Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Nam robi gość polecony właśnie z Wodzisławskiej z Rybnika.

 

Ale dopiero zamówiliśmy , z profili Q-reling - zobaczymy jak to wyjdzie.

 

 

Co do ocieplenia nam kleją wszystko na piance i każda szczelina piankowana.

A jaka śliczna pianka taka "luziowa" hehehe

 

Wygląda to jak tort :))

 

Ewa sprawdź mi na jakiej piance kleją i zapytaj jeżeli możesz, czy maja doświdczenie ze stryo szarym , czy tez by go kleili na tej piance. Jak będziesz ostatecznie zadowolona to podaj namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mea culpa :)

 

ja biore z tej firmy - 6cm wypelnienie z pianki

http://www.lupol.pl/

kupuje przez aveko/oknoplast z zastrzezeniem w poscie powyzej :D

to moj wzor http://www.lupol.pl/MALOWANE/sloneczko-kura.jpg

 

pan karol liczy sobie ok 3500 - 4000 5,5 cm wypelnienei styro i igla wykonanie :D /namiary w namiarach od Aga nr1/

 

w koboirze ponizej 5 bedzie ciezko ale z machoniu wiec to uz samo za siebie mowi

 

te gliwice to musze poszukac ...

 

Fajne te Twoje drzwi. Jaki masz wymiar i koszt. Mozna je gdzieś zobaczyć na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa sprawdź mi na jakiej piance kleją i zapytaj jeżeli możesz, czy maja doświdczenie ze stryo szarym , czy tez by go kleili na tej piance. Jak będziesz ostatecznie zadowolona to podaj namiary

 

Ta pianka to ceresit do klejenia właśnie styropianu elewacyjnego.

Pewnie każdy rodzaj się klei.

Na razie nie mam zastrzeżen, a jak zrobią to wiesz :)

najlepiej organoleptycznie zobaczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka to ceresit do klejenia właśnie styropianu elewacyjnego.

Pewnie każdy rodzaj się klei.

Na razie nie mam zastrzeżen, a jak zrobią to wiesz :)

najlepiej organoleptycznie zobaczyć .

 

 

Traktuje jako zaproszenie ;)

Ale podjade ewentualnie jak będzie można zobaczyć Twoją podłogę w salonie. Masz już położoną? A w ogóle to kiedy planujecie przeprowadzkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie drzwi to mam pytanko. Z boku domu mam wyjście na zewnątrz z kotłowni. Tamta strona elewacji jest praktycznie niewidoczna. Z obu stron drzwi dobudujemy drewniane wiaty/pomieszczenia na opał. Czy jest sens inwestować w droższe drzwi stalowe czy kupić połowe tańsze w markecie?

Wiesz co jak to maja byc drzwi zewnetrzne to z takich najtanszych nieocieplonych moze byc nieprzyjemnie zimno wiec wg mnie nie ma co oszczedzac bo przez lata wiecej wydasz na ogrzewanie BTW teraz to mam metlik we lbie bo myslalem ze najlepsze sa z litego drewna a nie jakies ocieplane itp. kurcze musze zasiasc i poczytac BTW Pati no wiem przeciez gdzie jest rewon mi chodzilo o ceny :( nic wpadne i powiem twojej tesciowej ze na maturze nam bulki roznosila i dobre byly moze jakis rabat wysepie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile za te balustrady wam policzyli za mb? bo ja trochę tego mam - na taras coś koło 20mb i na schody będzie 6-7mb

 

Przy Twoich ilosciach ja bym sie jednak zdecydowal na ocynk + malowanie proszkowe - kolor sobie dopasujesz jaki chcesz i bedzie ladne :) Swiecaco-srebrno-chromowane mi sie osobiscie niezbyt podobaja jak jest tego taka ilosc w jednym miejscu. Jako drobny akcencik spoko, ale widzialem juz np. cale ogrodzenia + porecze przy schodach + balustrady balkonowe w chromie - z przodu w pelnym sloncu nie da sie na ten dom spojrzec bo razi - osobiscie dla mnie wiocha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że obliczenia swoje, a nieszczelności które jeszcze mam i mostki swoje...no i to był mój pierwszy sezon grzewczy. Po zlikwidowaniu mostków/nieszczelności będzie lepiej...ale gdybym przez 1 sezon miał rzadsze rozstawy to mogłoby mnie trochę zaboleć....

 

 

gdzie ty masz te nieszczelności i mostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak to maja byc drzwi zewnetrzne to z takich najtanszych nieocieplonych moze byc nieprzyjemnie zimno wiec wg mnie nie ma co oszczedzac bo przez lata wiecej wydasz na ogrzewanie BTW teraz to mam metlik we lbie bo myslalem ze najlepsze sa z litego drewna a nie jakies ocieplane itp. kurcze musze zasiasc i poczytac BTW Pati no wiem przeciez gdzie jest rewon mi chodzilo o ceny :( nic wpadne i powiem twojej tesciowej ze na maturze nam bulki roznosila i dobre byly moze jakis rabat wysepie :p

 

Jasek z litego drewna to juz od lat sie chyba niczego nie robi. Lite drewno sie wygina i zbyt mocno kurczy, rozciaga, skreca ;) To wszystko wielowarstwowe klejonki na roznego rodzaju wczepy czy inne patenty.. Stolarzem nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te łazienki to masz też 10 - da się w ogóle te rurki połozyć gęściej?

 

Rurki mozesz polozyc w najmniejszym rozstawie 2-3mm, bo mniejwiecej taka grubosc maja spinki mocujace rure do styro ;) Jedynie srodek (gdzie "zakrecasz" rura o 180st) bylby troche rzadszy. Ja mam co bodaj 5cm w lazience - tyle mi wychodzilo w OZC, lazienka zapotrzebowanie pareset W, a powierzchnia w porownaniu do salonu/pokojow malutenka.

 

Tu masz przyklad gestego polozenia (choc daloby sie gesciej i bez tych dziur ;)

 

http://www.budujemydom.pl/images/stories/instalacje/repopompach9_200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek z litego drewna to juz od lat sie chyba niczego nie robi. Lite drewno sie wygina i zbyt mocno kurczy, rozciaga, skreca ;) To wszystko wielowarstwowe klejonki na roznego rodzaju wczepy czy inne patenty.. Stolarzem nie jestem :)

No wlasnie sobie zdalem sprawe ze tepy jestem tylko miedzy drewniane zeby styro dawali to pierwszy raz slysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na sztywno robiłem co 10cm(parter+poddasze)..max długośc pętli mam chyba około 80-90m(nie pamiętam dokładnie) i ważne jest żeby wszystkie pętle był mniej więcej równe. W piwnicy robiłem co 20cm. Mam dobrze zrobione, bo nie muszę nic regulować na rotametrach. Jedyne co bym zmienił, to w łazienkach dałbym trochę gęsciej

 

Na piętrze mam pokoje po 12-14m2 i wychodzi mi po 2 pętle na pokój przy rozstawie 10cm. Robiłeś po dwie pętle na pokój ?

Myślałem żeby dać 15cm tam i załatwić to na pojedynczej pętli. Korzystam z OVplan'a i wychodzi mi że powinno wystarczyć, nawet 20cm wystarczyłoby. W łazienkach w wg ovplan'a nie wystarczy nawet 5cm żeby utrzymać 23 st.C ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktuje jako zaproszenie ;)

Ale podjade ewentualnie jak będzie można zobaczyć Twoją podłogę w salonie. Masz już położoną? A w ogóle to kiedy planujecie przeprowadzkę?

 

Podłoga juz zrobiona, pisałam Ci, ale pewnie przeoczyłaś :).

W środku tylko kominek się teraz kończy i górna łazienka.

Został jeszcze biały montaż i meble.

Planowana przeprowadzka w drugiej polowie lipca.

 

Jak położą tynk to Ci dam znać, wpadniecie i zobaczycie sobie.

Na razie nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak to maja byc drzwi zewnetrzne to z takich najtanszych nieocieplonych moze byc nieprzyjemnie zimno wiec wg mnie nie ma co oszczedzac bo przez lata wiecej wydasz na ogrzewanie BTW teraz to mam metlik we lbie bo myslalem ze najlepsze sa z litego drewna a nie jakies ocieplane itp. kurcze musze zasiasc i poczytac BTW Pati no wiem przeciez gdzie jest rewon mi chodzilo o ceny :( nic wpadne i powiem twojej tesciowej ze na maturze nam bulki roznosila i dobre byly moze jakis rabat wysepie :p

 

Tylko pytanie czy potrzebne mi jakieś super ocieplone drzwi do kotłowni? Między kotłownią a resztą domu jest jeszcze 2 innych drzwi. A w samej kotłowni powinno i tak być gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod PC lepiej dać gęściej, bo jesteś ograniczony trochę przez temperaturę zasilania (tzn PC pracuje ekonomiczniej na niższych temperaturach)

na poddaszu mam 8 pętli + 1 pętla do drabinki łazienkowej (3 pokoje,łazienka+przedpokój), więc wychodzi po 2 pętle na pomieszczenie(przedpokój grzeją pętle biegnące do pokoi)

 

Projektuję zasilanie na 35st.C, powroty przy tych 15cm wychodzą kolo 25-27st.C

Przy 10 cm pewnie miałbym tak jak na dole około 30 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie p. Damiana... ekipa jeszcze u mnie walczy. dzis poprawili bez problemu sciany i pracuja dalej. Troche mnie zmartwilo to ze robia bez prowadnic ale po poprawkach wyszlo fajnie.

 

ja brałam wage do ręki taka najdłuższą i łaziłam za nimi krok w krok, do tego oni mieli swoje takie długi grube łaty którymi sprawdzali sami siebie, na bieżąco pokazywałam co mi sie nie podoba, wierz czy nie ale tych poprawek naprawde nie było dużo i od razu było poprawiane

na parterze mam już wszystko suche, tylko piwnica jeszcze nie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...