Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

nalepiasz na ud (miedzy ud a sciana) a po cholere nie wiem wyczytalem ze ma byc, ja sie na tym nie znam, wiem tyle ile wyczytam.

 

no wlasnie ja tego nigdzie nie wyczytalem, moze tak jak Adam pisze, ze do scianek dzialowych ale tego tematu nie drazylem bo mi nie byl potrzebny. na laczeniach sciana syfit daje gzymsiki styropianowe, zeby sie nie bawic w extra wykonczenia. dobrze sie montuje i maluje, procz tego znosnie wyglada

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/d636957831913c85dfe3150bf0ddc44c,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pati ja dzis mialam koparke na budowie i tez sie rozmarzylam kiedy ja tam zrobie jakis porzadek zeby w koncu rozplantowac ziemie i miec jakis trawnik !! no ale juz i tak lepiej wyglada ... jest troche uprzatniete przed domem, taras nabral docelowego ksztaltu i jest gdzie wysypac piasek na wylewki !!

 

acha macie nmiar na jakas sensowna ekipe do wylewek ?? bo juz mam dosc pana Adama i jego wielkiego kolegi Slawka ... moja cierpliwosc ma wymiar skonczony wiec dajcie jakis namiar kto by mi szybko przyjechal i zrobil piwnice !!

 

a mi jak 2 koparki rozkopaly tydzien temu plac to do dzisiaj nie moge znalezc nastepnej z autem, zeby dokonczyc dzielo bo wszystko rozkopane ;/

 

a moze macie jakiegos koparkowego z autem do wywozki na juz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak z ta tasma akustyczna jest, Stalid tez pisal zeby podkleic (w koncu to pare zl za 30m jest) wiec kleje na rigipsie tez pisza zeby ja dac, majatek to nie jest wie chyba lepiej przykleic.

Dzogurt jedynie rusztowanie na stempelkach bo masz rozne wysokosci (tesciu mi zakazal pare sztuk sprzedawac wlasnie po to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tego nigdzie nie wyczytalem, moze tak jak Adam pisze, ze do scianek dzialowych ale tego tematu nie drazylem bo mi nie byl potrzebny. na laczeniach sciana syfit daje gzymsiki styropianowe, zeby sie nie bawic w extra wykonczenia. dobrze sie montuje i maluje, procz tego znosnie wyglada

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/d636957831913c85dfe3150bf0ddc44c,10,19,0.jpg

 

fajne te gzymsiki, tak czysto to wygląda....jakie one mają wymiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jasniej mea? niebardzo rozumiem co szalujesz do wylewek?

 

np mam taka dupna dziure na przelot obok komina ... tak 30x30 cm ... musze to jakos zatkac co by mi tam beton nie uciekl!!! i wlasnie zastanawiam sie jak to zrobic !!

 

no i schody ... krawedz przy ostatnim schodku trzeba jakos zastawic ... na gorze musze dolac 10 cm "podestu" zeby bylo gdzie umocowac balustrade bo chlopaki to skiepscili na etapie stropu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tego nigdzie nie wyczytalem, moze tak jak Adam pisze, ze do scianek dzialowych ale tego tematu nie drazylem bo mi nie byl potrzebny. na laczeniach sciana syfit daje gzymsiki styropianowe, zeby sie nie bawic w extra wykonczenia. dobrze sie montuje i maluje, procz tego znosnie wyglada

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/d636957831913c85dfe3150bf0ddc44c,10,19,0.jpg

 

Akryl, kubek z woda i duza iloscia plynu do naczyn i jedziesz z koksem uzywajac palca wskazujacego :) Naroznik wyglada bomba - tez sie da malowac, jest elastyczny, nie peka, mimo ze jest lekko zaokraglony to na tyle malo ze z dolu wyglada jak oryginalny spoko kancik :)

 

Zdjecie pogladowe z mojego przedpokoju:

 

http://szyna.civ.pl/kancik.jpg

 

Wystarczy ze zostawisz tam 1-3mm szpare. Samo polozenie i "uformowanie" akrylu trwa jakies 10 sekund na metr - poltorej dlugosci - na pewno zdecydowanie szybciej niz klejenie tego styropianowego pieronstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np mam taka dupna dziure na przelot obok komina ... tak 30x30 cm ... musze to jakos zatkac co by mi tam beton nie uciekl!!! i wlasnie zastanawiam sie jak to zrobic !!

 

Masz taka gore styropianu w chaupie i pewnie sto scinkow do wywalenia, a sie zastanawiasz :-) Podocinaj kawalki tak zeby mialy 30cm dlugosci i powciskaj w dziure. Jak masz styro 5cm a dziure 30cm to 6 takich kawalkow obok siebie i finito.

 

A zakonczenie schodow to zwykla deska - to nie musi byc zrobione nawet szczegolnie mocno - miksokretowe "wylewki" nie stawiaja prawie zadnego oporu na taki szalunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, no to przyszedł czas nauczyc sie negocjować ;)

 

Tak w ogole to jak was czytam, to kompletnie nie wiem o czym piszecie:jawdrop: Mam nadzieję,ze z czasem wszystkiego sie dowiem i za półtorej roku to ja będę mogła innym doradzać ;) Chyba ze wy juz od zawsze wszystko wiedzieliscie:D

Całe szczęscie że mąż mądrzejszy mi się trafił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole to jak was czytam, to kompletnie nie wiem o czym piszecie:jawdrop: ...

 

HE he podobnie ja mam :D tak to juz jest ze wiekszosc naszych rybnickich form. są juz dalekich nam etapach .... pozostaje nam jedynie czytac ...czytac, czytac i czerpac wiedze z ich doswiadczenia :)

 

rutino78 Dla pocieszenia napiszę ze przyjdzie i na nas kiedys taki czas co głowki pelne wiedzy i sloganu budowlanego będą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...