Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Na ile te dziurę kopałeś? My muszemy coś postawić niestety u nas ani krzoczków nima

 

Queenie a powiedz mi ta twoja latrynka to tako w dobrym stanie i ile by to miało kosztować napisz na PW

Glebokosc dziury zalezy od ilosci chetnych do skorzystania ;) chyba dla ogolnego komfortu ze 2m by sie nalezalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

U nas mąż pracował nad kibelkiem chyba z tydzień, ale jaki dumny ze swojej budowli :) Kibelek przetrwał największe wiatry więc chyba dobrze "zbity" - cztery stemple, kilka desek, papa na daszku no i oczywiście deska sedesowa :D

 

u nas tak samo tylko fundament w ytongu :D

 

irb - ja pisałam o jakiejś ubikacji w sensie muszli - leży mi jakas w szopie...ale to musi miec proste podłoże żeby mozna bylo do czegos przyczepic

 

nasz kibelek jeszcze zostaje na budowie az wszystkie ekipy skoncza wiec mysle do lipca postoi

 

a kto to jest ten kierowca z naprzodu - o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nasz kibelek jeszcze zostaje na budowie az wszystkie ekipy skoncza wiec mysle do lipca postoi

 

a kto to jest ten kierowca z naprzodu - o co chodzi ?

 

Naprzód to firma która wywozi śmieci :) (bodajże z Rydułtów są)

 

Nasz kibelek chyba zostanie nieco dłużej, stoi sobie na uboczu, w rogu działki, mąż mówi że przyda się jak będą jakieś imprezki, grill, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kibelka :) To nasz, zrobiony przez męża i teścia:

 

http://img541.imageshack.us/img541/3176/20100419002966803.jpg

 

Dziurę mamy płytką, ale wsadziliśmy do środka beczkę. Z tyłu jest uchylna klapa, przez którą można ją wyciągnąć i opróżnić. Stoi już 2 lata i spisuje się rewelacyjnie. Koszty budowy znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi nr 1 robią za domem, nr 2 biegną do lasku opodal, kibelek był, ale koparka w trakcie podłączania kanalizy go rozwaliła i tak jakoś zostało :rolleyes:

 

Widzę, że temat tynków na czasie, ja zaczynam w poniedziałek :-) - już nie mogę się doczekać aż z murów powstaną w końcu ściany ;-)

 

A w ogóle, ile przy takiej pogodzie mogą schnąć teraz tynki gipsowe, mam nadzieję, że szybko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOLDEN GRUNT, mam kupione 16x 5L po 11,50, ale jak pisalem firma jest nie wazne bo grut to grunt i nie mozna tu uzyc porownania maluch/mercedes :)

mysle, ze przelecimy nim 2 x wszystko

 

A ja mysle ze nie masz racji i jeden grunt moze byc dziadowski i gryzc sie pozniej z roznymi farbami, a inny porzadny i niegryzacy z niczym - wystarczy spojrzec na sklad - przeciez kazdy grunt jest inny :) Nie wiem jaki jest ten o ktorym piszesz ale np zwykly uni-grunt na niektorych powierzchniach i z niektorymi farbami sie "gryzie" - czesc potem wychodzi jakas dziwnie szklista, czesc matowa.. Niektore grunty sa przezroczyste, niektore odrazu daja bialy podklad (jak "moja" sniezka grunt). Wiec jak najbardziej mozna uzywac maluch / mercedes - tak samo jak w farbach - kupisz w biedronce wiadro 10l za 20 pln, a kupisz beckersa za 200-300 pln - z tym ze tego beckersa bedzie mozna kilkaset razy szorowac szczotka i nic sie z nim nie stanie, a biedronkowa farba odpadnie po czasie sama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tynki też praktycznie skończone. Robił słynny p. Damian, sporo ścian i różne dodatkowe "utrudnienia i udziwnienia" - wszystko zrobione OK, oczywiście pilnowałem jak wszyscy, były poprawki gdzieniegdzie, ale wszystkie moje uwagi były na bieżąco uwzględniane. Dla mnie duży plus p. Damiana że potrafi słuchać inwestora, nie marudzi przy drobnych zmianach koncepcji i potrafi za niewielką dopłatą zrobić parę innych rzeczy na budowie. Nie wszystkie ekipy tak mają, dlatego pewnie spotkamy się jeszcze przy elewacji zewn.

Oczywiście tak naprawdę techniczną jakość tynków będzie można ocenić jak wyschną i przetrwają 1 sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze nie masz racji i jeden grunt moze byc dziadowski i gryzc sie pozniej z roznymi farbami, a inny porzadny i niegryzacy z niczym - wystarczy spojrzec na sklad - przeciez kazdy grunt jest inny :) Nie wiem jaki jest ten o ktorym piszesz ale np zwykly uni-grunt na niektorych powierzchniach i z niektorymi farbami sie "gryzie" - czesc potem wychodzi jakas dziwnie szklista, czesc matowa.. Niektore grunty sa przezroczyste, niektore odrazu daja bialy podklad (jak "moja" sniezka grunt). Wiec jak najbardziej mozna uzywac maluch / mercedes - tak samo jak w farbach - kupisz w biedronce wiadro 10l za 20 pln, a kupisz beckersa za 200-300 pln - z tym ze tego beckersa bedzie mozna kilkaset razy szorowac szczotka i nic sie z nim nie stanie, a biedronkowa farba odpadnie po czasie sama ;)

 

to nie jest moja opinia tylko wujka ktory maluje cale zycie i kumpla ktory ma sklep z farbami 3 pokolenie ;) oczywiscie,ze z farbami jest naczej, tez uwazam, ze ciemne farby dulux, mobiles i inne typu duzo w marketach sa do bani!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po Damianowych tynkach dajecie gładzie ? ja jestem na nie, mąż sie upiera

 

u nas dzis pierwszy test CO.....cieplutko sie zrobiło jak na dworze :D

A macie c-w czy gipsowki? Jak c-w to sie zgadzam z Komarem, ma racje bo gladkie musi byc (nie mowie ze wszedzie :) struktura tyz fajna)

Maciek a gdzie ten grunt mozna dorwac bo cena sympatyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie c-w czy gipsowki? Jak c-w to sie zgadzam z Komarem, ma racje bo gladkie musi byc (nie mowie ze wszedzie :) struktura tyz fajna)

Maciek a gdzie ten grunt mozna dorwac bo cena sympatyczna

 

c-w....ale mnie sie podoba ta faktura, tym bardziej że ściany nie będą białe...

Jacek jak te wylewki ....wszystko ok ? kafelkarz troche marudzi że one nierówno schną i jeszcze nie widzial równo położonej takiej wylewki, doradza zwykłą...

 

adiqq mus to mus....czas goni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat tynków na czasie, ja zaczynam w poniedziałek :-) - już nie mogę się doczekać aż z murów powstaną w końcu ściany ;-)

 

u nas dzis zaczeli przygotowki ... pozakladane katowniki i takie tam ... jutro startuja z agregatem

 

acha an dniach /ok 2 tyg/ bede miala erbetke na zbyciu :) ktos jest zainteresowany ?? jeszcze na gwarancji z funkel nowka roznicowka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie c-w czy gipsowki? Jak c-w to sie zgadzam z Komarem, ma racje bo gladkie musi byc (nie mowie ze wszedzie :) struktura tyz fajna)

Maciek a gdzie ten grunt mozna dorwac bo cena sympatyczna

 

w boguszowicach na osiedlu, grunt byl za 16 teraz jest promocja i dostalem za 11,50.

tynki gipsowe wygladaj fajnie poki nie poswieci na nie slonce albo sie nie bedzie na nie patrzec z bliska z lampa w reku, ja moje gipsowalem 2 tygdnie szpachelka a pozniej szlifowalem. na caly dol poszlo mi 25 kg gladzi- ale tynkarze od razu mowia ze tynki gispowe to nie gladzie. jutro p. Damian przyjezdza poprawiac sufity, procz tego jutro przyjezdzaja od POŚ, w poniedzialek jada kafle w lazience a od wtorku kuchnia, mysle, ze przed lipcem przeprowadzka ;d jeszcze tylko poloze panele, zamontuje drzwi wewnetrzne i zamkne klatke schodowa, reszte na gorze zrobie po wprowadzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w boguszowicach na osiedlu, byla za 16 teraz dostalem za 11,50.

tynki gipsowe wygladaj fajnie poki nie poswieci na nie slonce albo sie nie bedzie na nie patrzec z bliska z lampa w reku, ja moje gipsowalem 2 tygdnie szpachelka a pozniej szlifowalem. na caly dol poszlo mi 25 kg gladzi- ale tynkarze od razu mowia ze tynki gispowe to nie gladzie. jutro p. Damian przyjezdza poprawiac sufity, procz tego jutro przyjezdzaja od POŚ, w poniedzialek jada kafle w lazience a od wtorku kuchnia, mysle, ze przed lipcem przeprowadzka ;d jeszcze tylko poloze panele, zamontuje drzwi wewnetrzne i zamkne klatke schodowa, reszte na gorze zrobie po wprowadzeniu

 

tu bym dyskutowala ... wlasnie dzis bylam na chwile na budowie u znajomych w zorach - sa swiezo po tynkach i ma kontakcie plyta g-k - scianka kolankowa porownywalam tynk i gladz ... trzeba sie przygladac zeby widziec roznice ... wszystko zalezy jak kto sie do tematu przylozy :) licze ze ekipa ktora yu mnie startuje bedzie sie przykladac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...