Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

a my mamy pytanko do tych co maja zamiar tej zimy palic eko-groszkiem :)

 

slyszal ktos jakies "plotki" gdzie warto sie zaopatrzyc na ta zima ?? która kopalnia ??

 

julian ... drogi ale najlepszy ... chwalowice sie skiepscily /biora kiepskie poklady i spieka sie wegiel zamiast sie palic/

 

 

Hej potrzebny mi jest damowy program do projektowania wnetrz... gdzie szukać?? Wiem ze kiedys było na stronie IKEA ale jak teaz to wygląda??

pro100 /szukaj demo i cracka do niego ... polecam chomika!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rutino 78

rutino78 [quote= Miałam wam napisać o tym co i z czego budujemy.

 

1. działka 12,75 a. o minimalnym nachyleniu. w kształcie prostokąta 20x60 (było powyzej 20, ale musielismy troche "oddac" na drogę), wszystkie media na działce (oprocz gazu,którego nie ma w ogole)

2. bryła budynku na rzucie prostokąta. od str. poł.- zach. taras, wejscie główne od str północnej. bez garaży w bryle domu. powierzchnia uzytkowa z kotłownią 190 m2. dach będzie czterospadowy symetryczny, 30 stopni z małym wykuszem oraz podcieniami (wejscie do budynku i taras), dom parterowy z nieuzytkowym poddaszem.

3. w planach mamy:

-budować z silikatu plus ocieplenie styropianem

-dach Braasa celtycka lumino brązowa lub grafitowa

- podłogówka w całym domu

- piec na ekogroszek

- rekuperator

- odkurzacz centralny

- brak kominka (nie kręci nas to:) )

- kuchnia oddzielona od salonu drzwiami przesuwnymi (nie kręcą mnie otwarte kuchnie- mam taką w bloku i starczy)

 

Witam w gronie zwolenników parterówek. My też w lipcu lub sierpniu rozpoczynamy budowę (Wniosek o PNB złożony). Dom wg projektu Studia Atrium Sfinks III o pow 150 m2 w tym garaż 2 - stanowiskowy 36m2. Działka prostokąt o wym. 21x 70, dom o wym 22 x 10. Dach czterospadowy o nachyleniu 30 stopni. Poddasze nieuzytkowe. Bez piwnicy. Strop drewniany => k - g.

W planach:

- ściany z porothermu 25 cm + 20 cm styro

- dachówka ceramiczna czarna, grafitowa, czarno-brązowa, (jak znam moją żonę to kolor będzie się zmieniał ale tylko w tych kolorach)

- dwa kominy = 1 do kominka w salonie, 2 w kotłowni (systemowe lub z pełnej cegły)

- podłogówka w całym domu + drabinki w łazience, wc i pralni

- pompa ciepła lub w wersji ekonomicznej piec na ekogroszek

- wentylacja mechaniczna z rekuperacją

- kuchnia otwarta na salon ale bez przesadyzmu

- odkurzacz centralny

- c.w.u - grzana solarami lub pompą ciepła powietrze - woda (zależy od kasy posiadanej w m omencie instalacji i cen)

Paterówki mają minusy i plusy nie będę ich opisywał ale w naszym przypadku jest wiecej plusów. Pozdrawiam

Ps. Wg jakiego projektu budujecie dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda nasza parterówka

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/2fbe54bd8493ede122c0cbb5f634de3b,10,19,0.jpg

 

bdan całkiem fajna parterówka a kolor dachówki jak dla mnie bomba o czymś takim myślę. Zapisałem sobie w notatkach nazwę tej dachówki co by nie zapomnieć. Okna to chyba orzech jeśli mnie wzrok nie myli. O jakim kolorze tynku zewnętrznego myslicie. My planujemy coś w stylu ecri lub bardzo jasnej szarości moja małża nazywa to złamaną bielą ale dla mnie to jasnoszary. Cokół ciemno szary lub coś podobnego do koloru okien a te maja byc orzech. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian ... drogi ale najlepszy ... chwalowice sie skiepscily /biora kiepskie poklady i spieka sie wegiel zamiast sie palic/

 

no własnie w zeszłym sezonie mielismy Juliana i był super ,,, nawet cena była ok , bo 585,, a teraz SZOK 680 zł.

 

Tak mi przynajmiej dzis mówił gosc co nam przywozil w zeszlym roku eko prosto z gruby i mówił żeby w tym roku se wziąść Bobrek ??? ktoś cos słyszał o tym eko, ponoc tanszy bo 630 zl

 

gdzies czytałem ze pare sezonów temu był shit, ale ponoc sie poprawil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie w zeszłym sezonie mielismy Juliana i był super ,,, nawet cena była ok , bo 585,, a teraz SZOK 680 zł.

 

Tak mi przynajmiej dzis mówił gosc co nam przywozil w zeszlym roku eko prosto z gruby i mówił żeby w tym roku se wziąść Bobrek ??? ktoś cos słyszał o tym eko, ponoc tanszy bo 630 zl

 

gdzies czytałem ze pare sezonów temu był shit, ale ponoc sie poprawil :)

 

wiesz co z weglem jest tak ze jakosc zalezy od parametrow pokladu ... jak kopalnia bierze kilka lat te same poklady to sie jakosc w miare utrzymuje ale to tak jest ze co poklad to ten wegiel jest roche inny ... widze po naszym ... jest okres jak idzie bomba sciana i w ciemno mozna brac do palenia a jest tak ze wiecej kamienia i popiolu jest jak wegla i wtedy sa spieki, problemy z popiolem i slabo sie pali ... dlatego trzeba na biezaco pytac !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewo - okna są w kolorze słoty dąb, ja chciałam jaśniejsze; muszę zrobić aktualne fotki z bramą garażową. Do do elewacji też myslałam o złamanej bieli, ale nieopodal miejsca gdzie mieszkam, mają zrobione taką elewację (ecri, złamana biel) ale mają białe okna, ciemny dach i jakoś mnie to nie zauroczyło. Tak więc chyba najlepiej gdzieś na żywo zobaczyc kolor, który nam się marzy.

 

rutino - bardzo przestronny domek, nie chcecie mieć osobnej łazienki dla gości? szkoda, że nie macie opcji gazu,bo jakby bya opcja czystszego opalania to w kotłowni mozna by zrobić pralnię albo w tym pomieszczeniu obok kuchni (i wtedy byłaby z oknem) a z łazienki odciąć trochę i zrobić na pół taką garderobę jakby wnękę przy wiatrołapie i małe WC,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewo66, czyli w podobnym czasie zaczynamy i podobne mamy załozenia :) Ciekawe co nam z nich wyjdzie ;)

mamy projekt indywidualny, ale bazujący na jednym katalogowym

 

Bdan, własnie ta Twoja dachówka jest czarna?

Nie chcielismy łazienki tylko dla nas. Miała byc w innym miejscu, ale były z tym jakieś problemy i w koncu machnelismy na to ręką. juz to zaakceptowalismy i jest ok. a gazu to tu jeszcze moze dlugo nie być więc jest jak jest. co do pralni to bedzie wentylacja mechaniczna, więc mysle ze da radę w tym miejscu co jest :)

 

Preem, coś Ty wczoraj temu chomkowi ciąnął?? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my mamy pytanko do tych co maja zamiar tej zimy palic eko-groszkiem :)

 

slyszal ktos jakies "plotki" gdzie warto sie zaopatrzyc na ta zima ?? która kopalnia ??

 

Pewnym namiarem jest firma znajdująca się w Niedobczycach na Rymerze koło ciepłowni mają tam eko wymieszany z trzech kopalń jest drogi ale raczej pewny i z gwarancją bo są autoryzowanym sprzedawcą kompani węglowej brałem z tam tąd 3 razy i było ok. , Gwarancję również daje firma znajdująca się w Wilczej bodajże są autoryzowanym sprzedawcą Katowickiego Choldingu węglowego. Chwałowice mają eko za 550 zł ale bez nazwy eko, chodzi tu o to że gruba nie daje na to żadnej gwarancji gdyż pokład jest bardza zróżnicowany i może kaloryczność zmieniać się z dnia na dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...