Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

My przy zakupie działki byliśmy zieloni,że wogóle taką deklarację PCC trzeba złożyć.Zdziwiliśmy się jak przyszło wezwanie do zapłaty ponad 10000.Musiałam się prawie u kobity rozpłakać,żeby darowała karę.Na szczęścia po długich prośbach,obiecankach,że się to już więcej nie powtórzy odpuściła.

 

u nas bank wymagal zlozenie pcc ponoic wlasnie dlatego ze ludzie o tym zapominaja :) a ty ledwie 19 zeta!!! tyle ze trzeba sie pofatygowac do US a w sezonie pitowym to tam jest czorno !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

dodam jeszcze że z doświadczeń moich i mojej żony wynika jedno - gdybyśmy mieli budować jeszcze raz, to tez podłogówka po całości....żadnych kaloryferów

czytałem swego czasu sporo wątków na ten temat (podłogówka po całości vs podłogówka i kaloryfery) i większość użytkowników instalacji mieszanej żałowała że nie zrobiła połogówki po całości...

 

i mysmy tak zrobili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Niestety zawiadomienie nie jest "prawnym" dokumentem dlatego Bank wymaga org. odpisu

A ja głąb zastanawiam się czemu tak długo nie zmniejszają mi raty,skoro bankowi zaniosłem zawiadomienie o wpisie do hipoteki ;)

No cóż,trza się znowu po sądach włóczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głąb zastanawiam się czemu tak długo nie zmniejszają mi raty,skoro bankowi zaniosłem zawiadomienie o wpisie do hipoteki ;)

No cóż,trza się znowu po sądach włóczyć :)

 

a ja przeszukałam wszystko w poszukiwaniu oryginału księgi wieczystej z mieszkania....a teraz juz wiem że oddałam go do banku przy składaniu wniosku kredytowego...i znowu musze iść do sądu po kolejny jak chce sprzedać mieszkanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gruntowalem wszystko SNIEZKA GRUNT. Moim zdaniem bomba i nic innego bym nie zaryzykowal. To jednoczesnie grunt i w sumie farba, bo sciana po niej jest snieznobiala :) Duze wiaderko bodaj ok 60 pln - nie wiem czy to 10l czy 15l czy 20l...

 

Adam pytanie mam.

Malowałeś po tej snieżce ściany jeszcze raz?farbą w kolorze ?

To prawda że na nią tylko farby lateksowe łapią ,akrylowe podobno nie? Wiesz cos na ten temat?

...kartongipsy też tą śnieżką gruntowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przeszukałam wszystko w poszukiwaniu oryginału księgi wieczystej z mieszkania....a teraz juz wiem że oddałam go do banku przy składaniu wniosku kredytowego...i znowu musze iść do sądu po kolejny jak chce sprzedać mieszkanie :D

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to...ze za kazdym razem trzeba płacic za papierek!:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to...ze za kazdym razem trzeba płacic za papierek!:o

no niestety....i czas i pieniądze....dlatego jak tylko się da to robię kolorowe ksera ;-) ale nie zawsze to przechodzi...

 

potrzebuje na wczoraj MAŁE termostaty (grzałki) do drabinek łazienkowych....żeby ten termostat był jak najmniejszy ! gdzie szukać ?

 

czy ktoś korzystał z lokalnych projektantów krajobrazów/ogrodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze ma sie dostep do dobrego kolorowego ksero :) wszystkie mapki gdzie chcieli oryginaly dawalam moje kserowki i NIKT sie nie zorientowal :D a zaplacilam za jeden egz mapy :D

 

dokładnie, też o tym pisałam, problem w tym że podpisu długopisem nawet dobrym ksero nie powielisz bo nie jest wklęsły na ksero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam przekażę pozdrowienia.

Pytanie dla osób, które mają tylko podłogówkę. Jak to wygląda teraz kiedy w dzień słoneczko, a w nocy zimno. Grzejecie jeszcze, jakim systemem. Pamiętajcie, że bedę mieć drogi gaz i jak zaświeci słońce to bede wyłanczać. Jak sie ochłodzi to to rozpalacie całą podłogówkę, jakies pojedyncze pokoje, np. salon, łazienka. Bo mieszanego ogrzewania raczej nie będziemy robić, ale jeszcze jest czas na ew. zmianę decyzji. Adrian, Adam i inni - czekam na opis Waszych doświadczeń i wniosków

 

To jet bezsensu - to czy grzejesz czy nie ma czynic sterownik (obojetnie czy pogodowy, czy pokojowy), a podlogowka swietnie sie dostosowuje zarowno do jednego jak i do drugiego. W takich okresach jak mamy teraz dziala to tak ze puszczam np. 24stC na podlogi. Podloga ma ok 21 stC. W srodku jest podobnie. Jak zaswieci slonce to w pokoju robi sie cieplej i podloga przestaje oddawac cieplo (bo temperatura podlogi i powietrza jest zblizona) - wiec piec sie automatycznie wylacza. Adrian ma sterowanie pokojowe wiec podobnie - jak slonce zagrzeje to oprocz tego ze w samej podlogowce zaczyna dzialac mechanizm samoregulujacy sie (tj. im cieplej w pokoju tym grzejnik podlogowy ma mniejsza moc) to jeszcze sterownik pokojowy daje sygnal pompie ze jest cieplo i wylacza pompke obiegowa :)

 

Wiec raczej zapomnij o jakimstam codziennym chodzeniu do kotlowni i wylaczaniu ogrzewania jak pojawi sie slonce :) *Dobra* izolacja i gaz stanie sie tani, a nie drogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALUMINIOWA STOLARKA OKIENNA

 

Witam wszystkich użytkowników forum i zapraszam do współpracy .

Jesteśmy doświadczoną firmą działającą na rynku od 1993 r. Mamy w swoim dorobku wiele zrealizowanych zadań obiektowych jak i indywidualnych.

W swojej ofercie posiadamy stolarkę aluminiową wykonywaną na indywidualne zamówienia .

 

Okna otwierane, uchylno-przesuwne , podnoszone do góry

Drzwi harmonijkowe

Zabudowy balkonów

Ścianki działowe

Ogrody zimowe

Świetliki dachowe

Ściany osłonowe - fasady

 

Dokonujemy pomiarów i wycen, udzielamy porad użytkowo-technicznych w zakresie różnych rozwiązań systemowych.

 

Zapytania ofertowe prosimy kierować

tel./ fax: (032) 266 63 37,

(032) 266 59 33,

(032) 785 49 07,

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświadczeń brak ale plan jest taki:

1. podłogówka idzie non stop, zwiększone grzanie na jakies 2godz przed naszym budzeniem i przed powrotem do domu, ewentualnie dostosowanie stref grzania (kilka pętli grzewczych sterowanych każda z osobna)

do dogrzewania w okresach przejsciowych jak juz solary będą grzały wodę:

2. kominek z rozprowadzeniem ciepła

3. grzejniki elektryczne w łazience

 

Po doswiadczeniach zrezygnujesz z punktu pierwszego. 2h grzania podlogowki to u mnie +0stC - dopiero gdzies po jakichs 6-8h termometr pokazuje zmiane i to o pare dziesiatych stopnia :D W ciagu 24h mozna obnizyc / zwiekszyc temperature o 1-2stC max (jezeli wylaczysz lub wlaczysz na maksa ogrzewanie). Duza akumulacja + dobra izolacja robia swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że przy takich pogodach jak dzisiaj nie chciałoby mi się rozpalać wieczorem kominka, brak odpowiedniego nastroju (pomijając fakt,że raczje go nie będe wcale robić).

 

Ja jeszcze dwa dni temu odpalilem kominek mimo ze z miesiac juz nie palilem - drewno mi juz wyschnelo wiec mi sie zachcialo. Na dworze bylo zimno a w domku kominek.. Swietna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doswiadczeniach zrezygnujesz z punktu pierwszego. 2h grzania podlogowki to u mnie +0stC - dopiero gdzies po jakichs 6-8h termometr pokazuje zmiane i to o pare dziesiatych stopnia :D W ciagu 24h mozna obnizyc / zwiekszyc temperature o 1-2stC max (jezeli wylaczysz lub wlaczysz na maksa ogrzewanie). Duza akumulacja + dobra izolacja robia swoje :)

u teściów system sprawnie działa od 15 lat , ważne zeby podkręcić ogrzewanie ZANIM bedziemy w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam pytanie mam.

Malowałeś po tej snieżce ściany jeszcze raz?farbą w kolorze ?

To prawda że na nią tylko farby lateksowe łapią ,akrylowe podobno nie? Wiesz cos na ten temat?

...kartongipsy też tą śnieżką gruntowałeś ?

 

Oczywiscie malowalem wszystko potem kolorem jeszcze - wszystko zmywalnym lateksem polmatem Tikurrili (sufity bialym, sciany wszystko z mieszalnika). Kartongipsy jak najbardziej tez!! Wlasnie sniezka grunt jest na tyle zarypista ze jak masz gdzies np. polaczenie tynku z karton gipsem i zagruntujesz wszystko sniezka grunt walkiem z dlugim wlosiem to faktura na obu powierzchniach robi sie identyczna i ciezko odroznic co jest tynkiem a co kartonem :) Parapety np. robilem po tynkach (bo powiedzmy drewniane) i pozostale ubytki uzupelnilem gipsem, mimo ze tynk to c-w ze szpachla cementowa na wierzchu. Przed malowaniem wyraznie fakture dalo sie odroznic (tynk lekko chropowaty, gips gladki) - po przemalowaniu juz nie :) A na to jeszcze przyszla farba i wszystko wyglada idealnie.

 

Inna sprawa ze ja nie jestem milosnikiem gladkich jak lustro powierzchni na scianach - walek z dlugim wlosiem i lekka faktura, matowa i zmywalna (szorowalna) farba lateksowa, to jest to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...