Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

adam jak zaczynali powiedzial mi tak: "co zniszcza na budowie placa z wlasnej kasy!!"

 

Hmm, zauważyliście już taką prawidłowość w trakcie budowy, kupując np. okna, drzwi, itp. itd. i zlecając inne prace, że tzw. sprzedawcy (czyli ci co maja dobrą gadkę) mówią, że wszystko będzie super, że w ogóle profesjonal i pięknie i nic tylko palce lizać, gościu da się lubić kompetentny,szczery i w ogóle swój gość...

 

A potem wchodzi kadra wykonawcza (czytaj łekipa) i się okazuje, że lekka kaszana, że oni to co pan od markłetingu powiedział, to o dupę rozczać, bo chłopcy jakoby tak trochę inaczej na temat patrzą i lubią kaszankę odwalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie w przypadku oknoplastu ekipa u mnie byla super ... troche marudzili na wymurowanie otworow ale mieli racje i nie mozna bylo im zarzucic ze odwalaja maniane ... no ale takiej marudy jak mi sie teraz trafila tom jeszcze nie miala ... no ale jak pan dostal opierdziel w piatek a potem jeszcze sie okazalo ze narobili szkod to wczoraj nawet slowem sie do mnie nei odezwal !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta woda sie nie przejmuj ... widocznie goscie maja sporo pracy :D

swoja droga moi goscie co mi przylacza robili sa rewelacyjni !! pracowali dlugo w wodociagach a teraz pracuja na rydultowach a popoludniami robia fuszki takie jak u mnie :) no i jedyni ktorzy nie kazali mi rozkopywac drogi !! stwierdzili ze po tylu latach an grubie wiedza jak drazyc tunele :D

 

irb poza tym wy dopiero zaczynacie :) widzisz tomek - muraz teraz jest rozchwytywany tak ze jak go poprosilam zeby mi zaszalowal schody to musialam go miesiac przekonywac !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze...jutro mam wylewki w piwnicy....i nie wiem czemu tak mnie to stresuje że cos sie spierniczy...jakieś rady ?

i ile w końcu trzeba odczekać zeby bezpiecznie po nich chodzić, płytki 4 tygodnie ale zwykłe chodzenie i wietrzenie pomieszczeń ?

dla tych co chcą osobno zamawiac robocizne i materiał - na 100m2 potrzebują 2,5 tony cementu i 14 ton piachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze...jutro mam wylewki w piwnicy....i nie wiem czemu tak mnie to stresuje że cos sie spierniczy...jakieś rady ?

i ile w końcu trzeba odczekać zeby bezpiecznie po nich chodzić, płytki 4 tygodnie ale zwykłe chodzenie i wietrzenie pomieszczeń ?

dla tych co chcą osobno zamawiac robocizne i materiał - na 100m2 potrzebują 2,5 tony cementu i 14 ton piachu

 

Na drugi dzien mozesz po nich bez problemu chodzic :) A wietrzyc dopiero po 4 tygodniach - no chyba ze chcesz wietrzyc i dodatkowo polewac woda ale to sie mija z celem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi dzien mozesz po nich bez problemu chodzic :) A wietrzyc dopiero po 4 tygodniach - no chyba ze chcesz wietrzyc i dodatkowo polewac woda ale to sie mija z celem ;)

 

serio na drugi dzień ? bo instalator chce mi wejść po 3 dniach zeby skończyć a ja raczej nie chce mu pozwolić...czyli nie otwierac okien przez 4 tygodnie, nie mam drzwi miedzy piwnicą a parterem i garażem ale to mam nadzieje nie problem...

ktoś - chyba adiqq-pisał żeby położyc folie to tak szybko nie wysychają.....tak ? czy coś pokręciłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strop wczoraj wylany BUD BET po 14 skończył, czyli to była ich ostatnia wizyta na działce.

17m3 weszło,

Dzisiaj juz lałem chyba z 10 razy ha ha też mam lekkie pęknięcia troche mnie to zmartwiło jedne większe drugie mniejsze. Nie mam takiej folli duzej wiec co chwile ide go podlewac.

 

Nie mow hop ze ostatnia wizyta ;-) Ja jeszcze ich potem zamawialem do wylania betonu na plyte tarasowa i bede jeszcze pod fundamenty roznych murkow. Jak sobie policzysz cement i kruszywo to budbetowy beton wychodzi taniej, a jakosci w porownaniu do betonu kreconego w betoniarce - nie ma o czym mowic! No i ta robota.. A oni sa spoko - mozna sie z nimi dogadac na nawet niewielkie ilosci betonu. Ja zamowilem 4m3, a przywiezli chyba z 6. Zaplacilem za 4m3, a pompe i transport dali gratis - przez to ze u nich wczesniej wzialem te paredziesiat kubikow na stropy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati - ja osobiście polewałem wylewki wodą i przykrywałem folią, żeby za szybko nie wysychały.....po 2 tygodniach sciągnąłem folie, ale dalej nie wietrzyłem. Wietrzyć zacząłem dopiero po 4 tygodniach - zgodnie z wytycznymi ktore dostałem od firmy co mi miała robić PC (podłogówke też robią). Jeszcze nawet mi pisali żeby okna pozasłaniać, żeby wylewki równomiernie wysychały :)

Aż tak ?? ale kiedy zacząłeś po nich chodzić ? bo długo musiały być mokre przy takim postępowaniu

ja na szczęście nie mam okien od południa tylko od wschodu i północy ale i tak spuszcze rolety dla pewności....dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strop wczoraj wylany BUD BET po 14 skończył, czyli to była ich ostatnia wizyta na działce.

17m3 weszło,

Dzisiaj juz lałem chyba z 10 razy ha ha też mam lekkie pęknięcia troche mnie to zmartwiło jedne większe drugie mniejsze. Nie mam takiej folli duzej wiec co chwile ide go podlewac.

 

ja tez tak myslalam przy ostatnim stropie ... potem jeszcze lalam wieniec, tydzien temu schody i fundamenty pod murki ... i obawiam sie ze to moze jeszcze nie byc koniec :)

 

a najbardziej mnie rozbawila Matematyka pana Wiktora z budbetu ... zamawialam 3m3 ... powiedzial ze cena z transportem /bez pompy/ 250zl za kubik ... olac niech bedzie - zamowilam ... dzien przed wylewaniem dzwoni do mnie ze musi doliczyc postoj gruszki !!! no to ja wqrw i do niego ze mi juz cene podniosl za transport i to konkretnie :D a on na to ze policzy mi beton za 210 jak normalnie i doliczy 100 za postoj beczki :D wyszlam na tym 20 zl do przodu ... niby nic ale PO CO BYLO KOMBINOWAC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mow hop ze ostatnia wizyta ;-) Ja jeszcze ich potem zamawialem do wylania betonu na plyte tarasowa i bede jeszcze pod fundamenty roznych murkow. Jak sobie policzysz cement i kruszywo to budbetowy beton wychodzi taniej, a jakosci w porownaniu do betonu kreconego w betoniarce - nie ma o czym mowic! No i ta robota.. A oni sa spoko - mozna sie z nimi dogadac na nawet niewielkie ilosci betonu. Ja zamowilem 4m3, a przywiezli chyba z 6. Zaplacilem za 4m3, a pompe i transport dali gratis - przez to ze u nich wczesniej wzialem te paredziesiat kubikow na stropy :-)

 

tak tak masz racje ale już raczej takiego grubego lania nie będzie, super jest ta ekipa z BUD BET Maciek co leje i wibruje i pan Władek ze stettera :-) ja teraz godzinkę spokój i czas na F1 i biegnę polać beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysmy ostatnie zalewanie na budowie mieli w 2009 ale teraz jak chwicilismy sie plotu to od razu powiedzialem ze fundamenty beda lane tylko wylacznie z gruchy, niezaplacona robota w porownaniu do betoniarki. Wg obliczen mialo byc 13 m3 i tak w razie "W" gosc ktory dowodzi laniem betonu w Lubarze wylał najpierw jedna gruche, potem policzyl ile braklo i zamowil drugą, dojechala i zalali resztę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...