Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

tu bym dyskutowala ... wlasnie dzis bylam na chwile na budowie u znajomych w zorach - sa swiezo po tynkach i ma kontakcie plyta g-k - scianka kolankowa porownywalam tynk i gladz ... trzeba sie przygladac zeby widziec roznice ... wszystko zalezy jak kto sie do tematu przylozy :) licze ze ekipa ktora yu mnie startuje bedzie sie przykladac!!

 

niech poczeka az wyschna,ale tez napisalem, ze trzeba miec dobrze oswietlona powierzchnie i patrzec z bliska, duzo dziur porobili przy wylewkach byle jak opierajac siatki wzmacniajace o sciany, troche pochlapali i trzeba bylo beton zdrapywac i kolejne dziurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

niech poczeka az wyschna,ale tez napisalem, ze trzeba miec dobrze oswietlona powierzchnie i patrzec z bliska, duzo dziur porobili przy wylewkach byle jak opierajac siatki wzmacniajace o sciany, troche pochlapali i trzeba bylo beton zdrapywac i kolejne dziurki

 

uszkodzenia to inny temat !!

 

no my mozemy jeszcze powiedziec ze rozpoczynamy wykonczeniowke :D wlasnie dzis zakupilismy w LM 74m2 paneli i tylez pianki z arbitona :)

 

a w LM maja taka super wersje pianki na podlogowke z duzymi otworami !!

 

 

mam jeszcze pyt ... czy pod pianke podkladowa dawaliscie folie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzenia to inny temat !!

 

ale mimo uszkodzen mechanicznych powstaja tysiace drobnych rysek, mikro dziurek o szerokosci ani cwierc milimetra, ale jednak widoczne. kilkakrotnie szpachlowalem, szlifowalem i tak w kolko, rano bylo widac jedne a po poludniu drugie w zaleznosci gdzie swiecilo slonce, w nocy przy jasnej lampie wychodzily kolejne ;/ dla swietego spokoju jechalem ze wszystkim co zauwazylem :) chociaz szlifowany gips gryzie w oczy i jest kwasny w smaku :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masochizm masochizmem ale kiedys to zrobic trzeba ... jak sobie pomysle ze u mnie wypadnie to centralnie w lipcu to sie tylko delikatnie usmiecham :D

 

ps moj rekuperator juz stoi i czeka na swoja kolejke :D

 

myśmy nasze tez testowali na wiosne jak juz było ciepło, ale wtedy niemielismy jeszcze wylewek.

A potem dopiero na zimę. :) i było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c-w....ale mnie sie podoba ta faktura, tym bardziej że ściany nie będą białe...

Jacek jak te wylewki ....wszystko ok ? kafelkarz troche marudzi że one nierówno schną i jeszcze nie widzial równo położonej takiej wylewki, doradza zwykłą...

 

adiqq mus to mus....czas goni ;)

ROTFL a gdzie on widzial wylewki anhydrytowe, wylewka samopoziomujaca nierowno polozona fajny kafelkarz nie ma co.

Maciek dzieki za info ale co znaczy ze na osiedlu w boguszowicach masz moze ulice czy cus ja z centrum i ni hu hu sie w te tereny nie zapuszczam

Gabrysiu DZIEKI juz odbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea,Jasek oraz madzia maile wysłałam.

Ja dzisiaj dokupywałam gips szpachlowy,nie wiem ile worków już tego u nas poszło.Mąż najpierw wszystko jedzie gipsem a na to gładzie.Twierdzi,że to twardsze ma być,ale ja się tam nie znam.Jak dla mnie ma być gładkie a później pomalowane równo.

 

gips jest zawsze miekki, zobaczymy ile utwardza to wszystko grunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL a gdzie on widzial wylewki anhydrytowe, wylewka samopoziomujaca nierowno polozona fajny kafelkarz nie ma co.

Maciek dzieki za info ale co znaczy ze na osiedlu w boguszowicach masz moze ulice czy cus ja z centrum i ni hu hu sie w te tereny nie zapuszczam

Gabrysiu DZIEKI juz odbieram

 

na lompy kolo SP 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL a gdzie on widzial wylewki anhydrytowe, wylewka samopoziomujaca nierowno polozona fajny kafelkarz nie ma co.

nie chodzi o to że nierówno położona tylko bywa ze nierówno wysycha...czy coś....nie wiem ja sie nie znam ;) , w przyszłym tygodniu dzwonie i zapraszam gościa od anhydrytów na wizytację...bardzo jestem ciekawa co nam powie

a powiedz mi jeszcze robiłes może spady z tą wylewką, chodzi o brodziki, pewnie zrobią niżej ale równo a potem kafelkarz sobie zrobi spad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po Damianowych tynkach dajecie gładzie ? ja jestem na nie, mąż sie upiera

 

My nie dajemy. Mamy gładzie w niektórych pokojach w obecnym domu i po prostu trochę się opatrzyły. poza tym widać na nich każdy zadzior, ryskę i nierówność, z czasem okazuje się że są mniej praktyczne. Ale to oczywiście moje prywatne zdanie. Wracamy więc do faktury tynków c-w oraz braku gipsu na ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj w markecie budowlanym patrzeć kosiarki ewentualnie kosy spalinowe. Wiem ze polecają Sthila ale czy może w kosach jest jakaś inna firma o niższej cenie?

 

Chcieliśmy kupić o takie coś?

http://www.praktiker.pl/produkt,34564,844/kosa_spalinowa_irys_2hp_2_km.html

 

http://www.praktiker.pl/produkt,33772,844/kosa_spalinowa_nac_wlbc260b_1_km.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że nierówno położona tylko bywa ze nierówno wysycha...czy coś....nie wiem ja sie nie znam ;) , w przyszłym tygodniu dzwonie i zapraszam gościa od anhydrytów na wizytację...bardzo jestem ciekawa co nam powie

a powiedz mi jeszcze robiłes może spady z tą wylewką, chodzi o brodziki, pewnie zrobią niżej ale równo a potem kafelkarz sobie zrobi spad ?

nie bardzo kojarze o co chodzi ale poziom masz jeden a jak ujmiesz ,dodasz styro to juz twoja sprawa co nie zmienia faktu ze spadu nie bedzie bo ona sama sie wyrownuje (ale zamotalem) BTW kazda wylewka nierowno wysycha dlatego sie czeka az wyschnie cala powiedz mu ze mnie rozbawil jedynie moze byc upierdliwa ze trzeba cala zagruntowac i najlepeiej stosowac kleje do anhydrytow dla kafelek (chociaz po gruntowaniu nie jest to wymagane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj w markecie budowlanym patrzeć kosiarki ewentualnie kosy spalinowe. Wiem ze polecają Sthila ale czy może w kosach jest jakaś inna firma o niższej cenie?

 

Chcieliśmy kupić o takie coś?

http://www.praktiker.pl/produkt,34564,844/kosa_spalinowa_irys_2hp_2_km.html

 

http://www.praktiker.pl/produkt,33772,844/kosa_spalinowa_nac_wlbc260b_1_km.html

 

no jasne ze sthill i huskwarna to gorna polka ale bez przesady !! zwroc uwage na silniki w kosiarkach ... Brinksy sa ok ... w miare cenowo dobre i dobrej jakosci :) opisane sa B&S ... oczywiscie hondy tez ...

 

nie kupuj tecumsec ani zadnej chinszczyzny bo szkoda kasy ... czajniki sie psuja zaraz po czasie gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyda się tu także i taki wątek. :-)

Potrzebuję namiary na dobrych i przystepnych cenowo stolarzy do WYKONANIA KUCHNI - z Rybnika i okolic. Proszę o namiary jak macie sprawdzonych i tych co należy unikać.

 

u mnie montuja od wtorku z kuchnie

co do boguszowic to mea buduje w starych boguszowicach a ten sklep jest w boguszowicach osiedlu na pekinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...