Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Mam pytanie

 

czy ktoś widział, słyszał wie ?????

 

Wentylator wyciągowy ze światłem od razu

 

Taki jak w łazienkach ale żeby zintegrowana była z nim lampa

 

coś się komuś obiło o oczy,

na gwałt szukam

 

ja mam taki, po prosru zasila sie go z obwodu oswietlenia tylko musisz miec oswitlenie na 230v zamiast 12v bo wentylatorki ida bez transformatora :) procz tego jest sznurek, ze mozna go wylaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

hehe ... dobree :) ale to nic ,,, uwierzcie mi, nasi sąsiedzi kilka lat wstecz poszerzyli sobie drogę wjazdową na swoją posesje kosztem naszego pola. Pole ma 22,5 m szerokosci, a tak de facto mialo 21. I tak sobie jezdzili kilka lat po ich drodze i części naszego pola. "graniczok" wiec był w polowie drogi wjazdowej. W czasie kiedy zaczelismy budowe to postawili słup fi 100 w granicy i pociągli do góry pola wzdłuż granicy sznurek i powiedzieli ze niemamy prawa jezdzic samochodami ciężarowymi po ich drodze. to jest dopiero numer. Kiedys jak przyjechał kierowca z OBI i pomylil sie i wjechal przed płotem zamiast za płotem to sąsiad - pajac wyleciol na dwór i zaczał sie drzec ze mo stąd spier.... . Także mają niezle pojechane :)

 

ja mam za to super sasiadow i to wszystkich w kolo bez wyjatku! czasami wyglada tak jakby chcieli zebym sie wprowadzil szybciej niz ja sam, jak ide o cos poprosic to jakbym dal sygnal pozarowy ;d jak nie bylo pradu a sasiad widzial, ze montuja okna to sam od siebie wyciagnal na plac 2 agregaty i takich sytuacji bylo duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas, odpukać, na razie sąsiedzi bardzo fajni. Jedni z nich sprzedali nam działkę. I jak ostatnio bylismy na działce, bo nam blaszak mieli przywieźć, to sąsiedzi od razu zapraszali na kawkę, zajęli się naszym starszakiem. Poza tym chcieli zebysmy blaszak do momentu złozenia zostawili u nich,zeby nikt nam go nie gwizdnął itp.

Mam nadzieję ze to juz się nie zmieni ;)

 

Mea, ty mi ostatnio dałaś wytyczne co robić (acz pytanie do wszystkich). Czy warto juz teraz rozmawiać z hurtowniami przy załozeniu ze zaczynamy w sierpniu? czy lepiej poczekać ten miesiać jeszcze. Chciałam zadzwonic do hurtowni ale pewnie zawsze mówią ze teraz jest taniej, a potem bedzie drozej ;) I chce wiedziec jak to naprawdę wygląda. No a poza tym gdyby jednak teraz to czy mi to przetrzymaja do tego sierpnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, ty mi ostatnio dałaś wytyczne co robić (acz pytanie do wszystkich). Czy warto juz teraz rozmawiać z hurtowniami przy załozeniu ze zaczynamy w sierpniu? czy lepiej poczekać ten miesiać jeszcze. Chciałam zadzwonic do hurtowni ale pewnie zawsze mówią ze teraz jest taniej, a potem bedzie drozej ;) I chce wiedziec jak to naprawdę wygląda. No a poza tym gdyby jednak teraz to czy mi to przetrzymaja do tego sierpnia?

 

to jest tak ... my tez zaczynalismy w sierpniu a wyceny robilam juz w lipcu ... to troche trwa zanim sie to policzy i wysepi oferty ... a co do przetrzymania ... pytanie czy warto !! w ciagu roku cena cementu zmienila sie o 6 zeta na tonie - imho szkoda sobie zawracac tym glowe :D ale juz ceny bloczkow skakaly jak szalone!!

 

jesli chodzi o przetrzymanie - jak masz kase i zaplacisz to i rok beda ci to trzymac :D a jak chcesz zeby ci tylko "zablokowali ceny" to zapomnij :D ale z drugiej strony moze ceny pojda w dol w sierpniu :D ja na poczatku chcialam zaplacic poroterm na oba poziomy ale ze braklo mi kasy to zaplacilam parter .... a zima jak kupowalam na poddasze to mialam wieeeeele taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam za to super sasiadow i to wszystkich w kolo bez wyjatku! czasami wyglada tak jakby chcieli zebym sie wprowadzil szybciej niz ja sam, jak ide o cos poprosic to jakbym dal sygnal pozarowy ;d jak nie bylo pradu a sasiad widzial, ze montuja okna to sam od siebie wyciagnal na plac 2 agregaty i takich sytuacji bylo duzo

 

no to faktycznie, niezle, takich sąsiadow tylko pogratulować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sasiadami trzeba uwazac ;) Ja mam w sumie szesc domkow / sasiadow w okolicy - czesc juz mieszka, czesc jeszcze w trakcie budowy. Piec (+moj) domkow dogaduje sie ze soba idealnie - cos trzeba pozyczyc, pomoc, poradzic, pogadac, piwko wypic - zawsze sa chetni ;) A tylko z jednym mam kose i to taka konkret. A w czasie budowy bylo wszystko super - tez sobie pozyczalismy to bloczek, to cement, to sito etc :) Wszystko bylo dobrze dopoki sie nie ogrodzili i zamieszkali ;) Ale to takie typy zidiociale - widac juz po ich zbuczalych pyskach. Zebym to tylko ja z nimi mial kose to jeszcze by mozna pomyslec ze ze mna jest tez cos nie tak - ale wszyscy pozostali tez ich nie cierpia. Coz - zycie! Na szczescie mam ich po drugiej stronie drogi i nie granicze z nimi z zadnej strony plotem.

 

A moj piesek jak ich znienawidzil ho ho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto juz teraz rozmawiać z hurtowniami przy załozeniu ze zaczynamy w sierpniu? czy lepiej poczekać ten miesiać jeszcze. Chciałam zadzwonic do hurtowni ale pewnie zawsze mówią ze teraz jest taniej, a potem bedzie drozej ;) I chce wiedziec jak to naprawdę wygląda. No a poza tym gdyby jednak teraz to czy mi to przetrzymaja do tego sierpnia?

 

Teraz to wydaje mi się, że warto już poczekać. Zaczął się sezon więc ceny napewno poszły do góry. Później powinny spadać, choć to nie reguła. My kupiliśmy bloczki fundamentowe w lutym, kiedy wydawało się, że powinny być tańsze niż w sezonie budowlanym. Zaczęliśmy murować ściany w czerwcu, a cena bloczka była niższa niż w lutym. Takze nie ma na to reguły. My wychodzimy z założenia, że nie ma co kupować materiału z dużym wyprzedzeniem. No chyba, że trafia się naprawdę świetna okazja. W innym przypadku najważniejsze są negocjacje. Na początku znajdzćie hurtownie, która da Wam najniższą cenę, a potem trzymajcie się jej. Dla stałych klientów naprawdę dają dobre ceny.

 

 

Odnośnie sąsiadów, ja mam w sumie jednego za płotem, ale nie narzekam. Interesuje się budową, tym kto przyjeżdza jak nas nie ma, przynosi truskawki :D:D:D No i ma głośnego psa (bernardyna), który zawsze narobi hałasu gdy ktoś kręci się nam po placu.

Jakiś czas temu się uśmialiśmy, bo przyjechaliśmy na budowę a sąsiad do nas, że mamy się pospieszyć z tą budową, bo ludzie we wsi gadają, że to on stawia chałupę córce więc nie chce wyjść na takiego co się opiernicza :jawdrop: Także wesoło musi być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kleilem na najzwyklejszych klejach, kolega w lazience wszystko na mapei'ach, ale sam twierdzi, ze nie ma bardzo roznicy z tym, ze mapei troche drozszy

 

no ja tez chyba mapei, nie wiem tylko czy wystarczy półelastyczny czy wskazany elastyczny, 15 zeta na worku to spora różnica

 

aha Maciek - zamawiałam dziś płytki i wannę w Primo....dostałam takie ceny że sama w to nie wierzę :) OBI może sie schować że swoimi promocjami :) WSZYSTKO wezmę w Primo, dostałam kupę katalogów na weekend i coś wybiorę....tak ze dzięki za namiary bo sama bym tam nie wpadła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez chyba mapei, nie wiem tylko czy wystarczy półelastyczny czy wskazany elastyczny, 15 zeta na worku to spora różnica

 

aha Maciek - zamawiałam dziś płytki i wannę w Primo....dostałam takie ceny że sama w to nie wierzę :) OBI może sie schować że swoimi promocjami :) WSZYSTKO wezmę w Primo, dostałam kupę katalogów na weekend i coś wybiorę....tak ze dzięki za namiary bo sama bym tam nie wpadła ;)

 

jur welkom ;)

mi za miske, deske i umywalke policzyli kolo 1400zl, sciagnalem z ceneoza niewiele ponad polowe tej kwoty, baterie przysznicowa kludi i umywalkowa roca chcieli 1650 ja kupilem komplet kludi i w prysznicu tez termostat za 800zl, na kabinie tez ponad 300zl do przodu - nawet nie probowalem z nimi negocjowac bo raczej tyle by nie zeszli! porownaj ceny jakie Ci dali z ceneo? co do kleju to nie wiem czy elastyczny czy pol elastyczny ale worek kosztuje 46zl ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszam temat ktorego chyba jeszcze tu nie bylo ... odplyw wody w garazu !!! jak macie zrobiony ?? macie jakies korytka ?? jak je montowac ?? jak je ustawic i jak z nich zrobic odplyw ????

 

my mamy kratke centralnie w srodku garazu, a odplyw wychodzi na zewnatrz budynku. Docelowo jeszcze bedziemy dawac korytko wzdłuż bramy jak bedą układać kostkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...