Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Adam a teraz do Ciebie - czy mozesz poprzeliczać te podkłady, tektury, Pianomaty, arbitony itp. w odnosząc do danej stosowanej grubości i współczynników

 

Tu w watku juz to kiedys z kims przeliczalismy - rozne podklady, rozne grubosci. Wnioski byly takie ze pod wzgledem izolacyjnosci cieplnej nie ma zadnego, najmniejszego nawet znaczenia czy podklad jest z tektury czy pelnego (niedziurawego) cieplego XPSu, tudziez pianopodobny jak pianomat. Wszystkie te podklady maja max 3-5mm - moze istnieje na swiecie material tej grubosci ktory zaklocilby prace podlogowki ale raczej nas na niego nie stac no i watpie ze NASA chcialaby nam go sprzedac ;-) Takze na to nawet nie patrz. Pod spodem masz chyba 10(?) cm styropianu, cos o 33 x mniejszej grubosci nie jest w stanie zatrzymac tego ciepla - conajwyzej podkrecisz na sterowniku zasilanie o +1stC i wydasz 10 pln wiecej na ogrzewanie w sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Tu w watku juz to kiedys z kims przeliczalismy - rozne podklady, rozne grubosci. Wnioski byly takie ze pod wzgledem izolacyjnosci cieplnej nie ma zadnego, najmniejszego nawet znaczenia czy podklad jest z tektury czy pelnego (niedziurawego) cieplego XPSu, tudziez pianopodobny jak pianomat. Wszystkie te podklady maja max 3-5mm - moze istnieje na swiecie material tej grubosci ktory zaklocilby prace podlogowki ale raczej nas na niego nie stac no i watpie ze NASA chcialaby nam go sprzedac ;-) Takze na to nawet nie patrz. Pod spodem masz chyba 10(?) cm styropianu, cos o 33 x mniejszej grubosci nie jest w stanie zatrzymac tego ciepla - conajwyzej podkrecisz na sterowniku zasilanie o +1stC i wydasz 10 pln wiecej na ogrzewanie w sezonie :)

 

Mam świadomość, że te podkłady wszystkie mogą być na podłogówkę. Liczyłam, ze podasz od najlepszego do najgorszego, pod wzg. przewodzenia ciepła ;). Dokonując wyboru lubię wiedziec dokładnie. Ale oczywiście to nie jest problem, byłam tylko ciekawa, jak to leci.

 

Ps. Pod spodem mam 20 cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati najprawdopodobniej w poniedziałek lejemy anhydryty. Ale nie z kibo,bo wyszło drożej; mamy mieć za 132 m do zapłacenia 4800. Lejemy Agillę, czyli lafarge.

Ale teraz następny problem, bo trudno znaleźć kogoś, kto by nam zrobił zwykłą wylewke w garażu i kotłowni, bo to tylko ok. 32 m. Znacie może kogoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o kosztach elektryki. Pytam, bo takową będzie nam robił ojciec mojego szwagra, emerytowany elektryk. Wiem, że z nas nie zedrze kasy, ale nie chciałabym też żerować na jego dobrej woli. Dlatego wolę wiedzieć ile to mniej więcej kosztuje.

 

I jeszcze jedno pytanko. Chcę zrobić sobie oświetlenie schodów na górę. Tak co drugi stopień jakieś światełko. Problem w tym, że schody będą drewniane, robione dopiero na sam koniec budowy (narazie mamy tymczasowe, pozbijane z desek) No i nie wiem dokładnie jak te schody pójdą, więc nie wiem gdzie puścić instalację. Najchętniej zostawiłabym tylko na dole jakieś wyjście i całą instalację wzdłuż schodów zrobić w przyszłym roku, jak już będą gotowe. Jest to dobry pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati najprawdopodobniej w poniedziałek lejemy anhydryty. Ale nie z kibo,bo wyszło drożej; mamy mieć za 132 m do zapłacenia 4800. Lejemy Agillę, czyli lafarge.

Ale teraz następny problem, bo trudno znaleźć kogoś, kto by nam zrobił zwykłą wylewke w garażu i kotłowni, bo to tylko ok. 32 m. Znacie może kogoś

 

a ile wam wyszlo tej wylewki na grubość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile wam wyszlo tej wylewki na grubość ?

 

 

w salonie 6 cm a w jednym pokoju przechodzi na 5 cm (jest ok. 1 cm różnicy na tych 132 metrach); więc średnio do wyliczenia kosztu liczył na na cały dom 5,5 cm; koszt robocizny w tym ogólnym koszcie to 9 zł/m. w kibo wychodziło drożej, i jeszcze mówili, że jak tam mało tych wylewek to trzebaby zapłacić 500 zł za transport dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w salonie 6 cm a w jednym pokoju przechodzi na 5 cm (jest ok. 1 cm różnicy na tych 132 metrach); więc średnio do wyliczenia kosztu liczył na na cały dom 5,5 cm; koszt robocizny w tym ogólnym koszcie to 9 zł/m. w kibo wychodziło drożej, i jeszcze mówili, że jak tam mało tych wylewek to trzebaby zapłacić 500 zł za transport dodatkowo.

 

dopłacić za transport ? chyba zwariowali albo mają za dużo roboty

faktycznie sie opłaca z lafarge...tylko u nas widzisz by brakło bo oni przywożą dokładnie tyle ile było wyliczone a u nas okazało sie ze musieli dorobić...i u mnie byłaby już kicha z gotowcem....ale skoro u was jest tak równiutko to nie bedzie problemu

a powiedz nie myślałas zeby wszedzie wylac skoro w takiej dobrej cenie ? masz różnice 6zl/m2 a przy jednej robocie i bez szukania, przy 30m2 kotłowni dopłacasz 180 zl a masz spokój, zresztą tam może można by było mniej jej wylać to jeszcze taniej może by sie dało, a garaż - my garaż zrobimy sobie sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału tez zastanawiam sie czy nie dolać tej kotłowni, ale to równoczesnie u mnie jest pralnia; specjalnie robie tam trochę niżej posadzkę, żeby w razie jakies awarii pralki, licznika do wody i wszelkiej maści rurek woda spłyneła do kratki a nie poleciała na "dom". I tu znowu trzebaby było przelecieć wszystko folia w płynie, a ona chyba na 1m dwukrotnego malowania wynosi 40 zł, czyli 9x40=360 + to ewen. 180, tj. 520 zł, co byc może przekłada się na połowe ceny kosy spalinowej

 

Edit. co do tej ceny folii w płyni to musze sprawdzić, bo to mąż chyba tam coś gadał, ale wydaje mi sie to niemozliwe, żeby aż tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/folia-w-plynie-mapei-mapegum-wps-5kg-i1672691432.html

 

no i chyba tak wychodzi

 

"Zużycie: 1,5 kg/m2 na 1 mm grubości (zalecane dwie warstwy o grubości 1 mm każda) ,"

czyli na 3 kg na m2; czyli 43,20 zł za m2

 

wg mnie to cena i tak niezla :) mysmy stosowali folie Dachermana, która łącznie z wszystkimi inny rzeczami typu: kity, taśmy narożne itd. , wyszła nas powyżej 100 zł / m2 :) ale jak najbrdziej warta swojej ceny i przede wszystkim daja długąąąąąą gwarancje na nieprzeciekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati najprawdopodobniej w poniedziałek lejemy anhydryty. Ale nie z kibo,bo wyszło drożej; mamy mieć za 132 m do zapłacenia 4800. Lejemy Agillę, czyli lafarge.

Ale teraz następny problem, bo trudno znaleźć kogoś, kto by nam zrobił zwykłą wylewke w garażu i kotłowni, bo to tylko ok. 32 m. Znacie może kogoś

 

to super tanio, a garaz tez bym wylal z kotlownia anhydrytami. wystarczy dac deske i robisz rozne poziomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko. Chcę zrobić sobie oświetlenie schodów na górę. Tak co drugi stopień jakieś światełko. Problem w tym, że schody będą drewniane, robione dopiero na sam koniec budowy (narazie mamy tymczasowe, pozbijane z desek) No i nie wiem dokładnie jak te schody pójdą, więc nie wiem gdzie puścić instalację. Najchętniej zostawiłabym tylko na dole jakieś wyjście i całą instalację wzdłuż schodów zrobić w przyszłym roku, jak już będą gotowe. Jest to dobry pomysł??

 

moj stolarz juz pol roku temu rozrysowal nam bieg schodow na scianach, wlasnie je dzisiaj przywiozl a jutro montaz, panele juz tez polozone, wiec czekamy tylko na schody, ktore moze beda w przyszlym tygodniu i przeprowadzka ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkal sie ktos moze kiedys z takim problemem? po 2 tygodniach od polozenia tak jakby zaparowaly mi dekory od srodka i nie wiem czy to wyschnie czy beda do zrywania ?:(

http://foto1.m.onet.pl/_m/40e41001d4fbada0d1523f686941b899,10,19,0.jpg

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/579d01c30e2627830884752572420f38,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkal sie ktos moze kiedys z takim problemem? po 2 tygodniach od polozenia tak jakby zaparowaly mi dekory od srodka i nie wiem czy to wyschnie czy beda do zrywania ?:(

http://foto1.m.onet.pl/_m/40e41001d4fbada0d1523f686941b899,10,19,0.jpg

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/579d01c30e2627830884752572420f38,10,19,0.jpg

 

Podmuchaj na jedna pare minut z suszarki i zobaczysz czy odparuje - IMHO powinna, jak wlazlo to i wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze dlugo bylo dobre a pozniej sie zmascilo ;/ moze faktycznie pojade po nich suszarka ale co jak zaczniemy normalnie uzytkowac lazienke? w tedy to wilgoci bedzie troche wiecej

 

Ja mysle ze to wlazla wilgoc z tych klejow dookola - jak wszystko powysycha to wilgoc "uzytkowa" raczej im nie zaszkodzi IMHO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...