Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gabrysiu...nie osądzaj mnie w ten sposób, akurat z Twojej strony nie spodziewałam się takiej opinii...buduje z kredytu tak jak większość tutaj, szukam oszczędnosci gdzie sie da, nie mam odkurzacza centralnego, rekuperatora, marmurowych posadzek ani złotych klamek....nigdy nie było mi to potrzebne, wole prosty dom bez fajerwerków,

a różnica między panelami a Barlinkiem niewspółmiernie niska w stosunku do jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam mam jeszcze jedną prośbę,bo mąż twierdzi,że ten pianomat bardzo drogi.Czy znasz coś takiego jak steico,izoterm czy praktikus floor??To jakieś podkłady pod podłogówkę też

 

sama widzisz.....drogi...ja też tak pomyślałam że nie dam za podkład 9 zl jesli panele moge miec za 20...

 

nieważne...chyba musze odpocząć od tego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabrysiu, nie obraziłam się ale przykro sie robi bo uważam że stoje z wami tutaj w równym szeregu

ja akurat planuje podłogi Haro, polecone i sprawdzone przez teściów, którzy mają różne podłogi u siebie w sklepie oraz w domu na podłodze, jest na niego 30 lat gwarancji

póki co bedzie tylko w sypialni i garderobie...niecałe 20m2

jak dzieciaki przestaną masakrować podłoge to pewnie też dostaną coś w tym stylu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama widzisz.....drogi...ja też tak pomyślałam że nie dam za podkład 9 zl jesli panele moge miec za 20...

 

nieważne...chyba musze odpocząć od tego wątku

 

http://allegro.pl/pianomat-3mm-mata-podklad-zdunska-wola-i1657502261.html

 

To tu masz za 6,9 :) Skoro kupujesz panele tylko na chwile zeby je wymienic na drewno to jasne ze wystarczy Ci najtanszy podklad, ja te panele mam zamiar uzytkowac az sie pozdzieraja lub mi sie znudza - przy czym przy kolejnej wymianie podklad zostaje ten sam, a wymieniam tylko panele. Tektura np. po sciagnieciu z niej paneli po paroletnim uzytkowaniu nadaje sie tylko do wyrzucenia.

 

Widac niedoceniasz wplywu podkladu na ogolnie mowiac "jakosc" tej podlogi - a to przede wszystkim od niego zalezy czy panele beda sie rozchodzic, skrzypiec, dudnic, stukac etc. Po moich biega 40kg pies i roznica w stukaniu jego pazurkami miedzy panelami na pianomacie, a zwyklej piance jaka sie dostaje gratis jest kolosalna :)

 

Kupujac ogrodzenie wybierzesz ocynk + malowanie, czy samo malowanie ? Przeciez ocynku i tak nie widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za zrobienie elektryki w domu? Chodzi mi o ogólną kwotę.

Jeśli chodzi o ogólną kwotę....

1) Typowa instalacja oświetlenie-gniazda ~100-120 PKT

2) Rolety ~10 PKT

3) Domofon, Brama, Furtka ~10PKT

4) RTV/LAN ~10PKT

5) Rozdzielnica ~500zł

.... a PKT to średnio 25-30 zł.... mniej więcej 2500-3500 zł

 

Mowa o bardzo prostej gołej instalacji, firma z fakturą i gwarancją.

 

Wspomniane bruzdy to rząd 700-1000zł za dom, o tyle samo ubijesz cenę z tynkarzami tytułem schowanej instalacji (czyt. cieńszy tynk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam mam jeszcze jedną prośbę,bo mąż twierdzi,że ten pianomat bardzo drogi.Czy znasz coś takiego jak steico,izoterm czy praktikus floor??To jakieś podkłady pod podłogówkę też

 

6,9 pln to wcale nie drogo ;-) Macie tansze panele to wydajcie troche wiecej na podklad - bedziecie na pewno zadowoleni :)

 

Co do podkladow ktore wymienilas - nie znam. Zobacz poprostu z czego one sa wykonane. Do mnie nie przemawiaja podklady lekkie (bo takie slabo wygluszaja), "dziurawe" (bo tworzy sie cos w rodzaju pudla rezonansowego wzmacniajacego jeszcze dzwieki), sztywne lub nietrwale elastyczne (jak karton ktory po scisnieciu go nie wraca juz do pozycji pierwotnej). Podklad przede wszystkim musi byc miekki i mocno elastyczny - musi sie dopasowac do kazdej malej nierownosci i "gorki" na wylewce - doslownie do kazdego ziarenka piasku jaki na niej lezy ;-) Wtedy panel bedzie lezal na nim cala powierzchnia i bedzie cicho i "glucho" :)

 

Ze wszystkich podkladow w NORMALNEJ cenie jakie znalazlem tylko pianomat spelnia wszystkie te warunki. A mezowi powiedz ze drogie to sa podklady za 30-40 pln / m2 w gore!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cene wczesniej podales 7-9zl/m2 i tyle mi zostało w głowie bo nie szukałam

 

Kupujac ogrodzenie wybierzesz ocynk + malowanie, czy samo malowanie ? Przeciez ocynku i tak nie widac :)

jeśli siatka - to ocynk...bez malowania

produkcja siatki to w mojej rodzinie tradycja, sama zarabiałam na wakacje zwijając ją w rolki....więc ocynk i basta.....ale teraz te siatki robią jakieś miękkie...nie to co kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cene wczesniej podales 7-9zl/m2 i tyle mi zostało w głowie bo nie szukałam

jeśli siatka - to ocynk...bez malowania

produkcja siatki to w mojej rodzinie tradycja, sama zarabiałam na wakacje zwijając ją w rolki....więc ocynk i basta.....ale teraz te siatki robią jakieś miękkie...nie to co kiedyś

 

A to zalezy jaka kupisz - ja teraz kupilem siatke z drutu 2,5mm ocynk + powleczona PCV do 3,8mm, a mozna kupic i siatke 5-6mm - to juz pancerna :) Ale juz ta moja jest fajna - sztywna i mocna.

 

Tak czy siak - pytalem bardziej o np. brame, furtke, czy jakies ladniejsze frontowe ogrodzenie z profili czy innego wypelnienia stalowego. Z pewnoscia wybierzesz ocynk + malowanie bo bez ocynku z tego typu przesel juz w marketach wylazi rdza :) Analogicznie jest z tymi nieszczesnymi panelami - dobry podklad przedluza ich zywotnosc i lepiej je wycisza (a to jest podstawowa wada w stosunku do drewna, bo innych nie widze). Wiec IMHO warto doinwestowac w to troche, szczegolnie ze to nie sa kwoty rzedu tysiecy zlotych tylko 2-3 pln na m2 wiecej w stosunku do tego co polecaja w markietach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paneli kontra drewno

ja chciałam panele bo tańsze , taaaaaaaaaaaa te tańsze ani jedne mi nie pasowały kolorystycznie a te droższe co mi się podobały to szkoda gadać.

 

Ale mielismy szczęście straszne bo napatoczylismy się na straszną przecenę ostatniej partii finskich paneli drewnianych

i w cenie paneli mamy drewno.

 

Jedynie co to nie mieliśmy robocizny w cenie bo panele układali w ich cenie, ale ta drewniana podłoga była w takiej cenie że nie dawali tej usługi.

 

Ale to jak ślepej kurze ziarenko się nam trafiło :)))

 

Czasem ma się szczęście i myślę, że jeżeli ktoś ma wizję wymiany w przyszłości paneli na drewno

to kupić najtańsze i polować na jakieś akcje typu, pozbycie się

resztek z magazynu.

 

Ogrodzeniem mam zamiar się zajmować w przyszłym roku , na razie mam dość wybierania czegokolwiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie Waszych dyskusji panelowych, wklejam wypowiedzi z innych wątków:

 

"Wczoraj rozmawiałem z Panem w Komforcie o podkładach na podłogówkę. Wnioski takie, że:

 

- podkład Quickstepu najbardziej będzie izolował ciepło patrząc na współczynnik przewodzenia ciepła: 0,10(W/mK). Jednakże należy go zastosować bezwzględnie do paneli firmy Quickstep, gdyż jest to warunkiem 25-letniej gwarancji na ich panele...

- tektura falista ma najmniejszy współczynnik (r=0,03), a więc najmniej będzie izolowała ciepło, jednakże słabo będzie wygłuszała i ma kiepską trwałość. Tu Pan wspominał o ważnym czynniku nacisku w kg/m2 i o tym że pióra łączeniowe mogą się z czasem wyrabiać jeśli ta cecha będzie słaba

- Pianomat 3mm, szary, specjalny na ogrzewanie podłogowe - ma dobry współczynnik przewodzenia ciepła: 0,04(W/mK) i dobre właściwości wyciszające oraz trwałość. Generalnie to właśnie ten podkład mi polecano - jest dość gruby i tak mocno nie izoluje.

- niebieski Izo-Floor thermo - Pan stwierdził że podkład ten jest średniakiem - za cienki by być trwałym i wygłuszającym, oraz trochę zbyt izolujący mimo tych dziurek...

 

Bez względu który podkład - polecano kłaść folię paraizolacyjną, po to by nie stracić gwarancji (a niektóre firmy dają po 20 i 25 lat, wystarczy pamiętać o paru warunkach jak odpowiednia dylatacja itd), chyba że podkład już posiada folię (jak ten combi z Quickstepu lub pianomat z folią)."

 

"Witam

Z naszego doświadczenia jeśli chodzi o podkład pod panele na ogrzewaniu zdecydowanie polecam matę izolacyjną Pianomat w kolorze szarym, żaden inny podkład nie ma tak rewelacyjnych warunków jeśli chodzi o wygłuszenie - poprawa izolacyjności akustycznej stropu od dźwięków uderzeniowych przy użyciu Pianomat wynosi: ∆Lw=19dB oraz współczynnik przewodzenia ciepła, który wynosi: 0,04W/mK.

 

Oczywiście można zastosować podkłady innej firmy, w przypadku gwarancji dotyczącej paneli nie ma znaczenia czy podkład jest tego samego producenta, ważniejszym czynnikiem jest już czy dany podkład spełnia warunki normy, czy też jest poza nią, jak np. podkłady Arbiton'a.

 

Jeśli zaś chodzi o zastosowanie folii paroizolacyjnej jest ona niezbędna w przypadku podłóg pływających i nie chodzi już tutaj tylko o spełnienie warunków gwarancji, ale o zabezpieczenie paneli przed przenikaniem wilgoci, która w momencie włączenia ogrzewania wodnego, jest gwałtownie wyrzucana z betonowego podkładu, gdzie między sezonami grzewczymi się gromadzi.

Przy kładzeniu folii dodatkowo radziłbym położenie jej na zakładkę, co najmniej 10cm i dodatkowo, jak to u Nas w firmie się robi sklejenie łączeń taśmą."

"przy podkładzie z Quickstepu - pisze się o współczynniku przewodzenia ciepła lambda (W/m*K)- który w tym przypadku im większy tym lepszy :D -tak więc w porównaniu do pianomatu o lambda 0,04 ( porównywalny z przeciętnym lambda dla styropianu) ten z Quickstepu jest dwa razy lepszy dla paneli :).

Z kolei przy tekturze falistej jest napisane o współczynniku R ( rozumiem ,ze tu chodzi z kolei o opór cieplny ,który jest odwrotnością współczynnika przewodzenia ciepła- czyli im mniejszy tym lepiej dla ogrzewania podłogowego)

Licząc ze wzoru:

jesli R=d/lambda (m2*K/W) to lambda =d/R(W/m*K), gdzie d to jest grubość warstwy materiału.

Stąd dla tektury falistej o grubości 2 mm i R=0,03

lambda =0,002m/0,03(W/m*K)=0,066(W/m*K) - czyli jest gorsze od podkładu z Quickstepu. Stąd wniosek ,ze z wyżej wymienionych materiałów najlepszy jest ten z Quickstepu - dobrze liczę? "

 

Adam a teraz do Ciebie - czy mozesz poprzeliczać te podkłady, tektury, Pianomaty, arbitony itp. w odnosząc do danej stosowanej grubości i współczynników

"Uporządkujmy pojęcia i zależności.

Szukasz podkładu, który będzie stawiał jak najmniejszy opór dla przenikania ciepła wyrażany w m2K/W. a identyfikowany literą
"R".

Ten opór liczymy dzieląc grubość podkładu przez współczynnik przewodzenia ciepła właściwy dla danego materiału określany jednostką W/mK /Twoje "lambda"/.

Z tego wynika, że na wybór mają wpływ dwa czynniki:

1 - grubość podkładu.

2 - współczynnik przewodzenia ciepła danego materiału w podkładzie.

Tu liczenie jest bardzo proste i na pewno sobie z tym poradzisz, pod warunkiem, że będziesz wiedzial co jest oporem przenikania ciepła, a co współczynnikiem przewodzenia ciepła. /w Twoich opisach nie ma jednoznaczności/.

Dla przejrzystości wszyscy producenci powinni podawać dla danej grubości podkładu jego wielkość oporu przenikania ciepła /
R
/. Wówczas można wybrać, porównując bez konieczności przeliczania. Jeszcze większą dezinformację wprowadzają sprzedawcy, którzy skracając określenie "
opór przenikania
-
przewodzenia ciepła"
i podając podane przez producenta parametry jako dotyczące "
przewodzenia ciepła
" odwracają obraz tych właściwości w odbiorze przeciętnego klienta.

Moim zdaniem 2mm tektura falista przepuści o kilkanaście % więcej ciepła niż 3mm pianomat. W kontekście tego należy spojrzeć na parametry wytrzymałościowo - akustyczne podkładów. Pozdrawiam. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85301,9772516,Dom_Na_Wodzie_we_Wroclawiu___pierwszy_w_Polsce_,,ga.html ludzie to mają pomysły:jawdrop:

 

my też będziemy mieć panele. Nie mam nic do nich, widziałam kilka bardzo fajnych. Poza tym dwójka małych dzieci też mnie nie przekonuje do drewna. Są rzeczy na których mozna zaoszczędzic. Panele do nich należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj bo wlasnie mnie to czeka gdzie kupowaliscie schody strychowe (tak sie to zwie chyba) allegro czy gdzies podzwonic troche mnie pali no i jakie (jakies tam sa rodzaje)

 

 

Jasek ja jeszcze nie kupowałam, ale kolega kupował w Żorach, nie wiem jak cenowo w stosunku do innych

 

http://www.dolle.com.pl/schody-produkty-1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...