Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

potem sie dziwic ze pociąg relacji rybnik-katowice musi 1,5 h jechać :p

 

Nie nie, nie w ten sposob nielegalne. Zdobyte legalna droga (po remoncie czy likwidacji torow np.), nie przez kradziez :) Z tym ze handel zuzytymi podkladami jest zabroniony z uwagi na ich b. duza toksycznosc - to badziewie jest wymazane (napuszczone cisnieniowo) olejem kreozotowym - substancja rakotworcza i same podklady stanowia niebezpieczny odpad ktory nadaje sie tylko do utylizacji. Dlatego radze uwazac przy kupowaniu na allegro bo tam pelno tego uzywanego badziewia!!

 

Nowe to oczywiscie insza inszosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ewus a na tarasie masz derwno - dobrze pamiętam ?

bo ja ciągle sie waham co do tarasu...chyba nie chce drewna...chyba chce płyty tarasowe i chyba schodki z podkładów kolejowych...i chyba kamyczki

 

....za dużo tych chyba :)

 

No jeszcze nie mam, na razie lezy drewno z więźby (będzie na konstrukcję) i położe na to deski modrzewiowe

 

Mamy w starym domu deski sosnowe i nam się podoba drewniany taras.

Czy za dużo to Ci nie powiem bo wyczucia u mnie brak totalnie.

sama robię wsio na wyczucie bez koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysmy kiedys podnajmowali dom i tam wlasnie wlascicie mial zrobiony taki podest z drzewa egzotycznego ryflowanego :) cieplutki, fajnie sie po nim chodziło.

Jednak teraz w domu mamy taras betonowy, juz okafelkowany i tez ma swoje plusy. Z czasem jesli kasa pozwoli to postawimy na nim ogród zimowy, potem ułożymy jakąś ścieżkę i gdzies dalej taki wlasnie podest drewniany :) ale to juz kiedys tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie te ceny robocizny to troche a nawet bardzo przesadzilas!!! cala robocizna sso u nas to okolo 47k :) jak masz takie rzeczy gadac w trojce to lepiej niech radio zostanie wylaczone :p

 

ja pomnozylam moje pierwotne /wyzsze/ ceny razy dwa z racji ze to dwukrotnie wieksza powierzchnia ... mi pierwotnie za strop liczyli za szalowanie ok 5-6k /zeszlam na 3,5/ a zbrojenie raz tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się pochwalić,że kupiliśmy panele te,które Adam polecał z allegro.Dzięki Adam. Byliśmy na miejscu,pooglądaliśmy na żywo i muszę przyznać,że te panele zupełnie inne w rzeczywistości niż na zdjęciach.

Padam dzisiaj,od wekendu walczę ze śnieżką grunt,mam nadzieję do niedzieli skończyć górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się pochwalić,że kupiliśmy panele te,które Adam polecał z allegro.Dzięki Adam. Byliśmy na miejscu,pooglądaliśmy na żywo i muszę przyznać,że te panele zupełnie inne w rzeczywistości niż na zdjęciach.

Padam dzisiaj,od wekendu walczę ze śnieżką grunt,mam nadzieję do niedzieli skończyć górę.

 

a gdzie to mozna na zywo poogladac ?? bo ja chetnie tez bym sie wybrala !!

 

a co wybraliscie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się pochwalić,że kupiliśmy panele te,które Adam polecał z allegro.Dzięki Adam. Byliśmy na miejscu,pooglądaliśmy na żywo i muszę przyznać,że te panele zupełnie inne w rzeczywistości niż na zdjęciach.

Padam dzisiaj,od wekendu walczę ze śnieżką grunt,mam nadzieję do niedzieli skończyć górę.

 

Co to za firma z Allegro od Adama? Moze sie Adam przypomniec? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie położenia rurek podłogówki; jaki jest minimalny rozstaw rurek, czy są takie normy. W małej łazience jest niewiele podłogi a o ile sobie przypominam, to Adrian coś pisał, że w łazience trudno mu nagrzać. Jaki odstęp można bezpiecznie zastosować

 

Nie ma minimalnego rozstawu rurek - realnie minimum to pewnie co ok. 3-4cm :-) Miejsca malo ale podloga z kafli doskonale to cieplo przewodzi. Ja mam co 10cm - miejscami zageszczone do 6-7cm. Ale ja mam lazienke bez okna i w srodku domu wiec tam nie potrzeba az tak "hajcowac". OZC + audytor CO mi wyliczyly co 10cm, tak zrobilem i jestem zadowolony :) Jak robisz brodzik z kafli to nie zapomnij o ogrzewanym brodziku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za firma z Allegro od Adama? Moze sie Adam przypomniec? :D

 

"Moja" (tzn. ja ja wynalazlem i polecam wszystkim - juz pare osob kupilo i wszyscy zadowoleni bo panele porzadne a duzo tansze niz w marketach czy innych specjalistycznych sklepach):

 

http://allegro.pl/sklep/7961611_kronotex?shop_id=7961611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma minimalnego rozstawu rurek - realnie minimum to pewnie co ok. 3-4cm :-) Miejsca malo ale podloga z kafli doskonale to cieplo przewodzi. Ja mam co 10cm - miejscami zageszczone do 6-7cm. Ale ja mam lazienke bez okna i w srodku domu wiec tam nie potrzeba az tak "hajcowac". OZC + audytor CO mi wyliczyly co 10cm, tak zrobilem i jestem zadowolony :) Jak robisz brodzik z kafli to nie zapomnij o ogrzewanym brodziku!!

 

 

Adam to malutka łazieneczka, wymiar podłogi to 120 x 200; praktycznie te rurki mamy juz rozłozone i daliśmy po 5. ale teraz "ciśnie mi się do głowy", tzn. takie natręctwa myslowe, jakie często mi się zdarzają z powodu budowy, że coś jest źle, że jednak mogliśmy dac rzadziej, chociaż te 7, 5. Mąż nie widzi problemu, ale ja bym to przepieła - i teraz kolejny dylemat, czy te rurki nie będa jakoć niebezpiecznie poprzeginanie, czy dac nowa rurkę, czy wykorzystac te i bardziej zagęścić w wiatrołapie, czy w ogóle to olać.

Czytałam opinie spec. z Wavina, że 7,5 nie powinno sie robić, bo to niebezpieczne zakrety dla rurek. A tu 5 na tak małej powierzchni poskręcane.

Co sądzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moja" (tzn. ja ja wynalazlem i polecam wszystkim - juz pare osob kupilo i wszyscy zadowoleni bo panele porzadne a duzo tansze niz w marketach czy innych specjalistycznych sklepach):

 

http://allegro.pl/sklep/7961611_kronotex?shop_id=7961611

 

Maja jakis sklepik i w Rybniku, bo na stronie widze tylko trzy lokalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to malutka łazieneczka, wymiar podłogi to 120 x 200; praktycznie te rurki mamy juz rozłozone i daliśmy po 5. ale teraz "ciśnie mi się do głowy", tzn. takie natręctwa myslowe, jakie często mi się zdarzają z powodu budowy, że coś jest źle, że jednak mogliśmy dac rzadziej, chociaż te 7, 5. Mąż nie widzi problemu, ale ja bym to przepieła - i teraz kolejny dylemat, czy te rurki nie będa jakoć niebezpiecznie poprzeginanie, czy dac nowa rurkę, czy wykorzystac te i bardziej zagęścić w wiatrołapie, czy w ogóle to olać.

Czytałam opinie spec. z Wavina, że 7,5 nie powinno sie robić, bo to niebezpieczne zakrety dla rurek. A tu 5 na tak małej powierzchni poskręcane.

Co sądzisz

 

Nie wiem jak Wy to macie ulozone ale prawidlowe ulozenie to meander w ktorym obojetnie jak zageszczone rurki maja zakrety maksymalnie 90stopni - mozesz zrobic rozstaw i co 2cm i bedzie prawidlowo. Numer jeden na tym zdjeciu:

 

http://www.esi-tech.com.pl/gfx/podlogowe_2.png

 

Jedynie srodek trzeba lekko poszerzyc zeby te dwa zakrety 180st nie byly takie ostre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...