Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

tylko, ze dlugo bylo dobre a pozniej sie zmascilo ;/ moze faktycznie pojade po nich suszarka ale co jak zaczniemy normalnie uzytkowac lazienke? w tedy to wilgoci bedzie troche wiecej

 

może faktycznie klej nie był dociśnięty i wysycha i wilgoć osadza sie wewnątrz ...z czasem pewnie samo wyschnie ale ciepło może przyspieszyc sprawe

 

co z kolorem w salonie ? zmieniony ?

i z ciekawości - jak wykończyliście pokój Malwinki ? chodzi o kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

może faktycznie klej nie był dociśnięty i wysycha i wilgoć osadza sie wewnątrz ...z czasem pewnie samo wyschnie ale ciepło może przyspieszyc sprawe

 

co z kolorem w salonie ? zmieniony ?

i z ciekawości - jak wykończyliście pokój Malwinki ? chodzi o kolory

 

jedna sciana w salonie bedzie biala tak jak na zdjeciach a reszta bedzie olive green, do lazienki kupilismy odwaznie royal purple,

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/16/57/85/96/1657859684

 

pokoj goscinny w ktorym na razie bedziemy spali pomalujemy chyba tym co zostanie albo po pomieszaniu odpadow, w sumie to ciezko sie zdecydowac, jedno co mozna powiedziec,to to, ze farby beckersa nie zawsze kryja idealnie nawet po 2-krotnym malowaniu ale nawet jak sie kilka dni pozniej przejedzie walkiem to po wyschnieciu nie widac sladu, na pierwszy rzut oka sa trwale i nie chlapia a ni ciut!

 

pokoj od Malwinki bedzie robiony z cala gora dopiero po wprowadzeniu, ale juz jakies tam plany sa, bedzie duzo kolorow i na jednej scianie bedzie miala namalowana tablice do rysowania kreda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno co mozna powiedziec,to to, ze farby beckersa nie zawsze kryja idealnie nawet po 2-krotnym malowaniu

 

To zalezy na jakim podkladzie jest farba. A podklad zalezy od koloru :) Bazy z Tikkurili (a to jest tez praktycznie Beckers) sa chyba A, B, C. Nie pamietam zupelnie schematu ani ktora jest ktora ale niektore sa na bazie "wody" i te rzeczywiscie kryja slabo, a niektore kryja perfekt juz po pierwszym malowaniu. Rodzaj bazy odrazu mozna wyczuc przy malowaniu - ta lepiej kryjaca jest znacznie bardziej gesta. Tak czy siak - beckers (vide tikkurila) to farby number one dla mnie :)

 

BTW. Chwalisz sie dziadu farbami na scianach - beckers jest najdrozszy!!!! :p Chwalipięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farby beckersa nie zawsze kryja idealnie nawet po 2-krotnym malowaniu ale nawet jak sie kilka dni pozniej przejedzie walkiem to po wyschnieciu nie widac sladu, na pierwszy rzut oka sa trwale i nie chlapia a ni ciut!

 

To Ci powiem ze jak pare lat temu pomalowalem biuro beckersem (z mieszalnika) i za 3 lata to biuro opuszczalem - musialem domalowac kawalek po zdemontowanej szafie. Dorobili mi mala puszeczke wedlug tego samego koloru - w tym samym sklepie, przemalowalem walkiem. Nie spodziewalem sie cudow ale tez na cudach mi nie zalezalo - w koncu sciana powinna sie przez te 3 lata zbrudzic wiec nawet jak kolor bylby dopasowany idealnie to i tak byloby widac roznice - tu kurz i brud, tam nie. A tu niespodzianka - po wyschnieciu KOMPLETNIE nie bylo widac roznicy ! :) Od tego czasu nie maluje niczym innym niz Beckersem, a ze Beckers wchlonal Tikkurrile i teraz to to samo - to wybieram to drugie - jakosc identyczna a cena troche nizsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy na jakim podkladzie jest farba. A podklad zalezy od koloru :) Bazy z Tikkurili (a to jest tez praktycznie Beckers) sa chyba A, B, C. Nie pamietam zupelnie schematu ani ktora jest ktora ale niektore sa na bazie "wody" i te rzeczywiscie kryja slabo, a niektore kryja perfekt juz po pierwszym malowaniu. Rodzaj bazy odrazu mozna wyczuc przy malowaniu - ta lepiej kryjaca jest znacznie bardziej gesta. Tak czy siak - beckers (vide tikkurila) to farby number one dla mnie :)

 

BTW. Chwalisz sie dziadu farbami na scianach - beckers jest najdrozszy!!!! :p Chwalipięta.

 

beckers jest drozszy od zwyklej farby zaledwie o 5zl na litrze, a tekkurila kosztuje 230zl za 9L, kupilem tez biala emulsje kabe perfecta na probe i jest lepsza np. od drozszego nobilesowskiego duzo drozszego superakrylu.

co do dziada to jeszcze mi troche brakuje, jeszcze udam z 60 tysiakow i nim zostane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beckers jest drozszy od zwyklej farby zaledwie o 5zl na litrze, a tekkurila kosztuje 230zl za 9L, kupilem tez biala emulsje kabe perfecta na probe i jest lepsza np. od drozszego nobilesowskiego duzo drozszego superakrylu.

co do dziada to jeszcze mi troche brakuje, jeszcze udam z 60 tysiakow i nim zostane :)

 

Mowimy o tym samym beckersie ?? No raczej tak.. Pytanie, czy mowisz o bialej emulsji, czy z mieszalnika ? Tikkurrila biala tez jest znacznie tansza (chyba kupowalem po 60-70 pln / 5l). Ale z mieszalnika to juz inna bajka - pamietam ze za bodaj 4l beckersa do tego biura (odcienie szarego) bulilem z 500-600 pln. Za kawalek czerwonej sciany z tikkurrili do domu zabulilem 150 pln.. Ale warto - mozna myc, szorowac, pucowac, a po roku domalowac kawalek i nie widac roznicy :-) A farba po wyschnieciu zamienia sie w elastyczna GUME :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowimy o tym samym beckersie ?? No raczej tak.. Pytanie, czy mowisz o bialej emulsji, czy z mieszalnika ? Tikkurrila biala tez jest znacznie tansza (chyba kupowalem po 60-70 pln / 5l). Ale z mieszalnika to juz inna bajka - pamietam ze za bodaj 4l beckersa do tego biura (odcienie szarego) bulilem z 500-600 pln. Za kawalek czerwonej sciany z tikkurrili do domu zabulilem 150 pln.. Ale warto - mozna myc, szorowac, pucowac, a po roku domalowac kawalek i nie widac roznicy :-) A farba po wyschnieciu zamienia sie w elastyczna GUME :)

 

ja kupuje puszke beckersa 5L za 109zl, na razie jedziemy kolory z palety podstawowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłabym sobą, gdybym się nie wtrąciła, hehe.... ;)

 

Co do farb :

 

tak, Beckers jest dobry.

Ale polecam również Tikkurilę ( moja dekoratorka poleca te farby ).

Ale osobom, którym zależy na najbardziej mocnym macie zdecydowanie polecam Scalę ( Supermat ).

 

Wiem, bo mi bardzo zależało na mocno matowej farbie i metodą prób i błędów ( kupowałam po litrze różnych farb i mazałam ściany w różnych punktach domu w zależności od padania światła :cool: ) i padło właśnie na Scalę.

Scala jest drogą farbą, ale jeśli komuś zależy na macie - niech się nawet nie zastanawia. Super efekt.

Polecił mi ją mój ulubiony sprzedawca z "ART-CHEM" - u w Jastrzębiu - P. Marek.

Jego zresztą też polecam - świetnie doradzi co i jak.

:yes:

 

Fajna jest wykończeniówka, coooo ?

Hahahaha !

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj stolarz juz pol roku temu rozrysowal nam bieg schodow na scianach, wlasnie je dzisiaj przywiozl a jutro montaz, panele juz tez polozone, wiec czekamy tylko na schody, ktore moze beda w przyszlym tygodniu i przeprowadzka ;d

 

No to super. Dawaj zdjęcia jak już będa schody, bo zawsze bardzo lubię "spacerować" po Twoim domku. Może to dlatego, że jest mi bliski, bo w nim byłam i zostałam miło przyjęta, a nie tylko "wizyty" na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Dawaj zdjęcia jak już będa schody, bo zawsze bardzo lubię "spacerować" po Twoim domku. Może to dlatego, że jest mi bliski, bo w nim byłam i zostałam miło przyjęta, a nie tylko "wizyty" na forum.

 

prosze bardzo,zdjecia w dzienniku a wszyscy goscie milo widziani :) w sumie to tez bys zalozyla porzadnego fotobloga !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

I jeszcze jedno pytanko. Chcę zrobić sobie oświetlenie schodów na górę. Tak co drugi stopień jakieś światełko. Problem w tym, że schody będą drewniane, robione dopiero na sam koniec budowy (narazie mamy tymczasowe, pozbijane z desek) No i nie wiem dokładnie jak te schody pójdą, więc nie wiem gdzie puścić instalację. Najchętniej zostawiłabym tylko na dole jakieś wyjście i całą instalację wzdłuż schodów zrobić w przyszłym roku, jak już będą gotowe. Jest to dobry pomysł??

Po pierwsze potrzebna jest wiedza - jakie napięcie zasilania?

Jeśli 230V to normalnie puszczasz sobie kabelek.

Jeśli obniżone napięcie 10-12V to decyzja gdzie ma się znaleźć zasilacz?

Po drugie jak tym sterować?

Zegar czasowy, czujnik ruchu, czujnik zmierzchu, wyłącznik, na stałe, spięcie tego z alarmem.

Po trzecie moc tych lampeczek?

Przekrój przewodu dobierasz odpowiednio do mocy, jaka będzie zainstalowana w tym obwodzie.

 

Kabel możesz wyprowadzić tak jak piszesz i albo go schować pod tynkiem, albo w puszce instalacyjnej. Oczywiście odpowiednio zaizolowany niezależnie od napięcia jakie na nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beckers w nowym Leroy w Gliwicach jest tańszy od magnata np.

Nam robili ofertę fachowcy z Pary (trochę wyższa jakość od Scali)i powiem Wam,że cena nas zabiła.Malować magnatem będziemy w tym tygodniu to będę mogła później coś więcej powiedzieć.Na razie uporałam się ze śnieżką grunt na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A co powiecie na farby Bondex ?

Mam pomalowane dwa pokoje i moje doświadczenia w tym temacie to jeśli chodzi o samo malowanie to pokrywa idealnie,małe zużycie,kolory idealnie odwzorowane.

Czyszczenie też bez sensacji,plama w kuchni zeszła bardzo ładnie :)

Ale ja być może wybieram "niskobudżetowe" farby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GabrysiaBP,

potwierdzam - ceny "Pary" mnie też zabiły. :jawdrop:A chciałam mieć "topową" farbę... hehe.

Ale skusiłam się na Scalę ( trochę tańsza od Pary, ale to jednak "wyższa półka" wśród farb ) i nie żałowałam, jestem bardzo zadowolona.

Przede wszystkim ze względu na ten wybitny mat, żaden inny producent nie dawał mi tego efektu.

 

A kupiłaś już tego Magnata ?

Słyszałam niezbyt pochlebne opinie o tej farbie - cena nie za niska a jakość średnia. Wrażenie podobno robi tylko niezwykle eleganckie pudełko.

Jeśli nie kupiłaś jeszcze, to w tej półce cenowej kup inną - Beckers, Tikkurila, Scala...

 

Ponawiam pytanko :

czemu nie przychodzą mi powiadomienia z tego wątku ???

:bash:

 

 

Arturo,

nie znam tych farb... niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - jakby ci to powiedziec - podejrzewam że odpowiedz "bo nie przychodzą" cie nie usatysfakcjonuje ;)

ja osobiście mam otwarte na stałe 2 okna w przeglądarce - 1 to ta którą właśnie czytasz, druga to dział subskrypcji

powiadomienia nigdy chyba nie działały w grupach budujących....tak samo jak nie widać grup budujących w subskrypcjach...

 

mam tak samo :) to sie chyba zepsuło jak sie forum zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...