Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Miłego oglądania :)

 

Jak widze te filmiki reklamowe z pianek do klejenia to mnie sciska - marketoidzi wszystko potrafia zareklamowac, a prawdopodobnie zaden z nich w zyciu kawalka styropianu do sciany nie przykleil :) Klejem cementowym robi sie to znacznie latwiej - gdzie chcesz tam dobijesz i plyta tak juz zostaje / nie przesuwa sie. A pianka? Bez szans. W dodatku za piec minut odejdzie centymetr spowrotem. Ty ja dobijesz, a za 10 minut znowu bedzie 2mm bo sie pianka rozpreza.. Dla mnie produkt-porazka, choc w reklamie wyglada to super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

No na razie mi tak wychodzi.

Ale materiał + styro będę jednak chyba brał sam, ekipa tylko robocizna, no i się zastanawiam czy 46 zł za robotę to nie za dużo, mea, skąd ty masz te 35 zł?

 

46 za robote to moim zdaniem przyzwoita cena! Moj znajomy bieze 30 za przyklejenie styro + siatka + 2 x klej, a tynkarze mnie wzieli 14 pln / m2. Czyli 44 pln. Ale to tez bylo poltorej roku temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisek polecam stronke www.mega1000.pl /zamawialam przez nich styro na podloge/ tam mozna sobie zamowic kompletny zestaw do ocieplenia domu ... styro, siatka, kolki, narozniki i tynki

 

mi tam wyszedl material za 36-37zl/m2

 

Tak Mea, tylko ja jestem zboczony jeśli chodzi o U styropianu.

Biorę Austrotherm grafitowy, 20 cm, frezowany, U 031, 205 zł za m3 :sick:. Transport prosto od producenta bop najtaniej

Resztę systemu na elewację wezmę sam, albo w Handlobudzie albo w Lubarze, czekam na wyceny.

Tynk silikonowy chyba Kabe, chyba jest niezły.

 

Tę stronę Mega1000 znam bardzo dobrze, zawsze tam sprawdzam jak sobie przeliczam ilości styro, wełny itp. , ale trochę się boję brać od nich, bo po pierwsze zero z nimi kontaktu, poza tym produkty trochę mi się wydają no name, a ja chcę tę elewację zrobić i przez 30 lat na nią nie patrzeć :no::lol2:

 

46 za robote to moim zdaniem przyzwoita cena! Moj znajomy bieze 30 za przyklejenie styro + siatka + 2 x klej, a tynkarze mnie wzieli 14 pln / m2. Czyli 44 pln. Ale to tez bylo poltorej roku temu :)

 

Ekipę mam sprawdzoną, będą mi robili całą wykończeniówkę.

No mi się tez wydaje że cena mieści się w niezłej średniej, ale Mea wychaczyła naprawdę tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mea, tylko ja jestem zboczony jeśli chodzi o U styropianu.

Biorę Austrotherm grafitowy, 20 cm, frezowany, U 031, 205 zł za m3 :sick:. Transport prosto od producenta bop najtaniej

Resztę systemu na elewację wezmę sam, albo w Handlobudzie albo w Lubarze, czekam na wyceny.

Tynk silikonowy chyba Kabe, chyba jest niezły.

 

Ja mam wlasnie kabe silikonowy - na ~200m2 elewacji wyszedl ok 3k pln razem z gruntem. Poki co jest OK - myje go czasem karcherem i nic nie odpada, a ewentualny brud (typu zachlapany glina od mocnego deszczu jak jeszcze mialem czysta nieubita gline dookola domu) - schodzi super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę Austrotherm grafitowy, 20 cm, frezowany, U 031, 205 zł za m3 :sick:.

 

 

Ekipę mam sprawdzoną, będą mi robili całą wykończeniówkę.

No mi się tez wydaje że cena mieści się w niezłej średniej, ale Mea wychaczyła naprawdę tanio.

 

 

A na czym będziesz kleił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mea, tylko ja jestem zboczony jeśli chodzi o U styropianu.

Biorę Austrotherm grafitowy, 20 cm, frezowany, U 031, 205 zł za m3 :sick:. Transport prosto od producenta bop najtaniej

a powiedz mi co to znaczy frezowany ? i czy styro na elewacje tez sie klei w 2 warstwach na zakladke czy w 1 ?

i czym ten twoj za 205 różni sie od tego np. : http://allegro.pl/styropian-fasada-grafitowy-lambda-031-slask-i1654235352.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi co to znaczy frezowany ? i czy styro na elewacje tez sie klei w 2 warstwach na zakladke czy w 1 ?

i czym ten twoj za 205 różni sie od tego np. : http://allegro.pl/styropian-fasada-grafitowy-lambda-031-slask-i1654235352.html

 

no wlasnie sama chcialabym wiedziec :D

 

 

queene napisz mi jeszcze raz maila bo musze ci cos poslac !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi co to znaczy frezowany ? i czy styro na elewacje tez sie klei w 2 warstwach na zakladke czy w 1 ?

i czym ten twoj za 205 różni sie od tego np. : http://allegro.pl/styropian-fasada-grafitowy-lambda-031-slask-i1654235352.html

 

Frezowany znaczy płyty łączone na takie jakby piór-wpust.

 

Kleić chyba lepiej jednak 1 płytę właśnie frezowaną, bo firma pewnie 2 warstwy potraktuje drożej, bo jednak roboty z tym 2 x więcej.

 

Czym się różni styro Neotherm od Austrothermu, hmm, tutaj wypowiedzieć się najlepiej mogą spece.

Różnica pewnie polega na strukturze samego styropianu i prostości płyt. Jak się weźmie do ręki styropiany różnych marek to widać różnice, a ma to wisieć na tej ścianie te 30 lat.

 

To trochę jakby porównywać nowe samochody tego samego segmentu, jeden droższy, drugi tańszy, a pewnie każdy użytkownik tak samo zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak Mea, tylko ja jestem zboczony jeśli chodzi o U styropianu.

.

Ja podobnie ;)

Ale szukam 0,31 w najlepszej cenie,dla mnie nie ważna firma,ważne jest U i certyfikaty ;)

Na elewację wg mnie tylko frezowany...

Gdzieś widziałem także na pióro-wpust i to jest lepsze od frezowanego.

Frezowany znaczy płyty łączone na takie jakby piór-wpust.

Tak jakby ale co innego ;)

a powiedz mi co to znaczy frezowany ?

 

Frezowany:

http://images37.fotosik.pl/915/a72c1799f532308c.jpg

Pióro-wpust:

http://images39.fotosik.pl/935/c304eae554468710.jpg

 

 

Edit:

Już wiem gdzie widziałem ;) :

http://www.promax.com.pl/frezowane.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę jakby porównywać nowe samochody tego samego segmentu, jeden droższy, drugi tańszy, a pewnie każdy użytkownik tak samo zadowolony :D

 

Akurat kupujac drogi styro - placisz glownie za marketing. Spienionych kulek polistyrenu nie mozna w zaden sposob porownac do tysiecy czesci z jakich sklada sie samochod :-) Nie ma sensu przeplacac.. A co do prostosci - nawet najdrozsze bywaja krzywe, a najtansze - prosciutkie - wystarczy przeszukac to forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakos sie nie czuje przekonana...do tej pory byłam nauczona żeby unikać mostków układając styro na zmianę (zakrywając łączenia) a teraz sie okazuje że jedna warstwa ma byc lepsza ??

 

W zadnym systemie nie sa dopuszczone dwie warstwy, a przynajmniej ja takiego nie znam, a znam kilka :) Za klejenie frezowanego czy na pioro-wpust styro firma na pewno wezmie wiecej kasy, bo to niezla zabawa, a i scinkow moze zostac wiecej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...