Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Słuchajcie mam pytanie odnośnie instalacji odkurzacza centralnego.

Czy dobrze rozumuję - jeżeli będzie rozmieszczenie instalacji takie jak na rysunkach, to jedna rura idzie mi od jednostki centralnej, i potem mogę ją rozdzielić na trzy: do piwnicy, na parter i na poddasze?

http://img845.imageshack.us/img845/9482/piwnica.jpg

 

http://img225.imageshack.us/img225/3418/parter.jpg

 

http://img39.imageshack.us/img39/4481/poddaszey.jpg

 

I jeszcze jedno - czy ta automatyczna szufelka jest naprawdę taka dobra, bo zastanawiam się nad jej montażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

witam. Z najnowszych wieści to okazało się, że nasza działka stoi na trasie czwartkowej procesji, dzięki czemu sąsiedzi nadzwyczaj starannie nam ją skosili :)

Blaszak został prowizorycznie zabezpieczony przed odfrunięciem.

Negocjacje z dotychczasowym właścicielem naszego przyszłego kibelka wkraczają w fazę końcową ;)

Umowa z budowlańcem podpisana.

O ile kilka rzeczy wypali, a wszystko na to wskazuje, to ruszamy z początkiem sierpnia. Murarz kazał mi już teraz rozglądać się za więźbą.

 

O co mam pytać? np:

1. o wilgotność? długość sezonowania tego drewna?

2. Czy interesuje mnie np. sposób impregnacji drewna?

3. poddasze jest nieużytkowe, więc w jakimś stopniu to drewno będzie mogło doschnąć na dachu?

4. W projekcie jest drewno sosnowe C30. Rozumiem, że tylko takie mnie interesuje?

serdeczne Bóg zapłać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Murarz kazał mi już teraz rozglądać się za więźbą.

 

O co mam pytać? np:

1. o wilgotność? długość sezonowania tego drewna?

2. Czy interesuje mnie np. sposób impregnacji drewna?

3. poddasze jest nieużytkowe, więc w jakimś stopniu to drewno będzie mogło doschnąć na dachu?

4. W projekcie jest drewno sosnowe C30. Rozumiem, że tylko takie mnie interesuje?

serdeczne Bóg zapłać:)

 

Obecnie my jestesmy na etapie szukania i pytania o drewno na wiezbe i z naszego p.widzenia pierwsze pytanie to cena :):) a nastepnie pytania typu: jak impregnowane, jakie drewno, jaka klasa, jaki czas oczekiwania, jak z transportem, z f-rą czy bez, czy cena ulega zmianie w przypadku wiekszysz tzn dł. elementów, itp... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie my jestesmy na etapie szukania i pytania o drewno na wiezbe i z naszego p.widzenia pierwsze pytanie to cena :):) a nastepnie pytania typu: jak impregnowane, jakie drewno, jaka klasa, jaki czas oczekiwania, jak z transportem, z f-rą czy bez, czy cena ulega zmianie w przypadku wiekszysz tzn dł. elementów, itp... :)

 

Witam,

 

Z drewnem mam do czynienia na co dzień i najczęściej jest to sosna. Drewno to ma swoje humory - a to żywica gdzieś tam kapnie, a to z krokwi zrobi się śmigło, jednak przede wszystkim jest to drewno mocne i dość twarde. Ostatnio zostałem zaproszony do współpracy przy budowie więźby, gdzie materiałem była jodła. Gwoździe 30 cm wchodziły jak w masło, słoje miały ponad 1 cm przyrosty i jeszcze ten zapach - jak dla mnie bardzo nieprzyjemny. Pracując z tym drewnem zrozumiałem w pełni sens robienia impregnacji.

Ale do rzeczy. Jeżeli chcecie kupić drewno na więźbę i zwrócicie się z pytaniem do jakiegoś podrzędnego tartaku, to dostaniecie mieszankę gatunkową z przewagą jodły/świerku. Impregnacja w takim przypadku to też raczej rzecz "umowna". Cena natomiast zawsze będzie rynkowa - bo większość sprzedających wie po ile chodzi kantówka i taniej nie sprzeda. Więc nie ma co szukać kilkuset złotowych oszczędności (raczej 300 niż 800) i warto uderzać do dużych i uznanych tartaków. Sam co prawda korzystam tylko z drewna suszonego (robię zadaszenia tarasów i wiaty) ale i wam mogę polecić tartak gdzie kupuję materiał - Tartak Grodków (http://www.grodkow-tartak.pl/pl/). Oni pracują wyłącznie na sośnie a przekroje mają dokładnie zamówione wymiary - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie my jestesmy na etapie szukania i pytania o drewno na wiezbe i z naszego p.widzenia pierwsze pytanie to cena :):) a nastepnie pytania typu: jak impregnowane, jakie drewno, jaka klasa, jaki czas oczekiwania, jak z transportem, z f-rą czy bez, czy cena ulega zmianie w przypadku wiekszysz tzn dł. elementów, itp... :)

 

Jesli chodzi o więźbę to ja już wybrałem jego dostawcę. To jest Tartak Gródków z Czeladzi. Impregnacja ciśnieniowa faktyczna nie oszukiwana. Widziałem przekroje. Drewno klasy C30. Dach u nas najwiekszy koszt i prawie 300 m2 a na dodatek trochę skomplikowany jak to przy parterówkach. A i polecani nam cieśle też chwalą drewno z tego tartaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Z najnowszych wieści to okazało się, że nasza działka stoi na trasie czwartkowej procesji, dzięki czemu sąsiedzi nadzwyczaj starannie nam ją skosili :)

Blaszak został prowizorycznie zabezpieczony przed odfrunięciem.

Negocjacje z dotychczasowym właścicielem naszego przyszłego kibelka wkraczają w fazę decydujących negocjacji ;)

Umowa z budowlańcem podpisana.

O ile kilka rzeczy wypali, a wszystko na to wskazuje, to ruszamy z początkiem sierpnia. Murarz kazał mi już teraz rozglądać się za więźbą.

 

O co mam pytać? np:

1. o wilgotność? długość sezonowania tego drewna?

2. Czy interesuje mnie np. sposób impregnacji drewna?

3. poddasze jest nieużytkowe, więc w jakimś stopniu to drewno będzie mogło doschnąć na dachu?

4. W projekcie jest drewno sosnowe C30. Rozumiem, że tylko takie mnie interesuje?

serdeczne Bóg zapłać:)

 

 

rutino rozumiem, że w procesji bierzesz udział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...