Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Netmar,

no dokładnie - hahaha ! :rotfl:

 

Jak już będziesz na etapie instalacyjno - wykończeniowym i przerośnie Cię etap aranżowania WSZYSTKICH POMIESZCZEŃ JEDNOCZEŚNIE to zobaczysz jak to jest, hahaha ! :lol2:

 

Ja to już dosłownie dostawałam do głowy - od przeglądania czasopism o wnętrzach, Forum ( Dział Wnętrza ) i rajdu po sklepach miałam totalny mętlik w głowie !

Różnorodność stylów, materiałów, produktów... przyprawiały mnie już potem o mdłości !

Chociaż gust mam ( i to podobno dobry :D ) to jednak miałam taki moment zmęczenia i wykończenia psychicznego, że przy salonie ( najważniejsze pomieszczenie w domu )....... się zwyczajnie poddałam i zatrudniłam P. Ewelinę.

I bardzo dobrze - poradziła mi świetnie, zrobiłyśmy wspólnie zakupy ( z mega upustami :yes: ) i gitara - salon jest piękny.

:D

 

Spodziewam się takiego "wykonczenia" fizycznego i psychicznego ;) ale mam nadzieje ze uda mi się utrzymać w tych projektowych zawirowaniach głowy ;)

 

Oj teraz to ciekawa jestem jak to u Ciebie wygląda z tymi aranżacjami - jakieś innowacyjne realizacje powstały???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mnie sie wydaje ze czasem dobrze jest pozwolić komus doswiadczonemu przyjrzec sie naszym "pomysłom"...ja mam kontakt z inną projektantką wnętrz - świetnie doradziła mi z lampami i podłogą...niby szczegóły...ale sama bym na to nie wpadła

 

Zgadzam się całkowicie.

Ja też mam fajny gust... ale jednak co fachowiec to fachowiec.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak duuuuuzo lepiej ;) nóżki i kolana moje tez cieszą się z tego braku :)

 

oprócz schodów można tez odliczyc na suficie oczywiście zależy jaki on będzie. U nas będą płyty k-g do więźby tak wię koszt zalewania stropu odpada nastepne parę tysiączków na zbrojenie, beton i inne dupersznity. Poddasze nieużytkowe. Jak parterówka to parterówka. Ja u nas liczę koszt dachu ok 30.000 zł - 40.000 zł ale już full wypas (czyli wsio co nada). Będzie mniej to fajnie ale lepiej psychicznie przygotować się na duzy koszt tego etapu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz schodów można tez odliczyc na suficie oczywiście zależy jaki on będzie. U nas będą płyty k-g do więźby tak wię koszt zalewania stropu odpada nastepne parę tysiączków na zbrojenie, beton i inne dupersznity. Poddasze nieużytkowe. Jak parterówka to parterówka..

 

U nas bedzie podobnie sufit z plyt k-g wiec dodtkowe koszta schodów, stropu itp. odpadają.... ale (zawsze jest jakies "ale" ;)) za do dach pociagnie nas troche po kieszeni ;( parterowki mają to do siebie ze dach bardziej łamany, co za tym idzie bardziej płaski i obszerniejszy :sick:

 

Ja u nas liczę koszt dachu ok 30.000 zł - 40.000 zł ale już full wypas (czyli wsio co nada).

 

A jaką masz pow. dachu??

30-40 tys to liczone z robocizną i materiałem???

 

Będzie mniej to fajnie ale lepiej psychicznie przygotować się na duzy koszt tego etapu budowy.

 

Mam podobne odczucia zwłaszcza po wycenie robocizny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach za 30000 - 40000? Hmm, my mamy 240 metrów i jak na razie zapłaciliśmy 14000 za drzewo (bez Vat), dachówka średniej klasy 17000, pozostałe elementy typu folia, gwoździe, blacha itp to około 7000, do tego okna dachowe no i robocizna plus wszelkie inne "małe" ekstra wydatki. Jeżeli zmieścimy się w 54000 będę naprawdę szczęśliwy, chociaż mieliśmy wycenę całości z robocizną za 45000 ale niestety słabej jakości materiały sprawiły że zrezygnowaliśmy z tej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach za 30000 - 40000? Hmm, my mamy 240 metrów i jak na razie zapłaciliśmy 14000 za drzewo (bez Vat), dachówka średniej klasy 17000, pozostałe elementy typu folia, gwoździe, blacha itp to około 7000, do tego okna dachowe no i robocizna plus wszelkie inne "małe" ekstra wydatki. Jeżeli zmieścimy się w 54000 będę naprawdę szczęśliwy, chociaż mieliśmy wycenę całości z robocizną za 45000 ale niestety słabej jakości materiały sprawiły że zrezygnowaliśmy z tej firmy.

 

Liczę się z tym że może być między 50 - 60 tys. duzo tu zalezy od ceny robocizny. Zobaczymy :yes: Dach musi być i basta :no: Dach u nas to 293 m2 tak że trochę tego jest no i więźba skomplikowana wg zdania architekta który robił adaptację projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach za 30000 - 40000? Hmm, my mamy 240 metrów i jak na razie zapłaciliśmy 14000 za drzewo (bez Vat), dachówka średniej klasy 17000, pozostałe elementy typu folia, gwoździe, blacha itp to około 7000, do tego okna dachowe no i robocizna plus wszelkie inne "małe" ekstra wydatki. Jeżeli zmieścimy się w 54000 będę naprawdę szczęśliwy, chociaż mieliśmy wycenę całości z robocizną za 45000 ale niestety słabej jakości materiały sprawiły że zrezygnowaliśmy z tej firmy.

 

14000 zł za drzewo na średnio skomplikowany (tak wynika z miniaturki) dach??!! Rany Julek kto wam konstrukcję obliczał. Ja zapłaciłem rok temu za drewno na podobną powierzchnię 8000 zł (dach dwuspadowy z jedną jaskółką). Fakt na dachówki średniej jakości też wydaliśmy podobną kwotę ,ale razem z folią i dodatkami. Blachy były tylko na obróbki kominów - 250 zł. Natomiast robocizna to było 10000 zł, aha - jeszcze rynny 1500, gwoździe i łączniki - 1000. W sumie wychodzi niecałe 40000 zł. Trzeba szukać tańszych rozwiązań - np łączniki metalowe do łączenia krokwi z murłatą mogą kosztować w sklepie 5 zł/ sztukę, a u producenta znalezionego w internecie 2 x mniej. Gwoździe kupione w markecie też kosztują 2x więcej niż w lokalnym małym składzie budowlanym - tak samo śrubunek.

Eeee, zapomniełem o oknach dachowych - 6 szt 78x140 Velux - 6000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dach średnio skomplikowany, ale ze względu na to iż opiera się na słupach drewnianych potrzeba około 11 kubików drzewa, do tego impregnacja, łat i kontrłat za ponad 3000. No i najważniejsze, drzewo kosztowało w zeszłym roku około 600 złotych, teraz 800 netto (i tym sposobem 14000 popłynie). Aha Adiqq raz jeszcze dziękuje za namiary na pana Alojza, to on nam będzie stawiał tę konstrukcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...