Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Do wykończonych mam pytanie

a właściwie do Ciebie Daga&Adam

 

tekurila z mieszalnika zmienia kolor ???

bo wykręciłam fiolet, a w puszcze mam "luziowy" aaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

No i czy w razie czego da się jakiś barwnik tam wlać ????????

 

No i jak farba lateksowa to można do niej wlać inną lateksową białą celem rozjaśnienia ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

hehe a nas dzis tynkarze sciagneli na budowe ... bezpieczniki w skrzynce nie daly rady wiec dowozilismy cos mocniejszego :) no i czekalismy az odpala agregat ... w koncu odpalili ... ledwo ruszyli i jebud - poszedl waz z gipsem a ja znalazlam sie na "linii strzalu"

 

dzinsy wlasnie sa w pralce ... zoabaczymy jakie beda efekty :) ale wygladalam conajmniej ciekawie :)

 

Mea Ty robisz gipsowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś znalazłam na działce kopiec kreta......popatrzyłam na sąsiednie działki...i tam było ich kilkanaście...więc jakiś żywotni krecik tam buszuje, zastanawiam sie w zwiazku z tym czy nie położyć na całości działki czegos przeciwko, jakas włóknina czy siatka - robił ktoś coś takiego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wykończonych mam pytanie

a właściwie do Ciebie Daga&Adam

 

tekurila z mieszalnika zmienia kolor ???

 

Yyyy znaczy kiedy ma zmieniac kolor - po pomalowaniu i wyschnieciu ? Ze niby wyglada inaczej w puszce niz na scianie po wyschnieciu? Hm... Sam nie wiem - moim zdaniem na scianie troche ciemnieje. Ale kolor jako tako zostaje taki sam :)

 

bo wykręciłam fiolet, a w puszcze mam "luziowy" aaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

Hm :) Ja tez mialem fiolet - taki dosyc ciemny. Ale raczej w puszce byl fiolet!! Dziwne. A po przemieszaniu nic sie nie zmienilo ?

 

No i czy w razie czego da się jakiś barwnik tam wlać ????????

No i jak farba lateksowa to można do niej wlać inną lateksową białą celem rozjaśnienia ?????????

 

Najlepiej to by bylo kupic sama baze taka sama z tikurilli i dolac. Tam sa rozne bazy - niektore na bazie wody, inne na bazie jakiegos rozpuszczalnika (nazywaja sie chyba baza A, baza B, baza C itp) - idz do sklepu gdzie to mieszali, podaj numer i powiedza Ci jaka baza to mieszali - i sama baze kup :) Nie mieszalbym jej z inna biala farba bo cholera wie co z tego wyjdzie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś znalazłam na działce kopiec kreta......popatrzyłam na sąsiednie działki...i tam było ich kilkanaście...więc jakiś żywotni krecik tam buszuje, zastanawiam sie w zwiazku z tym czy nie położyć na całości działki czegos przeciwko, jakas włóknina czy siatka - robił ktoś coś takiego ?

 

PIES zalatwia sprawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poscie 179 ta forumowiczka wlasnie rozklada taką siatke....musze sie dowiedziec co to bo trawe ma na tym piękną

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?69925-Moj-kawa%C5%82ek-ziemi-a-na-nim-PRZYTULNY/page5

 

To wyglada na zwykla agrowloknine - przepuszcza powietrze i wode, nie przepuszcza chwastow :) Raczej bez wiekszego wplywu na trawke - to ze fajnie rosnie to pewnie zasluga dobrej ziemi ktora jest rzucona na gore :) Trawa ma krotkie korzenie - nie przerasta pewnie tej agrowlokniny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy znaczy kiedy ma zmieniac kolor - po pomalowaniu i wyschnieciu ? Ze niby wyglada inaczej w puszce niz na scianie po wyschnieciu? Hm... Sam nie wiem - moim zdaniem na scianie troche ciemnieje. Ale kolor jako tako zostaje taki sam :)

 

 

 

Hm :) Ja tez mialem fiolet - taki dosyc ciemny. Ale raczej w puszce byl fiolet!! Dziwne. A po przemieszaniu nic sie nie zmienilo ?

 

 

 

Najlepiej to by bylo kupic sama baze taka sama z tikurilli i dolac. Tam sa rozne bazy - niektore na bazie wody, inne na bazie jakiegos rozpuszczalnika (nazywaja sie chyba baza A, baza B, baza C itp) - idz do sklepu gdzie to mieszali, podaj numer i powiedza Ci jaka baza to mieszali - i sama baze kup :) Nie mieszalbym jej z inna biala farba bo cholera wie co z tego wyjdzie !!

 

 

A to może zciemnieje , zrobiłam próbę , na ścianie i zobaczę jutro.

Kurde zapytam czy zabarwić na inny odcień fioletu można jakimś pigmentem.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus zostaw luziowy walnij jakies motylki i bedzie slitasnie ;)

Pati a daj pozyc kretowi moze kiedys ci wyjdzie z kopca i powie "ah jo" ;)

Jutro jade po grunt chyba sie nie zgubie w boguszowicach jakby ktos chcial a nie chce mu sie jezdzic to niech walnie pm'ke to kupie (kurcze mam nadzieje ze ma dlugi termin waznosci bo na razie gruntowac nie zamierzam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus zostaw luziowy walnij jakies motylki i bedzie slitasnie ;)

Pati a daj pozyc kretowi moze kiedys ci wyjdzie z kopca i powie "ah jo" ;)

Jutro jade po grunt chyba sie nie zgubie w boguszowicach jakby ktos chcial a nie chce mu sie jezdzic to niech walnie pm'ke to kupie (kurcze mam nadzieje ze ma dlugi termin waznosci bo na razie gruntowac nie zamierzam)

 

ja dzis podpytalam goscia od tynkow co sadzi o gruntowaniu gipsow i powiedzial ze zdecydowanie odradza !! ze najlepiej biala emulsja na rowno przejechac i po temacie ... ponoc po gruntach zostaja smugi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile musialoby byc narzuconej ziemi na taką agrowloknine?? zeby bylo OK tzn. np polozyc po calosci agro... i potem ziemia i elegancki trawnik

 

Ale po co Ci ta agrowloknina? Pozycz glebogryzarke, przemiel wszystko, poloz na to 5-10cm dobrego czarnego humusu i tez bedzie piekny trawnik. Szkoda kasy na agrowloknine - ona sluzy zupelnie czemu innemu - wlasnie m.in. temu zeby nie rosla trawa np. na skarpach gdzie trudno o koszenie, a wycinasz tylko dziury i sadzisz iglaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci ta agrowloknina? Pozycz glebogryzarke, przemiel wszystko, poloz na to 5-10cm dobrego czarnego humusu i tez bedzie piekny trawnik. Szkoda kasy na agrowloknine - ona sluzy zupelnie czemu innemu - wlasnie m.in. temu zeby nie rosla trawa np. na skarpach gdzie trudno o koszenie, a wycinasz tylko dziury i sadzisz iglaki ;)

 

tez nad tym myslalem, ale to jest pole po uprawie - 2 lata temu i mam pewne obawy czy przypadkiem po zasianiu trawu nie zaczną z niej wyrastac ,,,, wiesz jakies takie przerosty po pszenicy i jakies inne chwasty. Ale dzieki za porade,,, zobaczymy co tam w tym roku bedzie rosnąć :) może a nóż bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...