Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Na razie jeszcze jestem w fazie projektu - planuję pełny. A ty jaki? Jesteś zadowolony ze swojej ekipy? Jeśli tak to prześlij namiary jeśli możesz.

 

Pełnego nie polecam, sam taki chciałem, ale się wyleczyłem i skończyłem na wentylowanym, wiem że na lata mam spokój.

 

Niech ci projektant zaprojektuje stropodach wentylowany ukryty za ścianą attykową (ogniomurem), spadek min. 5%, kupujesz więźbę, deskowanie bierzesz ze stropów (i tak wydasz na deski szalunkowe pełno kasy, potem je przynajmniej wykorzystasz), dajesz wełnę kominki wentylacyjne itp. itd. Mogę tak długo ;), bo temat wałkowałem przez pół roku.

 

W którym miejscu pozwolili się wybudować płaski dach, bo plan miejscowy prawie nigdzie tego nie pozwala ?

 

Ekipę od dachu miałem b. dobrą, ale nie tanią, mogę polecić, ale robotę mają na kilka miesięcy do przodu (są z Katowic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

ja barwinka wlasnie na skarpy dam ...mam fioletowy i rozowy

 

Ja fioletowy - sporo dostalem ale on ponoc b. szybko rosnie (do metra rocznie) i b. latwo go rozmnazac, a pozatym jest tez tani wiec mozna sie szarpnac i kupic na wieksza powierzchnie odrazu :) Choc zalecaja sadzic w rozstawie 30x30cm czyli na 1000m2 wychodzi... 10 tys sadzonek he he :D Kupic to jedna sprawa ale zasadzic to, to lekka makabra. Chyba lepiej z nasion probowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skarpę to chcę dać jakieś ostrokrzewy, ale tam nikt nie chodzi i właśnie o to mi chodzi :) żeby wcale tam nikt nie chodził :)))

 

Ale pojechałam.

 

Ja sobie zasadzilem 1m za moim ogrodzeniem wierzbe energetyczna.. Co 20cm, w dwoch rzedach. Tam, gdzie jest mokro - juz peki zaczynaja sie zielenic - jak sie rozkreci to do wakacji bedzie juz z tego maly plotek :-) Ale to w lesie, na dlugosci jakichs 150mb. Od tamtej strony lubia lazic rozne lebki na ogniska. A samo ogrodzenie wlasnie pomalu konczymy - dwumetrowa zielona siatka, na gorze z drutem kolczastym :D Z domu wogole tego plotu nie widac (za duzo drzew i za duza roznica poziomow) wiec nie bedzie wygladac jak w oswiecimiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zasadzilem 1m za moim ogrodzeniem wierzbe energetyczna.. Co 20cm, w dwoch rzedach. Tam, gdzie jest mokro - juz peki zaczynaja sie zielenic - jak sie rozkreci to do wakacji bedzie juz z tego maly plotek :-) Ale to w lesie, na dlugosci jakichs 150mb. Od tamtej strony lubia lazic rozne lebki na ogniska. A samo ogrodzenie wlasnie pomalu konczymy - dwumetrowa zielona siatka, na gorze z drutem kolczastym :D Z domu wogole tego plotu nie widac (za duzo drzew i za duza roznica poziomow) wiec nie bedzie wygladac jak w oswiecimiu ;)

 

 

Właśnie z tegoż powodu chcę ostrokrzewy, , jakoś nie widzę tej wierzby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tegoż powodu chcę ostrokrzewy, , jakoś nie widzę tej wierzby :)

 

Czemu nie ? Na jesien scinam do 15cm i z kazdego pedu wyrasta 5 nowych. Po 3 latach pedy grubieja do 3-4cm i przy takim rozstawie tworzy sie mur nie do przejscia :) Przy okazji z tego co zetne na jesien zrobie jeszcze trzeci, a moze i czwarty rzad (w rozstawie co 20cm).

 

U mnie wierzba rosnie jak glupia - w 2007 scialem do zera wszystkie wierzby jakie rosly dziko na koncu dzialki - w tym roku tam patrze a wszystkie wierzby maja juz po 8m, grube pnie i wielkie korony - a to nie sa energetyczne wiec rosna stosunkowo wolno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnego nie polecam, sam taki chciałem, ale się wyleczyłem i skończyłem na wentylowanym, wiem że na lata mam spokój.

 

Niech ci projektant zaprojektuje stropodach wentylowany ukryty za ścianą attykową (ogniomurem), spadek min. 5%, kupujesz więźbę, deskowanie bierzesz ze stropów (i tak wydasz na deski szalunkowe pełno kasy, potem je przynajmniej wykorzystasz), dajesz wełnę kominki wentylacyjne itp. itd. Mogę tak długo ;), bo temat wałkowałem przez pół roku.

 

W którym miejscu pozwolili się wybudować płaski dach, bo plan miejscowy prawie nigdzie tego nie pozwala ?

 

Ekipę od dachu miałem b. dobrą, ale nie tanią, mogę polecić, ale robotę mają na kilka miesięcy do przodu (są z Katowic).

 

Katowice-Ligota. Wszystkie domki dookoła mają płaskie dachy. A dlaczego nie polecasz pełnego? Napisz coś więcej. Jak masz jakieś zdjęcia z budowy dachu to podeślij na maila [email protected] I te namiary na ekipę też możesz wysłać:) A co z Twoją firmą budowlaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie ? Na jesien scinam do 15cm i z kazdego pedu wyrasta 5 nowych. Po 3 latach pedy grubieja do 3-4cm i przy takim rozstawie tworzy sie mur nie do przejscia :) Przy okazji z tego co zetne na jesien zrobie jeszcze trzeci, a moze i czwarty rzad (w rozstawie co 20cm).

 

U mnie wierzba rosnie jak glupia - w 2007 scialem do zera wszystkie wierzby jakie rosly dziko na koncu dzialki - w tym roku tam patrze a wszystkie wierzby maja juz po 8m, grube pnie i wielkie korony - a to nie sa energetyczne wiec rosna stosunkowo wolno ;)

 

No ełaśnie tego rośnięcia "jak goopia" się boję :)))

 

Chcę żeby to było niskie :) i ciężkie do przejścia.

Wierzba mi się kojarzy z drzewem dużym, a jak znam siebie to nie będzie mi się chciało tego ciąć.

 

Mea ja Ci mogę powiedzieć gdzie dostaniesz za darmoszkę do nasadzenia :)))

Poczekaj aż Adam będzie ścinał :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowice-Ligota. Wszystkie domki dookoła mają płaskie dachy. A dlaczego nie polecasz pełnego? Napisz coś więcej. Jak masz jakieś zdjęcia z budowy dachu to podeślij na maila [email protected] I te namiary na ekipę też możesz wysłać:) A co z Twoją firmą budowlaną?

 

Pełnego nie polecam, bo nie oddycha, potencjalny problem z odprowadzenie wilgoci, poczytaj w necie, jest bardzo dużo materiałów, sam musisz wgłębić się temat, jak każdy budujący Polak ;), ew. mogę ci coś podpowiedzieć.

 

Ekipę budowlaną szuka się raczej w okolicy, moi byli z Rybnika-Zwonowiec, super ekipa, ale tak daleko na pewno nie będą jeździli,.

Firma dekarska Bartosz i Tomek Giel, ul. Motyli 15 z Katowiec, profesjonaliści, ale ceny mają dość wysokie, ale ja na dachu nie oszczędzałem a miałem pewność, że dobrze zrobią. Poszukaj w googlu, znajdziesz do nich telefon, powiedz że Michał z Rybnika polecił ;), na wrzesień, październik powinni mieć termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...