Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Oj Madzia, wstyd normalnie, wiem. Ale jakoś nie mam czasu aby się za to zabrać. Obiecuję poprawę. Ostatni etap w dzienniku to strop nad parterem, a w chwili obecnej na okna czekamy :oops::oops::oops::oops::oops:

 

Ojj nieładnie :no: w takiej niepewności nas trzymasz, a tu ciekawość zżera :p

a skąd okna bierzecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna bierzemy z Bobrowników Będzińskich. Firma Expresokna. Cenowo bezkonkurencyjni, tu wszędzie za nasze okna liczyli ok 15 tyś., tam dostaniemy je za 10 tyś. Kilku naszych znajomych ma zamontowane ich okna i nie narzekają. Jest to bezpośredni producent więc i czas realizacji jest o wiele krótszy niż tu u nas. Wszędzie nam mówili, że ze względu na przesówkę i okno łukowe czas oczekiwania ok 4-5 tygodni. Tam okna będą max. do 2 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kredytobiorców - czy długo czekaliście na wypłatę kolejnych transz, chodzi mi o czas pomiędzy "obejrzeniem" wykonanych prac przez przedstawiciela a wpłynięciem pieniążków na konto?

 

O, w tym temacie jestem na bieżąco :) Inspektor z banku był na budowie w sobotę, w środę na koncie pojawiła się kolejna transza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, żyłka to porażka. My kupiliśmy podkaszarkę niedawno, właśnie z żyłką. Koszenia nią mamy niewiele, bo tylko tam gdzie nie wjedzie traktorek. Więcej czasu poszło na podciąganie tej żyłki niż na samo koszenie. Rwała się co chwilę. Następna podkaszarka tylko z nożem.

 

A to zalezy od mocy silnika kosy i grubosci zylki. Ja mam taka kose za 1,6k pln (dostalem w prezencie od ojca tuz jak kupilem dzialke ;) - moc kolo 2,5-3KM - wymienne koncowki - albo noz albo zylka. I ostatnio kosilem takie metrowe chwasciory i szlo jak burza - z tym ze mam wsadzona gruba zylke.

 

W kosach z markietu za 200-300 pln nawet nie da sie wlozyc grubszej zylki bo silnik nie wyrobi :)

 

Jezeli chodzi o takie sprzety to ja jestem zdania ze szajsu nie kupuje, chinszczyzne omijam. Kupuje raz, a dobrze, a nie co rok nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tak jak na zdjęciu nr 1. a kwestia jakiś oporów? Długość petli ok. 70 m

 

Jak masz jak na zdjeciu nr 1 to masz dobrze - niezaleznie jaki masz rozstaw rurek - te i tak sa pozginane pod dokladnie takim samym katem niezaleznie czy czy jest co 30cm czy co 5cm :) 70mb tez jest OK - do 100-120mb jest prawidlowo, dopiero potem opory zaczynaja przeszkadzac :)

 

Na pocieszenie Twoich natrectw moge powiedziec ze tez tak mialem - minie jak przyjdzie wylewka i rurki znikna z pola widzenia :-) Trzeba sobie myslec, ze i tak mamy 500% lepiej niz dom budowany pod sprzedaz przez developera - ten niedosc, ze nie robi dokladnie (bo wie ze zwykle nie trzeba - beton zaleje i nikt nie bedzie widzial ze rurki sa krzywo ;) to jeszcze stosuje zwykle najtansze materialy :) A domy jakos stoja i dzialaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kredytobiorców - czy długo czekaliście na wypłatę kolejnych transz, chodzi mi o czas pomiędzy "obejrzeniem" wykonanych prac przez przedstawiciela a wpłynięciem pieniążków na konto?

 

u mnie inspekcji brak, tylko zdjęcia na maila, kasa była do tygodnia....własnie czekam na ostatnią transzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a ja już myślałam,że w dziwnym banku mamy kredyt,bo u nas jeszcze z banku nikt nie był,a ostatnia transza(10 tys)jeszcze tylko została.Kase zawsze mieliśmy do pięciu dni.

Mea my byliśmy oglądać panele w magazynie w Oleśnie.Wybraliśmy dąb południowy,w piątek przyjedzie,jakbyś chciała u nas zobaczyć,zapraszam.Przy okazji bym Ci kase oddała,bo jakoś się wybrać do Was nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...