Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

tak szczerze ci powiem ze jestem sklonna wynajac cie na te dwa dni zebys mi wykorytowal i porozgarnial a potem bede bawic sie sama :) musilabym sie tylko dowiedziec jak przygotowac zaprawe pod taki granit ... mam juz namiary gdzie tania wanne kosteczki zamowic /powinno mi starczyc/ no ale tak jak mowie - temat na nastepna wiosne :)

 

No luzik :) Wystarczy wypozyczyc za 120-150 pln na jeden dzien taka solidna 300-400kg zageszczarke i zrobienie podbudowy to jeden dzien. Potem to juz zabawa. Pod granit robisz standardowo piasek:cement w stosunku 10:1. Mozna nawet wysypac piasek, rozplantowac, wysypac cement i przemieszac grabkami. Ew. mieszac dokladnie w tym stosunku w betoniarce na sucho. Ale to chyba nie ma sensu i duzo wiecej roboty ;) No i granit - kazda kostke dobijasz osobno gumowym mlotkiem :) Na koniec zasypka - jest specjalne kruszywo chyba z ciecia granitu - frakcja bodaj 0-6mm, taka maczka granitowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Piorun to tysiace, jak nie setki tysiecy V, PCV tez chyba sfajczy. Brzydko wyglada na elewacji ale chyba nic z tym nie zrobisz.. Trzeba sie pogodzic! Albo zrezygnowac z tego sciagacza piorunow wogole ;-)

 

Mam bednarkę z fundów wyprowadzoną i blachodachówkę. Roboty dużo z tym nie będzie.

 

Piorun to dużo V ale w krótkim czasie. Dużo opinii jest, że PCV nie ruszy a niektórzy twierdzą że nawet styro nie zdąży zaszkodzić. Cholera wie jak to jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa ta instalacja kropelkowa o której piszesz?

 

Ogródek sam się podlewa :D

Rozprowadzasz w rabatch specjalny wąż, zakopujesz w ziemi, do tego elektrozawory z programatorem, na trawnik jakieś armatki o odpowiednim zasięgu i nie musisz dziennie bakać ze szlauchem. ;)

 

Najlepiej wrzuć na googlu temat podlewanie kropelkowe, na razie to rozpracowuję, w sumie żadna filozofia a ułatwia życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogródek sam się podlewa :D

Rozprowadzasz w rabatch specjalny wąż, zakopujesz w ziemi, do tego elektrozawory z programatorem, na trawnik jakieś armatki o odpowiednim zasięgu i nie musisz dziennie bakać ze szlauchem. ;)

 

Najlepiej wrzuć na googlu temat podlewanie kropelkowe, na razie to rozpracowuję, w sumie żadna filozofia a ułatwia życie.

 

Hehe na to się mówi linia kroplująca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wrzuć na googlu temat podlewanie kropelkowe, na razie to rozpracowuję, w sumie żadna filozofia a ułatwia życie.

 

Tylko trzeba pamietac zeby wyprowadzic do ogrodu grube rursko (najlepiej PE25 albo PE32) PRZED ew. reduktorem cisnienia jak kto ma zamontowany w instalacji! Teraz podlewam szlauchem podlaczonym do normalnego wyjscia kranowego na tarasie zrobionego na PEX16 (jak wszystkie inne podejscia w domu) za reduktorem ktory mi obniza do ok 3,5bar i to idzie WOOOLNNNNOOOOO :) Wezem 1/2' tragedia (ale mam taki fajny nieskrecajacy sie i czasem nim leje), wezem 3/4' troche lepiej. Ale przy robieniu opaski wyprowadze sobie do ogrodka takie grubsze rursko z mozliwoscia podlaczenia weza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam 200m2 to 27ton 4/6 i takiej nie jestes w stanie sam wiecej jak 0,8-1,0t dziennie bite 10-11h ulozyc o ile masz "plan" juz spoko rozciagniety.

wiem bo swoja ulozylem osobiscie

 

Ja na pewno nie ale brukarz ktoremu czasem pomagam kopareczka przy podbudowie sam ulozyl w 2 tygodnie 200m2 :) Tyle ze on to juz jedzie hurtowo ;) Mi to rybka - moge i miesiac ukladac :-)

 

No chyba ze dysponujemy taka maszyna:

 

http://www.wykop.pl/link/523407/tak-sie-uklada-kostke-w-holandii/

 

To mozna to nawet w jeden dzien polozyc ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju"najmocniej cię przepraszam,że robię dziadostwo życiowe na forum.

Czytać cię chyba jednak w tej szkole nie nauczyli,a już napewno nie ze zrozumieniem,bo widzę,że z tym masz ogromny problem.

 

ale ja nie mowilem, ze Ty robisz dziadostwo tylko IRB, co do czytania to Ciebie chyba tez nie nauczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...