Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

powiem ci tak jak nie masz chopla co do palenia w kominku to ja mowie po co robic sobie w salonie kotlownie ... mam wentylacje wiec kominy sa zbedne a drogie :) no i kominek zajmuje w cholere miejsca w salonie ktore chetnie zagospodaruje np biblioteczka :)

 

to raz, a dwa to jedno miejsce mniej do czyszczenia:D

 

Jasek, ale ileż można z tymi romantycznymi wieczorami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pati, twoje chwaściory to nic w porównaniu do moich. Walcze jestem w trakcie pierwszego koszenia od x lat - masakra......mam dość spory obszar, co trawa sięga mi do pasa i dodatkowo na tym jakieś pnącza poprzyklejane...prawie jak dzungla ;)

 

mam to samo z boku i z tyłu gdzie nie było nic robione....chaszcza takie ze strach wejść...bo ja sie kleszczy panicznie boje...wiec najpierw powalczą herbicydy a potem ja ;)

 

Jasek...przyłączam sie do opcji romantyczne wieczory :) uwielbiam trzaskający ogień któy juz sam z siebie wprowadza fajną atmosfere...poza tym to dodatkowe źródło ciepła

 

netmar - bardzo ładna elewacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Mea a te romanticzne wieczory przy kominku mhmhm sie rozmarzylem ;) BTW wczoraj widzialemu u znajomego jak 'fajnie ' ociepla poddasze firma i przestrzegam nie dajcie sobie walnac drugiej warstwy welny zanim nie obejrzycie pierwszej bo takich baboli jak zrobili (a jestem dyletantem bo wiem tylko tyle ile wyczytalem no i cos tam juz sam zrobilem) a juz tekst goscia ze te dziury to i tak zakryje druga warstwa bezcenne juz nie mowiac ze nie wypuscili mu welny za murlate 'bo po co'.

 

a moze napisz jeszcze ku przestrodze co to za wspaniala firma!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze jest coś za coś , nie ma innej drogi :))

 

dlatego kazdy robi tak by mu było najwygodniej.

 

My w sezonie zimowym palimy prawie każdy dzien, a że piec w starej norce jest jaki jest , to często pootwierane drzwi na taras, bo bysmi się spiekli :)).

W nowym mam nadzieje, że gazowy kociołek sam sie wyłaczy kiedy bedzie trzeba :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raz, a dwa to jedno miejsce mniej do czyszczenia:D

 

Jasek, ale ileż można z tymi romantycznymi wieczorami ;)

 

nie dosc ze mniej do czyszczenia to i mniej mozliwosci syfienia wszystkiego dookola !! drzewo trzeba skladowac, popiol wynosic ... jak myslicie kto by to robil ?? poza tym znam lepsze sposoby na spedzanie romantycznych wieczorow :) niekoniecznie w salonie gdzie nas nawiedza tesciowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netmar, kolory domku super.

 

adiqq, majątku moze nie wydałeś, ale trochę jednak na to pewnie poszło :) wkład, obudowa, komin. I choc uwielbiam ogladać czyjeś kominki, wiele mi sie podoba, to jednak trzeba mocno przemyśleć czy jest on do szczęscia potrzebny we własnym domu.

 

a teraz mam takie pytanie, jako że jesteśmy na etapie czekania na PnB a w tym roku chcemy postawić SSO. czym mamy zająć się juz a z czym poczekać? co trzeba załatwiać duzo szybciej. kiedy mamy orientować sie w cenach ( zwłaszcza ze one co chwile sie zmieniają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest,że jedni wolą rybki a drudzy akwarium.My zawsze marzyliśmy o kominku,ja mogę siedzieć i patrzeć jak się ogień pali zamiast gapić się w telewizor.Zresztą u nas też dużo nie kosztował,sam wkład i trochę płyty,robocizna i wykonanie własne.

Pati a mogłabyś się pochwalić tymi matowymi kratkami do kominka i zdradź proszę gdzie je kupiłaś.Ten domek z tym szarym klinkierem,który wkleiłaś jest boski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabrysiu dlatego nigdy nie krytykuje tych co robia kominki ale tez nie lubie jak ktos za wszelka cene mi udowadnia ze powinnam kominek miec :) ja tam akurat lubie telewizor zwlaszcza jak mam cos czym moge zajac rece ... dlatego obowiazkowo w kuchni sie tv znajdzie :) no i bedzie tez w sypialni :) no i w salonie ... mam spore zaleglosci /ktore ciegle sie powiekszaja/ w ogladaniu filmow ... wiadomo jest budowa :) ale ciagle jest zelazko i deska do prasowania wiec co jakis czas skreslam pojedyncze pozycje z listy "do ogladania" :)

ze nie wspomne o tym ze mamy PS3 :) i oboje lubimy czasem pograc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dosc ze mniej do czyszczenia to i mniej mozliwosci syfienia wszystkiego dookola !! drzewo trzeba skladowac, popiol wynosic ... jak myslicie kto by to robil ?? poza tym znam lepsze sposoby na spedzanie romantycznych wieczorow :) niekoniecznie w salonie gdzie nas nawiedza tesciowa :)

 

 

no w Twoim przypadku, to czasami popiół mogłaby Ci wynieść teściowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a teraz mam takie pytanie, jako że jesteśmy na etapie czekania na PnB a w tym roku chcemy postawić SSO. czym mamy zająć się juz a z czym poczekać? co trzeba załatwiać duzo szybciej. kiedy mamy orientować sie w cenach ( zwłaszcza ze one co chwile sie zmieniają).

 

zacznij od tego ze musisz przygotowac teren budowy: prad, garaz, woda ... musisz znalezc geodete do wytyczenia, koparke /beda ci potrzebne n samym poczatku wiec warto poszukac czy ktos blisko nie ma takiego sprzetu .../ no i drzewo do szalunkow ... wbrew pozorom to ciezki temat !!

 

kolejny temat to wyceny materialow i wykonawcy ... wykonawcow warto zaklepac sobie wczesniej !! potem bedzie ci zalezalo na czasie i beda cie ciagnac po kieszeni !!

co do wycen materialow skorzystaj z rad tu budujacych i uderzaj do kilku firm, potem napuszczaj jednych na drugich ze to ten inny zrobil ci lepsza oferte i wogole ... to ci sie oplaci na cala budowe ... potem bedziesz juz dobrym klientem jednej firmy i beda ci dawac zdecydowanie najlepsze ceny :) ze swojego doswiadczenia i twojej lokalizacji budowy uczep sie handlobudu bo bedziesz miala w miare dobry dojazd od nich i wogole :) ale nie daj sobie wcisnac pierwszej wyceny /chyba ze bedzie naprawde dobra/ tylko targuj sie ile wlezie :)

 

proponuje ci zebys usiadla z projektem i sama przeliczyla ile bloczkow i jakich ci trzeba /dodaj 20%/ bo firmy lubia liczyc po swojemu i roznie z tym jest ... mi bloczkow betonowych policzyli zdecydowanie za malo /mimo ze murowalam mniej niz w projekcie/ a porotermow kilka palet za duzo !!

 

acha skoro nie robisz piwnicy to dogadaj temat przylaczy wody, kanalizacji ew gazu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w Twoim przypadku, to czasami popiół mogłaby Ci wynieść teściowa :)

 

nawet sobie nie zdajesz sprawy z tego ile ja bym sie przy tym nasluchala !!! dziekuje wole NIE ... juz slucham marudzenia ze sobie kuchnie full polysk zamowilam ... ale kuchnia to moje krolestwo i nic jej do tego !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea Ty bedziesz mieszkać z teściową i bedziecie mieć wspólna kuchnię? może wygospodaruj dla niej jakiś osobny aneks kuchenny przy jej, co mielibyście trochę "intymności" (ona i wy)

 

niestety nie ma takiej mozliwosci ... ciegle sie ludze ze moze w koncu tak sie obrazi ze dopelni tej obietnicy ze sie od nas wyprowadzi ... narazie traktuje to jako swoja podreczna grozbe a ja jej zawsze powtarzam ze "mama obiecuje obiecuje a i tak nic z tego nie wynika" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaszalalem, dalem w lazience halogeny w jednej lini po przekatnej lazienki :) ciekawe jak bedzie oswietlalo?!

 

Ci powiem ze ja mam w lazience ~8-10m2 - 5szt. halogenkow 50W rozlozone rownomiernie - i jak jeden sie przepalil to zrobilo sie ciemno i nierownomiernie!! Jak mozesz to doloz jeszcze po bokach tej linii po halogenku zeby bylo rownomiernie :-) Halogeny jednak swieca dosyc punktowo (no bez przesady - nie tak jak LEDy ale na pewno nie tak jak standardowa zarowka!). PS. Nie mam okna w tej lazience wiec jest tam ogolnie ciemniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam śliczny domek!

Jaką macie dachówkę (kolor i firma) bo bardzo mi się podoba.

 

Dzieki :) Dachowka to Roben Monza Plus - grafit - dosc tania jak na ceramike! Swego czasu ludzie na nia kleli (ze cztery lata temu) ale ostatnio ucichlo - musieli poprawic jakosc. Przynajmniej na moja dekarz nic nie narzekal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa i jeszcze.....pokażę wam mój piękny zielony taras :D mam takie chwaściory ze za chwile mnie tam widać nie bedzie...kupiłam Roundapa i psika - w piątek od rana walka z chwastami :)

http://img96.imageshack.us/img96/6170/20110607162212702.jpg

 

Z Roundupem ostroznie - to niezbyt zdrowa chemia (po ostatnim przegranym procesie musieli wymienic etykiety - zniknelo "biodegradowalny" ... ) - przynajmniej dzieciakow nie wpuszczaj na te 3-4h w okolice, po oprysku :) Prosciej i zdrowiej byloby to przekopac i polozyc agrowloknine przez ktora sie chwasciory nie przebija. A wczesniej skosic zwykla podkaszarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, twoje chwaściory to nic w porównaniu do moich. Walcze jestem w trakcie pierwszego koszenia od x lat - masakra......mam dość spory obszar, co trawa sięga mi do pasa i dodatkowo na tym jakieś pnącza poprzyklejane...prawie jak dzungla ;)

 

Zamow se z kolka rolniczego goscia z kosiarka talerzowa na ciagniku. Zaplacisz stowke i Ci skosi calosc w godzine - wiecej Cie wyjdzie paliwko do kosy spalinowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy jakie kina domowe? Bo ja mam (yamaszke), uzywam codziennie i nie zamienilbym w zyciu na glosniki telewizorowe :)

 

my jechalismy dluuugo na amplitunerze kenwooda ale ostatnio mezus zapodal nowego soniacza i mucha nie siada !! odpada od sciany jak sie to wlaczy :) bajer i gra non stop !! jak nie przy tv to p[rzy calej reszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...