyna ale ciągłość praktycznie jest zachowana z dokładnością do ~5 cm a przynajmniej sie nie przesuwa

 

bramy tez mozna miec recznie otwierane...przeciez na pilota są droższe

 

nie wpadajmy w skrajności, wygoda kosztuje co docenia sie jak trzeba to zrobić samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linia to linia, tu sie kończy a tam zaczyna ale ciągłość praktycznie jest zachowana z dokładnością do ~5 cm a przynajmniej sie nie przesuwa

 

Normalna folia tez sie nie przesuwa - kilka krotkich spinek i ani nie drgnie :) A przynajmniej jest ciagla, nieprzerwana i linia idzie rowno od konca do konca, niezaleznie jak styropian pod nim jest przyciety! No i jak wyjdzie zeby jakis kawalek przyciac i wstawic to w tym miejscu jest szpara i co wtedy? Nakladac dodatkowa warstwe folii z dodatkowym zakladem? Jakos mi sie ten produkt wydaje przereklamowany i uzycie zwyklego styro i folii z kratownica wydaje sie prostsze, szybsze, tansze, lepsze, wygodniejsze ;)

 

nie wpadajmy w skrajności, wygoda kosztuje co docenia sie jak trzeba to zrobić samemu

 

No ja u siebie sam polozylem 280m2 podlogowki i uwazam, ze styro z przyklejona folia bylby znacznie mniej wygodny. W tym wypadku placisz nie za wygode a za wytwor jakiegos marketoida ktory podlogowki w zyciu chyba sam nie ukladal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę mieć swoje zdanie ? czy zawsze i za wszelką cenę będziesz przekonywał do swojego !

mea pytała...uważam że powinna znać wszystkie możliwości a nie tylko te które ty polecasz

kładliśmy to razem z instalatorem...sam nam polecił ten że łatwiej sie go kładzie uprzedzając o cenie

 

Pewnie, ze mozesz miec swoje zdanie :) I oczywiscie ze bede przekonywal do swojego bo uwazam, ze jest lepsze przedstawiajac na to swoje argumenty ;)

 

To jak juz jestesmy przy "nietypowych" rozwiazaniach to sa tez maty z twardego EPS w rolkach z wycietymi rowkami na rurki. Po rozlozeniu wyglada to z gory jak klocki lego (takie charakterystyczne kolka jak w klockach, a miedzy nie wciskasz rure - PEX, gietka). Tyle ze taki system kosztuje pewnie z 3 x tyle co normalnie polozona podlogowka na zwyklym styro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj jak dla mnie prosciej bylo ukladac folie na styro (w koncu ciaglosc jest bo folia na zakladke ktora dodatkowo lepilem tasma klejaca) a co ze szparami prz tym systemowym styro z folia na to tez folie czy to tak zostawiaja bo nie wierze ze w te szpary wylewka nie wejdzie a to juz bryndza, mi instalator od razu powiedzial ze systemowe mam odpuscic ze drogie a i tak trzeba szpary zalepiac , wiec sie pytam po co sie w to pchac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj jak dla mnie prosciej bylo ukladac folie na styro (w koncu ciaglosc jest bo folia na zakladke ktora dodatkowo lepilem tasma klejaca) a co ze szparami prz tym systemowym styro z folia na to tez folie czy to tak zostawiaja bo nie wierze ze w te szpary wylewka nie wejdzie a to juz bryndza, mi instalator od razu powiedzial ze systemowe mam odpuscic ze drogie a i tak trzeba szpary zalepiac , wiec sie pytam po co sie w to pchac.

 

Jest popyt to sie produkuje. Marketoidzi siedza przed kompami i wymyslaja co by tu z czym polaczyc - styro z papa, styro z folia, styro ze "spinkami", styro z "cieplymi kropkami" ;) Nietore rozwiazania maja sens, inne mniejszy.. Niektore przekonaja uzytkownika, a instalatorzy - coz, nowosc = wiekszy koszt, wieksza marza, wiekszy zarobek, wiec czemu nie ? ;) Dlatego uczulam ze taki styro z rolki z naklejona juz folia to IMHO przerost formy nad trescia! Roboty nie ulatwi, a kosztuje wiecej. Przyjdzie na to wylewka i juz na drugi dzien nikt nie bedzie pamietal co tam pod nia bylo kladzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zeby mi ktos powiedzial po co, przeciez to sie szybciej nie robi bo co za problem rozwinac folie i polozyc na styro, pare spinek i juz lezy. Fajnie ze kombinuja zeby nam zycie ulatwic, ale ja tu nie widze ulatwienia (zeby nie bylo sam kladlem folie wiec wiem o co kaman) nie jarze po co, chyba ze to styro jakies lepsiejsze. BTW ktos sie pytal o swisspora ponoc firma zacna i styro dobry, nic mialem eps100 i moze byc sa gorsze ,ale mialem pol kubika bardzo starego (jakis 6letni) eps100 i jednak sporo twardszy byl ,ale jak to stwierdzil instalator teraz coraz gorsze i drozsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

U mnie wykonawca tak zrobil.... porazka poprostu. Plyty pecznieja, potem czesto wiaza sie z betonem/stropem, ciezko to oderwac a czesc czesto zostaje po oderwaniu na suficie :).

 

Jedyny plus to latwiej sie z tego szalunki robi....

 

 

Ja planuje na szalunek z płyt dać folie budowlaną żeby płyta nie miała kontaktu z wodą, a czy drożej wychodzi, może i tak... Tylko co zrobicie z deskami później? Płyty można wykorzystać np. na podłogę strychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wode fotomontaz - jeszcze nie wynaleziono materialu grubosci 0,5mm ktory by zatrzymywal w jakikolwiek sensowny sposob cieplo :-) Jak zysk w porownaniu do zwyklej folii PE wyniesie flaszke na calej dlugosci zycia domu to bedzie dobrze ;) Ale sama folia drastycznie przyspiesza i ulatwia robote - to jej podstawowa zaleta (i chyba jedyna!).

 

nie napisalem, ze zatrzymuje tylko odbija, tak samo ludzie daja aluminium za kaloryfery a niektorzy nawet paroizolacje z aluminium przy ocieplaniu poddasza?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak .. .dyskusje dyskusjami a kazdy i tak zrobi jak zechce :) jak gadalam z firma co bedzie mi to robic /podlogowke/ to chcieli albo plyty styro z folia i kratka albo folie w kratke :) przeliczylam i wiem ze sie nie oplaca systemu brac wiec wezme folie :) ale wracajac do sedna

 

1. czarna folia budowlana

2. 3cm styro /wycinanki wycinankowe sialalaalala/

3. 8cm styro /tu wycinanki juz tylko beda na odkurzacz/

4. folia w kratke

 

teraz dalej ... czy dylatacje w wylewkach robia juz wylewkarze ?? czy daja siatki zbrojeniowe do wylewek czy to tylko do garazu i kotlowni ??

3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co ze szparami prz tym systemowym styro z folia na to tez folie czy to tak zostawiaja bo nie wierze ze w te szpary wylewka nie wejdzie a to juz bryndza, mi instalator od razu powiedzial ze systemowe mam odpuscic ze drogie a i tak trzeba szpary zalepiac , wiec sie pytam po co sie w to pchac.

 

no to normalka że w systemowym musisz także skleic taśmą klejąca poszczególne raje żeby wylewka tam niewleciala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem, ze zatrzymuje tylko odbija, tak samo ludzie daja aluminium za kaloryfery a niektorzy nawet paroizolacje z aluminium przy ocieplaniu poddasza?!

 

Zatrzymuje / izoluje / odbija - zwal jak zwal :) Wazne, ze czy tam dasz aluminium czy folie PE to ciepla przez ta przegrode przeleci tyle samo. Za kaloryfery daje sie maty - owszem aluminiowe ale one sa grubsze (0,5-1cm) i w srodku pewnie jest welna mineralna czy inny material izolacyjny. A na poddasza paroizolacje aluminiowe glownie przez to ze wiele z nich jest zbrojona i mocna, pozatym maja lepsze parametry paroizolacji niz cienkie folie PE! Bo tak naprawde to wszystkie folie tylko opozniaja przedostanie sie pary wodnej :) Sam mam paroizolacje z ciezkiego aluminiowego Strotexa glownie wlasnie dlatego ze to b. mocna na rozrywanie folia i ciezko ja uszkodzic! Maja tez wady - jak za malo podkleisz do profili to na drugi dzien wszystko spada na podloge ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dalej ... czy dylatacje w wylewkach robia juz wylewkarze ?? czy daja siatki zbrojeniowe do wylewek czy to tylko do garazu i kotlowni ??

 

U mnie parter zbroili siatkami (daja w cenie), a piwnice juz wloknami polipropylenowymi. Ja tam roznicy uzytkowej zadnej nie widze :) Dylatacje robia wylewkarze - czasem poprostu nacinaja (tuz przed zatarciem) wylewke. Po zatarciu nie widac miejsc dylatacji ale jak tylko zaczniesz suszyc i sie lekko skurcza to odrazu sie pojawia :) Tasmy dylatacyjne przy scianach tez sa w cenie. Jak robili pierwszy raz to mnie lekko zaskoczyli - wlazlo paru gosci, jeden mierzy, kilku uklada tasmy dylatacyjne, jeden przygotowuje miksokreta, reszta nosi siatki zbrojeniowe. Pol godziny i 140m2 mieli gotowe i zaczeli wylewac :) Robota idzie im jak burza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...