Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no ja myslalam ze wlasnie w wylewce juz ma byc caly syfon schowany !! bo jak to potem polaczyc z kanalizacja ...

 

Przy robieniu wylewek zostaw w nich klocek styropianowy z wyprowadzonym odplywem - klocek potem wyciagniesz i bedzie miejsce na osadzenie odplywu i podlaczenie go do kanalizacji :)

 

Ja mialem tak zostawione:

 

http://szyna.civ.pl/gallery2/main.php?g2_itemId=1976

 

Tuz pod styropianem wystawal mi kielich rury fi50 kanalizacyjnej.

 

Potem pozostala przestrzen zaciepiesz zwykla wylewka betonowa, przykryjesz klejem i kaflami i nie bedzie sladu :) Syfonu nie osadzasz przy robieniu wylewek bo on jest "zintegrowany" z odplywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupiłem identyczny tylko w innym rozmiarze ale u innego allegrowicza -było taniej niż u zosi,na aukcjach ma wystawione kilka odpływów ale w ofercie posiada chyba wszystkie-trzeba zadzwonić.

http://allegro.pl/odwodnienie-prysznicowe-aco-wave-niski-z-kol-885-i1647164463.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia, no zazdroszczę tej pierwszej nocy:) I przereklamowana czy nie, to jednak noc w SWOIM domu :)

My to na razie noc w swoim blaszaku mozemy spędzić :D

Adam, rozumiem ze pisząc,ze ten Twój tynk na cokole jest droższy niz klinkier,to masz na mysli materiał+ robocizna? czy tylko sam materiał jest drozszy?

 

Miałam wam napisać o tym co i z czego budujemy.

 

1. działka 12,75 a. o minimalnym nachyleniu. w kształcie prostokąta 20x60 (było powyzej 20, ale musielismy troche "oddac" na drogę), wszystkie media na działce (oprocz gazu,którego nie ma w ogole)

2. bryła budynku na rzucie prostokąta. od str. poł.- zach. taras, wejscie główne od str północnej. bez garaży w bryle domu. powierzchnia uzytkowa z kotłownią 190 m2. dach będzie czterospadowy symetryczny, 30 stopni z małym wykuszem oraz podcieniami (wejscie do budynku i taras), dom parterowy z nieuzytkowym poddaszem.

3. w planach mamy:

-budować z silikatu plus ocieplenie styropianem

-dach Braasa celtycka lumino brązowa lub grafitowa

- podłogówka w całym domu

- piec na ekogroszek

- rekuperator

- odkurzacz centralny

- brak kominka (nie kręci nas to:) )

- kuchnia oddzielona od salonu drzwiami przesuwnymi (nie kręcą mnie otwarte kuchnie- mam taką w bloku i starczy)

 

więcej grzechow nie pamiętam. konkrety typu grubość styropianu moge napisac jak kto chętny, ale to juz wymaga konsultacji z Szanownym Małżonkiem :)

 

dzisiaj dostalismy juz projekt po poprawkach,które musiał zrobic. w związku z tym jutro składamy wniosek o pozwolenie. szkoda ze te poprawki były bo tydzien nam uciekł. ale w sumie lepiej teraz niz jakby potem nas co chwilę wzywali :) dom mamy prosty, zgodny z wszystkimi wytycznymi więc do miesiaca powinno byc pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutino78 Witamy :)

 

Nie martw się jeszcze nie jedna noc przed Wami, przed nami zresztą też :p Tak to jest jak się buduje 25 km od miejsca zamieszkania, a chce się urodzinki "opić" przy grillu :) Trzeba kombinować, a jak już dach jest, okna są i cieplutko w nocy to dlaczego by nie skorzystać. W trójkę na dwuosobowym materacu (ja, mąż i Młody) jakoś daliśmy radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialiście już temat kostki brukowej? jakiś czas temu było trochę dyskusji na ten temat, ale pamiętam z tego tylko tyle, że Adam będzie robić sam granit ;)

interesują mnie ceny samej kostki jak i robocizny...

bede robić w Max-Budzie, ceny zaczynają sie od około 60zł/m2 najzwyklejsza kostka + 60zl/m2 robocizna...myslę ze do sporej negocjacji, wybór podłoży ogromny na miejscu na Gliwickiej naprzeciwko salonu Forda

ważne - na co zwracał mi uwage kierbud - żeby firma kładła kostke na piasku żużlowym z Utexu - nie wchodzą w to mrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutino - rozumiem, że pisze kobieta; 78 -to rocznik (nie byliście jeszcze na spotkaniu grupy, a jakoś musze sobie Was wyobrazić - no chyba, że podjadę na działke Was zobaczyć ;)

 

- działka 12,75 a. o minimalnym nachyleniu. w kształcie prostokąta 20x60 - czyli domek na szerokość ok. 12 m?

- powierzchnia uzytkowa z kotłownią 190 m2 - no to dosyć duży domek, ile pokoi (ja mam z kotłownią ok. 139 m +24 m garaż)

- budować z silikatu plus ocieplenie styropianem - my mamy poroterm

- dach Braasa celtycka lumino brązowa lub grafitowa - my ceramiczny Nelskamp

- podłogówka w całym domu - u nas tak samo

- piec na ekogroszek - u nas gaz

- rekuperator - tez ma byc

- odkurzacz centralny - nie mamy

- brak kominka (nie kręci nas to ) - tez nie mamy, jest tyko jeden komin w kotłowni; byc może w celu wystroju zrobimy biokominek

- kuchnia oddzielona od salonu drzwiami przesuwnymi (nie kręcą mnie otwarte kuchnie- mam taką w bloku i starczy) - tez mamy oddzielną

 

- dzisiaj dostalismy juz projekt po poprawkach - chcecie jeszcze w tym roku rozpocząć budowę? jaki strop planujecie w domu?

 

tak wygląda nasza parterówka

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/2fbe54bd8493ede122c0cbb5f634de3b,10,19,0.jpg

 

a taki ma układ w środku

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/38713694eb0d42c6b412544e25973c8d,10,19,1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bdan, rutino78 to nick mojego męza, ale zeby nie pisać z dwóch, to dostałam ustną zgodę na wykorzystywanie jego nicka do swoich celów:)

78 to rocznik mojego męża

mój to 83 :)

jak jeszcze bardziej chcesz sobie nas wyobrazic to mąż ma 185cm a ja 168cm :D

 

a teraz lepiej zajmę się dziećmi, a konkrety napisze mąz;)

EDIT: (mąż)

witam. dom jest dłuugi i wąski (22x12metrów), kształt wymuszony kształtem działki.

duży pokój, sypialnia, mały gabinet, dwa pokoje dziecięce i 20metrowy pokój z aneksem kuchennym dla mojej mamy. Stąd te 190metrów podłóg.

Temat stropu przewijał się od roku. W końcu przekonano mnie do monolitycznego. Podobno nie jest to droższe od drewnianego (płyty KG i wełna między legarami, na to jakieś dechy), a o niebo stabilniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mamy monolit - jedynie w miejscu garderoby jest zostawiony otwór, jakby ktoś w przyszłosci chciał robić schody i zagospodarowywać górę (w garażu też nie mamy betonowego,dlatego, że garaż nie będzie ogrzewany i nie chcieliśmy, by wychładzał się strop od garazu)

 

W jakim wieku masz dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. w planach mamy:

-budować z silikatu plus ocieplenie styropianem

-dach Braasa celtycka lumino brązowa lub grafitowa

- podłogówka w całym domu

- piec na ekogroszek

- rekuperator

- odkurzacz centralny

- brak kominka (nie kręci nas to:) )

- kuchnia oddzielona od salonu drzwiami przesuwnymi (nie kręcą mnie otwarte kuchnie- mam taką w bloku i starczy)

 

więcej grzechow nie pamiętam. konkrety typu grubość styropianu moge napisac jak kto chętny, ale to juz wymaga konsultacji z Szanownym Małżonkiem :)

 

JEJEJEJEJE nareszcie ktos kto NIE MA KOMINKA !!!!!

 

przygotuj sie psychicznie ze kazdy fachman czego by sie nie tknal to zapyta "a kominek gdzie??" ja w takiej sytuacji powiem NIE MA I NIE BEDZIE !!!

 

a co do "konsultacji z szanownym malzonkiem" poczekaj jeszcze chwile a obudzona o 2 w nocy bedziesz recytowac zapotrzebowanie na materialy i koszty robocizny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Temat stropu przewijał się od roku. W końcu przekonano mnie do monolitycznego. Podobno nie jest to droższe od drewnianego (płyty KG i wełna między legarami, na to jakieś dechy), a o niebo stabilniejsze

Monolityczny jest zdecydowanie droższy od drewnianego.Na drewnianym mam tylko 2,5m3 belek stropowych czyli ok.2-2,5tys.zł,płyt nie licz,bo w monolicie musisz tynkować co na jedno wyjdzie,ocieplenie dajesz w obydwu jednakowe.

Jeśli chodzi o stabilność to konstruktor nawet mimo III kat.szkód górniczych zostawił mi drewniany,za to mam wieniec bogaty ;)

Bdan,jaki macie kąt nachylenia dachu bo ze zdjęcia wynika jakaś taka wysoka parterówka.

Tak sobie porównuję przyszłościowo do swojej bo będę miał 30st i nie wiem czy nie za ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...