Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę rybnicką!!!

Czy ktos z Was zna firmę budowlaną DANBUD z Bystrej k.Bielska Białej ,może komus budowali.Mam od nich bardzo ciekawą ofertę na budowę domu w stanie deweloperskim(promocja na ten rok) i szukam osób którym budowali a najlepiej u nas na Śląsku ,bo mam na działce szkody górnicze.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinki sa dobre bo jak miejscami ciaśniej układasz rurki a także na zakrętach one lubią sie podnosić...a tak spinki je trzymają, na to decha albo osb przykryta cegła i po pewnym czasie sie układaja tak jak powinny

 

Są bardzo pomocne ,bez nich ani rusz bym powiedziała .My nimi spinaliśmy też styropian ,wtedy nie przesuwał się i można g było odpowiednio ciasno ułozyć,bez szczelin.

 

Co do foli - to na parterze tam gdzie nie ma podłogówki kładlismy pod i na styropian.

Na pietrze tylko na styropian (tam gdzie nie ma podłogówki)

Na podłogówke folia aluminiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto co znalazłem dla zainteresowanych wyrównywaniem ogródka:

 

ODDAM ZIEMIĘ-PILNIE!!!

ODDAM ZIEMIĘ Z WYKOPU.

ZIEMIA CZYSTA BEZ GLINY I PIACHU.

ZAŁADUNEK I TRANSPORT WE WŁASNYM ZAKRESIE.

ILOŚĆ OK.30 TON.

 

RYBNIK-ZEBRZYDOWICE

 

KONTAKT

606672386

 

 

źródło: http://www.rybnik.com.pl/ogloszenia,oddam-ziemie-pilnie-,ogl7-37-1-106703.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja robił poddasze w podłogówce to folii bym nie dawał,na partrze dodatkowej alu folii na styro bym także nie dawał.

Na parterze,gdyby była siatka pod wylewkę to rurki bym wiązał do siatki bez spinek.

 

... rurki nie powinny się stykać z siatką !!! to jest bardzo błędne rozwiązanie, jezeli ktos kladzie siatke i ona sie styka z PEX-ą. siatka winna byc gdzies w połowie wysokości wylewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
... rurki nie powinny się stykać z siatką !!! to jest bardzo błędne rozwiązanie, jezeli ktos kladzie siatke i ona sie styka z PEX-ą. siatka winna byc gdzies w połowie wysokości wylewki

Wyjaśnij proszę czemu nie powinny się stykać z siatką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to juz jakis konkret /znasz skutki uboczne mieszania gripexu z piwem ?? czegos szczegolnego mam sie spodziewac ??/

 

Z jednym piwkiem absolutnie zadnych skutkow ubocznych :) A gripex, bo zawiera pseudoefedryne (pochodna amfetaminy :D ktora czysci nos jak zadna inna - po 4-ech gripexach zatkany totalnie nos w pare minut bedzie suchutki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do folii alu, to tez musisz dac, zeby beton ci niepowchodził w styro:) rozumie oszczednosci oszczednosciami ale pewnych rzeczy nie powinno sie przeskakiwać :)

 

oszczednosc na foli to zadna oszczednosc ... pytanie jaki jest sens ukladania np aluminiowej folii jak sie nie robi na pietrze podlogowki ??

 

albo zapytam inaczej...

 

jakie warstwy ukladac na pietrze jak nie mam podlogowki ... gdzie i jaka folia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze ostatecznie zdecydować się na na ekipe do wylewek.

Czy jest ktoś oprócz Adama, komu robił wylewki Olszar i nic się nie stało. Z moich obserwacji :

a) u Ewy - klawiszowała

b) u Maćka - w rogu sie podniosło - nie pamiętam o ile

c) u copeca - na poddaszu w rogu klawiszowało, ale tam ponoć podwiewało

d) u kolegi - po położeniu po m-cu na wylewce płyt kartonowo-gipsowych pękła w salonie (nie wiem, czy to normalne, ale co jakby ktoś chciał dużą szafę dębową, tez nie wytrzyma)

tak więc kogo macie ewentualnie sprawdzonego, że robi równiutkie wylewki i po czasie nic się nie dzieje.

Podajcie ewentualne namiary i ceny

 

Ps. Mea - kto u Ciebie będzie robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

b) u Maćka - w rogu sie podniosło - nie pamiętam o ile

...

 

nie tak :) u mnie rogi byly niedoszlifowane ale to nie byl problem w doslownie 5 minut flexem z tarcza diamentowa zalatwilem problem, te drobne rzeczy nie wplynely na jakosc i drugi raz tez bym ich wzial! albo inaczej zamontowal okna i drzwi i wylal anhydryt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. Mea - kto u Ciebie będzie robił?

 

ekipa od p Adama ... czy tez Sylwka /bo to chyba on dowodzi w tej firmie .../ robili u gabrysi i jest zadowolona jedyny mankament to to ze trzeba znosic pana Sylwka ktory gra mi na nerwach tak konkretnie ze jak go widze to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera ... a ostatnio jak zaczal mi z teoria ze zrobie sobie gejzer na dzialce to juz mu kazalam sie zamknac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie upewniłem się że dobrze kombinuję. Na parterze folia bud., styro, alufolia, rurki i wylewka. Na piętrze bez folii bud.

Nie pasują mi tylko te spinki. Przecież żeby rurki tym przymocować to trzeba poprzebijać tę alufolię?! Jak się to ma do jej szczelności?

 

Mea-jak nie robisz podłogówki to kładziesz po prostu styro, na to zwykłą folię izolacyjną i zalewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...