Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

tu glownie o ta dzialowke chodzi !! wlasnie chcemy dac porecz zeby tam troche przestrzeni sie zrobilo ... to nadproze zdemontuje sie ze tak powiem "przy okazji" :) musze tylko pojechac na budowe i obadac czy te drzwi sie zmieszcza za schodami !!

 

ale wywal wszystkie dzialowki przy schodac i ta ktora jest prostopadle i rownolegle do monitora jak patrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzewo egzotyczne

 

Egzotyki wychodza mega drogo :) Niewspolmiernie drogo do swojej trwalosci. Tak czy siak drewno na zewnatrz trzeba minimum raz w roku zakonserwowac (zaolejowac / przemalowac), a olejowanie wskazane jest dwa razy do roku.. Sensowny egzotyk to z 250-300 pln / m2 plus drogie legary.. Jak dla mnie maksimum to modrzew syberyjski ale poniewaz tak naprawde nie wiesz czy Cie tartak nie rabnie i nie sprzeda naszego polskiego, ktory tez jest calkiem wytrzymaly, to zostane przy naszym modrzewiu :) Tarasik mam kolo 25m2 czyli egzotyk = ok 10k pln, modrzew = ok 1,5k pln. Dla mnie wybor prosty ;) A ze taras to u mnie zwykly prostokat to sobie moge ewentualnie co 5-7 lat wymienic pokrycie na nowe (choc wydaje mi sie ze nie bedzie to konieczne przy odpowiedniej konserwacji :) Jest na forum muratora dosc dlugi watek o tarasach wlsnie z modrzewia i ludzie sobie bardzo chwala :)

 

PS. oczywiscie dechy ryflowane, suszone i impregnowane cisnieniowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladnelam allegro i kurka masz racje :) mozna niezle panele wyhaczyc w super cenie ... co prawda pojde z gora w najtansze - tak jak maciek pisze co jakies czas bedzie pretekst do remonciku :) ale na dol kupie juz takie porzadniejsze ... nawet juz wiem co wybiore :)

 

a w naszych /mojej i meza/ glowach wlasnie powstal plan "demolki" jednej z pieczolowicie stawianych scianek dzialowych :) jesli tylko uda sie wstawic drzwi na dolnym biegu schodow do piwnicy to wywalamy czesciowo szara scianke i powiekszamy te klaustrofobiczne schody :)

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/88d5c005e75836280a7c00bcb3c9cf08,10,19,0.jpg

 

Mam identyczną sytuację na budowie i już dawno wywaliłem tą ściankę. U mnie wchodzi się nie do piwnicy tylko do części gospodarczej na poziomie 0, więc drzwi mogłem przesunąć dowolnie. Zostawiłem 5 schodów "w powietrzu" i wygląda to 100 razy lepiej. Będzie można wysunąć na tych schodach deski parę centymetrów w bok przy wykańczaniu co dodatkowo nada lekkości tej betonowej konstrukcji.

Aha, i mam też takie okienko przy ziemi na klatce. Właściwie to miałem bo żona jak to zobaczyła to kazała skasować... i jest zamurowane. Na klatce jest jeszcze okno w dachu które wystarczająco doświetla schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto z was przerabiał prawidłowe wykonanie tarasu, warstwy, izolacje; u mnie będzie taras zadaszony, ławą połączony z domem. Co polecacie na taras jako wykończenie, raczej nie zakładam kostki brukowej

 

jeżeli chodzi o izolacje to my mozemy szczerze polecic stosowanego przez nas Dacherman-a. Jest to drogi system ale za to b.dobry. My mamy balkon i taras odkryty i po zastosowaniu Dachermana zero wyciekow. A przed dosc czesto sie zdarzalo ze gdzies tam pocieklo do garazu czy przez sciane do holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy tak samo ale bez płyty betonowej, legary na pestkach :)

I też modrzew krajowy .

 

U mnie plyta byla jedyna mozliwoscia - caly teren przed domem, a w szczegolnosci miejsce gdzie jest taras mam nadsypane ok 3mb ;) Postawione mam tam cztery slupy (od law fundamentowych), potem wszystko bylo zasypane i razem z zalaniem zbrojonej plyty - miedzy slupami zostaly zrobione betonowe, dodatkowo zbrojone belki ktore ta plyte trzymaja de facto w powietrzu (grunt juz osiadl o pare cm i plyta sobie wisi). Przy okazji tymczasowo mam juz twarda powierzchnie przed chaupka wiec komplecik ogrodowy juz stoi i mozna z tarasu korzystac :)

 

Na ta plyte nie mam w planach juz nic wiecej klasc - moze przed polozeniem legarow wysmaruje tylko jakims dysperbitem.. Plyta jest ze spadkiem wiec woda sobie splywa.. Na krawedzi poloze tylko dodatkowo rure drenazowa coby ta wode odprowadzala za dom.

 

Nie chcialem kafli - choc sa dosc praktyczne i latwo je umyc to ich najwieksza wada = sa zimne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe na to się mówi linia kroplująca :-)

 

Jak tak czytam o tych liniach kroplujących to trochę za bardzo to skomplikowane. Nie potrzebuję żadnych systemowych rozwiązań z tysiącem specjalistycznych i drogich złączek, węży i reduktorów by podlać trawnik za domem. Gdzieś poza tym czytałem że te sączące powoli wodę lubią się po jakimś czasie zatykać. Chyba jednak poprzestanę na rurach zakopanych w ziemi w 2-3 miejscach zakończonych jakimś trystaczem. Wszystko oczywiście sterowane automatycznie.

Nie wiem tylko jak z tego przed zimą wodę spuszczać bo instalacja prowadzona z parteru a nie z piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację na budowie i już dawno wywaliłem tą ściankę. U mnie wchodzi się nie do piwnicy tylko do części gospodarczej na poziomie 0, więc drzwi mogłem przesunąć dowolnie. Zostawiłem 5 schodów "w powietrzu" i wygląda to 100 razy lepiej. Będzie można wysunąć na tych schodach deski parę centymetrów w bok przy wykańczaniu co dodatkowo nada lekkości tej betonowej konstrukcji.

Aha, i mam też takie okienko przy ziemi na klatce. Właściwie to miałem bo żona jak to zobaczyła to kazała skasować... i jest zamurowane. Na klatce jest jeszcze okno w dachu które wystarczająco doświetla schody.

 

my nie mamy w dachu okienka bo jak sobie pomyslalam ze od czasu do czasu mialabym je umyc to ja cie przepraszam ... badania wysokosciowe niezbedne!! dlatego zdecydowalam sie na dwa polaciowe na obu polpietrach ... do piwnicy schodzac to okienko jest pod sufitem a wychodzac na gore na sciance kolankowej czyli dosc nisko :)

 

a co do lekkosci schodow to wlasnie u nas betonowej konstrukcji bardzo brakuje lekkosci i przestrzeni wiec trzeba bylo cos wymyslic !! popoludniu pojedziemy sprawdzic jak to bedzie mozliwe do zrealizowania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym mogla dac tak ja ty masz drzwi do piwnicy to nawet sie nei zastanawiam !! a ja tam mam kiepsko z wlozeniem jednych drzwi bo ciasno jest i bedzie klopot sie wymiescic z tymi ktore i tak byc musza czyli do kotlowni i do pralni ... tak btw to macie pomysl jakie drzwi dac zeby byly ocieplone ale tanie ?? chodzi mi wlasnie o to zamkniecie piwnicy ... oprocz tego szukam jakis szczelnych drzwi do pralni bo tam bedzie jedyne w pelni czyste pomieszczenie wiec nie chcialabym tam pylu z piwnicy !! /co pewnie w calosci nie jest mozliwe do wyeliminowania/

 

 

z innej beczki ... ma ktos moze jakies oferty na schody ?? okladzina na betonie ?? bo narazie najsensowniejsza oferte mam za 450 dab z balustrada ... oczywiscie cena za stopien!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka srednice zaworu przygotowac do lodowki z kostkarka 1/2 czy 3/4 cala? nigdzie nie moge znalezc

 

1/2' - tam i tak potem jest redukcja do takiego cieniutkiego wezyka wiec wiekszy zawor nic nie zmieni :) A w komplecie mialem z tego co wiem dwa a nawet trzy wielkosci zaworkow do wkrecenia (lodowka szajsunga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/2' - tam i tak potem jest redukcja do takiego cieniutkiego wezyka wiec wiekszy zawor nic nie zmieni :) A w komplecie mialem z tego co wiem dwa a nawet trzy wielkosci zaworkow do wkrecenia (lodowka szajsunga).

 

dzieki, bo przekopywalem neta i nic nie znalazlem. jak ktos chce wiedziec to podlaczenia:

- do prallki 3/4'

- zmywarki 3/4'

- do baterii 3/8'

- i do lodowki 1/2'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my nie mamy w dachu okienka bo jak sobie pomyslalam ze od czasu do czasu mialabym je umyc to ja cie przepraszam ... badania wysokosciowe niezbedne!! dlatego zdecydowalam sie na dwa polaciowe na obu polpietrach ... do piwnicy schodzac to okienko jest pod sufitem a wychodzac na gore na sciance kolankowej czyli dosc nisko :)

 

a co do lekkosci schodow to wlasnie u nas betonowej konstrukcji bardzo brakuje lekkosci i przestrzeni wiec trzeba bylo cos wymyslic !! popoludniu pojedziemy sprawdzic jak to bedzie mozliwe do zrealizowania!!

 

No zgadza się, potrzebna jest dłuższa drabina :(. Ale to się jeszcze da przeżyć, chyba to będzie jedyne okno które ja będę musiał myć. :)

Gorsze jest to że to jest mój wyłaz dachowy i otwiera się nie obrotowo tylko uchylnie w górę. Żeby umyć trzeba chyba będzie wyleźć na ten dach. Przegapiłem to przy zamawianiu okien, wystarczyło zamówić obrotowo-uchylne. Nie wiem czy tego w przyszłości nie zmienię, po odbiorze kominiarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...