Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

optymista jak w 2 tyg sie wyrobi ... chyba ze robicie minimalistyczna instalacje !!!

 

Da sie zrobic - u mnie tyle zeszlo a instalacja b. rozbudowana. Ale trzeba zapomniec o bruzdowaniu - wszystkie kable wtynkowe, mocowane w tych plastikowych uchwytach. Robisz co 30-40cm dziurke (w moim porothermie wywiercenie takich dziurek na dlugosci powiedzmy sciany 5mb to max minuta) a potem jedziesz z kablem i tylko dobijasz mloteczkiem. 5mb kabla = 2 minuty max :) Jak sie wprawisz to potem wiercenie przed puszka (zeby trafic w dno) to tez pare sekund. Ogolnie robota idzie jak burza. Jak robisz bruzdy (moim zdaniem kompletnie niepotrzebne) to rzeczywiscie mozna sie i miesiac z tym babrac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja bez bruzd, więc będzie szybciej. Adam a co to za uchwyty do tych kabli?

 

Takie "cuda" (do kupienia w kazdym elektrycznym czy allegro za grosze w sumie):

 

http://pphevita.nazwa.pl/images/images/stories/mocowania%20elektryczne/uchwyt%20do%20kabli%20TUD.jpg

 

http://pphevita.nazwa.pl/images/images/stories/mocowania%20elektryczne/uchwyt%20wsuwka%20TUW.jpg

 

http://pphevita.nazwa.pl/images/images/stories/mocowania%20elektryczne/uchwyt%20T%20.jpg

 

Wiercisz bodaj wiertlem 6 albo 7, nakladasz na kabel, wbijasz mloteczkiem i gotowe. Wszystko przykryje i tak pierwsza warstwa obrzutki przed tynkami wiec z bruzdami nie ma sie co pierdzielic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "cuda" (do kupienia w kazdym elektrycznym czy allegro za grosze w sumie):

 

http://pphevita.nazwa.pl/images/images/stories/mocowania%20elektryczne/uchwyt%20do%20kabli%20TUD.jpg

 

http://pphevita.nazwa.pl/images/images/stories/mocowania%20elektryczne/uchwyt%20wsuwka%20TUW.jpg

 

http://pphevita.nazwa.pl/images/images/stories/mocowania%20elektryczne/uchwyt%20T%20.jpg

 

Wiercisz bodaj wiertlem 6 albo 7, nakladasz na kabel, wbijasz mloteczkiem i gotowe. Wszystko przykryje i tak pierwsza warstwa obrzutki przed tynkami wiec z bruzdami nie ma sie co pierdzielic :)

 

Dzięki:) Przekażę mojemu instalatorowi - czyt. Małżowi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Polskie moze jest przeciez drozsze od zagranicy

 

Dokładnie :)

Na tanie wczasy polecam Bułgarię czy Chorwację i tylko z dojazdem własnym.

Już sam dojazd to jest nie lada atrakcja ;)

Jeśli samolot,to faktycznie Egipt,Turcja,chociaż o tej porze ciekawe i tanie oferty są już w znacznej mierze przebrane,ale to i tak taniej niż wczasy w Polsce.

Natomiast zagraniczne wakacje to tylko chorwacja :) Trochę juz zwiedzilismy,ale zawsze wracamy do chorwacji. Dla mnei to przepiękny kraj :)

Też się zauroczyłem Chorwacją,byłem 5 razy ale tam się zawsze chce wracać ;)

Polecam http://www.cro.pl/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam pytanie do osob ktore byly na spotkaniu w gazdowce 19 lutego ... poproszono mnie o udostepnienie tych zdjec do artykolu w muratorze na temat grup /w tym naszej ... conieco napisalam od siebie/ tylko pytanie czy osoby ktore tam byly i sa na zdjeciach nie beda wyrazaly sprzeciwu !!! zapytajcie rowniez obecnych na spotkaniu wspolmalzonkow !!!

 

Dla mnie ok, wyrażam zgodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Żeby było też coś na temat, to czekamy dalej na pozwolenie. Teoretycznie moze byc juz w przyszłym tygodniu. Nie bardzo mi sie chce wierzyć ze będzie tak szybko, ale kto wie:)

..

Kilka dni temu dostałem PnB :)

Urzędnikow zajęło to dwa miesiące i dwa dni,była jedna poprawka ale wyrobiłem się w tygodniu(starostwo gliwickie)

Teraz trzeba będzie odwiedzić bank...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo prosze kto zawitał :) miło :)

p. Damian nie za bardzo przyłożyl sie do tynków w 2 przypadkach....była mega afera....dużo opowiadania....ale u mnie zrobił późńiej....i jest ok :) od poniedziałku wchodzi mi robic sufity podwieszane :)

 

a co u ciebie - pewnie juz piekny ogródek masz ?

 

Pati jesli Pan Grzegorz u Ciebie będzi robił sufity to beda OK...u mnie własnie skończyli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati jesli Pan Grzegorz u Ciebie będzi robił sufity to beda OK...u mnie własnie skończyli:)

 

własnie chciałam pytać... :) jestem godzine temu po rozmowie i pełna optymizmu....pytałam pytałam i pytałam - a on szczegółowo i ze spokojem odpowiadał...widzę duże możliwości współpracy

 

aha sorry że sie nie zdążyłam wtedy pożegnać w obiku...wsiąkłam w negocjacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie chciałam pytać... :) jestem godzine temu po rozmowie i pełna optymizmu....pytałam pytałam i pytałam - a on szczegółowo i ze spokojem odpowiadał...widzę duże możliwości współpracy

 

aha sorry że sie nie zdążyłam wtedy pożegnać w obiku...wsiąkłam w negocjacjach :)

 

Ja sobie bardzo chwalę owych panów:)...juz mam nawet wszystko zagruntowane...

co do Obi to spoko ;)... moje plytki z OBI połozone już są prawie w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wielkie dzięki za ten pianomat,nie ukrywam,że na Twoją opinię czekałam najbardziej.Zaraz się biorę za szukanie.Mam bardzo głośne dzieci i wszystko co można dostać,żeby ich nie było słychać kupię.

Co do drzewa na podłodze Pati to bardzo mi się podoba,ale....No właśnie bogatemu wolno więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, ja się nie dziwię ludziom,ze jedzą do chorwacji ;)

A co do tego,ze mozna spotkać sasiada to tak chyba jest wszędzie. Ja miałam taką "przyjemność" nad Bałtykiem i w .. Hiszpanii. Co do CHorwacji to jest tam tyle ciekawych miejsc.. Nie trzeba jechać do tych najbardziej znanych. W zeszłym roku bylismy w takiej wiosce,ze Polaków prawie w ogole nie było :)

 

Arturo, gratuluję PnB :) Teraz się zacznie ;) U nas niby to ma trwac do miesiąca..

I masz rację. Do Chorwacji to tylko samochodem, bo to polowa całej frajdy :)

 

namiary na panele zapisałam, mam nadzieje ze facet będzie je sprzedawał do czasu, kiedy będą nam potrzebne :D

 

Adam, no ja bym chciała tak z tym drewnem,zeby nie było za ciemne, więć na pewno nie przemaluje na orzech. Chce zeby fajnie ocieplił elewację ale też boje sie zeby nie było za pstrokato. Ale mam fajne problemy:D A na koniec pewnie i tak stwierdzimy ze juz nie ma kasy i d.. będzie a nie drewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...