Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Musiałam sobie te szpalety wygooglować...kurcze

My parapety robiliśmy od razu przy montażu okien, czyli przed tynkami,...są od razu ładnie obrobione ,tynkarze je dobrze ofoliowali tak że sie nie zniszczyły.

Po tynkach trzebaby podkuwać mur i potem "łatać" dziury ,a tego chciałam uniknąć....a i robota dodatkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My parapety robiliśmy od razu przy montażu okien, czyli przed tynkami,...są od razu ładnie obrobione ,tynkarze je dobrze ofoliowali tak że sie nie zniszczyły.

Po tynkach trzebaby podkuwać mur i potem "łatać" dziury ,a tego chciałam uniknąć....a i robota dodatkowa.

marmur, robione przed tynkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano pada..fajna pogoda jak na majówkę co? :)

 

Ja bylem w sobote na weselu, w niedziele na poprawinach, a w poniedzialek poprawialismy dodatkowo w domu. Szczerze mowiac pasuje mi ten deszcz bo i tak nie zwloklbym sie z wyra tudziez sprzed kompa, a przynajmniej trawka i swiezo posadzona wierzba latwiej sie ukorzeni i szybciej wyrosnie ;-) Tylko psa trzeba czyscic co wyprowadzenie brrr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka nazwa ale kumpel co ma sklep z farbami twierdzi, ze jest jakis sprawdzony grunt 5L za okolo 15 zl na 70m2. jak juz kupie to napisze nazwe. chcielismy gruntowac na poczatku zwykla biala sniezka ale bedzie grunt

 

Bedę wdzięczna.Też chcemy cos kupic i powoli ze ścianami ruszać ,ale tyle tego na rynku ,a każdy mówi i poleca coś innego...głowa mała:|

 

Tu śnieg a moje dziecko nad morzem na plaży siedzi :)....tyle że w ciepłej kurtce i czapie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem obsadzac dalsza czesc wierzby energetycznej wzdluz ogrodzenia - narazie wysadzilem ze 600 szt, a mam ich w sumie 1400 ;) I dzisiaj mam dzien liczenia elementow na ogrodzenie - 200mb siatki, trzeba policzyc te wszystkie linki, naciagi, podpory, prety, srubki, obejmy i inne pierdoly. A potem przeleciec allegro w poszukiwaniu najtanszych - juz widze ze roznice sa zarypiste i mozna pare stowek oszczedzic kupujac u "specjalizowanego" dostawcy typu np. http://www.obejmy.net (gdzie obejmy sa np. po 1,5pln takie same jak w OBI po 12 pln :) :)

 

mysmy kupowali siatki na 160 mb + słupki gotowe tzn. z przyspawanymi nakrętkami, pomalowane farba podkładową i zabezpieczone daszkami. Do tego tyz podpory i drut naciągowy. Wszystko to kupilismy na allegro.pl - firma ze Skarżyska. GRATIS przy takiej ilosci był transport, a cena i tak była taka dobra że tutejsi okoliczni producenci siatek i słupków niemogli jej przebic. Aha, no i rurka słupka była dosc grubowa, nie jak "papier". Jak chcesz to ci podesle namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do gruntu, to ja tam niewiem bo akurat to niemoja branża :) , ale kilku malarzy nam gadało że uni-grunt jest do d..py :( . Bo czasami sie nierowno wchłania i potem powstaja różne odcienie farby na scianach, mówili nam że lepiej gruntować zwykłą farbą. I nasz malarz jako praktycznie 3 osoba malująca zawodowo potwierdzil to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysmy kupowali siatki na 160 mb + słupki gotowe tzn. z przyspawanymi nakrętkami, pomalowane farba podkładową i zabezpieczone daszkami. Do tego tyz podpory i drut naciągowy. Wszystko to kupilismy na allegro.pl - firma ze Skarżyska. GRATIS przy takiej ilosci był transport, a cena i tak była taka dobra że tutejsi okoliczni producenci siatek i słupków niemogli jej przebic. Aha, no i rurka słupka była dosc grubowa, nie jak "papier". Jak chcesz to ci podesle namiar

 

A mnie dasz może namiar, bo tez tego płotu mamy trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysmy kupowali siatki na 160 mb + słupki gotowe tzn. z przyspawanymi nakrętkami, pomalowane farba podkładową i zabezpieczone daszkami. Do tego tyz podpory i drut naciągowy. Wszystko to kupilismy na allegro.pl - firma ze Skarżyska. GRATIS przy takiej ilosci był transport, a cena i tak była taka dobra że tutejsi okoliczni producenci siatek i słupków niemogli jej przebic. Aha, no i rurka słupka była dosc grubowa, nie jak "papier". Jak chcesz to ci podesle namiar

 

Dzieki ale ja juz mam praktycznie wszystko kupione - tj. slupki stalowe fi48,3 grubosci 2mm po 30 pln za 3mb (siatka bedzie 2mb) - te juz w wiekszosci zabetonowane, siatke tez z tej samej firmy (http://www.solexogrodzenia.pl - z Zawiercia) drut ocynk 2,5mm powleczony na 3,8mm za 17 pln / mb czyli 8,5 pln / m2 :) Swietna cena, a siatka bardzo mocna i sztywna. Reszte akcesoriow kupuje juz u roznych sprzedawcow bo tak wychodzi najtaniej - ci co maja tania siatke maja drogie akcesoria i odwrotnie :-) A tych pierdolek jest na tyle duzo ze oplaci sie zaplacic za transport 20-25 pln kazdej glupoty osobno niz kupowac wszystko u jednej firmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kojarze że kiedys ktoś tu na forum pisał że gruntował farbą gruntującą i było OK. Tylko że takie farby są droższe niz zwykłe emulsje, myśmy jednak postawili na zwykłą białą emulsję i jest OK.

 

Ja gruntowalem wszystko SNIEZKA GRUNT. Moim zdaniem bomba i nic innego bym nie zaryzykowal. To jednoczesnie grunt i w sumie farba, bo sciana po niej jest snieznobiala :) Duze wiaderko bodaj ok 60 pln - nie wiem czy to 10l czy 15l czy 20l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...