Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

coś nienormalnego - zgadzasz sie z Arturo i ze mną na jednej stronie...koniec świata ;-)

wszędzie podłogówka tylko piwnica kaloryfery

podłoga nie jest przegrzana, zawsze jest ledwo ciepła, poza tym oni nagrzewaja pomieszczenie zanim wejda do domu, potem podloga juz sie wychładza a tylko powietrze jest ciepłe, no nie wiem u nich to działa mam nadzieje ze u mnie też sie sprawdzi

 

co do listew przy tynkach - mam c-w i listwy są wszedzie poza futrynami bo tam przyjda ościeżnice opaskowe

 

Ty mowisz chyba o naroznikach aluminiowych a chyba chodzilo o listwy do prowadzenia laty po scianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... tak w oderwaniu od tematu forum ,,,, to lepsze niz ciepły piaseczek są ciepłe koralowce na plaży :) był ktoś kiedyś z was na plaży koralowej ,,, cała plaża jest wysypana małymi koralowcami,,, zero piachu :) po prostu super

 

ja bylam kiedys na sztucznych egipskich plazach gdzie niestety tabuny turystow wytargaly rafe koralowa ... teraz pobudowali pomosty zeby rafa mogla sie odbudowac ale przy tej ilosci wczasowiczow daje jej marne szanse ... tak czy okwk to co udalo mi sie zobaczyc pod powierzchnia wody zapieralo dech w piersi ... nie do uswiadczenia nad baltykiem ...

 

ale nigdzie nie ma takich zachodow slonca jak u nas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylam kiedys na sztucznych egipskich plazach gdzie niestety tabuny turystow wytargaly rafe koralowa ... teraz pobudowali pomosty zeby rafa mogla sie odbudowac ale przy tej ilosci wczasowiczow daje jej marne szanse ... tak czy okwk to co udalo mi sie zobaczyc pod powierzchnia wody zapieralo dech w piersi ... nie do uswiadczenia nad baltykiem ...

 

ale nigdzie nie ma takich zachodow slonca jak u nas ...

 

teraz chyba Egipt troche odpocznie od turystów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak zlym rozwiazaniem byloby ocieplanie domu styropianem w czasie jak schna tynki i wylewki ?? bo tak sledze cale moje KKB bankowe i tak elegancko zmiescilabym sie w transzy jak bym zrobila elewacje a na wykonczeniowke dostala ostatnia transze ...

 

 

jeszcze drugie pytanie ... gdzie moznaby znalezc jkis kalkulator/arkusz exelowski gdzie moznaby wyliczyc zapotrzebowanie domu na cieplo ... to co wy podajecie tu czesto ... poza tym chcialam sobie policzyc jaka mi wyjdzie moc kotla ktora jest dla mnie wymagana ... licze na was !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Gdybym to ja miał taki dylemat to bym ocieplał,chociaż przed tynkami i ociepleniem zamierzam mieć już rekuperator i wtedy chodziłby na maxa.

Gdybym nie miał reku to i tak bym ocieplił ale okna byłyby cały czas uchylone.

Ceramika ponoć nie nasiąka ale jak już nasiąknie to długo oddaje...

Nie wiem,nie znam się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
uwielbiam fora ... wlasnie za to ze najpierw uzytkownik sie wyprodukuje a potem kwituje swoja wypowiedz :

Dlatego pisałem gdybym ja ;)

Nie zamierzam uchodzić i zgrywać fachowca wszystkowiedzącego z kilkudziesięcioletnią praktyką jak to czynią inni ;)

Czytam doświadczenia innych i na tym się uczę :)

Ja bym ocieplał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze przy sobocie towarzystwo baluje ... a ja licze koszty zrobienia elewacji i stwierdzam ZE SE LUDZIE LICZA KOSMICZNIE !!

 

gosc mi powiedzial cene ze przy 15 cm styro bierze 90zl/m2 z materialem ... sama robocizna 50zl ...

 

a z moich obliczen przy sredniej cenie tynku okolo 5-6 zl za m2 wyszlo mi ze material mnie bedzie kosztowal 27 zl za m2 !!!!!!!!!!!!! zalozmy ze 30 /zakladam ze czegos nie policzylam albo policzylam za malo ... / i tak wychodzi ze zdzieraja niemozliwie !!!

 

przy moich 240m2 tynku to jest bagatela 2400 zl !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jeszcze drugie pytanie ... gdzie moznaby znalezc jkis kalkulator/arkusz exelowski gdzie moznaby wyliczyc zapotrzebowanie domu na cieplo ... to co wy podajecie tu czesto ... !!

http://www.elektra.pl/pdf/content/vademecum_elektra.pdf

Strona nr.13,przerobiłem tabelkę na excela i się sprawdza.Wyjaśnienia na stronie.

Gotowca mogę wysłać na maila :)

Bardziej profesjonalnie ale bardziej skomplikowanie to OZC:

http://kisan.pl/ozc-4-8

http://www.sankom.pl/do-pobrania

http://www.purmo.com/pl/pobierz-pliki/programy-komputerowe.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze drugie pytanie ... gdzie moznaby znalezc jkis kalkulator/arkusz exelowski gdzie moznaby wyliczyc zapotrzebowanie domu na cieplo ... to co wy podajecie tu czesto ... poza tym chcialam sobie policzyc jaka mi wyjdzie moc kotla ktora jest dla mnie wymagana ... licze na was !!

 

Zeby to dobrze policzyc musisz zrobic cale OZC tym "sofcikiem": http://www.sankom.pl/download/free/pur/setupozc.exe

 

Tylko najpierw konieczne jest przeczytanie instrukcji: http://www.purmo.com/docs/OZC.pdf

 

Licz jakis tydzien roboty nim uda Ci sie dojsc do wyniku, jezeli nie mialas z tym softem wczeniej nic wspolnego - to dosc rozbudowany sofcior (instrukcja ma ponad 500 stron ;)

 

Na arkuszach excellowskich bym nie polegal - tego nie da sie tak latwo policzyc. Za duzo zmiennych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze przy sobocie towarzystwo baluje ... a ja licze koszty zrobienia elewacji i stwierdzam ZE SE LUDZIE LICZA KOSMICZNIE !!

 

gosc mi powiedzial cene ze przy 15 cm styro bierze 90zl/m2 z materialem ... sama robocizna 50zl ...

 

a z moich obliczen przy sredniej cenie tynku okolo 5-6 zl za m2 wyszlo mi ze material mnie bedzie kosztowal 27 zl za m2 !!!!!!!!!!!!! zalozmy ze 30 /zakladam ze czegos nie policzylam albo policzylam za malo ... / i tak wychodzi ze zdzieraja niemozliwie !!!

 

przy moich 240m2 tynku to jest bagatela 2400 zl !!!!!

 

Ja za tynk na bodaj 200m2 zaplacilem 3k pln (z gruntem - grunt 400 pln). To jest 15 pln / m2. Cena byla b. dobra. Tynk kabe silikonowy. 5-6 pln to chyba nawet najtanszy akryl do pomalowania nie wyjdzie :) Potem cokolu mialem jakies 120m2, a na cokol tynk mozaikowy - zarypiscie drogi. Wiaderko jakies 120 pln a z wiaderka wychodzilo 4m2 = 30 pln / m2 + do tego grunt i dwa razy drozsze polozenie.. Za sam material zaplacilem kolo 4k pln. A polozenie go blisko drugie tyle :/ Moglem plytki klinkierowe kleic ale z kilku wzgledow sie nie dalo (obrobka wykuszow, troche za maly uskok i takie tam :)

 

Jezeli chodzi o ocieplanie to licz najtaniej 30 pln / m2 za robocizne za przyklejenie styro + siatka + 2 x klej. Do tego 14 pln / m2 za tynkowanie. Czyli robocizna = 44 pln / m2. Material to styro + siatka + klej + ew. kolki + narozniki z siatka + grunt + tynk. Styro liczac 120 pln / m3, przy grubosci 15cm masz 18 pln plus klej do przyklejenia = 2 pln / m2, siatka = 2 pln / m2, klej na siatke x 2 liczmy = 3 pln / m2. To masz materialu bez tynku = 25 pln + tynk 15 = 40 pln.

 

Plus robocizna 44 pln = 84 pln. Dolicz listwy startowe, kolki zeby je przykrecic i wyjdzie te 90 pln / m2. Taniej nie znajdziesz IMHO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też liczyłem zapotrzebowanie w OZC - program trudny, ale miałem dom Adama wpisany jako wzór i na tej podstawie wpisywałem swoje dane, dużo mi to pomogło :) No ale kilka dni trzeba liczyć, zanim sie wszystko opanuje...:)

 

Oo widze ze nie tylko ja dzisiaj tak wczesniej wstalem hehe :p

Ide kosic trawe, trzeba troche sasiada wkurzyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też liczyłem zapotrzebowanie w OZC - program trudny, ale miałem dom Adama wpisany jako wzór i na tej podstawie wpisywałem swoje dane, dużo mi to pomogło :) No ale kilka dni trzeba liczyć, zanim sie wszystko opanuje...:)

 

@adiqq Ponieważ mocno myśle o takiej PCi jak ty masz, pamiętam, że instalację podłogową konsultowałeś z producentem twojej PCi. Jakie miałeś założenia do podłogówki ? Jaki rozstaw i jaka max. długość pętli ? OZC mam zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...