Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

"54kWh zgromadzonej energii wiecej " ale żeby zgromadzić tyle więcej tej energii to chyba tez trzeba więcej jej dostarczyć, za darmo tam nie dojdzie. Nie myslę, żeby wyłaczać kondensat, tylko żeby sobie pykał na niskiej temp. Przypuszczam, że masz rację, a że ja tego pojąć nie mogę to już mój problem. Ale idąc tym tokiem to mam wrażenie, że gdyby na posadzkę tradycyjną przykleić 2 cm parkietu litego to akmulacja byłaby jeszcze większa - to po co zalecają płytki. Mam nadzieję, że jakbyśmy się zdecydowali na anhydryt to da się tak zaprogramować ten kondensat, żeby mógł chodzić na optymalnych ustwieniach

 

"Lepiej jednak (dla Ciebie) jakby kondensat dzialal np. 12 godzin w ciagu doby na swoich optymalnych parametrach (na ktorych czuc wplyw kondensacji - tj. poprostu spala mniej gazu - produkujac zalozmy 5kW na godzine) niz jakby mial dzialac 6 godzin produkujac 10kW na godzine"

 

"ale wniosek jest taki ze majac akumulacyjny dom w praktyce mozesz sobie ta podloge ogrzewac dosc nierownomiernie, w roznym czasie,"

 

to jakby się wykluczało w moim przypadku - pomijam ewentualne awarie i kataklizmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

cena 36 zl/m2...wiec....6 zl drożej ?

a mała grubość-dla niektórych to wada dla innych zaleta, mnie akurat jest potrzeba mała grubość

a ze szybciej sie wychłodzi...ale też szybciej nagrzeje...a przy awarii mam kominek

 

Z tego co pamiętam u Jasek wyszło jakieś 5-5,5cm wylewki anhydrytowej a 4,5cm było w promocyjnej cenie 36zł,i jak wyliczyłem sobie jego m2 i kwotę to wyszło mi że zapłacił jakieś 46zł/m2.Też chciałem te wylewki ale kasa tak szybko ucieka z konta że już mnie na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to w końcu jest z tymi dodatkami do wylewki tradycyjnej: wystarczy tylko ten plastyfikator i włókna szklane bez maty czy lepiej z matą?i czy na podłogówkę wystarczy wylewki 6,5-7cm?

 

ja planuje dac plastyfikator i wlokno bez siatki !! no i srednio 6,5 cm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj dom prawie opisales;) Tyle ze cokol mam z tynku zywicznego (kuleczki) zamiast z klinkieru. Slupy przed tarasem mam jeszcze w stanie surowym (jak i taras). Do tego zapomniales tylko o opasce z granitu dookola domu ktora bede w tym roku dziabal ;)

 

http://szyna.civ.pl/IMG_0613.jpg

 

Okna koniecznie biez orzech!! Zloty dab jest IMHO przereklamowany. Nie ma jak orzeszek :)

pozdr.

 

:wave: tego szukałam :D dziękuję bardzo za to zdjecie!!!!!! cieszę się tym bardziej ze macie okna orzechowe! Jakoś bardziej mi się podobają, ale nie wiedziałam jak to będzie razem wszystko się komponowało. I myslałam ze będę musiala to wszystko ozywic złotym dębem. a tu taka miła niespodzianka!

cokół z płytek klinkierowych mam w projekcie,choc też wolałabym taki jak wy macie,bo i ładne i wiecej pieniedzy w kieszeni zostanie ;)

tyle ze nie wiemy co zrobic ze slupami, czy jako jedyne zrobic z klinkieru (no komin tez ale to sie nie liczy;) poza tym jeszcze jest donica przy tarasie zrobiona z klinkieru) czy jednak zrobic je z silikatu (nim budujemy) i otynkowac.

jak robicie te swoje (bo ja slepa i nie widze na zdjeciu jak sa zrobione:rolleyes:) ? i z czego taras i wejscie do domu?

a poza tym nie macie dziennika? a macie gdzies jeszcze więcej zdjęc waszego domu>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kto sie pisze na to spotkanie 10 ?? bo ja mam w planach impreze na ten dzien i musialabym wiedziec czy ja odwolywac czy nie ??

 

acha pan Paplinski pisal do mnie ze wziolby ze soba eksperta budowlanego zeby nmozna bylo mu zadawac pytania !! :) wiec moze sie zainteresuja tematem ci co wlasnie zaczynaja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to w końcu jest z tymi dodatkami do wylewki tradycyjnej: wystarczy tylko ten plastyfikator i włókna szklane bez maty czy lepiej z matą?i czy na podłogówkę wystarczy wylewki 6,5-7cm?

 

Co fachowiec, to inna opinia. Napisz sobie na priv do "janzara" - forumowy specjalista od wylewek. Wg nie go na ogrzewanie podłogowe nie daje się siatki, a grubość wylewki jest uzależniona od grubości styropianu. w moim przypadku 20 cm styro powinnam mieć min. 10 cm wylewki. Niestety tyle miejsca nie mam. dlatego zastanawiam się nad tymi anhydrytowym. Gdyby czas sie cofnął, dałabym 15 szarego i grubszą wylewkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to w końcu jest z tymi dodatkami do wylewki tradycyjnej: wystarczy tylko ten plastyfikator i włókna szklane bez maty czy lepiej z matą?i czy na podłogówkę wystarczy wylewki 6,5-7cm?

 

wg mnie 6,5 - 7 cm to jest ok. Minimalna ilosc jaka powinna byc i jaka jest zalecana przez producentow systemow grzewczych to 5 cm.

Im grubsza wylewka tym lepsza jej akumulacyjność

 

A jesli chodzi o siatke to w pomieszczeniach o normalnym obciążeniu, nietrzeba jej dawać jeśli bedziesz miec włókna. Aczkolwiek jak dasz to na pewno niezaszkodzi. Natomiast w pomieszczeniach o zwiekszonym obciążeniu typu garaż zalecane jest aby dać siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wave: tego szukałam :D dziękuję bardzo za to zdjecie!!!!!! cieszę się tym bardziej ze macie okna orzechowe! Jakoś bardziej mi się podobają, ale nie wiedziałam jak to będzie razem wszystko się komponowało. I myslałam ze będę musiala to wszystko ozywic złotym dębem. a tu taka miła niespodzianka!

cokół z płytek klinkierowych mam w projekcie,choc też wolałabym taki jak wy macie,bo i ładne i wiecej pieniedzy w kieszeni zostanie ;)

 

Nie daj sie zwiesc - cokol z klinkieru wychodzi taniej :D Samo polozenie tynku zywicznego to ponad 30 pln / m2 plus tynk drogi, a zuzycie podawane przez producentow o kant d**y mozna rozwalic - z poczatkowych 20 wiaderek doszedlem do blisko chyba 28 ;) A jedno wiaderko cos 140 pln.. Klinkier wychodzi taniej ale ja nie mialem miejsca na niego (mialbym male problemy przy wykuszach no i sam cokol zrobilem tylko 5cm schowany - po przyklejeniu klinkieru zostaloby 1-2cm i nie wygladaloby to za fajnie). Jak chcesz robic klinkier to IMHO trzebaby zostawic ok 10cm roznicy w cokole (tj. np. styropian na scianach fundamentowych czy piwnicznych - 10cm, a styro na domu - 20cm :)

 

tyle ze nie wiemy co zrobic ze slupami, czy jako jedyne zrobic z klinkieru (no komin tez ale to sie nie liczy;) poza tym jeszcze jest donica przy tarasie zrobiona z klinkieru) czy jednak zrobic je z silikatu (nim budujemy) i otynkowac.

jak robicie te swoje (bo ja slepa i nie widze na zdjeciu jak sa zrobione:rolleyes:) ? i z czego taras i wejscie do domu?

 

Sam jeszcze nie wiem z czego ;) Taras planujemy drewniany - malniety lakierobejca oczywiscie na ciemny orzech :) A wejscie do domu? Nie rozumiem ? Przed wejsciem bedzie granit wszedzie - na chodnikach i podjezdzie :)

 

a poza tym nie macie dziennika? a macie gdzies jeszcze więcej zdjęc waszego domu>?

 

http://szyna.civ.pl/gallery2

 

W dziale "rozne rozniste" w miare aktualne fotki (z zimy :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam, dzieki za zdjecia :) Naprawdę świetny domek :)

 

czyli jesli słup z klinkierki to i cokół też,nie>? sam słup to by głupio wyglądał?

 

a teraz cos w zwiazku z podłogówką. trochę moze i głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi :)

jak sie robi wylewki, mając polozoną podłogówkę to czy jest mozliwosc uszkodzenia w trakcie jakiejś rurki? nie wiem, nadepnięciem czy cóś. bo w sumie jakby cos sie zaczęło dziać to pewnie pół podłogi do kucia w poszukiwaniu winnego miejsca..

mielismy juz uzgodnioną podłogówkę,a własnie mi mąż z takim cudem wyskoczył:mad: znacie choc jeden przypadek gdzie komus sie cos zepsuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam, dzieki za zdjecia :) Naprawdę świetny domek :)

 

czyli jesli słup z klinkierki to i cokół też,nie>? sam słup to by głupio wyglądał?

 

a teraz cos w zwiazku z podłogówką. trochę moze i głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi :)

jak sie robi wylewki, mając polozoną podłogówkę to czy jest mozliwosc uszkodzenia w trakcie jakiejś rurki? nie wiem, nadepnięciem czy cóś. bo w sumie jakby cos sie zaczęło dziać to pewnie pół podłogi do kucia w poszukiwaniu winnego miejsca..

mielismy juz uzgodnioną podłogówkę,a własnie mi mąż z takim cudem wyskoczył:mad: znacie choc jeden przypadek gdzie komus sie cos zepsuło?

 

zdarzaja sie tacy magicy co zadeptaja podlogowke ale osobiscie testowalam na moich licznych kilogramach i wiem ze trzeba sie postarac zeby calkiem zagniesc rurke !! trafisz pewnie na takich fachowcow od podlogowki co ci powiedza ze nie daja gwarancji na to ze wylewkarze nie zniszcza rurek i ze tylko oni moga zrobic wylewke i wtedy masz gwarancje - bulszit !!! /tu sie klania konkretna rybnicka firma ktora ma taki wlasnie system a cena wylewek u nich siega cen 6 cm anhydrytow!!!!/ w takiej sytuacji najlepiej zmienic instalatora od podlogowki i samemu wybrac wylewkarzy :) oprocz "oslawionego" olszara ciagle testujemy juz tez sprawdzona ekipe lubarowa /czy tez okolo lubarowa/ i jest jeszcze ze 2 innych co potrafia to dobrze zrobic wiec nie ma co sie martwic na zapas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwieksza wada to cena (pewnie ze 2 x drozej od miksokretowych) i mala grubosc, a przez to nizsza akumulacyjnosc. Na poddasze sam bym zrobil anhydrytowe bo zalezy mi na kazdym centymetrze ale na parterze nie ma jak dobrze zrobione wylewki cementowe 7-8cm. Akumuluje to zdecydowanie wiecej ciepla, a ja swoja chatke chcialem (i mam) bardzo akumulacyjna - dzieki temu wlasnie przy ew. awarii ogrzewania mam cieplo w domu jeszcze przez pare dni :)

pozdr.

 

ja uwazam duza akumulacyjnosc badziej za wade niz zalete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
masz nasze kolory elewacji, chyba tez pojdziemy w biel i szarosc

Macie moje kolory elewacji ;)

Ja tam pójdę w lekką kość słoniową(ekri)+czerń matowa+dąb bagienny(orzech ?) :)

U Adama naprawdę ładnie to wygląda...

ja uwazam duza akumulacyjnosc badziej za wade niz zalete

Z oczywistych względów duża akumulacyjność jest dla mnie dużą zaletą :)

P.S.

Daga&Adam-no cóż,teraz ja się z Tobą w pełni zgadzam co do akumulacyjności,niezależnie od źródła ciepła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to w końcu jest z tymi dodatkami do wylewki tradycyjnej: wystarczy tylko ten plastyfikator i włókna szklane bez maty czy lepiej z matą?i czy na podłogówkę wystarczy wylewki 6,5-7cm?

 

u nas wszedzie siatka i wlokna, nie zastanawialem sie nigdy co dawac bo firma dawala wszystko w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...