Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Jak wygląda wycena instalacji wod - kan i C.O? Gostek z firmy przyjeżdża czy wystarczy sam projekt dostarczyć? mamy dostać cennik (od jednego fachowca) ale to nie to samo przecież co wycena skąd mam wiedzieć ile będzie tego wszystkiego, ile metrów rurek itp itd? Czy w INSTALMEX robią szczegółowa wycenę ? A może polecany na forum pan Artur Geba? Help!

 

Wyceny sryceny, ja bym uważał na firmę "ą ę", która robi dokładną wycenę (oczywiście mówię o robociźnie, materiał to inna sprawa), za każdy ruch kluczem w lewo i prawo liczą sobie i na końcu wychodzi 10.000 zł za robociznę.

U mnie robił stary sprawdzony instalator, wszystko robi sam (woda+kanalizacja+CO+odwodnienie działki), na razie robi już cały miesiąc, zrobił całą wodę +kanalizację i wziął 3.000 zł, za CO myślę weźmie podobnie. Dom bynajmniej nie mały bo 200 m2 + 120m2 (3 łazienki +pralnia w piwnicy), piwnica, podwójna instalacja wodna (studnia + wodociągi), rozprowadzenie wody na działce, odwodnienie rynien i balkonów do kanalizacji deszczowej, podłączenie wody i gazu do domu, itp. itd.

 

Materiały bierze z zaprzyjaźnionej hurtowni w bardzo dobrych cenach (sprawdzam na bieżąco), także nawet mu niczego nie załatwiam.

Kosztorysu bynajmniej mi nie robił. ;-)

Firma policzyłaby sobie pewnie 2 razy tyle a za każda robotę dodatkową by jeszcze kasowała, u niego to wszystko ginie w jednym worku.

 

Taki Instalmex wg mnie jest z 3 razy droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Jak poradziliście sobie z przejściem rury wodnej przez fundament i izolację do piwnicy , głównie chodzi o zabezpieczenie przerwania ciągłości izolacji. Nie wiemy jak to zabezpieczyć a cały napór wód gruntowych mamy właśnie od strony wcinki wodnej do budynku

 

Ja zrobiłem przepusty na wodę i gaz rurami kanalizacyjnymi chyba fi 80 na etapie murowania piwnicy, potem na zewnątrz wejście rur do budynku zabezpieczyłem grubą warstwą izolacji przeciwwodnej (nie mylić z przeciwwilgociową typu Dysperbit) a do środka rury można dać piankę.

 

Ja robiłem specjalistyczną izolację przeciwwodną, bitumiczną ścian piwnicy (tzw. szlam dwuskładnikowy firmy Botament, nazwa produktu Botazit 92), także temat izolacji pionowej ścian piwnicy i posadzki piwnicy traktowałem mega serio i służę pomocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem specjalistyczną izolację przeciwwodną, bitumiczną ścian piwnicy (tzw. szlam dwuskładnikowy firmy Botament, nazwa produktu Botazit 92), także temat izolacji pionowej ścian piwnicy i posadzki piwnicy traktowałem mega serio i służę pomocą ;)

 

wiesz co...ja bym sie nie chwaliła na twoim miejscu bo ci wytkną że drogo...że po co...albo w ogóle wysmieją ....no bo burżuj jesteś ....to takie moje ostatnie przemyślenie z tego forum...

 

;-)

dobry humor mam dziś jak widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co...ja bym sie nie chwaliła na twoim miejscu bo ci wytkną że drogo...że po co...albo w ogóle wysmieją ....no bo burżuj jesteś ....to takie moje ostatnie przemyślenie z tego forum...

 

;-)

dobry humor mam dziś jak widać :D

 

Ja na części działki mam glinę, piwnice głęboko osadzone, dom buduję do końca życia, do tematu podszedłem bardzo poważnie ;), konsultowałem się z fachowcami od izolacji, czytałem dużo na ten temat.

 

Mówię otwarcie, że na na porządne zaizolowanie ścian piwnicy i posadzki w piwnicy wydałem ok. 10 tyś., ale decydując się na piwnicę wiedziałem, że taki koszt poniosę, w przeciwnym razie nie budowałbym domu z piwnicą.

 

Burżujem nie jestem, ale wizja wody w piwnicy i kapilarnego podciągania wody przez ściany by mi w nocy spać nie dawała - a przy całościowym koszcie inwestycji jest to jakiś tam niewielki procent, mający jednak dla "zdrowia" całego budynku wielkie znaczenie. ;)

 

Najwyżej kupię tańsze kafelki do łazienki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na części działki mam glinę, piwnicę głęboko osadzone, dom buduję do końca życia, do tematu podszedłem bardzo poważnie ;)

Mówię otwarcie że na na porządne zaizolowanie ścian piwnicy i posadzki wydałem ok. 10 tyś., ale decydując się na piwnicy wiedziałem, że taki koszt poniosę, w przeciwnym razie nie budowałbym domu z piwnicą.

 

Burżujem nie jestem, ale wizja wody w piwnicy i kapilarnego podciągania wody przez ściany by mi w nocy spać nie dawała - a przy całościowym koszcie inwestycji jest to jakiś tam niewielki procent, mający jednak dla "zdrowia" całego budynku wielkie znaczenie. ;)

 

no i masz 100% racji, są rzeczy na których da sie zaoszczędzic oraz takie na których się absolutnie nie powinno.....i tyle ode mnie w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apacz, wielkie gratulacje!!

 

A my wstawiliśmy od razu drzwi "ostateczne", tzn. "od razu" nie znaczy, że jak tylko stanęły mury;), ale razem z oknami. Tynkarze dobrze je zabezpieczą (tak myślę;)), a jak nie, to my zabezpieczymy. Póki co, mają się dobrze.

 

My też tak chcieliśmy, ale kończy nam się kaska, a do następnej transzy jeszcze nam trochę brakuje, więc wybraliśmy rozwiązanie z tańszymi drzwiami zewnętrznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co...ja bym sie nie chwaliła na twoim miejscu bo ci wytkną że drogo...że po co...albo w ogóle wysmieją ....no bo burżuj jesteś ....to takie moje ostatnie przemyślenie z tego forum...

 

Nie wiem czy o mnie piszesz ale ja tam zawsze pisze ze izolacje powinno sie robic zgodnie z warunkami jakie sa na tym terenie. Jeden ma wode 20cm pod poziomem terenu, inny 50mb. Jeden buduje sie na glinie, inny na piasku. Robienie szczelnej wanny za parenascie tysiakow w domu polozonym na piasku gdzie woda gruntowa jest bardzo nisko to poprostu wyrzucanie kasy :) Poziom wod gruntowych jest staly i nie zmienia sie z roku na rok. Lepiej zrobic badania geotechniczne na samym poczatku budowy za 400-600 pln i wiedziec na czym sie stoi - mozna oszczedzic zarowno na samych fundamentach (zrobic je ODPOWIEDNIE do zastanego gruntu), izolacjach etc. Ja wiem, ze kazdy buduje dla siebie, izolacje ciezko potem poprawic i budujemy na lata. Ale ta paranoja izolacyjna wziela sie chyba z tego ze w budynkach przedwojennych tu i owdzie u ludzi wychodzi grzybek.. Tyle ze pamietajmy, ze wtedy fundamenty byly z cegly (wiecznie mokrej) lub ew. kamienia polnego BEZ ZADNEJ izolacji - wiele z nich stoi i funkcjonuje bez problemu do dzisiaj :)

 

Tyle odemnie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izolacje powinno sie robic zgodnie z warunkami jakie sa na tym terenie. ;D

 

Oczywiście, jakbym miał sam piach i wody gruntowe głęboko pod ławami, to bym się nie bawił w takie inwestycje.

 

Ale jak: - działka jest na mocno pochyłym terenie, - na części działki glina, - wody gruntowe ok. 50 cm pod ławami to już inna sprawa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...