Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

aha, i jaką masz najwąższą łyżke ??? szukom cos 20 - 25 cm ???

 

Najwezsza 30-tka. 20-25 cieeeeezko Ci bedzie znalezc - to sa typowe lyzki do kopania w twardej glinie - malo kto ich uzywa, osobiscie na zywo jeszcze u nikogo nie widzialem :-) Co do koparki - najwczesniej w srode. Jutro wspolnik sie zeni (a operatorem m.in. jest jego ojciec) wiec firma najwczesniej w srode wytrzezwieje ha ha :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,,, byda "in touch". Mom cos z okolicy namiar na 23 cm,,, tylko czekom na potwierdzenie terminu. Jo potrzebuja wykop 24, wiec 30 nima zlo, ale na moich metrach to juz 2 m3 betonu wiecej.

 

Aaaaa to potrzebujesz pod fundament ogrodzenia ? Zalezy jaki masz grunt ale licz ze te 30 to sie do 32-35 moze nawet poszerzyc (im bardziej piaszczysty tym wiecej) - czesc sie obsypie etc. Ale lepiej nie rob "na styk" bo wykopanie co do centymetra tez nie jest mozliwe - lepiej przyjac troche szerzej :) A najlepiej to bys mial wykpac 50 i w srodku zaszalowac do 24, tyle ze to sporo roboty wiecej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa to potrzebujesz pod fundament ogrodzenia ? Zalezy jaki masz grunt ale licz ze te 30 to sie do 32-35 moze nawet poszerzyc (im bardziej piaszczysty tym wiecej) - czesc sie obsypie etc. Ale lepiej nie rob "na styk" bo wykopanie co do centymetra tez nie jest mozliwe - lepiej przyjac troche szerzej :) A najlepiej to bys mial wykpac 50 i w srodku zaszalowac do 24, tyle ze to sporo roboty wiecej :-)

 

no ja do ogrodzenia i murów oporowych ktore musza zrobic pod placyk z kostki. jo sie licza z tym ze to bydzie trocha szerzej, choc teren az tak piaszczysty nima, bardzij je tam glina, wiec niepowinno sie obsypywac az tak fest.

 

Juz mi dzonil jeszcze inny gosciu ze mo lycha 25 i jutro podjedzie. Takze dzieki za HELP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką ty masz instalację, ale nie widziałeś chyba mojej, rur tyle, że chodzić się po posadzce nie da.

2 łazienki + 1 WC + kuchnia w domu, 1 łazienka i aneks kuchenny w biurze (dobudówka do domu), pralnia i kotłownia w piwnicy, w sumie 4 geberity, 5 pionów kanalizacyjnych (bo łazienki i kuchnie bynajmniej nie lecą w jednym pionie, tylko w 5 różnych), podwójna instalacja wodna (studnia + wodociągi), rozprowadzenie deszczówki z dachu i 2 balkonów do kanalizacji burzowej, rozprowadzenie wody po ogrodzie pod instalację kropelkową, odwodnienia liniowe z całej działki, itd. itp.,

Młot makity to mu wypożyczyłem na 4 dni, tyle buło kucia pod piony kan. w ścinach piwnicy, pod rozdzielacze itd.

 

Facet ma terminy 3 miesiące do przodu, także mu się raczej pali ;)

 

też mam sporą instalację, choć łazienki tylko 2 i 2 piony (+pralnia i kuchnia). Zamiast rozprowadzenia wody ze studni mam 2-gi obieg na wodę deszczową w całym domu. Dodatkowo przed tynkami razem z wodą robili mi ogrzewanie ścienne na kilku ścianach, łącznie jakieś 60m2 i instalację centr. odkurzacza. Za całość robocizny (podobna powierzchnia domu) zapłaciłem 3400PLN. A była to firma wspópracująca z ... Instalmexem. Nie wiem skąd się bierze opinia o wysokich kosztach tej hurtowni. Ceny materiału też mam korzystne, sprawdzałem.

 

Nie mam jeszcze rozprowadzenia na ogród, choć planuję. myślałem o standardowych rurkach w ziemi na 2 zraszacze. Jak działa ta instalacja kropelkowa o której piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zgodnie 120-130zl/m2. To jest cena z materialem, oczywiscie nie z granitem bo ten jest drozszy.

 

Straszne te kwoty. Granit mozna dorwac po 25-30 pln / m2. Podbudowa nie wiem ile ale niech bedzie drugie tyle. Reszta to robocizna.. Ja mam ze 400m2 i mam zamiar sobie sam granit polozyc, bo wbrew pozorom granit jest tanszy tyle ze mniejszy wiec troche dluzej sie go kladzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati - szczegóły proszę :)

chyba zrezygnuje z plytek drewnopodobnych na rzecz szaro-bezowego gresu

boje sie troche zeby rozne odcienie drewna jakie planuje (meble, drzwi) spasowaly jeszcze do drewnopodobnej podlogi i chyba zrezygnuje

mysle ze jasnoszary gres w maziaje bedzie ok do wszystkiego

 

 

btw jak juz pisze - mam do sprzedania grzejnik compact V (podlaczenie dolne) marki Purmo rozm. 600x1400 okazalo sie ze za duzo zamowilam :) proponuje go w cenie 490 zl (na allegro 590)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzownię w sprawie desek jakby to było dalej aktualne

 

Edit: Już się skontaktowałam

 

 

 

Łeb mnie już nap.... do tych ustaleń

 

piszesz posta i od razu sam(a) sobie w nim odpowiadasz! po co? zaraz zaczniemy tutaj pisac, ze idziemy na spacer, albo na kibel :> lepiej wez tabletke albo wylacz komputer bo to moze byc od monitora.

sory za moje uwagi ale robi sie tu dziadostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...